Jak jste na sobě poznaly, že jste těhotné?

mejviz
20. črc 2006

Myslím ještě před testem 🙂 poznaly jste nějaký změny?

puketka
5. zář 2006

HA jsem brala, ale už 3 roky je neberu. 😎

vero
5. zář 2006

Puketko, před těmi 3 roky jsi měla menses pravidelný?

Leniik, koukala jsem do Tvýho alba. Máš doma naprosto nádhernou antikoncepci. 😀 😉 😵

len
5. zář 2006

No jo, to je pak ale těžký, taková diagnóza po internetu 😀 Tak pokud čekáš MS za 5-6 dní, zkus měřit BT a uvidíš, jestli před MS klesne, popřípadě po ní bude nižší... Pokud se bude pořád držet nahoře, je těhotenství možné. Jiný způsob, jak určit těhotenství bez testu a bez doktora, mě fakt nenapadá 😉

lauriem
5. zář 2006

Puketko, tak sežeň testík a dej vědět 😉

puketka
5. zář 2006

Hm, před 3 lety jo, právě že až do března to bylo v poho, ale teď je to děs. A ještě ke všemu ta neustávající bolest v podbřišku-nejdřív jsem si myslela, že je to od práce(přestavujem), ale teď, když jsem si to tu pročetla, tak nevím, nevím. 😖

len
5. zář 2006

Puketko, jestli máš bolesti a MS z ničeho nic nepravidelnou, běžela bych k doktorovi 😉 Možná to není těhu, ale třeba máš nějaké zdravotní potíže ☹

leniik1
5. zář 2006

puketko nechci strašit ale to co popisuješ by i mohla být malá cystička, dělá to takovou paseku. 😖 Ale samozřejmě to může být i těhu a tisíc dalších věcí.Nemáš během cyklu i nějaké krvavé špinění?A jak tě to bolí?

leniik1
5. zář 2006

vero 😀 Je to už moje miminko psíčkové. 😀

puketka
5. zář 2006

Jsem objednaná na 18. září, tak uvidíme co z toho bude. Ale mamka mi tvrdí, že mam namožený svaly jak makám. Holky, mějte se krásně, já se sem zítra zase zajdu podívat. Tak papa, musím...

leniik1
5. zář 2006

puketko dej pak vědět..Přeju ti aby to bylo dobrý...

lauriem
5. zář 2006

Hlavně, Puketko, nic těžkého nezvedej při té přestavbě, dokud nebude jasné, o co jde

kobzulka
5. zář 2006

Ahojte holky, jsem tady poprve, ale ctu si na teto strance cely den a nemuzu se odtrhnout. Prave mam anginu, ale musim chodit do prace, takze nevim, jak se z toho dostanu. My planujeme miminko uz 4 mesice, ale nejak se nedari. Ted v patek jsme zkusili po "tom" delat stojky atd., mozna jsem si to vsugerovala, ale mam pocit proste, ze jsem od te doby tehotna. I kdyz jsme si "to" od te doby uz i zopakovali, proste je to jiny. Jsem nejaka mimo. Ale nevim, jestli to nemuze byt z anginy nebo vitaminu-beru Calibrum baby plan. Nejak se mi tezko dycha, pobolivaji me prsa, je mi spatne-na zvraceni, na omdleni, jen nevim, jestli si to nenamlouvam, nebo jestli to neni jen z te anginy. Hlavne mam nejaky divny pocit, dostala jsem antibiotika a neco mi rika, ze je nemam brat. Myslite, ze mi proste jen "hrabe", jak se na to soustredim, nebo je mozne, ze bych mela priznaky tak brzy?

cumacek
5. zář 2006

nevím, podle toho, jaký ATB to jsou, některý by vadit neměly

kobzulka
5. zář 2006

Hledala jsem to na internetu a tyhle se muzou brat az v druhem trimestru. Mozna opravdu silim zbytecne brzy. Ale proste z toho mam takovy pocit... A hlavne kdyz si ty ATB vezmu, je mi zle, nejak mi nesedi. Mam pak krece v brichu. A co ty? Ty uz patris mezi tehulky? Nebo jsi jako ja porad mezi snazilkama?

cumacek
5. zář 2006

Tak by třeba bylo lepší zeptat se přímo doktora.A zatím je nebrat, ale je to jen můj názor 😒 Já už čekám jen na potvrzení doktora, ale myslím, že na 100% ze mě bude mamina 🙂

kobzulka
6. zář 2006

No teda, to gratuluju!! 😀 Zavidim ti, ale preju ti to! 🙂 Muzu se zeptat, jak jsi to zjistila? Melas nejake priznaky? A za jak dlouho? Ja uz bezim do prace. 😒

lauriem
6. zář 2006

Kobzulko, která ATB bereš? Mám tu zrovna soupis všech ATB a jejich rizika pro těhotné. Rozlišuje se 1.-4. stupeň a zvažuje se míra rizika léčby a rizika infekce pro plod.

vero
6. zář 2006

Já myslela, že se žádná ATB nesmí brát. To je pro mne novinka, že některý miminku v bříšku nevadí. 😨

lauriem
6. zář 2006

Vero: lepší je nic, ale některé infekce představují pro mimi velké riziko. Obecně ATB penicilinové řady nevadí.

cumacek
6. zář 2006

Některá ATB by vadit neměla, protože někdy se přece jen brát musí i když čekáš mimi, ale měla by jsi zajít k Dr a on by si s tím měl už poradit

puketka
6. zář 2006

lauriem- Ahojky, něco mě napadlo!!! Nemáte doma kočku? Nebo nepřišla jsi do kontaktu s kočkou? Mojí kamarádce se stalo, že hlídala rodičům kočku a potratila-nejspíš toxoplazmöza, nebo jak se ta nemoc jmenuje. Jinak všeobecně kočičky: bacha na KOČKY!!! 😠

vero
6. zář 2006

Taky jsem to četla. Kočky můžou způsobit potrat. A taky se má hlavně v prvních 3 měsících vynechat sýry jako hermelín, niva,... Ty v sobě prý obsahují látky, které můžou potrat zapříčinit. 😒

cumacek
6. zář 2006

Na kočky pozor, z okolí znám i případ, že měli kočku doma a mimčo mají postižený ☹ Dostala toxoplazmozu

leniik1
6. zář 2006

No tak tyhle sýry nejím 🙂 Ale máme pejska...

puketka
6. zář 2006

Tak to já nivu miluju, ale moc často si jí nedopřávám, to bych se jí přejedla a pak už by mi nechutnala 😅

vero
6. zář 2006

Leniiku, pejsek je v poho. 😉 Problém je prý jen s kočkami, které jsou přenašeči určitého viru. Takže ta Tvoje antikoncepce je úplně bezproblémová. 😉 😀 Možná toho jen víc spořádá než kočka. 😀

leniik1
6. zář 2006

Vero no nevím aji pejsci..švagrová s toxoplazmózou ležela na infekčním a měla styk jen se psem..Tak nevím..Ono třeba i králícimyslím to způsobují. ☹

len
6. zář 2006

Holky, mrkněte na diskuzi o kočkách tady, není to tak žhavý... Toxo chytnete daleko snáz ze špatně upraveného masa a dokonce i ze špatně umyté zeleniny či ovoce ☹ A pak se to všecko svede na kočky 😒

cumacek
6. zář 2006

Asi to je pravda, když je kočka zdravá a očkovaná asi by neměl být problém. 😉 A dávat kočku pryč z domu, by mi bylo určitě líto, když je zdravá

vero
6. zář 2006

No, já jsem to zrovna četla v jedný knížce o těhotenství. Určitě je důležitý taky stravování - nejíst nedodělaný maso, vejce naměkko apod., ale věřím, že na těch kočkách něco bude. I když jsou to hezký stvoření. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru