Jak jste na sobě poznaly, že jste těhotné?

mejviz
20. črc 2006

Myslím ještě před testem 🙂 poznaly jste nějaký změny?

lendiiik
12. dub 2007

bzunda: Tak vidíš, to bude v pohodě. No a mimčo dostanete pod stromeček. 😀
Tentokrát to bohužel asi nevyjde, ale co se dá dělat. Obávám se, že to
v pátek nebo sobotu dostanu. Byla jsem z toho včera nějaká špatná, ale pak přišel na návštěvu synovec (3 roky) a vyblbli jsme se spolu tak, že bylo po špatný náladě. 😅 😀 Děti jsou zkrátka poklad.

bzunda
12. dub 2007

Ahoj lendiik, tak to mě mrzí, ☹ ale ještě to nevzdávej, třeba MS nedorazí. Děti jsou nejlepší lék na naše bolístky, v tom s tebou souhlasím. Taky jsem v neděli hlídala tříletého synovce a říkala jsem si, že je dobře, že máme aspoň ty "cizí" dětičky. Manža dělá s feťákama a co chvíli zařizuje nějaké holce interupci, tak si vždycky říkám, že je ale na světě spravedlnost! Ale ono se jednou to štěstí usměje na každou z nás, co po miminku toužíme, já už jsem tomu taky po skoro dvouletém snažení, zákrocích a návštěvách v CAR přestávala věřit. Když se štěstí unaví, i na vola sedne! 😀 Tak hlavně to štěstí hodně unavovat snažením a ono to určitě vyjde i tobě, držím palce!!! 😉 Horší je, že už máš jednu špatnou zkušenost, asi na to pořád myslíš, co? Ale myslím, že podruhé už to bude určitě v pořádku, protože by toho už bylo na jednu snažilku moc, nemyslíš?

lendiiik
12. dub 2007

bzunda: tak musím přiznat, že po tom co jsi napsala, že se snažíš dva roky se stydím za to, že si vůbec stěžuju 😒
No, nestěžovala bych si, protože se snažíme krátkou dobu. Spíš jsem si nechtěla připustit slova doktora, že vzhledem k mýmu zdraví je u mě velký riziko potratu do 12.týdne a pak mám i dost riziko, že to vůbec donosím a nebo se mi to narodí předčasně. No ale vykašlat se na to a nemít dítě, jak mi radila jedna doktorka v Podolí, to bych nepřežila. Můj nefrolog mi říká, že jsou tu od toho, aby lidi strašily a že to může projík klidně i skoro v pohodě. Jsou tu prý od toho, aby nám pomáhaly a dnešní medicína je už taky někde jinde.
Takže ti (vlastně nám oběma) držím pěsti a věřím, že brzo budeme obě mamči. 😵 😵

bzunda
12. dub 2007

lendiiik, zrovna jsem přišla ze školení a ta cesta mě docela zmohla, bylo mi vedro a divně. Tak jsem si říkala, jaký to asi bude v srpnu 😒 Vůbec se nestyď, že si stěžuješ, protože já jsem si zas neprožila to co ty a vůbec ti to nezávidím. Nevím, jestli nejsem moc smělá, ale ty máš nějaké problémy s ledvinama? Já totiž taky. Jednu mám v pořádku a druhá funguje "na čtvrt plynu", jak říká můj urolog. Taky jsem zjišťovala, co a jak, a on říkal, že hlavně nesmím prochladnout, ale že bych to měla v pohodě zvládnout. Nevím, jak jsi na tom ty, ale jak píšeš, věda nám pokročila a myslím, že se nakonec všechno vydaří, musíme tomu věřit! Kdybych byla na tvém místě, taky bych se s radou "nemít dítě vůbec" nespokojila. Neboj, všechno se v dobré obrátí! 😉

tigr21
12. dub 2007

Nazdárek tak k dr. jdu sice teprv zítra ,ale krom toho že mališka cítím tak jsem dneska našla na testíku slaboulínkou čárku, můj skoromanžel říkal že jsem ji tam vytáhla očima 🙂 .Jinak zítra odpoledne až dorazím napíšu,už jsem myslela že to přirozenou cestou nepůjde,tak držte palce.Dík

bzunda
12. dub 2007

Ahoj tigr21, moc moc držím palce! 😉 Určitě to vyjde. Tak zítra hned napiš, já si ještě musím pár dní na potvrzení počkat. Pak se sejdem v prosincové diskusi 🙂

lendiiik
13. dub 2007

bzunda: přesně tak, mám problémy s ledvinama. Měla jsem v sobě zřejmě něj. chronickou nemoc ledvin, která by se nemusela vůbec projevit. Jenže se skloubily tři věci najednou a bylo. To onemocnění, odražená ledvina při bouračce (která se ozvala až po čase) a pak jsem ještě chodila s vys. tlakem a doktorka nato nepřišla. Ledviny mi jdou sotva na 50% a chycený jsou bohužel obě. Na ten tlak se přišlo náhodou a to už jsem málem zařvala, protože mi to hrozně oslabilo srdce (ale to už je v normálu). Dneska už bych vys. tlak poznala, ale tenkrát jsem si myslela, že je to zimní a jarní únava a že mám migrény a nešla jsem s tím k doktorovi. Můj nefrolog mi ale říkal, že ledviny by nemusely být zas až takový problém (dá se to nadopovat práškama), ale ten vys. tlak se nedá když začne zlobit moc korigovat. Asi dva a půl roku jsem čekala než se mi ty špatný hodnoty trochu srovnají a půl roku jsme různě kombinovali a vyměňovali přášky, abych je mohla používat i v těhu. Teď už mám konečně dovolený se i snažit 😅 (omlouvám se za maxi příspěvek 😲 😵 )

bzunda
13. dub 2007

lendiiik, to mě mrzí...
Ale aspoň ti dávají nějakou naději, tak se jí drž a doufej. Já to mám teda proti tobě skoro bez problémů, ale občas piju kopřivový čaj - ten čistí krev a pěkně tě prožene (myslím ledviny) 🙂 a na vysoký tlak vím že můj tatínek jí hodně česneku. To jsou takové babské rady, ale mě třeba ty kopřivy hodně pomůžou, když cítím nějaký zánět, a ty mívám dost často. Tak jen věř, že to zvládneš, moc na tebe myslím!

kachnik
13. dub 2007

ledniiik, tak čtu tvé problémy a je mi to moc líto... to naše snažilkování (běžné) a trápení se s tím, že to nevyšlo napoprvé je fakt proti tomu sranda. Ale když už ti dali zelenou, bude to určitě v pohodě a mimí se povede. Držím palečky.

lendiiik
13. dub 2007

Nic jinýho než doufat (že se to povede, že se to udrží,a když se narodí dřív, že bude zdravý) ani nezbývá. 😔
Bude to ale dobrý. 😵 Nedáme nějaký jiný téma? 😒 To máme, ale dneska hezky, co? Doufám, že se nebudu muset o víkendu už mazat opal.krémem. 😀

kachnik
13. dub 2007

Počasí je naprosto úžasný 😀 , už by to takhle mohlo být pořád... 😅

tigr21
13. dub 2007

Tak na ultrazvuku nic,teta taky nikde a to jsem brala proveru abych odmenstruovala.Mám počkat 14 dní a pak přijít,nějak mi to nejde do hlavy.Tak si zase počkám co z toho vyleze.Holky držte se

romana27
13. dub 2007

tigr na ultrazvuku je totiž něco vidět až cca 6tt počítáno od prvního dne poslední menstruace, tak jestli na něj nebylo ještě moc brzy, na ultrazvuk, víš.
Když jsi měla, jak čtu výš, druhou čárku, tak bych řekla, že to bude mimi🙂 jen se ještě schovává 🙂
Já měla druhou čárku slabou až po týdnu od vynechané menstruace.

bzunda
13. dub 2007

tigr21, tak třeba se ještě mimísek objeví, třeba je ještě opravdu brzo. Jsem zvědavá, jak dopadnu v pondělí já. Nebrali ti ani krev na HCG? To by přece měli, z toho se pozná těhotenství nejdřív.
Tak holky užívejte víkendu a sluníčka! 🙂

tigr21
13. dub 2007

Doktor byl přesvědčený že to teprve dostanu.Poslední MS 5.3. a od 25.3 - 31.3. jsem brala tu proveru na vyvolání menzes a další měla být do 3 dnů,tj.3.4. a nic.Je to divné ale počkám si, jinak břicho mě pobolívá už od 30 ,hlavně navečer.I přítel tvrdí že mi rostou prsa, tak uvidíme.Kdo si počká,ten se dočká...aspoň doufám. Bzunda ,tak ať jsi v po úspěšnější.Ještě vám tady vložím můj graf BT http://www.fertilityfriend.com/home/191b61

lendiiik
16. dub 2007

Dobré ráno, tak jsem to v sobotu dostala. Takže další pokus příště. 😒
Přeji Vám lepší zprávy. 🙂

tigr21
16. dub 2007

Tak v sob. jsem to dostala,spíš mám pocit že se mimíšek neudržel,myslíte že by doktor poznal?Ale teď jsem dostala clomhexal na podporu vajěčníků,tak se budem snažit dál,ještě to není zas až tak dlouho,tak to budem muset vydržet.Teď nás čeká svatba a později super dovolená,tak budem myslet na něco jiného a to by v tom byl čert aby se nezadařilo.Takže ať vám to vyjde

sroubek
16. dub 2007

je to pravděpodobné...bývá to nejčastější důvod proč to nevyjde 😒 ....

držím palečky pro příští pokus 🙂

bzunda
16. dub 2007

Ahoj holky, tak jsem se konečně dočkala návštěvy u dr. Ještě ale není nic jisté. Sice viděla na UZ cosi hooodně maličkého, ale prý to má podlouhlý tvar a mělo by mít kulatý. Zítra budou výsledky krve, tak snad už se to dozvím na 100%. Děkuju všem, které jste na mě vzpomněly.
tigr21, já jsem, brala clomhexal 2 měsíce a ten druhý měsíc to (snad) vyšlo. Tak ti přeju, ať to tak funguje i u tebe!
lendiiik, tak snad příště, držím palečky. 😉
Holky, ještě jednou dík za podporu!

martim
16. dub 2007

Ahoj holky,jak dlouho se už pokoušíte,my od prosimne a mám pocit,že už mi to začíná lézt na mozek 😝 ,Snažím se na to nemyslet ale každy měsíc je zklamání když ta mrcha přijde...nechci z toho dělat nějakou tragu ale je to těžký..každý měsíc mám těhu příznaky 😀 😀

tigr21
16. dub 2007

Bzunda , tak ať jsou výsledky O.K. , určitě napiš jak jsi dopadla.Martim - my se snažíme od září a ještě si nejspíš počkáme ,chce to trpělivost

martim
16. dub 2007

Tak snad to brzy vyjde..já brala HA víc než 6 let,tak uvidíme 😅

dckami
17. dub 2007

ahoj holky,
jak si tak čtu vaše trápení, tak se s vámi podělím o to svoje. Jsem bez HA od 6/06 a stále nic. Již máme skoro 5-ti letou dcerku, ale chtěli bychom ještě mimínko. Doktorka mi říkala, že TO začneme řešit až po roce,ale už nejsem nejmladší, je mi 32. Zatím jsem vyzkoušela pomoc homeopatky a nyní to zkoušíme dle kalenkáře plodných dnů dle astrologa. Tak uvidím, od neděle mě bolí prsa, takže třeba se dočkám... MS čekám v sobotu, tak snad nepřijde. 😉

bzunda
17. dub 2007

tigr21, lendiiik:
tak to mám na 100% potvrzené z krve, jsem těhotná a šťastná!
😵 (Právě jím rybičkový salát, pro který jsem si schválně šla do obchodu, prostě se ta chuť nedala potlačit 😀 )
Přeji vám brzo taky ten krásný pocit a držím palečky. Občas sem za váma juknu, jak se to vyvíjí.

martim
17. dub 2007

Bzunda:gratuluji a přeji at je vše bez problému 😉

bzunda
17. dub 2007

Martim: moc děkuji, přeji i tobě, ať se brzy zadaří!

luciakubista
17. dub 2007

Bzunda: so srdca ti blahozelam,je to uzasne 😉
ja som zatial 36DC a stale nic,lekarka mi hovori,aby som pockala este tyzden a potom test.
Jake si mala priznaky,ked smiem vediet? ja si totiz namyslam,ze uz ich mam vsetky. Prepac,nechce sa mi citat predchadzajucu stranku,urcite si o tom uz pisala 🙂

martim
17. dub 2007

Já mám teda zatím jen dva dny zpoždění ale moc si nefandím...žádné příznaky ale zkoušeli jsme intenzivně,tak zase další měsíc 😒

snilek1
17. dub 2007

ahoj holky chtela jsem se zeptat za jak dlouho po oplodneni vas zacaly bolet prsa?ptam se proto ze menstruaci cekam az za 8 dni a nevim jestli ta paliva bolest hlavne okolo bradavek a jinak je mam bolava i v okoli hlavne nejvice na dotek jestli to jsou priznaky predmenstruacni a nebo tehot.jinak mam od vcerejska obcas pichlavou bolest v podbrisku. prosim odpovezte mi nekdo dekuji

martim
17. dub 2007

já jsem měla něco podobnýho před týdnem ale odeznělo to 😠 a ted mám 2 dny zpožďo....kamáradku začala prsa bolet cca 14 dní před menstr.a bolest se stupnovala no a byla v tom!!!Bolesti v podbřišku taky bývají 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru