Jak jste na sobě poznaly, že jste těhotné?

mejviz
20. črc 2006

Myslím ještě před testem 🙂 poznaly jste nějaký změny?

lamia
16. lis 2006

Mno, naše schovávačka se potvrdila až minulý týden,ale většině mamin, jejichž miminka se nesnaží předstírat, že v děloze nejsou 😀 , to řekli už na UZ kolem 20.týdne. Ale taky jsem si celé těhu myslela, že to bude klučík,tak už na ty pocity moc nedám 😀

alcatko.j
16. lis 2006

Holky, ja jsem od pocatku byla presvedcena o holcice, taky bez duvodu, vcera jsme byli na velkem ultrazvuku a jak jsme asi 5 min cekali v cekarne, me najednou prepadl desnej pocit, takova jistota, ze to bude klucik.Byla jsem si 100% jista...pak jsme napochodovali k pani doktroce a za dalsich 10 min mi rekla, ze to bude slecna, jak ja jsem ale byla prekvapena 😅

janickabez
16. lis 2006

jééé Alči gratuluji a ta Nellinka no to je super, to je dlouhá léta moje favoritní jméno, ale manža chce Janičku 🙂 ,...takže Nela by u nás byla v případě 2 holčičky. ještě jednou moooc gratuluji 🙂

janickabez
16. lis 2006

jj, já jsem přesvědčená že čekáme chlapečka.....no uvidíme 😀

fotografka.z.hulina
17. lis 2006

🙂 tak to je sranda 🙂 Ale myslím, že se všechny shodneme, že to hlavně musí být zdravý, ať už to bude kluk nebo holčička.
Já chci chlapečka, můj chce holčičku. Kdyby se tak podařila dvojčátka kluk holka, tak by to bylo super, ale to asi neklapne 🙂)))

lamia
17. lis 2006

To máte holčiny úplně jedno, hlavně když bude vše ok, u nás doma pořád všichni, že hrozně chtějí chlapečka a žádnou holčičku 😀 a teď když jsme konečně zjistili, že je mimi holčička, tak jsou úplně pobláznění a šíleně se na ní těšej 😀 Teda nejvíc se samozřejmě těšíme my s budoucím taťkou 😀

janickabez
17. lis 2006

to je jasný,hlavně že to bude zdraví... to je nejdůležitější 😉

kackadu
13. led 2007

Ahojky!Ja ted prožívám pěkný dilema.Je možnost,že bych byla těhu ale dostat to mam až příští čtvrtek.Takže to ted nijak nezjistim.Jenomze mezitim jsem onemocnela....doktorka mi nasla nejakyho bacila v krku a nasadila mi antibotika.Takze ted trnu co bude.No a k tomu vsemu asi abych byla klidnejsi ☹ me hrozne boli prsa a podbrisek.Brouzdam po netu a ctu kdo ma jaky zkusenosti ale stejne to rozhřeší až ty slavný měsíčky 😨

dashak
13. led 2007

Ahoj Kackadu, když jsem byla těhotná, tak mě taky bolely prsa a podbřišek. Ale nebyla jsem si jistá, jestli to není tím, že to mám dostat. Jenomže byly i další příznaky-extrémní únava, nevydržela jsem třeba u televize aniž bych neusla, vůbec mi nechtěly držet vlasy - byly splihlé i kdybych tam dala tunu nevím čeho, a strašné sucho v puse, úplně se mi dělaly knedlíky. Jo a jízda v autě byla tragédie. Obzvlášť, když byl třeba i mírný sjezd z kopečka, tak to mi málem vyletěl žaludek až nahoru - něco jako na houpačce. A taky jsem si nemohla moc mýt zuby, jak jsem zajela kartáčkem na ty zadní, žaludek okamžitě protestoval. Taky se mi dost vracelo jídlo - nevím jestli to znáš, nezvracíš, ale najednou se ti nahrnou do pusy ty žaludeční štávy. Ale holt každý to má jinak. Tak třeba si něco z toho vybereš. Doufám, že ti to klapne 😉

kackadu
13. led 2007

No sem tam se mi po jidle taky neco vrati.Je fakt ze mam treba hlad a pomyslim si na nejaky jidlo a najednou je mi uplne blbe a zjistim ze na nej nemam vubec chut.Jenomze znas, to neco v hlave resim takze nedokazu soudne rict nakolik si to vsugerovavam a na kolik je to fakt.proste se do urcite miry zkoumam 🙂 .No jsem sama zvedava.Hlavne jsem uz 10dni doma s tim nachlazenim takze uz mi z toho hrabe 😀

adamka
16. led 2007

ahoj holky tak tady čtu ty různé příznaky a chci se zeptat,jestli jste některá z vás postrádala na začátku těhu bolesti v prsou? Já meškám pár dnů,bříško nebolí za to v kříži v zádech celkem dost a mám zvýšenou poš.sekr. a ta prsa moc nebolí.

kacici
16. led 2007

Ahoj Adamko,me prsa vubec nebolely az do 9.tydne,pak jen trosku asi jen 1 tyden a zase nic(ani na dotek nejsou citlive,jsou jen trosku vetsi),takze prsa nemusi bolet kazdou tehulku. Ja mela velke bolesti v podbrisku,vytok a i trosku bolesti v bederni pateri 😉

sarkabrezen
16. led 2007

Ahoj adamko, dávám za pravdu kacici, mně prsa taky vůbec nebolela, ale zato podbřišek mě bolel tak, že jsem byla přesvědčená, že to je určitě mimoděložní těhotenství... no všechno bylo díkybohu v pořádku. Ty bolesti byly hned ze začátku, já jsem věděla, že jsem těhotná poměrně brzo a v průběhu druhého měsíce ty bolesti v podbřišku přestaly. Vystřídaly je jiné "radosti" 🙂. Výtok mně trápil od začátku a trápí až doteď.

elucinka
17. led 2007

Ahoj holky, tak se přidávám s čerstvými zkušenostmi. Mě týden před tím, nežměla přijít MS strašně rozbolela prsa, pořád se to stupňovalo, nemohla jsem se jich ani dotknout. Píchalo mě v podbříšku, měla jsem pocit, jako bych to měla každou chvíli dostat. A v den plánované MS večer jsem si udělala test (nevydržela jsem) a byla tam slabá druhá čárka. Druhý den ráno už byla trošku silnější, zkusila jsem ještě jiný test a tam už byla pěkná. Výtok zatím nemám. Ale nemůžu v noci spát, probudím se a dlouho pak nemůžu usnout, třeba 2-3 hodiny. A ráno zase nemůžu vstát. Tak to jsou moje strasti a slasti 🙂

dendisa
17. led 2007

ahoj, já to na sobě nepoznala, protože mě ani nenapadlo všem příznakům věnovat pozornost. Přestala jsem sledovat dokonce i kdy mám periodu. (takže nevím, ve kterém jsem týdnu 🙂.
Ale zpětně to byly evidentní příznaky: děsně mě bolely bradavky a ztmavly. Byla to úplně jiná bolest než před menstruací. Nesnesitelná.
A celá jsem se příšerně obsypala - beďary i exém - všechno a všude. Což naštěstí z velké míry ustoupilo.

Ale že jsem opravdu těhotná, mě napadlo, až když jsem si koupila test. Udělala jsem si ho hned ten večer, co jsem ho koupila, a dvě čárky naběhly naprosto okamžitě a stejně intenzivní!

lucci22
17. led 2007

Ahoj všem,
já se s manželem snažím už asi 5 měsíců. Je to vlatně asi 7, ale z toho jsem 2 měsíce marodila se zánětem, takže nám to doktor zakázal. Představovala jsem si to ze začátku jinak. Myslela jsem, že je to jednodušší. 🙂 Moc bychom miminko chtěli. Teď zrovna čekáme, jestli MS dorazí, nebo ne. Ale už se bojím doufat, že tentokrát to vyjde. Už 5x jsem se těšila a pak jsem to ořvala. Teď tomu nechávám volný průběh. Je fakt, že mě teď podezřele bolí prsa a svědí mě celé tělo, ale bojím se těšit.

hanuule
17. led 2007

ahoj holky,táké se snažíme 5 měsíc,ted jsem měla spoždění a věřila tomu že to tentokrát vyjde i ty příznaky a ono nic dnes ta mrcha dorazila,jsem ztoho neštastná a to jsem si řekla že to tak nebudu brát,ale nějak se to nedá.

lucci22
17. led 2007

Hanuule: No tak to máš svatou pravdu. Taky si říkám, že tentokrát si z toho nebudu dělat hlavu a nebudu na to myslet. Ale ono to tak dobře nejde. Tomu, že si to přeješ, nezabráníš a neporučíš. 🙂

hanuule
17. led 2007

jo jo,neřešila jsem to ,ale ted když už tam bylo spoždění-to se mi ještě nikdy nestalo ,tak jsem prostě doufala.Ale volala jsem ted na gyndu a řekla mi že je to ještě krátká doba a pokud mi Ms chodí,tak jak mají tak to nebude takovej problém,ikdyž nám asi přijde co?tak mám jít na preventivní prohlídku až v květnu,tak snad se zadaží a a lucci,ty jsi měla ms pravidelnou?

zihu
17. led 2007

elucinka, jake testy si mela, ze v nich byl takovy rozdil???

hanuule
17. led 2007

luci, a brala jsi antikoncepci?pokud ano tak pak ti Ms přišla vždy v terminu?

elucinka
17. led 2007

Holky, brala jsem antikoncepci od 20 let, takže celkem 14 roků. Po vysazení mi MS poprvé přišla po 35 dnech, pak 3x po 33 dnech, ovulaci jsem měla dost dobře poznat - hlen, píchání v podbříšku, citlivé bradavky. Takže nebyl problém.
A testy jsem měla ten první Axiom - na fotce tmavě modrý. A druhý den ráno znovu 1x axiom a pak 1x Mamatest, ten mi vyšel rychleji a zřetelněji.

zdenda
17. led 2007

Ahoj, já jsme na sobě těhotenství pozanal tak, že sem se necítila nějak nejlíp, motala se mi semtam hlava a bolely mě prsa a bříško jak při MS, tak sem si udělala test den před očekávanou MS a byly tam //. Za týden jsem šla k doktorovi a ten mi řekl, že jsem už v 6tt. Teď mě prsa bolí ještě víc, mám nevolnosti a hlava se mi motá pořád a bolí mě břicho. 😉

hanuule
17. led 2007

elucinka,a snažili jste se jak dlouho?já také ovulaci poznám,ale zatím ještě asi není ta spravná doba.

elucinka
17. led 2007

Snažili jsme se od září, vyšlo to na 4. pokus. 🙂

heave
17. led 2007

Ahoj holky, my jsme snažili 5. měsíců a pokaždé jsem se těšila, že teď už konečně to bude a vždycky přišlo zklamání, dost jsem na to myslela a přála si aby už to přišlo, po 5.měsících jsem rezignavala a řekla jsem si, že až to příjde tak to bude(protože se to ovlivnit nedá)a když jsem si nejmíň myslela, že už konečně to bude, tak to byl fakt.Přišlo zpoždění MS a pak dva dva pozitivní testy,ale hlavně neskutečná bolest prsou a citlivé bradavky.

zihu
17. led 2007

tak to uz bych mela rezignovat, ale poructe si, zejo?

ivusenka
17. led 2007

My jsme to poznali tak, že ke konci cyklu se mi držela neobvykle vysoká bazální teplota, bolely mě prsa, což nikdy nebylo ani před MS a byla jsem kupodivu klidná, takže teplotky a prsa mi to našeptávaly už dopředu, že by to mohlo vyjít 😉

xctij01
17. led 2007

Ivušenko, to znamená, že jsi měla BT vyšší než obvykle? Hm... To jsem zvědavá, jaké budu mít těhu příznaky já... Zatím jsem je zažila jen jednou, asi to bylo zamlklé těhotenství. Občas se mi zamotala hlava, občas se mi zvedl žaludek a pobolívaly mě prsa. Ale jen jakoby dvorce. Před MS to všechno ustalo...

hanuule
17. led 2007

tak to jsem měla tyto příznaky také a ještě hrozná unava a když měla MS přijít,tak bolest,ale jiná než obvykle a nepřišla...až ted se spožděním.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru