Jak velká je pravděpodobnost otěhotnění při kojení?

tyf
19. čer 2013

Vím, že to je dotaz jak z bravíčka a stejně mi asi těžko poradíte, ale třeba mě někdo uklidní 🙂 Včera jsme ve slabé chvilce s manželem divočili (poprvé pořádně od porodu, po 3M) a v tom pomatení smyslů jsme se nijak nechránili. Antikoncepci jsem brala, ale vysadila jsem ji, protože mi snižovala tvorbu mléka a na kondom jsme se prostě vyprdli. A teď mlátím hlavou do zdi a mám panický strach z dalšího těhotenství. Druhé mímo chci, ale rozhodně ne tak brzy. Jaká je šance, že jsem otěhotněla, když plně kojím? Shodou okolností, podle výpočtů to včera byl přesně rok poté, co jsme zplodili naší malou 🙂

iveta107
19. čer 2013

pokud kojíš často a to i v noci tak šance na otěhotnění je malá, ale stejně stát se to může 😒

loafeer
19. čer 2013

pokud plně kojíš á3 hod, tak bys TEORETICKY ovulaci mít neměla, tudíž bys TEORETICKY ani neměla otěhotnět. Pravděpodobnost je při plném kojení menší, ale nějaké riziko existuje vždycky :o)...tak hodně štěstí, sand to dobře dopadne

dana3262
19. čer 2013

Ja kojila 8x denně + v noci prakticky nepřetržitě a stejně jsem otehotnela. Ale malému bylo uz 11.m každopádně ta možnost tam je.

andelka
19. čer 2013

pravděpodobnost je prvních 12týdnů malá, téměř nulová, nicméně nic není nemožné, příště to radši pořešte ať nestresuješ. Někomu se vrátí cyklus brzo, i při plném kojení..záleží i jak často se kojí, kolikrát v noci, jestli dáváš vodu, dudlík.. Do těch 6m to až tolik pravděpodobné není (podle jedné knížky je pravděpodobnost při plném kojení kolem 6m asi 5-6%), ale potom už to rychle stoupá a záleží hodně na konkrétní ženě, jak na hormony reaguje. Já musela hodně omezit kojení, na 1x denně, aby se mi cyklus s ovulací vrátil (11-13m po porodu).

evitaa
19. čer 2013

Je to možné.

elastiq
21. čer 2013

Já bych se spíš klaněla k tomu, že to možné je. Raději bych si dávala pozor pořád, protože hodně mých kamarádek při kojení otěhotnělo ikdyž kojily hodně. Hlavně teď nemusíš poznat, že jsi těhotná, když při kojení většinou menstruace není. Snad ti to dobře dopadne..

marketnieuw
21. čer 2013

@tyf 😅 😅 podivej se na vekovy rozdil mych deti a modli se 😀
taky jsem plne kojila

ebsian
21. čer 2013

Je to možné, já měla ms už za necelé 2 měsíce pomalu..Takže ovulace být mohla a to jsem kojila jak drak a kojím 😀

dzejnab
21. čer 2013

mě doktor tvrdil, že pokud budu plně kojit, tak ať se na antikoncepci vyprdnu. Raději jsem to ale neudělala

ducik
21. čer 2013

@dzejnab bodejt, pan doktor se potreboval necim zabavit 😀

hojda
21. čer 2013

TAky tu mám sousedku, která otěhotněla při kojení a mají třetí neplánované mimčo, zase na druhou stranu jiné kamarádce dr. říkal, až nepočítá s tím že otěhotní dříve než 3 měsíce po ukončení kojení.....

codal
16. říj 2017

Ahoj holky, mám dceru 1 rok a asi za čtvrt roku plánujeme začít pracovat na druhém miminku. Dnes jsme byla na pravidelné kontrole a doktor mi řekl, že když kojím, tak jen těžko otěhotním, že je to přirozená antikoncepce. Menstruaci už mám a začíná být i pravidelná. Samozřejmě vím, že se to říká, ale je to opravdu tak těžké při kojení otěhotnět? Holky tady píšou, že kojí klidně i obě děti najednou, tak mi to přijde celé takové postavené na hlavu. Malá je velký prsomilec a nechci jí odstavovat, ale to druhé miminko bychom rádi. Děkuji za vaše zkušenosti.

rozdajna
29. dub 2020

No vidíš, já menstruaci dostala během 6 nedělí a teď malému jsou 3 měsíce,kojím a teď to můj neudržel a vypálil to do mě,v mé plodné dny takže strach také velký,snad tak plodná ještě nejsem,aby to klaplo

codal
29. dub 2020

Tak u nás to dopadlo tak, že přesto že jsem kojila, tak jsem otěhotněla na první dobrou, když jsme se rozhodli, takže kojení opravdu není antikoncepce 😂..

miskaa31
30. srp 2022

@dana3262 Ahoj Dany, dělala sis i ovulační testy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru