Jak zjistím, kdy jsem otěhotněla?

terinacka
10. zář 2015

Ahojky, chci se zeptat, zda nevíte, jak zjistit, kdy jsem otěhotněla? Datum prvního dne poslední menstruace neznám. Na 1. UZ screeningu 15. května jsem byla 12+6tt (CRL 65mm). Jde mi o to, že 31.1. jsem měla nechráněný pohlavní styk, ale cca do 36-ti hodin jsem si vzala Escapelle a nejsem si jistá, zda MS potom dorazila - myslím, že ano, ale nejsem si vůbec jistá. Zajímá mě, zda jsem otěhotněla i přes Escapelle nebo až déle. Datum porodu mám stanovený na 21.11 - což by vycházelo, že jsem otěhotněla koncem února/začátkem března. Poznal by gynekolog měsíční rozdíl v otěhotnění? Poradíte mi prosím? Děkuji.

lauranosi
10. zář 2015

Ano, 4 týdny by poznal. údaj z 13. týdne je ještě dostatečně přesný.

handangervidda
10. zář 2015

Stoprocentně jsi otěhotněla později, v tom 13. týdnu se to může lišit podle měření o dny, ale rozhodně ne o týdny.

ty_na
17. zář 2015

Ahojky, určo jsi otěhotněla déle. Pokud neznáš datum poslední menstruace, tak i tak jsou čtyři týdny veliký rozdíl. Toho 15.5. jsi byla 12+6tt a pokud bys otěhu dříve, tak bys ten den musela být nějak kolem 16+6tt a to je markantní rozdíl - to za prvé a za druhé by ti určitě a stoprocentně posunuli termín porodu na dřívější termín 😉 Miminko je ve skutečnosti o dva týdny mladší než se ti těhotenství počítá a to i když nevíš datum PM. Tak buď v klídku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru