Jaká by měla být bazální teplota? Mám přes 37

p_ch
14. bře 2013

jsem 28 DC (normálně bych to měla dostat), MS zatím nedošla, BT už třetí den přes 37... dnes 37,3.... jak je to s meřěním BT?? jakabyměla byt??

luuucatko
10. srp 2016

Jinak MS ma prijit 13.8.:)

lusos
11. srp 2016

Ahojky holky, takový malý dotaz. Měření bazální teploty děláte celý cyklus i při MS, nebo to vynecháváte? Spíš se ptám těch, které si měří " tam dole " 😀 😀 😀 děkují 🙂

molly1987
11. srp 2016

@lusos v době menstruace to neni potreba 😉 Tebe zajimaji hlavne teploty kolem ovulace. Takze hned po skonceni ms zase merit 😉

lusos
11. srp 2016

@molly1987 super, děkují za dostačující odpověď 🙂

barunka011
15. srp 2016

ahoj holky, potrebuji radu emoticon prosim Vas s merenim teploty jsem zacala cca pred 14 dny. takze jsem v tom novacek, zajima me jestli je normalni mit teplotu od 35,9 do 36,4 max. muze i tak niza teplota ukazat tehotenstvi? a o kolik desetin ma priblizne klesnout kdyz ma MS dojit?
ted bych Vam chtela nejak popsat "problem" a prosila bych nejake rady emoticon takze: pouzivam apku na mobilu ohledne MS kalendare, takze priblizne presne vim kdy asi ovulka prijde, jistou dobu ji take poznam, nevolnosti a pobolivani bud na jedne, nebo druhe strane vajecniku, ale teda asi 2dny pred tim nez ovulka mela prijit jsem si zacala merit teplotu. 15ty DC teplota byla 36,1 pak se tak porad drzela 36,2 36,3 test na ovulku byl pozitivni, i kdyz ne uplne ze by byl stejne zabarven jako testujici carka, ale krasne viditelna carka tam byla. samozrejme styk probehl, a ja porad merila. teplota se drzela do 9DPO 36,4 a pak klesla na 36,0 to mi bylo tak nejak divne a pobolivalo me v podbrisku. ovu test opet pozitivni. dalsi den na to teplota stoupla 36,2 pak 36,3 dokonce i na 36,4 jeste den pred ocekavanou MS. 31 DC pac ja to nemam co 28dni. v den kdy mela prijit MS teplota porad 36,4 pak klesla na 36,2 . mam 3 dny spozdeni, nejake priznaky ze jsem tehotna mam, nejak to v sobe proste i citim, ale nechci byt zklamana. tak se snazim na to moc nemyslet, ale jako na snazilku to moc nejde. jo a TT negativni vcera odpoledne jsem si ho delala. :( myslite, ze tam jeste sance byt mohla? co ta teplota? a druhy ovu test pozitivni? mohlo byt ta snizena teplota na 36,0 zahnizdeni, nebo treba az to ze by byla ovulka? jinak sexiku si dopravam jen vikendy pac pritel je pres tyden mimo domov.. ale i tak nam to zrovna vychazi vetsinou tak ze se blizime k ovulaci, oba ty dny ktere jsem psala o ovulce sme spolu byli. snad sem to napsala nejak srozumitelne. moc dekuji za jakykoli prispevek emoticon

lusos
19. srp 2016

Ahojky holky, jsem tu zase a docela jsem v soku. Zacala jsem s měřením 14teho. Teploty v ramci noci... Vcera jssm vsak měřila ve stejnou hodinu a teplota 41,17 ja mela sok po ránu, protoze vubec nevím o co jde.... Zjusila jsem znovu a pak 2x po sobe 36,37...vim, ze se ma brat prvni hodnota, ale to je docela brutální skok, nemyslíte? . Vubec nevim co si o tom mam myslet....🙂

dashenka1
21. zář 2016

@betelgeuzz a rozumis grafu??? 🙂 dekuji

9876543
22. zář 2016

@alenka_pdobry vecer chci se zeptat dostala jsem MS ale byla jen dva dny a to se u mě nestává vždycky ji mám tak 5 dnia BT mám 37.1..děkuji za odpověď

dashenka1
22. zář 2016

@9876543 merite BT aspon 2 cykly??

dashenka1
23. zář 2016

Co rikateeee?? Diky za infoo

k28lena
10. říj 2016

Dobry den chci se zeptat uz 4 roky se snažíme o minko a stále nic. Dnes uz mam 3 dny zpoždění a teplotu mam 37,3 , test je negativní je mozne ze mohu byt těhotná??

geryy
11. říj 2016

Mám jednu otázku teplotu mam 37 a mam dnes dostat ms ale stále nic nevíte co to znamena

simi1510
11. říj 2016

@k28lena a když zkusíš ovu test? A ještě stále je vysoká?

simi1510
11. říj 2016

@geryy ohledně BT těžko říct, záleží jaké teploty jsou u Vás zvykem po dobu jednoho cyklu, ale to lze vypozorovat až po delším testování.

Pokud máte přesné cykly, tak pak zkusit těhotenský test, jestli bude pozitivní. Pak může být, že z nějakých důvodů se menstruace nedostavila - vyšší hormony, které tentokrát klesají pomaleji, stres, nemoc....

geryy
11. říj 2016

Děkuji za odpověď no ms stále nedorazila tak uvidím a pak se skusim změřit znovu

pulguita
11. říj 2016

@geryy Bazální teplota se měří jen ráno těsně po probuzení... ještě než vstaneš z postele. Jestli si naměřila těch 37 odpoledne nebo později, tak už to neplatí. Jestli měříš už třeba 2cykly tak je můžeš porovnat.

geryy
12. říj 2016

Tak sem měřila ráno a stale 37 a odpoledne porad stejném 37

pulguita
12. říj 2016

@geryy Tak to vypadá nadějně🙂 Zkus udělat test teď už by ti to mohlo ukázat jestli jsi nebo ne. Dej vědět🙂

geryy
13. říj 2016

Tak sem to dnes ráno dostala takže zase nic ☹

pulguita
13. říj 2016

Škoda, vypadalo to nadějně. Měř si tu teplotu každé ráno ve stejnou hodinu než vstaneš z postele. Pak můžeš porovnat každý cyklus. Normálně bývá odpoledne o něco vyšší než ráno, ale vždycky platí ta první ranní teplota.
No aspoň víš na čem jsi a můžeš začít další kolo snažení 🙂 Snad to tento měsíc vyjde, držím ti palečky!🙂

geryy
13. říj 2016

@pulguita Děkuji za Vaše příspěvky 🙂

pulguita
13. říj 2016

@geryy za málo! 🙂

lusos
14. říj 2016

měřím teprve druhý měsíc a jsem z toho zmatená 🙂

je to špatně po sobě 🙂 poslední je první a první je poslední 🙂

vevevetor
20. lis 2016

Jsem 11 po ovu a ma BT je 37,5.Nikdy predtim jsem si teplotu nemerila ovu mi totiz hlida dr.Mohu byt tehu?

simi1510
20. lis 2016

@vevevetor lze to posuzovat na základě dlouhodobeho pozorování a grafu. Jedna hodnota nic nepoví... :-/

vevevetor
20. lis 2016

@simi1510 Snazime se s muzem uz neco pres pul roku a porad se nam to nepovedlo.Dr hlida ovu a ja se ted citim porad unavena a posledni dobou se mi toci hlava a obcas je mi na zvraceni.Uz sice dve dericky mam ale tam jsem to nejak nepozorovala a nehlidala se.

simi1510
20. lis 2016

@vevevetor my se snažili skoro rok, než se první povedlo, ale skončilo stejně zamlklým... ta teplota se musí sledovat po nějakou dobu, abys z toho mohla vycházet. Ale jestli víš, kdy byla ovu, tak pak zkusit těhu test? Kolikátý den jsi od ovu?

vevevetor
20. lis 2016

@simi1510 jsem 11 den po ovu a 8 den po ovu carka jen jedna

simi1510
20. lis 2016

@vevevetor to jsme plus mínus stejně 🙂 mě se začíná objevovat duch na těhu testech...

jen nevím od kdy mám brát zpoždění, od revize nevím, jaká délka cyklu má být ☹

vevevetor
20. lis 2016

@simi1510 ja si naposledy delala tt 8 po ovu.Trd zatim jeste ne.Mic prozivam to zklamani kdyz tam nejsou carky dve.A jeste jeden dotaz.Uz 4 den kdyz si macknu na prso vyteka mi neco jako mlezivo ale nazloutle barvy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru