Jaká by měla být bazální teplota? Mám přes 37

p_ch
14. bře 2013

jsem 28 DC (normálně bych to měla dostat), MS zatím nedošla, BT už třetí den přes 37... dnes 37,3.... jak je to s meřěním BT?? jakabyměla byt??

schubertova1
25. bře 2015

@lucinka58 ta bazalni teplota se mi strida,jednou 37,6 37,4 ale pod 37 to nejde.

lucinka58
26. bře 2015

Tak si udělej test a budeš si jistá 🙂

elvira
26. bře 2015

Cyklus ti mohla rozhodit i ta operace. Slepák ti asi brali kvůli zánětu - takže není ta bazálka vysoká spíš kvůli zánětu, který by mohl ještě být? A teplotu v podpaží máš kolik?

schubertova1
26. bře 2015

Ahoj dekuju za odpovedi 🙂 ano slepak mi vzaly kvuly zanetu,nicmene 18.3 jsrm sla na stehy kde mi i braly krev s moci a vse podle DR v poradku,dnes rano jsem merila BT a byla 36,8 uvidime pres den. Telesna byla vecer 37,1 a nyni 36,6 a pozdim uz 8 den,prsa me lehce boli....

haninka123
26. bře 2015

@nikollita Ahoj taky sem ted začla měřit bazální teplotu tak jsem zvědavá jestli to pomůže 🙂

5896
2. dub 2015

Kdo se vyzna v tech grafech?

haninka123
2. dub 2015

Měla bych dotaz při měření bazalní teploty uvnitř má ted pravidelně kolem 37 nebo přes při ranním měření může to být těhu?Nemocná nejsem rýmu a v krku mě nebolí a hlava také ne děkuji za rady.

anicka1211
2. dub 2015

ahojte, ráda bych se zeptala na bazální teplotu, mám v tom pořád chaoz. Když se má dostavit menstruace a těhotenství se nepovedlo, může být bazální teplota měřená v pochvě 37 a víc? My se snažíme, dnes sem to měla dostat, ale nic a bazální teplotu jsem ráno měla 37,1. Co to znamená? Bolí mě prsa a cítím mírné závratě dnes, pár dní zpátky mi nebylo dobře,vlastně se asi týden necítím úplně o.k., prvně sem chodila na malou snad co chvíli, cítila jsem se unavená a nevím,jestli změnou času a do toho trochu haploval žaludek. Test jsem si ještě nedělala, protože nemám pravidelnou menstruaci asi 3 měsíce, ale podle poslední menstruace bych to měla dostat 22. den cyklu, což je dnes. Tak nevím, mám doufat, že se povedlo nebo se radši neradovat předčasně a test si udělat až 27. den cyklu, což byl ještě před půl rokem můj pravidelný cyklus? 😖

5896
3. dub 2015

@haninka123 :v den MS by mela byt teplota zase nizsi.aspon jsem to tak cetla.

5896
4. dub 2015

Rozumi nekdo tem grafum?

nonnni
4. dub 2015

@haninka123 muze a nemusi, stezejni je videt vyvoj krivky, jednorazove teploty jsou naprosto nesmerodatne jako udaj.
@anicka1211 zalezi na tom, kdy opravdu byla ovulace...zasadni pravidlo je, ze pokud se bazalka drzi minimalne o jak 0.4 stupne nad ovulacnim propadem po dobu 16 dni a vice, tak jde o tehotenstvi, ale nelze rict, zda o properujici jeste.
@5896 rozumim, ale zadny graf nevidim...

haninka123
5. dub 2015

Rozumím uvidím jak se bude měnit teplota při blížící se MS.

nonnni
5. dub 2015

@haninka123 jen je k tomu jeste potreba dodrzovat par zasad, jako merit vzdy ve stejnou dobu, na stejnem miste Jako, ne v byte, ale na stejnem miste na/v tele🙂)), stejnym teplomerem a to pred jakoukoliv vykonanou aktivitou. Co hodina to cca 0.1 stupne nahoru, po pohybu (i treba jen dojiti pro teplomer) se take bazalka hybe...

haninka123
5. dub 2015

Jj tu zasadu dodržuju teploměr má hartmann thermoval rapid tak snad ukazuje nějak normalně no 😀

nonnni
5. dub 2015

@haninka123 tak ono je v tomto celkem jedno, jestli ukazuje spravne, protoze i kdyby treba meril vic, nebo min, tak to bude merit konsistetne a u bazalky se prave posuzuje ta krivka🙂

haninka123
5. dub 2015

máš pravdu no to chce vidět jak bude vypadat ta křivka až budu mít změřené celé období mezi MS 🙂

anicka1211
6. dub 2015

@nonnni ovulaci jsem měla mezi 12. a 13. dnem cyklu, byla jsem na ultrazvuku folikulů a dostala jsem injekci pregnylu, ten 12. den sem si zároveň zkusila udělat ovu test a čárky byly 2 a stejně silné, 13. den cyklu byla výraznější ta testovací než ta kontrolní. Těhu test jsem si teď v sobotu udělala, protože jsem to nevydržela, ale vyšel negativní, nejsem si ale jistá, že jsem ho provedla správně, byla jsem rozespalá a buď jsem ho málo namočila nebo moc,protože jsem na to neviděla. Menstruaci ale stále nemám a bazálka se mi drží stále nad 37 stupňů, tak nevím 😒 , sem,nejsem? dnes je to 26. den cyklu a necítím vůbec, že bych to měla dostat

5896
6. dub 2015

@anicka1211 mam to podobne jako ty akorat jsem nedelala test.radeji pockam do dne ms at pak nejsem zklamana.

anicka1211
6. dub 2015

@5896 no to já bohužel byla, lituju, že jsem test dělala, prostě jsem čekala, že menses dorazí 22. den a že nedorazila mě překvapilo. Tak jsem to testla a pak mě to složilo, protože se snažíme dlouho a tento měsíc jsem tomu dávala dost šance, když mi píchali pregnyl a ještě jsem brala clostibegyt. Tak uvidím, jak to dopadne

5896
6. dub 2015

Taky ted zacnu 1 cyklus clostylbegylu.my uz se snazime rok a taky nic.pred rokem to bylo mimodelozni a slo ven i s vejcovodem.takze mame jen jeden a k tomu ovulaci asi opozdenou.

nonnni
6. dub 2015

@anicka1211 tam je nekolik variabilnich prvku, ktere je treba vzit v potaz.

ovulacni testy funguji tak, ze pote, co jsou positivni, tak ovulace prichazi 24-48 POTE....takze predpokladam, ze spojeno s UTZ, pregnylem a ovulacnim testem, tak ovulace mohla byt kolem 14DC. Pokud bys testovala v sobotu (a dnes jsi 26DC), tak jsi testovala cca 10DPO a to muze byt jeste dost brzy.

Dale zalezi i na tom, kdy jsi mela pohlavni styk...to muze pridat dalsi den, napriklad.

Ale co me zarazi je to, ze jsi cekala ovulaci 22DC...pokud bys ovulovala klasicky zhruba kolem 14DC, tak dostat menzes 22DC je dost prusvih, protoze to znaci prilis kratkou lutenalni fazi. Tzn, ze od ovulace do MS by melo ubehnout idelane 12 dni a vice, deset je takova hranice, pod kterou je pak spis zazrak, ze se povede...laicky receno jde o to, ze nez se oplodnene vajicko dostane do delohy, tak nastava menzes, vyplavuje sliznici = zarodek se nema, kde uchytit a vetsinou se vyplavi take, ac by teoreticky mohl dojit k oplodneni.

Takze nezbyva nez cekat, co nejdele ti to zvedavost dovoli🙂 Ze se bazalka drzi stabilne nad 37 stupnu je dobre, ale opet....neni videt krivka, neni znat, zda je to zvednuti od ovulacniho propadu, nebo ne a jak velke....kazdopdne, pokud se ti takhle bude drzet stabilni teplota (nemusi byt ani nad 37, ja treba mam ovulacni propad pod 36 a nikdy jsem se nevysplhala vyse, nez 36.8 a zase znam holky, co maji bazalku 36,8 a 37.1 je normalni teplota) dalsi 4-5 dni a dele...a neprijde MS, tak bych to videla nadejne.

anicka1211
7. dub 2015

@nonnni nene, ovulaci jsem čekala 12. a 13 den cyklu, kdy jsem byla na injekci pregnylu no a menstruaci jsem čekala 22. den cyklu, protože posledně tak přišla. Bohužel dnešní BT byla 36,8 a do hodiny jsem to dostala ☹ , takže další zklamání,pořád jsem malinko doufala. Takže tento měsíc mě čeká opět clostilbegyt a pregnyl. Podařilo se vám některé otěhotnět první měsíc užívání clostylbegytu a po injekci pregnylu?

anicka1211
7. dub 2015

@5896 jej, tak to mě mrzí. Držím palce ať se to povede. Dej pak vědět.
To já to dnes bohužel dostala. Začínám mít strach, že je v tom něco víc než jen ovulace, že se nedaří, protože jsem tomu dávala velkou šanci,když jsem brala clostilbegyt a píchali mi pregnyl. Říkala jsem si, že za pomoci doktorů když je to jen ovulací, se určitě tento měsíc podaří a ono nic . . . ☹ , takže začínám zas nanovo.

5896
7. dub 2015

@anicka1211 tak pokud nevis o necem vaznejsim tak rekni doktorovi at te posle na profuk vejcovodu at vis ze je vse o.k.me to ceka v srpnu pokud se ani po 3 mes. Clostylu nezadari.ale me uz zbyl bohuzel jen jeden.

lucie868686
8. dub 2015

Zdravím,je to snad poprvé,co někam píšu,ale za pokus nic nedám.Snažíme se s partnerem o mimi .Poslední menstruaci jsem měla 1.3.takže meškám dost.Prsa mě bolí už skoro 3 týdny,mám je větší skoro o dvě čísla 😀 ,měřila jsem si i BT předevčírem,včera a i dnes stále 37,6.tak jsem se odhodlala udělat si test,alena něm byla jen - pokud nemám vidiny - uplně slabounská světlé růžová čárka pod tou kontrolní .co teď ? díky

anicka1211
8. dub 2015

@lucie868686 čekáš mimi 🙂 , tak šup objednat na gyndu, ta slabounká čárka už znamená, že čekáš, udělej si za 2 dny ještě jednou test pro jistotu, a pokud opravdu jsi, což s největší pravděpodobností jsi,tak bude výrazná

anicka1211
8. dub 2015

@5896 profuk vejcovodů? dělá se to pod narkozou? tak z toho mám malinko strach, už mě čeká laparoskopické vyšetření dělohy kvůli problémům s krvácením při menstruaci.

lucie868686
8. dub 2015

Anicka1211 ...tak takovou odpověď jsem opravdu nečekala..radši ještě chvíli počkám jestli se nedostaví menstruace .ale kdyby jsi měla pravdu,tak ti normálně pošlu nějakou velkou čokynu 🙂.děkuju

5896
8. dub 2015

@anicka1211 ano pod narkozou.zeptej se jestli ti to nemuzou udelat pri jedne laparce.jen tam fouknou plyn a zjisti jestli tam nejsou srusty v tech vejcovodech.ja ho mela .proto to miminko muselo ven.

anicka1211
9. dub 2015

@5896 ok, díky za radu zkusím to navrhnout. Jen doufám, že to bude v pořádku.
Jinak nevíš, jestli se měří BT i při menstruaci? na netu v grafech to vypadá, že se měří, přesto v jedné knize jsem viděla na grafu pouze měření po menstruaci. Já ji teda měřím a i přesto že jsem to dostala, jsem měla BT včera 37,1 a dnes mi klesla na 36,97. Právě na křivkách BT jsem neviděla nikde, že by byla BT při menstruaci takhle vysoká, většinou je pod 36,5.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru