Jaká by měla být bazální teplota? Mám přes 37

p_ch
14. bře 2013

jsem 28 DC (normálně bych to měla dostat), MS zatím nedošla, BT už třetí den přes 37... dnes 37,3.... jak je to s meřěním BT?? jakabyměla byt??

kalliope7
26. zář 2015

@pekkaa Aha,ja myslela,ze uz je to bez sance,i bolesti jsou uz klasicke menstruacni..Ale ten vzestup teploty me zmatnul..Vim,ze teplota muze pri ms klesat pomalu,treba dva dny,ale nikde jsem necetla,ze by nektere druhy den ms teplota zas stoupla..Udelam si teda pro jistotu jeste test..Jsem bohuzel zrovna od rana na cestach,tak ho musim nekde sehnat :-/

krmv
26. zář 2015

Taky si myslim,ze to nemusi byt tak jasne. rozhodne tehu tert.drzim pesti

kalliope7
26. zář 2015

@krmv dekuju!🙂

pekkaa
26. zář 2015

@kalliope7 Fakt to je mozne. Moje mama treba jeste 2 mesice normalne menstruovala a pritom jsem uz byla v brisku🙂. Ten jednodenni pokles teploty nemusel nic znamenat

kalliope7
26. zář 2015

Tak Clearblue hlasi,ze tehotna nejsem...Tak nevim,co znamena to zvyseni teploty...:-/

pekkaa
26. zář 2015

@kalliope7 clearblue je ale 25ka citlivost ne? Zkus 10ku.
Nebo uvidis co teplota zitra rano...

kalliope7
28. zář 2015

Je to nejake zvlastni..Vcera teplota klesla na 36.6 a dneska zase stoupla na 37...A krvaceni pouze po trech dnech skoro prestalo,pritom jindy mivam hodne silnou ms cca tyden...Ale delala jsem si dneska jeste mamatest a zase negativni,tak nevim,co si o tom mam myslet ☹

pekkaa
28. zář 2015

@kalliope7 zkus jiny test nez mamatest. Napr Lady Max z Dr. Max. A meris si to v pochve, nebo kde?

kalliope7
28. zář 2015

@pekkaa jj, merim se dole 🙂
Dobre,zkusim jeste tenhle test.....

kalliope7
29. zář 2015

Ja jsem jaksi zapomnela,ze jsem ted poprve od prvniho dc zkusila gynex...Takze ten mi zrejme zkratil tu menstruaci...Akorat teda nevim,jestli je to dobre nebo spatne..:-/

veselab
7. říj 2015

Ahoj holky, jestli můžu, tak bych se přidala 🙂
Od května mám vysazenou HA a 3 měsíce měřím BT... Teď jsme se snažili v období OVU a dneska jsem 10DPO a na testu zatím nic. Každopádně měřím BT pravidelně ráno při vstávání. Předevčírem jsem měla 36,9, včera 36,8 a dneska 36,7 (vstávala jsem o půlhodky drive) může to být nižší i kvůli tomu?

krissstyna
12. říj 2015

Ahoj, mám také takovy dotaz. Ovu mi proběhla cca od 30.9 do 4.10, od te doby mám nafoukla prsa, občasné pichani bud na levem, nebo pravem podbrisku, a BT po ranu 37, k veceru 37,3. MS má přijít 19.10. Myslíte, že by se už mohlo zadarit? Děkuji za odpovědi 🙂

krissstyna
12. říj 2015

A ještě před třemi dny mi po zmacknuti bradavky vytekla takova hustá bílá vodička, test jsem si delala vcera a negativni.

romankavaneska
12. říj 2015

Dobry den koukam na vase prispevky a zaujali me mam take otazku ale nevim cim zacit .. Ms jsem mela dostat 31.9. A stale nic mam bolest v prsou ale spise okolo .. Bradavky zatim neboli. Vcera vecer jsme se s pritelem milovali a po chvili jsem dostala krec pod briskem a obcas citim tlak . dnes jsem si merila bazalni teplotu a je 37,3 nevite zda by se mohlo jednat o tehotenstvi? dekuji za odpoved moc my pomuzete .

pekkaa
12. říj 2015

@romankavaneska muze byt. Jestli ms mela byt pred 12 dny a teplotu mas 37.3, tak to tak vypada... Zkus teh.test

simi1510
16. říj 2015

Ahoj holky, mám dotaz. Poslední MS jsem měla 23.9.2015, po skončení jsem začala měřit BT a byla 36,85-36,9, ve středu 14.10. jsem cítila bolesti v podbřišku a pak i v zádech, 15.10. byla BT 37, a dneska ráno 36,85 ... Je to normální? Děkuji za odpověď.

nonnni
16. říj 2015

@simi1510 Jsi 24DC a je tezko soudit, zda prichazi ovulace, nebo vubec nebyla a prichazi MS, nebo byla a jsi jedna z anomalii, ktere krivka ovulaci nezaznamena a tim padem by mohlo jit o nidacni hnizdeni, ale pravdepodobnost zrovna tohoto je opravdu mala.
Kazdopadne, pokud je to blizici se ovulace, tak by tam mel byt jeste pokles a nasledne by teplota mela vysplhat nad 37,3 +-. Jinak BT se meri od pocatku cyklu, tzn od prvniho dne cyklu. Abys mela spolehlivou krivku. Meri se kazdy den ve stejnou dobu a pred tim, nez si clovek jen sedne v posteli. Jinak nejsou hodnoty smerodatne. Podle toho, cos napsala mas krivku velmi plochou, indikujici, ze jste nenastala ovulace...

pekkaa
16. říj 2015

@simi1510 uvidis zitra a dalsi dny. Muze se objevit nejaky jednorazovy vykyv a nemusi nic znamenat. Zkus pokracovat v mereni dalsi dny a pak se na to podivame

simi1510
16. říj 2015

@nonnni pro doplnění DC mám většinou cca 30-32....

pekkaa
16. říj 2015

@simi1510 nad 37.3 to byt nemusi, jak pise nonni. Takovou teplotu jsem ja nikdy nemela a jsem ted tehotna🙂. Dulezity je trend pred a po ovulaci a rozdily v prumernych hodnotach. Nektere holky to maji hodne male, treba jenom necelych 0,2 stupnu. Uvidis dalsi dny jestli to bude kolem 37. To by klidne stacilo na lutealni fazi

nonnni
16. říj 2015

@pekkaa ja take nad 37 nikdy nemela, ale take jsem BT mela 36.2 a pri ovulaci 35,9 a poovulacni 39,8...poovulacni teplota ma byt v prumeru o 4 stupne vyssi, nez preovulacni. Takze pokud neovulovala jeste pred tim, nez zacala merit po konci MS a ona teplota 36,9 neni jiz pooluvacni, tak ji stoupnout pres 37 proste bude muset...

pekkaa
16. říj 2015

@nonnni nektere holky ale maji jenom 0,2 rozdil nebo dokonce i mensi. Ano, pravdepodobnejsi je to co rikas ty, ale nevylucovala bych to. Proste uvidi co zitra. Pokud bude teplota zase dolu, tak je asi jasne, ze ovulace jeste nebyla.. Pokud ma cykly 30dnu, tak pochybuji, ze ovulace byla drive nez zacala merit po menstruaci

simi1510
16. říj 2015

Ty příznaky - bolest v podbřišku, pak bolest v kříži... je vždy tak 2 týdny před tím než přijde MS, což by mělo odpovídat bolestem při ovulaci... Si myslím tedy... A na druhou stranu, co jsem si tu tak přečetla, tak ne všechny jsou učebnicovým příkladem, že? 😉 Ale kdo ví ...

nonnni
16. říj 2015

@pekkaa vsak jsem to spala, ze existuji anomalie.
@simi1510 jste ze nejsou. ..a paradoxne nejvice priznaku ma na s vedomi psychika...mer dal a uvidis.

simi1510
16. říj 2015

@nonnni tak ono spíš se nic nestane, když by přišlo dítě 🙂 Já chci, ale dle přítele ještě můžem chvíli počkat...

ruzicka77
6. lis 2015

Ahoj holky, musim se vas zeptat a potrebuji poradit. Ovulaci jsem mela 24. 11, 25.11 jsem mela bazalni teplotu 37,42, 26.11 - 36, 96 a od 27. 11 mam teplotu 37,1 nebo 37,2. Dnes mi to kleslo zas na 37. V po mam dostat menses. Na test je jeste brzy co? Muzu byt podle teplo tehotna? Bojim se, ze to jestezas klesat. Diky za radu. Katka

pekkaa
6. lis 2015

@ruzicka77 tezko rict. lepsi by bylo videt cely graf.. z tohto to fakt rict nejde. ale test by uz mohl neco ukazat jestli ovu byla 24

ruzicka77
6. lis 2015

A kde ziskam graf? Ja si pisu jen teploty. Nejde to najit nekde na internetu a vytisknout? Stacil by mi jen jednoduchy graf.

pekkaa
6. lis 2015

@ruzicka77 treba fertilityfriend.com pokud ti nedela problem anglictina. ale urcite se da vygooglit i neco v cestine.. nebo si udelej graf v excelu 🙂

simi1510
7. lis 2015

@ruzicka77 na womenzone.cz je též možnost

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru