Jaké poporodní kalhotky a vložky koupit?

sluuniicko
20. led 2015

Prosím zkušenější maminky jaké poporodní kalhotky a poporodní vložky koupit?Myslím tím volně dostupné v lékárně nebo drogerii..
Děkuji

andrrriiik
20. led 2015

Ahoj,myslíš jakou značku těch vložek?Já kupovala v lékárně přímo poporodní,nevím jaká značka to byla,ale klasické obyčejné jsou levnější a vypadají stejně.Na jednom balíku skoro sice nepoznáš ten rozdíl ceny,ale když koupíš 3 tak se to znásobí.Jinak kalhotky jsou takové sítované,taky myslím koupíš v lékárně-tím si nejsem jistá,kupovala mi je bývalá tchyně před 5 lety,a na druhý porod mi ještě zbyly.

lrg
20. led 2015

Kalhotky jsem měla tyhle: http://www.detskydum.cz/detail/carriwell-kalhot...

a vložky tyhle: http://www.lekarna.cz/vlozky-porodnicke-batist-...

Když krvácení trochu zmírnilo používala jsem normální křidélkové a obyčejné gaťky 🙂 V lékárně mají spíš ty papírové jednorázové kalhotky, ale zkus se zeptat, jestli ti je můžou objednat. Jsou fakt lepší, pohodlnější a nemusíš se stresovat, kolik jich koupit, protože když je ušpiníš, přepereš si je.

pisjutynka
20. led 2015

Ahoj, vložky jsem používala Batist, jsou opravdu nejlepší. Krásně dlouhé a dobře sají. Měla jsem pak možnost ještě vyzkoušet Samu, ale z těch jsem byla nešťastná, protože jsou hodně krátké a celkově naprd.
Kalhotky jsem si kupovala síťované pratelné, byly kvalitní a netrhaly se. Měla jsem v porodnici troje a když bylo nejhůř, jedny jsem přeprala a do rána byly suché.

ivca_ch
20. led 2015

Já měla kalhotky od Hartmanu a vložky Batist Flover a doma potom Samu

adelaslaba
20. led 2015

Vložky Batist flower a kalhotky http://www.lekarna.cz/inkontinencni-fixacni-kal..., obojí se sežene v lékárně.

alboo
20. led 2015

@sluuniicko sice nejsem zkušená matka, ale měla jsem do porodnice a pak i celý šestinedělí vložky Batist flower (celkem jsem spotřebovala asi 8 balení), když sem si je přinesla domů a rozbalila, bylo mi ouzko, je tamponovej typ, ale pak supr. Ty od hartmanu jsou menší a přijdou mi hůř savý a takový prostě horší. Kalhotky sítovaný abri-net nebo tak nějak, měla jsem 2balení. oboje k sehnání v lékarně

katyxq
20. led 2015

vložky rozhodně Batist flower (objednali mi je v lékárně v pohodě, skladem je ale běžně neměli) - dostatečně dlouhé i savé, příjemný materiál. Doma jsem pak zkusila i jiné dvě značky, včetně Samu, ale nic moc, zlaté batisty. Kalhotky jsem měla síťované, značku si nepamatuju, nejspíš Hartmann, asi 6ks, vždycky jsem je při výměně vložky přemáchla a nechala uschnout.

sluuniicko
autor
20. led 2015

Díky všem! 🙂

laska.nezna.hranic
20. led 2015

holky, když si kupujete samu mini, nedivte se, že se vám zdají malé 😀 i když mně posloužily v pohodě a v porodce vám ani větší nedají (tam dávají ty nejlevnější typu Absorgyn nebo Sentina, pokud vůbec). zkuste midi a budete je mít až po lopatky. a i oproti jiným značkám nejsou zmiňované batist nejdelší. s ohledem na drážky nejkvalitnější možná, ale určitě ne největší. jinak kalhotky určitě pružné síťované. ty se dají sehnat v balení se samu nebo ve zdravotnických potřebách. http://www.pilulka.cz/hledat?q=porodnické+vložky

espada
21. led 2015

@sluuniicko Taky doporučuji batist. Jsou nej. Kalhotky jsem nasadila ihned stahovací. Koupila jsem takové, kdy v rozkroku byla tenká bavlna a od podbřišku stahovací až nahoru.

hathor86
3. led 2017

@espada
Ahoj, prosím, jakou jsi měla značku těch stahovacích kalhotek? Jdu císařem a to se doporučuje stahovat s tlačit na jizvu co nejdříve. Zkusila bych je. Díky

luj89
3. led 2017

Možná hodně hloupá otázka, ale existují nějaký vzhledově aspoň o trošičku lepší kalhotky, které jsou taky pohodlné?

saja23
3. led 2017

@luj89 no já myslim ze jak kalhotky vypadají je nepodstatna vec 🙂 Ver mi ze v tu chvili ti bude jedno co mas na sobě. Ale jinac si myslím, ze všechny vypadají na jedno brdo😉

luj89
3. led 2017

@saja23 Asi ano 🙂. Právěže ty z DM (Jessa) vypadají tvarově jako normální kalhotky.

saja23
3. led 2017

@luj89 si je zkus koupit a uvidíš no. Ale ja byla vdecna za ty sitovane. Cítila jsem se jako bych zadne nemela a v tu chvíli to bylo fakt k nezaplacení. Pokud budeš sesita tak jsou vázne nejlepší. Ja doma potom zkusila normální kalhotky a i vložky s kridelky a okamžitě jsem to sundávala. Sitovane kalhotky a poporodni vložky jsem užívala hodně dlouho i doma. Stejně, par týdnu po porodu se jen tak manželovi ukazovat nebudeš 😀 Tak je jedno jaké budou. Vázne raději vol pohodlí

luj89
3. led 2017

@saja23 Nejde ani tak o manžela, ale spíš pro svůj vlastní pocit. No, asi naivní představa budoucí prvorodičky 😀. O to víc děkuju za sdílení zkušeností 🙂

chatgris
3. led 2017

@luj89 Já tě naprosto chápu. I po porodu jsem chtěla vypadat dobře. Pohled na sebe do zrcadla v těch ohavnych sitovanych bombardakach mi vadil. Nechtěla bych, aby mi v tom kdokoliv viděl, ani manžel, i když by mu to určitě nevadilo, mě jo. Mela jsem je tak 5, potom jsem, i když jsem stále dost krvacela nosila normální bavlněné kalhotky, samozřejmě ne nějaké extra parádní, prostě takové, kterých mi nebylo lito, kdyz se zničí.
A nenech se vyděsit, každý to má jinak. Já se teda pár týdnů po porodu, vlastně pár dní, manželovi klidně ukazovala, mazlili jsme se a po 4 týdnech, kdyz prestalo krvaceni jsme se milovali. Byla jsem zbytečně vyděšená z toho, co bude, protože jsem četla samé že budu vypadat tak a tak, citit se takhle a takhle, bolet mě bude to a to... A ono to bylo ok 😀

saja23
4. led 2017

@chatgris no ono je to hodně individuální. Ja nemela ani náladu se ukazovat. Jeste vice jak týden po porodu jsem byla tak slabá ze jsem byla rada ze jsem si došla na WC a postarala se o malou. O nastrihu ani nemluvím, to jsem si nesedla 14 dni. Po 14 dnech jsem seděla na 1 straně 🙂 . Je to fakt individuální. Taky jsem chtěla vypadat samozřejmě hezky a pokud možno i sexy, ale po tom porodu jsem fakt hodnoty pozměnila. Clovek jak se citu tak tak jedná. Však uvidíš @luj89 jak ti bude, Každopádně ti přeji aby ti bylo brzy fajn!

espada
7. led 2017

@hathor86 Ahoj, to uz nevím. Myslim, ze byly z Marks & Spencer. Ale myslím, že znacka je jedno, hlavně, aby poradne stahovaly.

normalnimatka
7. led 2017

kalhotky jsem měla z dmka, a přišlo mi v pohodě, ale víc jsem nevyzkoušela. ale sou docela pěkný🙂)) a daj se vyprat.
a vložky jsem měla z hyperalberta, jeidný poporodní, co tam maj, a sály pěkně a byly delší než kdeco z lékárny. ženy v porodnici mi je obdivovaly:D

terinka1984
18. led 2017

Ahoj všem, můžu se vás zeptat, dle čeho vybrat velikost kalhotek/vložek? Běžně (I teď v těhotenství) nosím velikost XS. Elastické i síťované kalhotky jsou někde v M, někde jen L a XL. Bojím se, aby mi neplandaly nebo dokonce nespadla. Vložky mám vybírat ty delší? Děkuji za radu.

lenkamiki
Autor odpověď smazal
Zobraz
sabca21
18. kvě 2020

objednavala jsem pres internet, je to vec, kterou stejne nevyzkousis a kdyz k tomu objednas jeste neco tak to vyjde levneji nez v drogerii takze to zalezi, ale mela jsem vsechno jendu znacku, vlozky i kalhotky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru