Jakou měly vaše děti reakci na očkování MMR?

ellar
1. dub 2015

Milé maminky,
čeká nás očkování MMR (červen 2015) a potřebuji si to naplánovat (v práci). Jakou měly, prosím, Vaše děti reakci na očkování MMR (příznaky) a kdy se projevily (kolikátý den)? Budu ráda i za reakce, že Vaše děti žádnou reakci neměly 🙂
Prosím, nevyjadřujte se, že s očkováním nesouhlasíte, na to jsou tu jiné diskuze.

Všem odpovídajícím předem moc děkuji 🙂

mogwaika
1. dub 2015

syn očkovaný v 15 měsících. Devět dní po očkování přišly týden trvající horečky, zduřelé uzliny. Dalších cca 5 měsíců tmavé kruhy kolem očí, septické horečky, omdlévání. Nutno podotknout, že ho Dr. očkovala i přes přemnoženého haemophilla a zlatého streptokoka, tyto informace nám zatajila, prý to běžně nebývá problém. Půl roku jsme strávili v podstatě zavření doma, měl snížené IgA, odnesla to nosní mandle, která zduřela do 3. stupně a musela ven. Dr. jsme změnili, u mrňavé trváme na odkladu do dvou let věku. To jsi ale asi nechtěla číst @ellar 😀

anjelita
1. dub 2015

Vlastni zkusenost nemam protoze rozhodne neockuju, ale sestrenici malej do 3 dnu po MMR umrel po dnech a nocich neustalyho kriku. Pitva prokazala masivni otok mozku.

marecekavendulka
1. dub 2015

ahoj,maminka p_ch má po očkování mmr autistického syna . jinak bývají horečky,zduřelé uzliny. nežádoucí učinky jsou někdy dost veliké,nesouvisí to s tím,zda s očkováním souhlasíme nebo ne,prostě jsou.

kikimaruska
1. dub 2015

Oba moji kluci mají vše doočkované (tuk tuk) a oba bez jakékoliv větší reakce na jakékoliv očkování (mají i TBC a Preverar). První byl extrémní nedonošenec, takže se souhlasem neurologa a po očkování jsme měli doma pro jitotu vždy Diazepam, ale nikdy jsme nemuseli použít. Po očkování ten den byli pouze trochu klidnější (jinak jsou to hadí ocásci) a to bylo vše.

lida82
1. dub 2015

Mmr bylo jediné očkováni, na které syn reagoval a bylo to teda fakt nepříjemné... Teploty rostly ke 40, zvracení, byl úplně apaticky. Projevilo se to až osmý až desátý den. Ale pro uklidnění... Děti kolem nás to zvládly třeba jen se zvýšenou teplotou 😉 a druha dávka už byla i u nás dobra.

alisek
1. dub 2015

Ano, horečky 40C, apatie, zvraceni a bohužel to horší, syn ma PAS, poruchu autistickeho spektra ☹.

denca2000
1. dub 2015

Dnes jsme 10tý den po první dávce MMR - klepu na dřevo, zatím bez reakce a doufám, že to tak zůstane. Po hexe a prevenaru také bez reakce. Musela jsem očkovat kvůli školce

renca_hanych
1. dub 2015

ahoj, starší syn měl po první dávce v 15ti měsísích 8. den zvýšenou teplotu, která trvala jeden den. Po druhé dávce reakce žádná. Mladší syn byl ted po druhém roce života, je to cca měsíc zpátky. 7. den vypukla horečka (do té doby nikdy neměl ani zvýšenou, nic...) nebyla nijak vysoká, max 38,6 v podpaží ale celkově byl schvácený a uplně mimo, jako když mi tu už třetí den ležel jak lazar tak jsem byla skoro zoufalá, naštvaná a pod. On je nekustečně akční dítě a opravdu tři dny proležel u pohádek, nechtěl jíst, prostě to nebyl on....po třech dnech jak když utne a byl zase fit...ale hrozím se druhé dávky kterou rozhodně nebudu doočkávat po půl roce jak se doporučuje....hodně štěstí a at se vašemu dítku jakékoliv reakce vyhnou! 😉

3987
1. dub 2015

Asi po tydnu zacaly horecky cca 5 dni, laryngityda, zahleneni, rozjel se nam atopicky ekzem, charstilo v nem nekolik mesicu. Ockovan v 15. mesicich.

lena_1
1. dub 2015

Tak u nás úplně bez příznaku, ani zvýšená teplota. Teď nás čeká druhá dávka, tak snad taky proběhne tak 🙂

aneta15
1. dub 2015

Dcera žádnou reakci, vše bez problémů. Syn po druhé dávce, 40 horečky, udělali se mu boule za ušima a skončili jsme na 14 dní na silných antibiotikách v nemocnici. Oficiálně mi nikdo nepotvrdil přímou souvislost s očkováním. Jen jedna mladá doktorka se "prokecla", že to je následek očkování" oficiální název byl silný zánět v těle. Jinak já jsem pro očkování v rozumné míře. Každopádně po tomto zážitku odkládám jak to jen jde.

terchal
1. dub 2015

Bez reakce....

nadja73
1. dub 2015

pred 8. dnu ockovano a reakce po trech dnech. 2 dny kolem 38-39. Vim, ze predpoklad je 7-10 dnu, u nas to teda bylo driv.

sara84
1. dub 2015

Prvni 3 davky vc.prevenaru bez reakce, posledni po 12 h teplota, trvala asi 24 h, jinak naprosto ok

ivasad.
1. dub 2015

Dcerka očkována ve 14m, asi za týden horečky, kašel, rýma, únava, trvalo to asi tři týdny. Druhou dávku jsem proto odložila na cca 2,5 roku a naprosto bez reakce. Synek očkovaný první dávkou ve dvou letech, druhou dávku ve 2,5. Naše dr proti odložení nic neměla. Věřím, že čím je dítě starší, tím líp se s tím popere. No, jsem ráda, že už to máme za sebou, bála jsem se 😔

elana
1. dub 2015

reakce žádná. Ale očkování dostal až ve 3 a 1/4 letech. Dceři budu taky odkládat.

andelka
1. dub 2015

První syn očko v 17 měsících a pak 2 letech,reakce žádná.
Druhý syn první ve 2,5 roce,loni v rijnu, po 8 dnech v noci teplota 38,5,přes den méně, další den v pohodě. Další dávku ještě nemá,planuju tak květen červen.

leeela
1. dub 2015

Ja jsem odkladala do tři let- bála jsem se ( dvojčata 34tt) a díky bohu bez reakce - jen možná kluk více protivny a cca měsíc 'po' teploty 38 a větší uzliny na krku. Holka dobrý. Ale to nemůžu přímo přisoudit očkováni....

naturela88
1. dub 2015

My jsme očkovali před 14 dny a reakce žádná, naštěstí. Všechny očkování zatím proběhli bez problémů.

lucka662006
1. dub 2015

5. az 9. den mel 38.7 stupne horecku, pupinky v obliceji dalsi 3 tydny, jsem z toho smutna.

gwennie
1. dub 2015

u nás 7. den jednodenní teplota 38,5 a pak asi 10.-11. den pokašlávala.

missymici
1. dub 2015

Zhoršení AT, nespavost, naladovost, neutišitelny plac den i noc a nekolik dni , hne dpo ockovaní. Po par tydnech bolesti kloubu. Mirne reuma v krvia a hypermobilni synrom - pod lekarskym dohledem. Take znižena imunita a opakujici se dychaci problemy a kašel.

juldaska
1. dub 2015

Můj syn po očkování MMR neměl žádnou reakci (první dávka cca v roce a čtvrt).. jupí 😀 Když to tu čtu, tak jsem ráda, že jsme to tak krásně ustáli..

fideho
1. dub 2015

Zatím máme jen 1. dávku - bez reakce.

kathyxkathy
1. dub 2015

Prvni syn bez reakce na obe vakciny MMR, ted me to ceka s druhym synem. Tak tuk tuk...

pehaka
1. dub 2015

První syn očko v 15m. 8 den 40 horečky 2 dny, apatický, rozjezd vlna laryngitýd, nechutentví.....jídlo nemá rád dodne bude mu 6 let, přeočkování už ,,jen,, teplota. Jinak bez následku. Druhý syn první dávka 2 měs po druhém ruce - cca 4 den na rukách se mu udělali puchýře, které praskly a slezla kůže měl to i na dlaních - pomohla mast a následné moře dr. tvrdí že to nemá s očko nic společného já mám jiný názor 😎 druhou dávku ještě nemá, budou mu 3 roky....na MMR jsem je naočkovala jen kvůli školce, jinak bych klidně počkala do 5-6 let..... doporučuji homeopatika mám pocit, že druhému synovi pomohli 5 dní před aplikací. Přeji šťastný vpich 🙂 a moc o tom nečtěte budete vyplašená a akorát to přenesete na dítě já nejsem ani pro ani proti očkování jsem něco mezi 😀

beruskaev
1. dub 2015

malá očkována v 15 měsících, zvýšená teplota hned 2den večer, po 3dnech bez teploty, 6 den mírná reakce na trupu pár flíčků, které zmizely, potom byl klid. Za další týden hodně silné opakování nafialovělých flíčků, ale už na celém těle, hodně to svědilo, celou noc jsme nespali, malá plakala. Na pohotovosti řekli reakce na jídlo (malá nejedla nic, co už nejedla předtím) a řekli koupit fenistil kapky, ty však nezabraly. Naštěstí jsem byla u rodičů a spolužačka je dětská lékařka, večer přijela a malé dala nějaký čípek, po kterém konečně svědění přestalo a druhý den ráno už to bylo lepší. Asi po dalším týdnu neskutečně opruzená pipinka, nesvědilo to, ale úplné hrbolky na dotek. Naše pediatrička to shrnula s tím, že dle ní od začátku horečky až po konečné opruzení, to byla reakce na očkování. Druhou dávku zatím nemáme, malé jsou 3 roky, ale už po nás chtějí aby jsme ji dali. Údajně na druhou dávku reakce nebývá, když byla na první.. Ale stejně se bojím...
Reakce na předchozí očkování Hexa, Rotarix, Prevenar nebyla nikdy žádná..
Přeju ať to zvládnete bez potíží 🙂

kamino
1. dub 2015

Prvni davka v 15 mesicich,jelikoz ostatni ockovani bylo bez reakce,necekala jsem ani u teto vakciny..bohuzel cca 14 dni se objevily pupinky,na to me lekarka upozornila,ze muzou prijit,bohuzel nezmizely,mel slite bricho,zada,loketni a podkolenni jamky,zhorsovalo to ovoce a ovocne caje. Podle dr atopicky exem. Postupem casu projevy slably,ovoce a zelenina je v pohode, jedine co mu vadi je ibisek,ktery je obsazen ve vetsine ovocnych caju. Ted pred skolkou jsme museli naockovat druhou davku,ta je nastesti bez reakce...

Pokud bych se rozhodovala znovu,urcite bych prvni davku posunula alespon po druhem roce..

lrg
1. dub 2015

Já se teda dost bojím a odpovědi ostatních mě utvrzují v tom, že se budu snažit odložit očkování až na třetí rok.

telu
1. dub 2015

Malá bez reakce, u první dávky měla myslím dva dny 37,5°C a u druhé bez reakce 🙂