Je možné, aby těhotenství nepoznal test ani doktor?

cascia
19. říj 2009

Ahojte, mám dotaz na vás, zkušenější.. 😉 Poslední menstruaci jsem dostala 11.6. 09 ... MS jsem nikdy neměla pravidelně, ale tenhle extrém jsem ještě nezažila. 😅 Jsem po léčbě kortikoidy, takže je pravděpodobné, že je tělo "oblblé". Jenomže mně poslední dobou začalo i růst bříško 😠 Samozřejmě jsem si udělala i několik testů, ale všechny vyšli negativní. Na gy jsem byla před týdnem. Doktor neříkal nic, dal mi provokační injekci na spuštění menses a zatím nic. Myslíte, že je možné, že jsem přes to všechno těhotná? (Nevím, jaká vyšetření doktor musí udělat, aby těhu odhalil - jenom mi promačkával břicho...). Je to záhada. 😅

francine
19. říj 2009

Ahojda.. S největší pravděpodobností se asi jedná o běžnou hormonální poruchu, navíc i vzhledem k té léčbě kortikoidy.. 😒 Jinak ultrazvuk ten tvůj lékař má? Ten můj mi ho naštěstí dělá při každé návštěvě.. Podle utz by těhotenství po tak dlouhé době samozřejmě stoprocentně potvrdil či vyvrátil .. Ale i běžnou prohlídkou lze po takové době bez menstruace zjistit co a jak..

pbauerova
20. říj 2009

Ahoj, také myslím, že těhu nejsi, pokud by tvůj dr měl nějaké podezření jistě by tě poslal na test HCG z krve, pokud chceš mít 100% jistotu nech si ho udělat, klidně i jako samoplátce stojí cca 200-300Kč a udělají ti ho v každé laboratoři. Petra

schimi
20. říj 2009

cascia a on Ti nevzal krev na HCG?? Vždyť to by muselo být průkazné hned 😉 .. Těhotná, která neprodukuje HCG - to neexistuje 😀 😀 .. Viděla bych to na hormonální poruchu 😅 😅 ...

lenkacar
20. říj 2009

cascia, měla jsem kolegyni v práci a ta si přála být těhu a bříško jí rostlo a nebyla ..psychika je zvláštní..ale vím ,že se dá otěhu i v poruše ,dej se do kupy a přeju brzké otěhu 😉

strouzek
20. říj 2009

casio no já nevím podle mě je to hormonální porucha z léčby. určitě by ti měli vzít krev, co se týče testů no tak já třeba těhulka jsem a protože jsem blázen testovala jsem snad do 10 tt a testy mi začli slábnout, kolem toho 10 tt byli už skoro bílé a přesto je vše v pořádku takže kdoví 😉 každopádně podle mě těhu nejseš, to bys prostě poznala,třeba bys už měla i pohyby, že ti roste břicho může být i těma hormonama, já jsem byla na operaci štítné žlázy, moje tělo se taky dočasně zbláznilo a mrcha chodila jednou za 2 měs. a břicho jsem měla nafouknuté pořádně, možná víc než teď v 19 tt. každopádně pokud jseš těhule tak máme skoro stejný TP, páč já měla poslední mrchu 12.6. 😀

strouzek
20. říj 2009

lenkacar jo tak psychika to je věc to je pravda, mě se jednou stalo v době kdy jsem brala HA ale už o mimču uvažovala že jsem měla snad všechny těhu příznaky, tak jsem si šla koupit test a potkala jsem tam bývalou spolužačku, ona taky kupovala test a taky brala HA. zkonzultovaly jsme si svoje příznaky a totálně stejné, samozřejmě jsme nebyli těhu ani jedna takže davové šílenství 😀 😀 otěhotněli jsme pak za pár měsíců obě dvě a ani jedna neměla v těhu příznaky 😅

pajinka111
20. říj 2009

cascia,asi před 14 lety mi vykládala kamarádka tohle..Jedno 2 leté dítě už měla,pak měla podezření že je těhotná ,ikdyž měla slabou MS,to byla asi ve 2 měsíci a víc,krev že byla negativní na ultrazvuku také nic,nic jí nebylo tak to neřešila,spokojila se s tím co řekl doktor,Ms měla pořád ikdyž slabou v 6 měsíci začala pocitovat pohyby,tak byla v šoku co se to dějě,když těhotná není,objednala se k doktorovi,ale hned druhý den,ještě než šla k doktorovi začala hodně krvácet,maminka jí zavolala záchranku,ti ju naložili a řekli jí jí že má asi 3 měsíc potrat,v nemocnici jí dělali ultrazvuk ,pak jí řekly at zatlačí,říkala že jen jednou zatlačila ,doktor neco vzal a skoro všichni odešly,pak se vratili a že maminko jak se bude dceruška jmenovat,byla naprosto v šoku,malé dala jmeno terezka,měla jen 1500g,ale za několik týdnu přibrala 2600g a pustili ji domu,viděla jsem ji byla neuřitelně droboučká,tak tak celou dobu vozila své mléko každý den a jakmile dostala miminko domů,hned druhý den stratila mléko..ale všechno dobře dopadlo a prý si o tom dlouho doktoři vykládali,je to už hodně let a tenkrát asi nebyly tak moderní utz..myslím že ted už je těhotenství hodně dobře rozpoznatelné..mě sice Těhotenské testy neukázaly nikdy ani za 14 dní těhotenství,to potvrdila jen krev a pak až UTZ kde bylo miminko,taky vidět až později,vždy bylo podezření na mimoděložní a ono nebylo..v den kdy sem měla nastoupit na laparoskopii,na odstanění mimoděložního TT mi ještě dělali UTZ a byla tam naštěstí a naroila se zdravá holčička

lenkacar
20. říj 2009

holky to jsou věci 😉 😉 😉 ,určo by bylo nejlepší pro klid duše skočit na krev a ta rozhodne a když to vezmu podle sebe ,já si dokážu taky vsugerovat lecos 😎 a pak když mi fakt něco je tak tomu nepřikládam váhu 😝 ,jak řikam psychika je potvora 😀 😀 ,strouzek takhle těhu jsem byla mockrát jak popisuješ 😀 😀 😀 😀 😀 😀

strouzek
20. říj 2009

Pajinko nezlob se ale ten příběh mi přijde dost divnej, jako možný je vše to je jasný ale přijde mi divný že byla v 6 měs. a porodila, přijde mi divný že by jí nejdřív řekli dr. že potratila před 3 měs. a pak najednou porodila,přitom píšeš že utz už byl i když zastaralý ale byl, všichni odešli a pak přišli s mimčem atd.stát se tohle tak v nemocnici je pozdvižení a na sále kupa doktorů. nevím no i když to bylo před 14 lety tak tohle mi připomíná příběh spíš z doby před 50 lety a nebo rovnou příběh z nějakého románu. Neříkám že sis to ty nebo kamarádka vymyslela ale prostě stát se tohle tak je z toho velká senzace a mluvilo by se o tom v televizi, rádiu atd.

Náš soused dělá na pohotovosti a ten už prý zažil podobných náhodných příběhů plno. Jeden je čerstvý asi půl roku, přišla tam holka že jí bolí břicho, on se jí ptal jestli nemůže být těhotná i když břicho moc velké neměla a ona že ne že to by musela věděl ale že nutně musí na záchod než jí vyšetří. No čekali pak se šli podívat a tam bylo porozené mimčo a mamina nikde. Jednou tam prý taky přišla holka mladinká ještě s rodiči, no břicho jako na porod ale ona jasně tvrdila že to určo nemůže být mimčo že má asi cystu nebo slepák, no samozřejmě že porodila, pak ještě těm rodičům do očí tvrdila že neví jak je to možné že ona je fakt panna že to jí asi musel někdo znásilnit ve spánku. No samozřejmě že panna nebyla a o těhu celou dobu věděla ale bála se to říct rodičům atd.
Ono ne každý takový příběh je pravda když někde v časopise napíšou že holka otěhotněla na dovolené z bazénu z vody že tam asi byla zatoulaná plující spermie atd. i když u tvojí kamarádky zase není důvod proč by lhala tak kdoví

vamam
20. říj 2009

Ahoj,
ráda bych se taky něco zeptala. Tak trošku reakce k pajince111, že testy jí těhotenství neukázaly.
Právě něco podobného řeším. Vím, že si každá myslí, že může být těhotná a je to taky o psychice, ale...
MS mívám pravidelně na den!!! Teď mám 4 dny zpoždění, tak jsem si dělala vpodvečer těhutest, ale nic, ani stíneček (věřte, že jsem to převracela zprava do leva, ale fakt žádný náznak). Tak jsem se chtěla zeptat jestli mi hrabe, nebo jsou nějaké testy citlivější, nebo je i tak ještě moc brzo 😅
Děkuji moc za odpověď.

strouzek
20. říj 2009

vamam no je možný že si měla ovulku později a že třeba ještě je na testík brzo, zkus vydržet pár dnů a zkusit to znova nebo zajít na krev

vecernice
20. říj 2009

ahoj vamam - test by se mel delat z ranni moci, kdy je koncrentrace hcg nejvyssi. taky zalezi, kolik mas dni po ovulaci (aspon zhruba, pokud nemeris BT). pokud mivas ovulaci pozdeji, je mozne, ze se to na testu jeste neprojevi. zkus jeste udelat test za den, dva, a uvidis.

vamam
20. říj 2009

děkuju za rady holky.
ještě jedna věc, je nějaký test jakože lepší??? Měla jsem od firmy Galmed??? (tuším, taková modrá krabička s dvěma testy).

vecernice
20. říj 2009

wamam - poraď se v lékárně, testy mají různou citlivost 🙂

lenkacar
20. říj 2009

vamam hodně chválí mamatest.. 😉

mmmk
20. říj 2009

Cascia, urcite tehotna nejsi. Po lecbe kortikoidama je normalni, ze zenska pribere. Ja pribrala 5 kg, ktery jsem asi po skoro roce nedokazala dat dolu. Pokud te dr. vysetroval prohmatem, tehotenstvi by poznal. A kdyby si nebyl jisty, necha ti urcite nabrat krev na hcg. Na vyvolavacce jsem byla jednou 3x za sebou, nez ms prisla, takze ani tohle neber jako priznak tehotenstvi.

Vamam, zkus mamatesty, ty stoji tak kolem 30Kc a jsou tam dva prouzky s dost slusnou citlivosti a nevim o tom, ze by se ukazovaly falesne.

strouzek
20. říj 2009

vaman test Galmed je na prd, mě ukazoval čárky i když jsem těhu nebyla ani nemohla, takže je možný že tobě to ukazuje naopak. fakt je nejlepší mamatest, nebo pepínotest

pajinka111
20. říj 2009

strouzek,možná sem to napsala špatně srozumitelné 😉 ..to se opravdu stalo,tu holku znám bydlí nedaleko,jezdila u nás na koních,vůbec netušila že je těhotná,utz těhotenství nepotrvdil,doktor jí řekl že těhotná není..pak když krvácela,vyšetřoval jí doktor jen v sanitce a odhadoval že je to asi potrat tak 3-4 měsíc,byla zesláblá stratila hodně krve a v nemocnici porodila,to už lékaři v nemocnici dle utz věděli že je 6 měsíc těhotná a porodí..neměla téměř žádné bříškoa,ani když čekala první miminko..jestli si už něco přivymyslela nebo ne,hlavně že to dobře dopadlo🙂

mmmk
20. říj 2009

Strouzek, stat se to muze. Muj byvaly gynekolog taky me spoluzacce nepoznal tehotenstvi. Kdyz prisla, ze to nedostala a ze testy negativni, udelal ji vnitrni utz a rekl, ze se mu to na tehotenstvi nezda. Napsal ji norethisteron. Potkala jsem ji cestou do lekarny, pochybovala, ze neni tehotna, presvedcila jsem ji, at si to ani nevyzvedava a jde k nejakymu jinymu doktorovi. Za tyden u jinyho doktora bylo na utz uz videt i srdicko. Ted ma rocniku klucinu. Ale ten gynekolog se proste na to vyprdl, nenechal ji vzit krev a neprohmatal bricho, proste nic. Ani se ji neptal na zadne priznaky ani problemy. On je ten gynekolog fajn, kdyz chcete anitkoncepci, jak jde o neco jinyho, tak nazdar! 😠

lenkacar
20. říj 2009

pájí no kámoška měla štěstí ,že mimi bylo velké ,já myslela ,že jsou menší jak třiičtvrtě kila v 6měsíci a máloco přežije ..ale já s tim nemám zkušenosti ..

strouzek
20. říj 2009

aha paji tak to jsem špatně pochopila, já to pochopila tak že jí jeden a ten samý dr. řekl že potratila a pak jí udělal porod.

jiank možný je asi úplně vše i když na dnešní dobu mi to přijde trošku jako scifi.

lussi
20. říj 2009

holky možné je všechno.
Já mám opačnou zkušenost.....bylo mi 17 nebo 18 , teď přesně nevím. Jdu na gyndu s tím, že jsem to 2 měsíce nedostala a s hrůzou, že jsem v tom. Doktor mi v zápětí oznamuje a gratuluje, že budu maminkou. Domlouváme se na potratu - samozřejmě tajně, protože by mě rodiče zabili. Za dva dny stojím na příjmu s taškou, prachama a vyděšeným výrazem před jiným panem doktorem a říkám mu, že jsem to právě dostala. Bere mě na ultrazvuk, kroutí hlavou a říká mi, že mám jen zvětšené vaječníky a cystu a že mám jít domů, nasadil mi prášky a bylo to 😀 Doufám, že pan doktor už umřel nebo už tam nepracuje, protože nevím co by mi na tom sále dělali, asi kastraci 😕
Takže abych to shrnula, když si doktor může splést těhotneství s vyječníkem a cystou tak proč by tomu tak nemohlo být i naopak 🙂

lenkacar
20. říj 2009

jestli před 14lety kdy byla medicína zase o kus někde jinde 😝 vypiplali bez problémů 6měsíční děcko ,tak klobouk dolu ..moje známá porodila v 6,5 měsíci holčičku a ta má velké zdravotní problémy ..a bude je mít nafurt.Je to zázrak porodit normálně v termínu zdravé dítě,jenom morgoši si to neuvědomujou..

eloana
20. říj 2009

ahoj holky ja mam take podobny pribeh- pred 5 lety porodila jedna holcina zdravou holcicku 3,8Kg. a cele tehotenstvi udajne ani ona ani nikdo jiny nevedel ,ze je tehotna. nepoznal to ani doktor kdyz u nej byla asi ve 3 mesici ,ale pouze pohmatem ultrazvuk nedelal. Porodila po silvestru sama doma v pokojicku. Do dneska nikdo nechape. zda to vedela ci ne - to se asi nikdo nikdy nedozvi - vysetrovalo ji nekolik lekaru -zda to tajla ci ne -ona tvrdi ,ze to nevedela -menstruaci mela neb ji gynekolog predepsal antikoncepci takze asi 6 mesicu antikoncepsci brala a ta menstraci mohla vyvolat

lenkacar
20. říj 2009

holky mě to hlava nebere ,že ty ženský nemaj pohyby ..změnu prsou..taky bych se chtěla probudit a náhle porodit ,to by byl manžel v 7nebi 😉

sylvka
20. říj 2009

no já vás čtu to jsou věci 😉 jinak já mám dneska 10den spoždění 😅 ale spíše že to ještě nemám pravidelně 😀 doufám 😅 😀

strouzek
20. říj 2009

lusi no tvůj příběh je sice hroznej ale víc teda uvěřitelnej.
mě co třeba nesedí jsou už jenom ty kila toho mimča v 6 měs. moje známá rodila ve 26 tt(tedy začátek 7. měs.) a mimčo mělo 800 gramů!! tak tomu odpovídají i tabulky že váha kolem kila aněco je až v 7 měs.

jak říkám možný je úplně vše, ale ze 100 podobných případů bych řekla že jen 1 je pravdivý kdy to holka fakt nevěděla. beru když se o těhu dozví holka ve 3 měs. to je možný, ale v 6 měs nebo 7 měs.? já jsem v 19 tt a už 14 dnů cítím pohyby jedině že by tyhle holky věřili že mají silný střevní potíže 😀

strouzek
20. říj 2009

sylko no sakra tak jestli nejseš třeba v 8 měs? 😀 😀kdoví co si dělala na jaře 😀 😀 promiň nemohla jsem odolat 😀

sylvka
20. říj 2009

strožek,no břicho by odpovídalo 😉 😀 já bych se nedivila,kdybych porodila,mohla bych si říct:ano nejsem tlustá,jsem těhotná...

strouzek
20. říj 2009

ty jo no kdoví kdoví jestli já už nepřenáším 😀 před 10 měsíci jsem byla na operaci a od tý doby jsem přibrala 12 kilo takže no teda abych valila domů rychle nachystat tašku do porodky a zavolat tomu chirurgovi nebo anesteziologovi že bude taťka 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru