Je možné otěhotnět v prvním měsící bez prášků a po MS?

smiley8
3. říj 2013

Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli se takto někomu povedlo otěhotnět, nebo alespoň váš názor. Při poslední menstruaci jsem přestala brát prášky. V pátek mi skončila menstruace a v neděli (dva dny po) jsme s manželem měli nechráněný styk a od té doby mě pořád bolí v podbříšku, někdy silněji a někdy jen trošku. Myslíte, že by se mohlo jednat o těhotenství? Nechci to nějak hrotit a hned běžet pro test, řekli jsme si, že tomu necháme volný průběh a až to přijde, tak to přijde 🙂. Nemůžou ty bolesti být ze změny hormonů, když jsem přestala brát prášky? Díky za vaše názory..

kureeli
3. říj 2013

Teoreticky ano, můžeš otěhotnět, ale spíš je to ta změna, tělo se uvádí do "normálu" ..... Ale někde jsem vyčetla, že dojde li k oplodnění krátce po MS bude to holčička, protože spermie nesoucí gen X jsou velmi rychlé, ale mají malou "životnost", kdežto těm, co nesou Y ta cesta trvá déle - ale samozřejmě záleží která najde a jak připravené vajíčko 😀 Já dvakrát otěhotněla tak týden po MS a mám dvě krásné dcerky 😀

pisisvori
4. říj 2013

@smiley8 ano samozřejmě, že může, jestli někde okolo byla ovulace🙂

ninive211
4. říj 2013

Bolesti můžou znamenat i něco než těhotenství, navíc takhle krátce po MS...po MS je pravda, že se dělají spíš holčičky (ale přesně naopak, než jak píše kureeli - holčičky mají v sobě dvě alely genu XX, takže spermie X jsou pomalé a naopak klučičí nesou Y a ty jsou rychlé a "méně vydrží"). Spíš mě napadá, jestli ty bolesti neprovází třeba první ovulaci...ty první měsíce po vysazení bývají intentivnější i z toho důvodu, ře při HA nejsou, takže ženský to neznají a víc ty bolesti vnímají. Časem se to ustálí. ale píšeš, že ty bolesti trvají, tyto by měly být jen krátkodobé, jen v období těsně před ovu, tak nevím...pokud by to pokračovalo a těhotná jsi nebyla, zašla bych raději k Dr.

edeltraut
4. říj 2013

Jde 🙂

kakamilca
4. říj 2013

Vysadila jsem HA a bolesti jsem měla skoro celý měsíc před další menstruací. Těsně před i šílený bolesti prsou a hrozná citlivost a těhotná nejsem. 🙂

ajka04
4. říj 2013

Otehotnet urcite jde 🙂 Zalezi na tom, jestli byla ovulka. Ale je pravda, ze po vysazeni HA takove priznaky byt muzou. Telo se vraci do "normalu". Ja ted cekam presne ze stejneho duvodu. Dva dny po skonceni MS jsme delali lasku a tyden na to me zacalo bolet v podbrisku, ted silena unava, bolesti hlavy, zadne zmeny na prsou. Vzdy jsem tyden a pul pred MS mela prsa natekla a hodne bolava, ted vubec nic. MS ocekavam ted v sobotu - nedeli. Test zatim negativni. HA jsem vysadila pred 5ti mesici.

petrajurinova
4. říj 2013

@smiley8 já jsem na poprvé otěhotněla hned po vysazení HA a to tři na sobě nezávislí doktoři tvrdili, že hormony beru jenom pro svůj dobrý pocit, že přirozenou cestou neotěhotním - no a měsíc po dobrání poslední tabletky jsem byla těhotná.

selverin
4. říj 2013

já otěhotněla za dva týdny.....ale nijak jsem to nehlídala ani neřešila, takže jsem na to přišla až v 7.tt, kdy mi už 6 dní v kuse bylo špatně aniž bych byla nemocná......navíc jsem ještě v době, kdy jsem měla dostat další MS špinila, takže mě to nenapadlo ani náhodou....ale do té doby žádné příznaky nic, jen mi občas někdo říkal, že mám skleněné oči a růžové tváře 😉

margot_ka
4. říj 2013

jasně že je 🙂 výsledek mi leží vedle v postýlce a má dnes přesně týden 🙂

maximsarah
4. říj 2013

Tohle spíš bude reakce na tu změnu že jste vysadila prášky, já to měla nachlup stejně. Nám se maličká podařila hned druhý měsíc, ale vypočítala jsem si ovulaci, pokud máte měsíčky pravidelně tak je to zpravidla někde uprostřed 🙂

vestran
6. říj 2013

ano mozne to skutecne je🙂 ja cekala na menstruaci pomalu do 9tt nez sem prisla na to ze asi MS jen tak neprijde... 😉

smiley8
autor
6. říj 2013

@ninive211@kakamilca@ajka04@petrajurinova @selverin @maximsarah @vestran Holky moc děkuji za Vaše názory, kdoví co je příčinou..bolesti v podbříšku stále přetrvávají, je to teda zatím týden, takže asi docela předčasné, proto zatím ani nehodlám testovat, uvidí se, jak se to bude dále vyvíjet 🙂.
@margot_ka - Ty jo tak to je docela mazec, když se to takto povede🙂. Pozorovala jsi na sobě nějaké příznaky hned v prvních týdnech? Občas se mi vyskytne i takový narůžovělý výtok (nebo spíš hlen)...

margot_ka
7. říj 2013

@smiley8 krome unavy nic. Ale cert vi,jestli to uz bylo tehotenstvim,nebo tim,ze leden byl extra dlouhej pracovni mesic a bylo skarede 😉
Ale je fakt,ze jsem takhle sedela v kresle u kadernice,jeste jsem to nevedela,ze cekam,cumim na sebe do zrcadla a v hlave mi vyskocilo: budeme mit holcicku!

alokina
13. led 2021

Tak jsem těhotná 🙏

alena138
13. led 2021

popravdě, já takto otěhotněla dvakrát ;) pokaždé hned ten měsíc, co jsem vysadila prášky. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru