Je to těhotenství? Na ultrazvuku je jen malá tečka

johanka79
22. kvě 2012

Prosím o radu. Poslední menstruaci jsem měla 10.4., tj. před 43 dny. V první polovině cyklu jsem brala Clostylbegyt, 14.DC Pregnyl 10.000. Sexovali jsem pouze 14. a 15. DC, později už ne, protože mě trápila mykoza. V druhé polovině cyklu jsem brala Utrogestan. Po jeho vysazení se menses nedostavila. Zhruba 32.DC jsem měla pozitivní TT. Pozitivní je dodnes. 36. DC jsem byla na UTZ, kde nebylo nic vidět, hladina HCG v krvi jen mírně zvýšená jako na úplném začátku těhotenství. Beru Utrogestan 1-1-2, kyselinu listovou a Jodid. Po týdnu, dnes 43. DC byl další ultrazvuk, kde byla jen docela malinkatá tečka, takže těhotenství znovu nepotvrzeno. U prvního těhotenství jsem měla touto dobou již 2cm váček s náznaky plodu. Doktorka tvrdí, že jsem mohla otěhotnět později, ale to už by v mém případě bylo neposkvrněné početí bez sexu. Výsledky dalšího odběru krve budu mít zítra a další ultrazvuk za týden. Je vůbec možné, aby tohle těhotenství dopadlo dobře? Bojím se, že se nevyvíjí tak jak má, je zamlkne. Mám také obavy z mimoděložního těh. Ta nejistota mě ubíjí. Nemáte někdo podobnou zkušenost ať už s dobrým či špatným koncem? Děkuji

kopretina82
22. kvě 2012

Ahojky...
Před 2 lety jsem na tom byla podobně, jen s tím rozdílem, že jsem přesně nevěděla, kdy jsem otěhotněla.Při první kontrole 7/5 (cca 30-40 DC-už si ty dc přesně nepamatuju 😅 ) //, na utz vůbec nic, hcg 260.Pak hcg rostlo, ale na utz pořád nic, až 14/5 malinká bublinka, no 17/5 pak i emryjko a 24/5 srdíčko a dnes 1,5 roční rarášek 😵
Dr. mi taky neustále vyhrožoval mimoděložním, popř. neprosperujícím těhotenstvím, do toho jsem cca do 5. měsíce střídavě špinila a krvácela, takže docela mazec...
Asi ti nezbyde než čekat.Vím, že je to na bednu, ale nic jiného nezbývá, takže držím palečky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru