Jeden den pozitivní test, druhý den negativní - těhotná?

kristl85
24. kvě 2013

Ahoj holky, mám nepravidelný cyklus a teď je to 11. den po ovu a zaroveň 28. den cyklu. Včera jsem si udělala test a vyšla tam slabounká čárka, dneska ráno jsem testovala znovu a nic tam nevidím. Jde mi o to, jestli můžu být i tak těhotná nebo vůbec. Nevím jestli ta hodnota HCG jen roste nebo jestli může ze začátku taky kolísat-tím by se to pak vysvětlilo. Potřebovala bych názor nějaké těhulky, jestli to měl někdo stejně. Moooc vám předem děkuji za reakce.

evcounek
24. kvě 2013

@kristl85 a co jsi měla za citlivost testů? pokud byl první citlivější než ten druhý je možné, že jsi těhotná. Já na začátku měla jen duchy na citlivých. Je také možné že ovu mohla být později. mě se teď několikrát stalo, že v prostřed cyklu mi bylo špatně (prostě těhu příznaky) test s duchem a nakonec nic. Zjistila jsem že je možné, aby jsi měla na těhu testu // a těhu nebýt proto se doporučuje testit až povynechání a MS.
HCG by kolísat neměla a jen stoupat. doporučuje se testovat v odstupu dvou dnů
Přeji aby na tebe vykoukli // už ze zítřejšího testu

angelsb
24. kvě 2013

@kristl85 nekolísá jen roste každým dnem víc až od toho 12 týdne se snižuje ,ještě vyčkej a zkus udělat další zítra

Falešně negativní těhotenský test
Falešná negativita testu (žena je těhotná, ale test vyjde negativně) může mít tyto příčiny:

Test byl proveden příliš brzo.
Zředěná moč - před stanovením hCG v moči se doporučuje nepít velké množství tekutin.
Falešnou negativitu výsledků hCG v moči mohou způsobovat některé léky (diuretika, antihistamin).
Falešně pozitivní těhotenský test
Falešná pozitivita testu (žena není těhotná, ale test vyjde pozitivně) může mít tyto příčiny:

Přítomnost krve a bílkovin v moči může způsobit, že kvalitativní stanovení hCG v moči je falešně pozitivní.
Některé léky, jako antiepileptika, léky proti Parkinsonově chorobě, léky na spaní, sedativa, mohou způsobit falešnou pozitivitu testu.
Některá onemocnění (trofoblastické choroby) mohou způsbit zvýšení hCG.

zuza01
24. kvě 2013

Já jsem to měla, četla jsem, že u některých žen dochází před menstruací k přirozenému zvýšení Hcg v organismu. Měla jsem test slaboučký, pak už nic. Byl to Mamatest 10. Těhotenství to u mě nebylo.

kristl85
autor
24. kvě 2013

@evcounek Včera to byl mamatest 10 a dneska znovu on a jeste nejaky jiny a dneska oba negativni. Nejsem naivní, je mi jasný, že to byl falešný výsledek (ten včera). Děkuji ti moc za odpověď. Musím si na miminko ještě počkat no. 😔

kristl85
autor
24. kvě 2013

@angelsb Děkuji moc za odbornou odpověď, to sem nikde nenašla. Mohlo by to být tím, že jsem měla den před tím prášek na bolení hlavy že?

kristl85
autor
24. kvě 2013

@zuza01 Děkuji za odpověď, tak to bude asi přesně můj případ. Škoda, že už sem to řekla manželovi, ale nechtěla sem v tom být sama. Už sem mu psala, že to byl falešný poplach a je to zlatíčko vždycky mně podrží, ještě, že ho mám🙂

zuza01
24. kvě 2013

@kristl85 Tak se to povede příště, pokud se to teda nepovedlo teď 😉

kristl85
autor
24. kvě 2013

@zuza01 A jak jsi to zvládala, když jsi měla slabounký proužek a pak jsi zjistila, že těhotná nejsi? Já sem smutná:( nechcí být, ale nějak to nejde. Mrzí mě to. Ale jednou to výjde🙂

zuza01
24. kvě 2013

Já jsem tušila, že není něco dobře, protože mi nesílila čárka a pak zmizela... Ale o druhé už se snažíme dlouho, jsem po revizi a jsem z toho dost nešťastná, jenže nic nenadělám. Musí to vyjít příště 🙂

kristl85
autor
24. kvě 2013

@zuza01 Jejda mane, to je mi mooc líto. Tak to ti mooc držím pěsti. Já jsem sice smutná, ale říkám si, že když to nevyšlo, tak to vyjít nemělo, příroda je hodně chytrá, tak to vyjde až bude pravý čas🙂

beandy
24. kvě 2013

Mamatest dělá duchy, zkus jiný test! Např. Dr.Max, nebo Clearblue. 🙂

romantika
24. kvě 2013

opravuju puvodni text, ted vidim ze to nevyslo, no nic, jen jsem chtěla rict ze mne skocil az tyden po MS a jeste jsem i spinila. Ale jak pisete kazde miminko ma svůj cas, a tak toje. Tak at mate brzo doma radost.

kristl85
autor
24. kvě 2013

@romantika No já ms jeste nedostala, ale uz tomu moc neverim, ze by se to povedlo. Ale je to fakt tak hrozne individualni, ze se neda spolehnout skoro na nic:(

angelsb
24. kvě 2013

@kristl85 to už nevím ,podle toho jaký pokud to byl brufen tak určitě ne, to by ti měl vyjít zas pozitivně pokud jsi přeješ mimi držím palečky 😉

kristl85
autor
24. kvě 2013

@angelsb JJ přeju a moc, brala sem si rozpustná Aulin - je to na bolest zubů a hlavy. V tom článku, který jsi mi posílala, se právě píše, že falešně pozitivní test může být ovlivněn práška na uklidnění - to ale přece není prášek na bolest hlavy ne? No každp to asi prostě bylo špatně. Tak snad pšíště.

zuzamik
24. kvě 2013

@kristl85 Ahojky, já bych s tím Aulinem byla opatrná- viz http://pribalove-letaky.cz/aulin. Od doby, kdy jsme se rozhodli, že se budeme snažit o mimi, jsem ho přestala úplně brát (mám ho doma, jako jediný mi pomáhá na bolest)

kristl85
autor
24. kvě 2013

@zuzamik No já sem si vzala asi 2. za celý dva roky, takže to neberu vůbec často, jen to tak blbě vyšlo, ale máš pravdu, radši si vezmu třeba paralen, slyšela sem, že ten moc nevadí.

zuzamik
24. kvě 2013

@kristl85 Já jsem to taky brávala jen výjimečně, ale i tak jsem z toho měla strach... 😉

kristl85
autor
24. kvě 2013

@zuzamik No je pravda, že ten příbalák jsem si přečetla až teď. Takže už ho taky vyřadím z lékárničky, tak díky moc, to je dobrý vědět.

zuzamik
24. kvě 2013

@kristl85 Není za co 😉

romantika
24. kvě 2013

@kristl85
no mne se gestacni vacek i mimi ukazalo az 8tt, uz mne chteli hledat mimodelozni. uz jsem mela mit skoro druhou MS, byli to nervy. Ale nebojte opravdu je to jak pisete, lepsi jednou poradne nez spatne. telo vi co a proc dela. ja vim ze to cekani je hrozne, první jsme si taky odpracovali, ale zdrave mimi i maminka je nejdulezitejsi, starosti teprve prijdou.at to dopadne tak i tak drzim palce.

kristl85
autor
27. kvě 2013

@romantika Veris, že ani nevím, co to gestační váček je? 🙂) jsem asi hloupá, že?
Jinak jsem to včera dostala, takže zase nic no. Tak třeba příště:(

romantika
27. kvě 2013

@kristl85
🙂 to je v pohode, nejdriv když otěhotníš tak roste sliznice v deloze, pak se udela gestacni vacek - to je jen priprava - ze zloutkoveho vacku proste vacek pro mimi a pak se tam udelala mimi a pak se ještě ceka az naskoci srdicko. Tak priste , drzim palce at se zadari. Lepsi nevedet, ja kdybych taky jak jiné sledovala kdy mam ovu a každý den mi skace teplota a tak, tak neotěhotním nikdy. desne by mne to stresovalo 🙂))))

martinadesign
10. bře 2014

Ja to nechapu, v den zmeskane ms jsem mela jasne pozitivni clear blue test. Ted jsem 4dny po zmeskane ms, a na testech je jen slaby duch. Zitra jdu k dr a jsem fakt zvedava, co mi rekne. Mam bolesti psrou, zvracim, porad spim... Tak mi nerikejte ze najednou nejsem. Co to sakra je? ☹

nonnni
10. bře 2014

@martinadesign pokud si delas porad ten samy druh testu, tak asi biochemicke tehotenstvi. Pokud jde o jinou znacku, tak bych se az tak nedesila, zkus znovu clear blue, nebo vyckej zitrka.

hanula311
6. říj 2016

Holky taková situace.Poslední menzes byla 6.9.Cyklus mam cca 36 dni.Takže dostat bych to měla příští týden. NO včera a dnes jsem si dělala jen tak test a jsou tam 2 čárky. S přítelem si dáváme bacha a říká že si je fakt jistý že nic a já se k tomu priklanim.Jinak dnes jsem byla na gynde se svedenim a mám nějaký zánět. Myslíte že by to mohl byt falešný test nebo prostě jiný důvod než tehu?

baskooskavy
18. led 2017

Ahoj holky, asi je to hloupa otazka ale potrebuji od vas slyset zda je to pozitivni... delala jsem si vcera mama test a ten vysel takhle pozitivni .. pak druhy den rano lady max a tam byl uplne pidi duch,..... co myslite

misulinka44
18. led 2017

@baskooskavy mamatesty dělají často i falešné duchy... tohle vypadá na slabou čárku, zkus za dva dny zopakovat jiným testem. doporučuju od dr. maxe.

baskooskavy
18. led 2017

@misulinka44 zitra zkusim 🙂 dekuju

absintka19
18. led 2017

@baskooskavy testovani ma par pravidel 🙂 1. Vzdy testuj stejnym testem 2. Testuj priblizne v stejnou dobu
Slabnouci test muze znamenat neprosper.tehu nebo jen jiny test. Kdy tak muzes skocit na krev na HCG.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru