Jedná se o mimoděložní těhotenství? Na UTZ malá tečka

marlen02
7. bře 2013

Zdravím. Prosím budete pro mě mít nějakou odpověď? Včera jsem byla po asi 4.týdenním spožděním a pár pozitivních testech u lékaře. Na ultrazvuku neviděl nic, jen v jednu chvíli se tam ukázala malá černá tečka ale to říkal že je moc malinké na to, že jsem měla menzes naposled 12.1. tak se mě ptal jestli to mám pravidelný, no mám a i nemám, ale hlavně mám dlouhý cykly, někdy i pět týdnů než to dostanu. Bolí mě šíleně bradavky a jsem nafouknutá jako balon a bolí podbřišek jako při menzes. Ptala jsem se ho jestli by poznal mimoděložní a prej tam není vidět žádná krev nebo tak něco. Tak nevím, jsem zmatená. Pořád to tu študuju.... Zítra budou výsledky z krve a do té doby se určitě zblázním ☹. Má některá podobnou zkušenost?

papalinka
7. bře 2013

Myslím, že kdybys měla mimoděložní, už by to prasklo. Nebo bys aspoň krvácela nebo měla bolesti. Tohle spíš vypadá na nějakou poruchu cyklu, protože i těhotenství by už bylo jasně vidět. Ale co my víme, možné je skoro všechno, tak uvidíte podle výsledků krve. Takhle je to jen věštění.

marlen02
autor
7. bře 2013

Taky jsem si říkala, ale co ty testy ☹

maruskask
7. bře 2013

mna boli podbrusko uz od prveho tyzdna tehotenstva, taktiez som sa bala ze by mohlo ist o mimodelozni tehotenstvo. Treba si v klude pockat aj na vysledky testov a potom na dalsi ultrazvuk. V piatom tyzdni bolo aj u mna vidiet iba ciernu bodku, ale v 7 tt uz bolo pekne vidiet 6 mm plod aj s cinnostou srdiecka.

papalinka
7. bře 2013

Jé promiň, to jsem nějak přehlídla, že máš pozitivní testy, tak to netuším, třeba je těhotenství mladší a není ještě vidět. Kdy jsi měla poprvé pozitivní test?

marlen02
autor
7. bře 2013

Já testovala nedočkavě hned po spoždění, testy negativní....ale asik až po dvou týdnech testování byl duch a pak to sílilo. Jsem z toho na prášky, ještě že jdu za chvilku do práce 🙂

petulka26
7. bře 2013

@marlen02 Já jsem mimoděložní těhotenství prodělala a pokud jsi měla MS naposledy 12.1, tak kdyby to bylo mimoděložní, doktor by to na ultrazvuku už určtě viděl. Mě to na ultrazvuku řekli rovnou,že je něco ve vejcovodu, a jen se čekalo na potvrzení z krve. Držím palečky aby bylo všechno v pořádku.

marlen02
autor
7. bře 2013

@petulka26 prosím tě a měla jsi nafouknutý břicho jako balon?

petulka26
7. bře 2013

No nafouklé potom ano, ale to už jsem měla i šílený bolesti, to bys fakt poznala.

sariss
7. bře 2013

@marlen02 Ahoj, mozny je vsechno, pokud s enepletujsou 3 varianty - 1) otehotnelas pozdeji, trebas 20-25 den cyklu. Pak je tehotenstvi vyrazne mladsi nez si mysli pan doktor podle ms (rozdil 2 tydnu je v takto rannem stadiu tehu extremni. V tom pripade to potvrdi krev - doktor podle vyse HCG pozna jakemu tydnu to odpovida a priste (za tyden) uz na UZ uvidi vic)
2) Muzes mit taky zamlkle tehotentsvi - tzn k otehotneni doslo ale zahy se prestalo vyvijet. To taky pozna z te krve, nebo mu to aspon napovi, pokud budes mit HCG hodne nizky bude to hned jasne, pokud budou hodnoty hranicnu bude se vyckavat. HCG s ema co 2 dny zdvojnasobovat a je v pocatcich tehotenstvi jedinym presnym ukazatelem zda tehotenstvi prospiva.
3) moznost mimodelozniho tehotenstvi, ve vetsine pripadu je ale doprovazene silnymi bolestmi podbrisku (opravdu krece co te zlomi v puli, ne jako bolest na MS) a/nebo krvacenim. Mimodelozni se pozna tak ze HCG roste jak ma ale v deloze neni nic videt.

MOC Ti preju prvni variantu!!! To cekani je strasny, znam z vlastni zkusenosti! drz se!

marlen02
autor
7. bře 2013

Tak já mám nafouknutý v kuse už asi čtvrtý týden a bolesti jako při menzes. Mám tady toho naštudovanýho už hromady a jen si říkám at to není mimo..., snažíme se o druhé už rok a malá je taky vymodlená, byla jsem třikrát těhotná a to co jsem si prožila bych nepřála nikomu. No nic....tak do zítřka vydržet ☹. Navíc mám ještě dělohu naopak a vždycky se mi otáčela a do třetího měsíce mě bolela takže ty bolesti můžou být z čehokoli, ale trochu jsem se uklidnila 🙂. Děkuji a jedu do práce tak na chvíli zapomenu 🙂. Pěkný den 🙂

martinakl
7. bře 2013

Jestli jsi objevila // na testu tak pozde, pak to muze byt opravdu jen mladsi tehotenstvi.. Ja jsem prodelala miiodelozni a doktor to hned nevidel. Asi az po 2 tydnech a rovnou me vyslal na sal. Ale bylo mi celou dobu zle a krvacela jsem. Drzim pesti 😉

marlen02
autor
7. bře 2013

@sariss Díky moc....ještě mě napadá že nejsem vůbec těhu a testy kecaj 🙂). No já tajně doufám že se jedná o první variantu, mám dlouhé cykly a vždycky jsem to tak měla. Změnila jsem, ale lékaře a ten nemá mou starou kartu, prý ji nepotřebuje. Tak jsem mu jen povykládala se slzami v očích co všechno jsem zažila, tak mě možná nechtěl ještě strašit a radši mi řekl že se uvidí po krvi 🙂. Jsem z toho rozhozená. Už Fakt musím fičet papa

pett21
7. bře 2013

@marlen02 ja jsem mela stejne priznaky tehu ,a kdyz jsem byla nekde 5 tyden na UTZ jelikoz jsem mela jine problemy tak mi dr. rekl ze je to pravdepodobne tehu,ale at jeste tyden pockam ze to pak bude videt lepe . Takze si spis myslim ze jsi tehu 😉

janicka85
7. bře 2013

marlen02 mám zkušenost, že když jsou delší cykly, nemusí být ještě mimčo na ultrazvuku vidět.Tak klidně čekej.

bocjanka
7. bře 2013

@marlen02 prečo sa hneď nervovať, keď nie sú iné príznaky, ja som jedno tehotenstvo mala mimoděložní a mala som veliké bolesti na ľavej strane, vajcovod praskol, začala som krvácať, urobili krvné testy a ultrazvuk, nezdalo sa im to , tak si ma nechali v nemocnici, na druhý deň všetko zopakovali, to som už mala šialené bolesti, hneď ma brali na operačku a ľavý vajcovod mi odobrali.

bocjanka
7. bře 2013

@marlen02 ak by to bolo mimoděložní tehotenství v jednom z vajcovodov, tak by ťa bolel buď pravý alebo ľavý podbrušok, samozrejme sa embryo môže zahniezdiť aj inde. Môže to byť aj zamklé tehotenstvo, keď sa embryo prestane vyvíjať, alebo môže byť všetko v naprostom poriadku, ja som bola prvé tri mesiace tehotestva tiež nafúknutá, musela som brať Espumisan. Radšej sa dopredu nestresovať, lekári vedia čo robia. Držím palce, aby to bolo ok. 🙂

marlen02
autor
8. bře 2013

Moc Vám všem děkuji, už jsem se uklidnila....říkám si že nějak to dopadne a nechám to osudu. Nechci se už nervovat. Budu tam volat z práce, zítra dám vědět jak to dopadlo 🙂. Hezký pátek všem 🙂

jetynka
8. bře 2013

@marlen02 Těhotná být můžeš, i přes to, že si měla poslední ms 12.1. a píšeš že máš dlouhé cykly, ovulka mohla být někdy až v půlce února a těhu může být v takovém začátku že se to ještě ani na ultrazvuku nepozná (záleží jak kvalitní uzv dr. má), testy hladiny hcg ukážou jestli je to těhu nebo ne 🙂, držím palce ať tam je bublinka s rostoucí hladinou hcg!!! 🙂

marlen02
autor
8. bře 2013

@jetynka já právě kolem posledního ledna asi den dva špinila, říkala jsem si jestli se mimi náhodou nezavrtává, pak to přešlo a od té doby nic...

jetynka
8. bře 2013

@marlen02 No buď to byla teprve ovulace a nebo zmíněné uhnizďování 🙂

jetynka
8. bře 2013

@marlen02 ale vlastně když si měla pozitivní těhu testy tak ovulace už asi neee 🙂

marlen02
autor
8. bře 2013

@jetynka já měla prvního ducha až po dvoutýdenním spožděním a pak to sílilo... 🙂

jetynka
8. bře 2013

@marlen02 Tak to přece není možné že by nic neviděl, pravda je že když jsem čekala své první mimi, tak jsem byla u nějakého vola gyndaře - málo zkušený, divný a starý ultrazvuk, podle výpočtů jsem byla min.4-5.týden a on tam neviděl vůbec nic ani zvětšenou sliznici a jakékoliv náznaky těhu, obrečela jsem to a přešla k lepšímu gyndaři u kterého jsem dodnes a nedám na něho dopustit. ten mi po pár dnech diagnostikoval 6.týden těhu - miminko s akcí srdíčka, no pocit nepopsatelný-měl ¨nejnovější ultrazvuk. 🙂

jetynka
8. bře 2013

@marlen02 A výsledky až zítra z krve???to tak dlouho trvá???

marlen02
autor
8. bře 2013

@jetynka ne dneska budu volat ve dvanáct ☹, brali mi ji ve středu odpoledne, budu tam volat už z práce

jetynka
8. bře 2013

Aha já si to asi blbě přečetla a myslela jsem že zítra volat a ona je zítra sobota 😀 - tak dej vědět pak!!!

marlen02
autor
8. bře 2013

@jetynka jj písnu večer, už jsem připravená na všechno... 🙂

jetynka
8. bře 2013

@marlen02 tak držím palečky a tfuj tfuj pro štěstí!!!

ravenah
8. bře 2013

Já jsem vlastně to samé. V děloze nic, HCG teda rostlo, ale v děloze furt nic. Už mě pomalu nechtěli pouštět domů, až se objevila mini bublinka. Včera ta bublinka odpovídala 6+5 a byl tam náznak srdíčka. Bylo to asi tím, že mám nepravidelný a delší cyklus. Takže držím palce 😉

marlen02
autor
8. bře 2013

@ravenah jak dlouhé máš cykly?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru