Jsem těhotná? Duch na testu 4 dny před menstruací

aneeta
3. bře 2014

Ahoj holky, prosím o radu, poslední MS jsem měla 7.2. a v neděli jsem si udělala test, protože mě hrozně bolela prsa, měla jsem hustý bílý výtok, nafouklé břicho, návaly...a objevia se mi na testu jen maličko viditelná druhá čárka, testovala jsem dále, ale furt je to jen ten ,duch,. dnes jsem volala na gyndu a dr. mi řekla, ať počítám spíše s tím, že těhu jsem a že není divu, že je ta druhá čárka jen málo viditelná, protože teprve teď 7. bych to jakoby měla dostat a navíc únor byl krátkej. tak mi řekla, ať testuju až tak v pátek a dám ji vědět a pak že by mě objednala k ní, ale až tak v dubnu, až bych byla tak v 8 týdnu....co myslíte...??

nonnni
3. bře 2014

@aneeta no, ze uz chce videt srdicko. Takove objednani neni zvlastni, pokud nemas nejake potize. Ja mela MS dostat dnes, uz 4 dny mam positivni test a objednala jsem se na kontrolu na 19.3. s tim, ze manzel pak na 3 tydny odjizi a mam za sebou nedavny potrat a chceme mit trosku jasno. Jinak bych to nechala jeste tak o 10 dni pozdeji.
Ja bcyh tedu nevydrzela netestovat, ale pokud carka bude silit, tak ver, ze je vse v poradku🙂

aneeta
autor
3. bře 2014

děkuji za odpověď..mě spíš celkově zajímá, jestli jsem opravdu těhotná..někde jsem četla, že druhá slabá čárka na testu se může objevit jen proto, že žena je před menstruací.....což mě docela znejistilo....čárky mám docela slabé, ale jsou na každém testu. moc bych si přála abych byla, ale mám strach....

nonnni
3. bře 2014

@aneeta druha carka na tehotenskem testu se objevi pouze, pokud je v tele zeny pritomen hormoc HCG, ktery je produkovan pouze v tehotenstvi (u zdrave zeny). Muze se nachazet v nekterych lecich, zejmena tech, na podporu plodnosti, v extremnich pripadech se male mnozstvi muze vyprodukovat pri cystach, nadorech. Prave proto je dulezite, aby carka silila (co dva/tri dny). Pokud nesili, je realna sance, ze je neco v neporadku. Pocinaje biochemicky tehotenstvim, po mimodelozni tehotenstvi atd...

Kazdopadne, jen proto, ze zena ocekava MS, tak se ji tehotensky test neukaze jako positivni. Muze se vsak stat a je to velice castne (bohuzel), ze jde o biochemicke tehotenstvi, tedy, ze zena otehoteni, ale nekde v prodesu deleni a nidace dojde k chybe a zena ma par dni zpozdeni a pak dostane menzes. Nekdy ani zpozdeni byt nemusi. Pak se muze ranny test ukazat jako positivni, ale zena odmenstruuje.

Opet podotykam, ze se zda, ze lutenalni fazi mas dost dlouhou a tak, pokud test bude silit, tak se neni ceho obavat🙂

nonnni
3. bře 2014

@aneeta pricemz bych jeste rada podotkla, ze nekdy se muze ukazat duch (ne carka, ale duch) i v pripade, ze zena neni tehotena...zejmena v pripadech, kdy se objevi az po limitu, ci je viditelna jen z urciteho uhlu a hlavne nesili . Opravdu ted muzes udelat jen tolik, ze co druhy/treti den otestujes a porovnas...

baru88
3. bře 2014

Holky, já teda nevím, ale jít na první kontrolu až v 8 tt? co třeba mimoděložní těhotenství? Doktor mi řekl, že je vhodné přijít poprvé max 14 dní od vynechání menstruace, právě proto aby se vyloučilo mimoděložní těhotenství. 🙂

aneeta
autor
4. bře 2014

ale já mám teprve před MS

eiram2010
4. bře 2014

slaboučké duchy jsem měla 4 dny před MS, v albíčku mám fotku, objednali mě k dr až za 3 týdny a je z toho Filípek 😀

werumka
4. bře 2014

@aneeta Záleží, kdy jsi měla ovulaci. Já měla pozitivní test 21. den cyklu, protože ovulace proběhla 10. den. U každého je to jinak. Pokud ovulace byla dřív, můžeš mít úplně v pohodě pozitivní test už před datem očekávané menstruace.

ninive211
4. bře 2014

@baru88 Já byla dokonce na kontrole teprve dnes, víc jak 3 týdny po vynechání. Mimoděložní těhotenství se dá docela snadno poznat podle silných bolestí, často provázené krvácením nebo silným špiněním. Pokud nic takového není, tak by těhotenství mělo být normální a ten 8.týden je norma. Samozřejmě pokud je jakýkoliv problém (třeba i to špinění), tak jít okamžitě, i dřív jak před plánovanou kontrolou...ale jinak opravdu většina gynekologů objednává 1.utz na 8., max. na 7. týden.

medvitkova
4. dub 2014

@werumka Díky za toto info! Já mám ovulaci 8 DC, a říkala jsem si, že je to přece nespravedlivé, abych musela čekat tři týdny na TT, když ostatním stačí na čekání dva 😀

werumka
4. dub 2014

@medvitkova Tak jestli máš ovulaci 8. den cyklu, tak musíš mít celkově kratší cykly, ne? Kolem 24 dní? Testování má smysl 14 dní po ovulaci, takže nezáleží, kdy žena menstruuje, záleží pouze na tom, kdy v tom konkrétním cyklu ovulovala 🙂 Ovšem výrobci těhotenských testů a mnozí gynekologové pořád věří, že všechny ženy ovulují 14. den cyklu a menstruují 28.

medvitkova
4. dub 2014

@werumka Já to mám právě úplně divné, mám to už (díky utrogestanu) na 30 dnů. Ale dříve, než jsme se začali snažit, tak jsem měla 28. Tak uvidíme 🙂

werumka
4. dub 2014

@medvitkova No takhle - luteální fáze (ta po ovulaci) trvá bez těhotenství max. těch 16 dní. Což je stabilní délka, ta se nemění. Při užívání utrogestanu se natáhne (což je funkce progesteronu - dokud ho v sobě máš, tak menstruace nepřijde) - proto teď těch 30 dní. Ale pokud máš jinak menstruaci kolem 28 dní, tak ta ovulace musí být o něco později.. Víš určitě, že ovuluješ 8 DC?

medvitkova
4. dub 2014

@werumka Je to podle teplot a podle UTZ, a doktorka mi to potvrdila, tak snad ano 🙂 Ty se ale vyznáš! Studuješ medicínu?

werumka
4. dub 2014

@medvitkova Tak jestli je to potvrzený ultrazvukem, tak je to úplně jasný. Ale pak není potřeba brát utrogestan - protože tím akorát ten cyklus uměle natáhneš, což ale k ničemu není. Pokud máš luteální fázi aspoň 10 dní, tak ten cyklus je hormonálně úplně v cajku 🙂 Medicínu nestuduju, jen používám symptotermální metodu jako antikoncepci a tak znám zákonitosti cyklu a hormonů 🙂

medvitkova
4. dub 2014

@werumka No, já ten utrogestan dostala, protože jsem to vloni dotáhla až na 42 s neg TT (až do loňského dubna jsem měla 28), takže jsem to potřebovala zkrátit. Tak jsem od září zase na 30 (zpočátku 32, pak 31, teď už hurá 30 🙂 třeba se mi to ještě zkrátí). Na kontrolu jdu v červnu (pokud se mi do té doby nezadaří), ale MUDr. je toho mínění, že to budu muset brát i v těhu, aby se to udrželo.

werumka
4. dub 2014

@medvitkova Záleží, jestli jsi v té době neměla anovulační cykly (neprobíhala ovulace) - i u zdravé ženy bez problému ten anovulační cyklus může jednou, dvakrát do roka být. Docela mě zaráží, že lékaři moc neřeší příčinu dlouhých cyklů. První příčinou může být chybějící nebo pozdní ovulace a druhou bývá nedostatek progesteronu. To všechno se ale dá zjistit z hormonálních profilů. Ten cyklus nemusí být každý měsíc na den stejně dlouhý. Fáze po ovulaci je každý měsíc stejně dlouhá. Ale doba před ovulací je každý cyklus trochu jiná. Takže pak se klidně můžeš dostat k rozptylu +- 5 dní v délce cyklu a nic to neznamená. Tobě dělali hormonální profil?

medvitkova
4. dub 2014

@werumka ne, upřímně nedělali. Snažíme se až teď v dubnu rok, takže na testy apod. nás ještě neposílají. K doktorce chodím už 15.rokem (je to vůbec možné?!), takže mě zná dost dobře (navíc musím chodit od 19 na prevenci 2x do roka, protože mám vřídek na čípku) a věřím, že to dobře otipovala (nedostatek progesteronu) - uvidíme, co bude dále, pokud se budu muset podrobovat nějakým dalším pokusům 🙂

werumka
4. dub 2014

@medvitkova Hele, já osobně bych byla pro to, aby se vzala krev na ten progesteron. On opravdu může být v pohodě a máš "jen" krátké cykly kvůli brzké ovulaci. Což není nic divného. Já mám třeba zkušenost, že mezi červnem a zářím mi cykly skáčou - prostě v létě, jiné podmínky, jiné klima... a vždycky mi začnou trochu lítat (zvlášť ovulace). Takže bych to hned nepřisuzovala špatnému progesteronu... byla by škoda ho brát "zbytečně". Ale rozhodně je fajn vědět, kdy ovuluješ, to je základ pro snahu o otěhotnění 😀

ejmisek
13. říj 2014

Ahoj holky,mám dotaz.Procitam si diskuze na téma 4 dny před ms pozitivní test a chci se zeptat jestli je v poradku,když mi vyšel pozitivní test 5 dní před ms,cyklus mám 31 dní a ovulku dle testů sem měla 15,16 dc.Přijde mi to brzy,díky za radu

roseinka
13. říj 2014

@ejmisek Mně vyšel pozitivní test 4 dny před menstruací taky a o ten den už to není takový rozdíl. Takže je dost možný, že těhotná jsi. 🙂 Jinak já měla cyklus 34 dní. 🙂

ejmisek
13. říj 2014

@roseinka. Děkuju za odpověď. Ja práve nechtěla tak brzo testovat,ale přítel měl narozeniny tak sem to zkusila.u prvního tehu,které nevyšlo jsem měla hodně slabou čárku den kdy měla dorazit ms a to jsem měla cyklus 29.Tak snad už nedorazi. Přeji ti hodně zdravicka a štěstí s miminkem

roseinka
13. říj 2014

@ejmisek Děkuji. 🙂 Tobě přeji ať je vše v pořádku a vyjde všechno tak, jak si přeješ. 🙂

neznamy2222
2. bře 2016

zdravím maminky mám mensi problem chci se zeptat zda žena muze být tehotná uz 4 den po nesstanem vstriku do ni ona mi totiz poslala tehotensky test uz po 4 dni ze udajne je v tom obe carky tam jsou silne a proto se ptám zda je to mozne nebo si slecna vymysli

mijata
2. bře 2016

Můžete být těhotná. Ale nejistější je ještě chvíli počkat a potom jít k dr.

kaca027
17. kvě 2016

@nonnni taky nam nedavno oznamili ze mimi nebije srdicko....jiz pres pul roku se snazime a noc dnes 2dny pred MZ duch na hcg. Taky si nejsem jista....ale je pravda ze za celych 6mes js ducha nikdy nemela a pouzivam stale stejne testiky. Ted jsem vyndala (na zitra jinou znacku). 😊

kaca027
17. kvě 2016

@neznamy2222 mili neznami pokud se vam stala nehoda jen jednou a je to 4dny....tak bud dite neni vase nebo dotycna lze. Po 4dnech test tehu neukaze a dokonce ani z krve to nelze urcit. 😊😊😊 takze vas taha za nos.

kaca027
19. kvě 2016

Holky jsem zmatena v den ms stale jen duch na hcg testu. Fakt tomu nerozumim ze ani po dvou dnech ta carecka neni tmavsi. Mel to nekdo z vas taky tak?

veru2208
20. čer 2016

Ahoj holky, jsem tu nova 🙂 jsem 27DC, ovulaci nevim, kdy jsem presne mela, nejak jsem nesledovala. Uz asi 3 dny mam zvedly zaludek, citliva prsa, BT merim asi ty 3 dny a okolo 36,9, coz podle diskuzi se mi zda malo, hodne devcat rika nad tech 37, tak nevim. Delozni cipek je nahore, ale dosahnu na nej a je takovy lepkavy a tvrdsi. Bolesti bricha mam, jak kdyby mi mela prijit MS. MS mam 28-29DC, takze vim, ze je asi predcasne se radovat, ale co myslite? S pritelem se snazime pouze mesic, ale byli bychom radi, kdyby se zadarilo 🙂 ta nejistota je hrozna...,

veru2208
20. čer 2016

Je to prvni zkouseny test a bohuzel uz jsem to nevydrzela, takze neni z ranni moci, ale ted vecerni...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru