Jsem těhotná mimo plán? Příznaky mám

werulik
20. bře 2011

Zdravím všechny snažilky, těhulky, zoufalky.všechny, kdož jsou ochotni si přečíst můj příspěvek. Potřebuju se konečně někam vypsat, protože čas se vleče - ale s tím má každý vlastní zkušenost. Stále nevím, zda jsem těhotná nebo ne. Nebylo to v plánu, ale bohužel jsem zapoměla užít 1 pilulku. To by samo o sobě nevadilo, až na to, že jsem se zpozdila i s tou druhou a všimla si tedy přebývající pilulky po 29 hodinách, až kdy jsem chtěla vzít další. 4 roky beru prášky prakticky bezchybně. Vynechala jsem v prvním týdnu. V den vynechání jsem měla s přítelem styk. Hned po víkendu jsem letěla na gyndu. Doktor chtěl vyvolat MS 4 prášky + 4 za 12. hod. Jakmile jsem ale přišla domů, začala jsem špinit. Po telefonu mi Dr řekl, at necham volně MS. Jenže další den kde nic, tu nic...MS začala až po dvou dnech a trvala jen den a půl (což se mi nikdy nestalo). Za týden jsem šla na kontrolu. Víkend před tím zácpa, pak průjem a zvracení, citlivost bradavek...Dr raději udělal UTZ, zjistil že mám naběhlou a zvětšenou dělohu...tak mi v ordinaci udělal test z moči (ale uprostřed dne) a ukázal se jako negaivní. Mám počkat, jestli MS přijde nebo ne...Ale nevím, zda počítat řádnou MS před stykem, nebo tu kratouckou...Poslední dny si dělám testy, ale porad ukazuji neg. Je mi psychicky nebyvale vyborne, akorat mam pichani v podbrisku i nastranach, jako pri delsim behu..objevil se vytok, co 2 hodiny litam curat a mivam hlad (nekruci mi v brise, ale mam pocit hrozne prazdnoty v zaludku). Mam ocividne nafoukle podbrisko a trochu jakoby ztuhle. Hodne jsem toho cetla o testech a hcg ale tady asi pomuze jen cas...nemuzu poradne spat i kdyz jsem unavena, ale porad se budim hlady nebo potrebou na wc. Tehotenstvi by byla strasna nahoda protoze vim, jak je to vsechno pracne, jak je tezke trefit se do urcitych hodin i kdyz na to clovek mysli...ale vzhledem k tomu ze ja jsem vzesla jako prvni pohlavni styk me maminky (ktery jeste navic nebyl dokonan), mame nahodu v rodine...Moc se omlouvam za ten roman, ale musela jsem to nekam ventilovat, tak se nezlobte a kdo chce, at mi sem neco pisne, budu rada. Mejte se, hodne stesti vsem..pri vsem

dlabinecka
20. bře 2011

@werulik ahoj. Píšeš o příznacích těhotenství. ty ale můžou být mnohdy vsugerované. když po miminku touží訚, nebo se ho naopak obáváš, psychika je potvůrka a dělá si co chce. Ale myslím si, že je otázkou, kdy došlo k tomu obávanému styku. 14dní po oplodnění by měl být test pozitivní. pokud je to už dýl, tak bych negativnímu testu věřila. Cyklus bude rozházený práškami. nevím, co Ti dr napsal na vyvolání, ale to může být dost ošemetné 😉

werulik
autor
20. bře 2011

No právě v den, kdy mi chtel MS vyvolat zacalo to spineni, proto jsem uz od te doby prasky zas ne nebrala (styk pak uz nebyl). Takze to dr nachal tak s tim, ze krvacet jsem zacala sama tak jak jsem popsala. Od styku jsou to dnes 3 týdny...mimco jsme planovali az tak za 2-3 roky..letos statnicuju a pritel ma mesic novou praci..bylo by to sice divoke ale snad bychom to zvladli...i kdyz financni situace neni moc dobra 😒 (jinak dekuji za prispevek) 🙂

evaviki
20. bře 2011

mne zabudnuty prasok tiez narobil peknu paseku, boleli ma prsia (co ma bolelo iba ked som bola tehotna, inokedy nikdy), nafuknute brucho, sialene akne.. MS boli dve kratke za sebou, teraz cakam normalnu.. test tiez ukazal, ze nie som tehu, po cca tyzdni zmizli aj priznaky a aj plet sa vratila do normalu.. takze si myslim, ze tehotna pravdepodobne nebudes..po troch tyzdnoch by si uz mala mat pozitivny test.. pockaj este par dni, podla mna to same zmizne.. drzim palecky

dlabinecka
20. bře 2011

@werulik Pokud jsou to tři týdny, tak si myslím, že je to opravdu je rozházené prášky. to už by test určitě byl pozitivní 😉 Přeju hodně štěstí, a neboj, mimi byste zvládli - at už ted nebo za tři roky 😉

marinka
20. bře 2011

Tři týdny po styku by už určitě byla čárka na testu, zkus ještě testnout a jestli bude testík sněhobílý, těhulka nejsi. Jak píše dlabinecka, těhu příznaky se dají krásně vsugerovat, zvracení a zažívací problémy můžou být způsobeny dietní chybou apod.

werulik
autor
20. bře 2011

děkuju holky za všechny názory, nerada bych byla za nejakou hlupacku ci plasi...vcera vecer jsem mela trochu pobolivani, tak jsem myslela, ze dostanu MS (dnes bych ji mela dostat podle toho radneho krvaceni...ale zatim kde nic, tu nic... pockam do konce mesice a kdyz tam skoknu na vyvolavacku. Ale mela jsem vzdy cykly pravidelne temer na hodinu (at pred praskama nebo s nima...z nervu to zrejme nebude...kdyz jsem se bavila s pritelem, celkem me prekvapil dobrym pristupem, mimi neni dobre nacasovane, ale i tak by mel radost. Ja jsem psychick uplne vpohode, protoze prakticky mi nebude vadit ani jedna varianta vysledku...kdyz nic tak si udelam statnice ve vetsim klidu 🙂 a kdyz neco, udelat si je stihnu i tak 😀

werulik
autor
20. bře 2011

(omlouvám se za překlepy 🙂)

marinka
20. bře 2011

@werulik A proč nezkusíš ten testík? 😉 Bude hned jasno..

mirax
20. bře 2011

na 99% těhotná nejsi.

werulik
autor
20. bře 2011

zítra asi zajdu na krev at mam pokoj na dusi.. 🙂 dekuju holky za nazory!

renny.enny
21. bře 2011

@werulik koukej napsat výsledek 🙂)

werulik
autor
21. bře 2011

tak jsem rano merila bazalni teplotu (klasickym rtutakem 3-5 minut) a byla presne 37,0...prouzkovy test ukazal dinou vec..neni to duch ale jakoby byla videt pata carky uspoda (neni protahla az nahoru ale jde urcit, kde by asi byla)..na krev mam volat po obede tak cekam..a cekam...a cekam :roll: (no jestli to vyjde, budete svedky velkeho zazraku protoze toto by byla haluz) 😀

beisis
21. bře 2011

@werulik No můžeš být v klidu já jsem takhle chodila přes měsíc jestli jsem nebo nejsem těhotná. A když nám doktor podle uz řekl, že nejsem, tak jsem tak za 14 dní (hlodání toho, že jsem měla ve skříni ještě jeden těhotenstký test) test udělala a už byl pozitivní. Dalších skoro 14 dní jsem chodila, jestli to neni mimoděložní a nakonec je vše v pořádku. Ale i u prvního syna mi to test ukázal až po 4.týdnu těhotenství a to jsem kupovala ty nejcitlivější.

werulik
autor
21. bře 2011

zázrak se nekoná, hcg je 1,2 - takze je to jasne. test byl asi fakt vadny, tomu jsem vahu nedavala (ono to vypadalo pofiderne, asi nejaka rozpita barva...a ty vselijake priznaky se mi mohly objevit kvuli vysazeni ATK. psala jsem priteli..cekala jsem reakci jakoze "jeste ze tak" a opet prekvapil, ze uz se zacal celkem i tesit na mimco 😀 to bych necekala ale myslim ze za dva roky se budeme tesit jeste o to vic! a uz se holky moc tesim, ze se tady za ty dva roky sejdeme! mejte se moc krasne, ja si jdu udelat ty statnice 🙂

marinka
21. bře 2011

@werulik To nevadí, na miminko už ses asi začínala těšit, ale já jsem to tak měla stejně, taky jsem v posledním ročníku řešila, jestli nejsem těhulka a nakonec mimi přišlo až po svatbě, když už jsme byli pěkně zabydlení a byla to ta správná doba 😉 Aspoň se máš na co těšit, máš to všechno před sebou a je moc dobře, že přítel reagoval jak reagoval a víš, že jednou bude bezva táta, který bude mít ze zprávičky o těhu velkou radost! 😵
Tak ať ty státnice dobře dopadnou!!

werulik
autor
21. bře 2011

Moc děkuju marinko za hezky příspěvek!! My už bydlíne sice skoro tři roky, ale raději bysme domek (nebo alespon vetsi byt nez dvoupokojac) - kdyz je jeste mimco tak to asi jde, ale taky jsem vyrostla v malem byte a radej bych diteti (tim padem i nam rodicum) vetsi prostor...uz se tesim az se zase budu tesit 😀 😀 😀

marinka
21. bře 2011

@werulik Dvoupokoják se určitě dá, když je prcek malý, ale jak roste a potřebuje víc svého prostoru, tak je určitě fajn větší byteček, aby měli všichni soukromí, když je potřeba 🙂 Ale třeba my jsme taky bydleli ve dvoupokojáku, až do mých 13 let a mám ještě o dva roky mladší ségru. Naši měli v obýváku letiště, kde spali a myslím, že jsme to všichni zvládli v pohodě 🙂 Ono je to fakt krásné, mít to všechno před sebou, hned bych vrátila dobu, kdy jsem byla poprvé těhotná a prožila bych si to všechno znova. Holky si hrozně moc užívám,ale rostou rychleji, než bych chtěla 😀

werulik
autor
21. bře 2011

@marinka no deticky rostou hrozne rychle to je opravdu skoda...vidim to u zname. my sme bydleli nejdriv v baraku (do mych peti let) ale pak v byte a taky mam segru o tri roky mladsi. urcite je super mit jeden pokoj (jako sourozenci) ale kdybych si z dovolenim vybrala..rada bych mela pokoj vyhrazeny na spani - tedy loznici (kde neprijimam navstevy 😀) u nas byl rozkladaci gauc a neni to moc romantika 😀

marinka
21. bře 2011

@werulik Jasně, je to rozhodně lepší, ale spíš jsem to myslela tak, že když to jinak nejde, dá se to vzládnout i ve stísněnějších prostorech 😀 Když jsou možnosti na větší bydlení, je to pro všechny fajn 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru