Kalkulačka na plodné dny, dá se jí věřit?

terkuuu
24. zář 2013

Zdravím všechny 🙂 Tak jsem tak brouzdala po netu a narazila na kalkulačku, která vypočítá, po zadání začátku menstruace, délky menstruačního cyklu a počtu dnů, po které menstruace trvá, výsledek mých plodných dnů 🙂 Mně konkrétně vyšly plodné dny na datum 23.9 až 27.9. A tak bych chtěla znát váš názor, jestli takovým kalkulačkám věřit či ne??? A zároveň, pokud jsem s přítelem měla v neděli 22.9 ZADĚLÁVACÍ den na miminko, jestli je tu nějaká malinkatá šance, že by nějaká mrštná životaschopná spermie vydržela přes noc a třeba se zavrtala do nějakého plujícího vajíčka?? 🙂 🙂 Životnost spermií se totiž hóóódně liší na různých internetových debatách a člověk už opravdu neví, čemu má věřit... 😒 Díky za názory 😉

alenka_p
24. zář 2013

Každé tělo je jiné, kalkulačky jsou jen přibližné, ale pokud máš pravidelné cykly, tak se jim plus mínus dá trochu věřit, i když určitě bych pro určení ovulace vybrala jinou metodu, pokud to ccheš vědět přesně ;) Spermie vydrží úplně v pohodě životaschopné 2-3 dny, někde se uvádí až 5, ale to vydrží asi málokteré...

lindafr
24. zář 2013

Šance je tu vždycky. Kalkulačkám bych nevěřila, ovulace není exaktní věda, aby to bylo nalajnovaný, jak někdo řekne. Měř si teplotu, zapisuj do grafu a budeš vědět přesně.

andelka
25. zář 2013

Přesně tak, kalkulačky sedí na pravidelné cykly (prostě od délky cyklu odečteš 12-16dní a máš přibližnou dobu ovulace), ale stačí nemoc, stres, nějaká změna a ovulka přijde jindy. Spermie vydrží v pohodě tři dny, viděla jsem i grafy kde to bylo 5dní. Takže prostě sex co 2-3dny je zcela dostačující abyste se trefili do plodných dnů ať je ovulka kdykoliv.

neominka
4. říj 2013

ja dle te kalkulacky otehotnela napoprve!!!!!!!!!!!!

reynocek
15. říj 2013

Tak já zkusila tuhle ... http://www.webmd.com/baby/healthtool-ovulation-.... Výsledek se odečítá ze tří posledních cyklů, takže mi ta pravděpodobnost přijde dost vysoká. Já k tomu sledovala ovulační hlen a vychází to na stejné dny. Jestli byl výsledek kalkulačky správný se dozvím za pár dní 🙂

andelka
15. říj 2013

@reynocek počítá to podle prosté délky cyklu, takže je to tak plus minus. Vím kdy jsem měla v říjnu plodné dny, a kalkulačka se trefila tak z půlky, podle ní skončilo plodné období o 3dny dřív než to bylo ve skutečnosti. Pravděpodobně bych s ní neotěhotněla.. 😅
Každopádně držím palce 😵

baris
15. říj 2013

@terkuuu já bych těm kalkulačkám moc nevěřila - respektive to sedí jen polovině žen, které mají pravidelný cyklus.

Je spousta žen, co má ovluaci v jiné dny (těsně po či před menstrauací a znala jsem i pár žen, co otěhotnělo při menstruaci).

Já jsem se řídila metodou - sex co 2 dny 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru