Kdo tu má Richarda? Jsem nespokojená s vybraným jménem

barunkasem
15. čer 2015

Ahojky holky, chtela jsem se zeptat, kdo tu mate kloucka jmenem Richard. ? Pripadne jak se Vam jmeno libi, zda se Vam hned zamlouvalo? Jak mu rikate? Risa,Riki,Rici,Richardek.?
S manzelem jsme meli domluvu: ja vybrala pro holcicku, on pro chlapecka a cekame tedy klucika. Manzel po jmenu Richard strasne touzi, libi se mu hrozne let a predstavuje si ho hlavne z vyroste... Ze pry z neho bude chlap jak hora a predstavi se jmenem, ze to bude strasnej odvaz.... Ja si na to jmeno proste nemuzu zvyknout, i ted kdyz je mimi v brisku... Proste mi prijde tvrde a nepasuje mi k miminku.. Bojim se ze az se narodi tak mi to jmeno bude stejne pripadat nelibive... Nekolikrat jsme projizdeli weby, kalendare , ale nemuzeme se shodnout... Premysleli jsme nad Oliverem, ale bojime se, ze mu budou vsichni rikat Oline nebo Olivo a to opravdu nechceme. Ja osobne mam radeji ne moc typicka jmena a ty uplne ceska mit nemuzeme(manzel si nepreje mit jmeno ditete -ktere v rodine uz nekdo ma-Jan,Ondra,Jakub,Vojtech apod.) Moc bych chtela udelat manzelovi radost a vyjit mu vstric.

majkoz
15. čer 2015

Jméno se mi líbí, ačkoli sama bych ho nedala, máme jednoho ve školce a jednoho na fotbale, oběma se říká Ríša. Spíš, jestli si manžel uvědomuje, že tak, jak mu budou říkat ve školce-škole-tedy nejspíš Ríšo, mu může zůstat až do dospělosti(znám takové taky dva), a bude se tak sám představovat, a to už moc chlapácky nezní 🙂

konidana
15. čer 2015

@barunkasem Kamarádka má kluka, a od narození mu říká prostě Richard. Také by šlo Riki, Ríša. Mě to znělo od ní také tak trochu divně, ale jde o zvyk. Ona i své mladší holčičce říká Kateřina. Prostě ty jména bere jak jsou🙂 Hlavně né Richardek 😉

schotja
15. čer 2015

Jméno Richard se mi líbí, a pro kluka bych ho moc moc chtěla, ale bohužel máme takové příjmení, které by v kombinaci s tímto křestním jménem bylo pro dítě spíš za trest :D Jinak Ríša je klasika 🙂 Přeju zdravé mimi a hlavně ať se máte rádi 🙂

ivitko_22062013
17. črc 2015

Ahoj no já čekám chlapečka a určitě dostane jméno po manželoví Richard....bude už 6. v řadě 🙂 takže to nemůžem přetrhnout 🙂
Příjmění se nám hodí a tak nevidím problém.
Oslovení chlapečka přepokládám Ríšo a nemám pocit, že by manžel měl problém se jménem v dospělosti. Pro nejbližší rodinu a přátele je to Ríša, ale jinak se i sám představuje jako Richard.
V pohodě 🙂

ucukusi
26. kvě 2020

Mela jsem to same, nechtela jsem, manzel si to moc pral. Ted po dvouapul letech si u nej nedokazu predstavit jine jmeno. Risa, Risko, Risanek, Risulka, Rikouš, Riki,... Je tolik moznosti, ale nejvic Risa. Nelituju

uzivatelkapetra
26. kvě 2020

Taky jsem si po porodu na Karla musela zvykat, ale už mi to ani nepřijde. Je to o zvyku

codal
26. kvě 2020

Dali jsme naší dceři jméno Miriam, okamžitě jsme se na něm shodli a líbilo se nám. Přesto, když jsem učila na břicho, nešlo mi to přes pusu. Bylo mi to hrozně líto, protože u první dcery jsem to jméno hned automaticky začala používat a prostě to bylo ono. Teď to tak nebylo. Začali jsme hledat jiné jméno, ale nakonec jsme se vrátili k Miriam, protože jiné se nám nelíbilo. Ještě na porodním sále se mě manžel ptal, jestli ho tam má opravdu napsat. Po pár dnech už jsem si nedokázala představit,

reeeza
9. únor 2022

@barunkasem Ahoj. Mě se asi spíš nelíbí, promiň. Já to mám ale ovlivněné tím, že žiju v Irsku a tady je ( i v jiných aj mluvících zemích) přezdívka pro Richarda "Dick". 🙃

jaja01k
9. únor 2022

Richard je pěkné jméno, mně se líbí. My jsme se s manželem nemohli shodnout na jménu, každému se nám líbily úplně jiné typy jmen. Prošli jsme kalendář snad stokrát a nakonec jsme jako kompromis přijatelný pro oba vybrali jméno Roman. Než se syn narodil, nemohla jsem si na to jméno zvyknout, nešlo mi přes pusu, pro miminko mi přišlo hodně tvrdé, vůbec jsem netušila, jak mu budu říkat. A když se pak narodil a já na něj začala mluvit, najednou to přišlo samo, najednou jsem měla spoustu něžných tvarů jména, které mě předtím vůbec nenapadly.

honatko092
9. únor 2022

Závidím! Já jsem si Richarda moc přála, ale manželovi se to jméno nelíbí. Mně se na něm líbí ta vznešenost, taková mužnost. Podob jména Richard je spousta, za mě 100% ano!

blondynka400
9. únor 2022

@barunkasem Richard je hrozně hezké jméno. A souhlasím, že i takové mužné. Možná jsem ovlivněná tím, že jsem ve svém životě měla dva muže tohoto jména a oba byli super. A oslovení jak píše
@ucukusi . Možností je spousta 🙂

drep
10. únor 2022

Richard mi přijde jako jedno z nejhezčích jmen vůbec.

leymea
10. únor 2022

Richarda jsem zvazovala u mladsiho syna. Meli jsme uz Michala a me se hrozne libilo spojeni Misa a Risa. Ovsem manzel nechtel.

victress
28. čer 2022

už sice hodně stará diskuse, ale nedá mi nepřispět - máme Richarda a pro mě je to nejkrásnější jméno na světě - prostě srdcovka❤ chtěla jsem ho odmalička a taky si ho vydupala u manžela, kroutil se jak had, ale pak mi dal za pravdu, prostě to zní vznešeně a má to tisíce podob, jak mu říkat...nelitovala jsem ani vteřinu, maximálně tehdy, když jsme byli na jedné svatbě a na jmenovku napsali Rýša...😨

ronyx
28. čer 2022

Já popluju trošičku proti proudu, snad nevadí. Jméno Richard se mi strašně nelíbí 😕 to ale není podstatné, podstatné je to, že když se mi to jméno nelíbí, dítěti bych ho zkrátka nedala. Na jménu se mají rodiče domluvit společně tak, aby byli spokojeni oba. Trend, ty vybíráš pro holku a já pro kluka mi přijde na prd. A to právě z důvodu, že je pak jeden z rodičů nespokojený a musí dítěti říkat jménem, které by v životě nevybral. Takovéto to, zvykneš si, by nemělo být 😞 zkusila bych si s partnerem znovu sednout a zkusit se shodnout na jiném jméně. Já jsem v 19 týdnu a také jsme jména vybírali dlouho, než jsme se na něčem shodli. Stálo to ale za to, teď jsme oba spokojení.

barunkasem
autor
9. zář 2022

@ronyx jsem tu po 100 letech a syn uz je obr. Za jmeno jsem ted stastna! Opravdu nechapu, ze jsem tu zadavala takovy hloupy prispevek 😹😹😹😹. Ktery uz vubec neni aktualni. Ale 100lidi 100 chuti. Respektuji ze ne kazdemu se libi.