Kdy jste si byly jisté, že jste těhotné? Stačí odběr?

renatak
27. lis 2007

Ahoj, holky. Jsem pravděpodobně těhotná. Mám pozitivní test (zatím slabou druhou /), 6 den spožděnou MS, bolesti prsou. Pravděpodobně 2. - 3.tt. Zítra jsu na krev. Chci se zeptat, pokud výsledek pozitní, můžu opravdu a 100% věřit, že jsem těhu, nebo mám počkat s předčasnou radostí na vyšetření u gyn. (ten mě vezme až příští týden), jsem jak na jehlách, chtěla bych mít jistotu. Stačí tak krev?

musilka
27. lis 2007

renatak no já nechci být sýček ale ze své předešlé špatné zkušenosti teď už budu trpělivá a počkám si na 6 tt na srdíčko. že jsi těhotná je jisté ale dál není jisté nic 😉

krista
27. lis 2007

Ahojky Renatak, pokud máš pozitivní test a mešká ti MS, tak je to vysoce pravděpodobné že jsi těhu, nic není bohužel stoprocentní 😉 A jestli meškáš 6 dní MS, tak bych řekla že jsi těhu dýl, to bude tak 4tt-5tt (počítá se od datumu poslední MS ne od početí 😉)

A buď ráda, že Dr. tě vezme až ten příští týden, protože teď by na UTZ ještě nic neviděl nebo viděl hodně málo a akorát by tě stresoval, takhle v začátcích je poznat každý den vývoje 🙂 Na krvi uvidíš zvýšené HCG to jo 🙂

Jinak já jsem si byla jistá, že jsem těhu hned co jsem si udělala test, tak nějak mi začly docházet všechny ty příznaky co jsem měla - unavená a hlavně ta meškající MS, mě MS chodila jako hodinky naprosto pravidelně a vyběhly mi tlustice jako blázen, takže jsem ani nepochybovala. Ale jak přišly problémy tak to jsem byla hodně nejistá, bála jsem se a nechtěla jsem si na mimi moc zvykat 😖

labut
27. lis 2007

renatak:krev nikdy nestačí, těhu jsi, ale srdíčko je důležité a taky jse zbytečné se tím teď zbytečně stresovat. Měla bys být v pohodě a dítě pak bude s tebou taky v poho. Prostě počkej co se dozvíš dál. Určitě to dobře dopadne.

yasmin07
27. lis 2007

Když mi těhu potvrdila dr. z utz v 6tt a rovnou bylo vidět srdíčko 🙂

renatak
autor
27. lis 2007

Holky, děkuji za názory. Váženě se tt počítají od data poslední MS (1. dne?)? Myslela jsem, že od ovulace, početí.....

krista
27. lis 2007

Renatak vážně se stáří miminka počítá od data poslední menstruace, protože ne každá žencká ví kdy měla ovulaci 😉 🙂

renatak
autor
27. lis 2007

Holky, právě jsem začala trošku špinit, tak nevím jestli vůbec mám na tu krev jít.....Je to normální, nebo mám očekávat MS?

cibule
28. lis 2007

Renatko, špinění na začátku těhu taky bývá 😉
Pokud máš příznaky těhu a pozitivní test, na krev, nebo ke gyn bych určo šla 😉 Já jsem věděla ve chvíli ovulace, že jsem právě otěhotněla 😀 Zní to asi divně, ale dělala jsem si ovu testy a taky jsem ji měla dosti pravidelnou, no a v den, kdy měla příjít mě začalo příšerně bolet břicho, tak dvě hodiny, ale hrozně......... Hned jsem si říkala, jestli to není spojení, nebo tak 😀 😀 😀 No a další dny mě začly bolet prsa, bylo mi divně a byla jsem unavená. Test a doktor už mi to jen potvrdil 😀

renatak
autor
28. lis 2007

Na UZ jsem byla už včera, protože jsem sestře na gyn. řekla o tom špinění, tak mě poslala i do ordinace. Na UZ nebylo ještě nic vidět jen vysoká sliznice, ale myslím, že je na to opravdu ještě brzno. Dnes budu volat na krev.
Cibule - trochu jsi mě uklidnila, ohledně toho špinění....dík. Jinak já jsem vůbec nevěřila, že bych mohla být těhu. Je to teprve první cyklus co se snažíme a než mi vynechala MS jsem neměla žádný příznaky, až teď. Bylo to tak rychlí, že tomu pořád nechci věřit.

krista
28. lis 2007

Renatak já jsem taky na začátku těhu špinila 😉 Takže se opatruj, dej si pokud možno klidový režim - chápu, že pokud pracuješ, tak to jde těžko, ale určitě nic netahej apod. a uvidíte na té krvi 😉 Hodně štěstí 🙂

numi
28. lis 2007

Kristi
prosím Tě můžeš mi to vysvětlit s tím počítáním v kterém týdnu žena je? Co když vím, kdy jsem otěhotněla?A vychází to např.že jsem ve 4tt (od početí), tak doktorka mi může říct, že jsem třeba v 7tt? (podle poslední menstruace)Možná se ptám dost blbě, ale nějak tomu nerozumím 😒 Děkuji

kristina_tvb
28. lis 2007

ahoj Reni, tak ja som to zistila najskor tak, ze mi meskala menstruacia zopar dni. Ale nejak som to nebrala do uvahy, pretoze sa mi to stavalo. No a potom, ked mi vysli oba tehu testy pozitivne tak som sa vybrala dr. a zistila som, ze som. Trosku prekvapko, ale velmi mile 🙂

krista
28. lis 2007

Numi napsala jsi to dobře, ono doktory totiž vůbec nezajímá kdy jsi otěhotněla (i když já to třeba taky vím dle měření BT), vezmou si jak dlouhý máš cyklus a kdy byla poslední menstruace a podle toho se spočítá stáří miminka (i když je jasné že tak staré miminko neni) a pravděpodobný termín porodu, tady je na to taková tabulka 🙂
http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?pgid...

kristina_tvb
28. lis 2007

kristy, som to skusila, podla tej tabulky, zaujal ma hlavne datum pocatia. Ja totizto viem kedy sme nase male pocali 😉 a v podstate ked to porovnam so stanovenym terminom porodu od lekara podla merania tak to fakt sedi. Takze vazne to meranie bude asi najpresnejsie.

numi
28. lis 2007

Kristi
moc děkuji a prosím Tě co je to ta luteální fáze?Možná nad tím moc přemýšlím, ale dalo by se to i vysvětlit tak, že žena je těhotná 9měsíců (což je normalně 36týdnů, ale přitom je těhotná 40tt - ty čtyři týdny je jakoby ten čas,kdy jsi měla dostat menstruaci)? Doufám, že to je trochu k pochopení, jak jsem to myslela 🙂

terenak
28. lis 2007

Numi: luteální fáze je doba od ovulace po další MS Učebnicově trvá 14 dní, ale u každé ženy je to jinak. Pokud bys měřila BT věděla bys přesně délku své luteální fáze.

terenak
28. lis 2007

Jinak nezlobte se holky, že jsem vám sem tak vtrhla 😉

numi
28. lis 2007

terenak
děkuji,myslela jsem, že to bude něco společného s ovu, ale tento výraz jsem neslyšela, protože jsem to nemusela řešit,tak jsem se o to nijak zvlášť nezajímala 😉 🙂

numi
28. lis 2007

terenak
to jsme dvě, co jsme tu tak vtrhly 😎

terenak
28. lis 2007

Ještě nedávno jsem patřila mezi snažilky a zoufálé měřitelky BT, snažili jsme se celkově něco přes rok, ale tento cyklus je to jinak.Nemám zatím nic potvrzené od Dr. ale dnes jsem 49DC, a už mi vyšlo celkem 6 testů pozitivně. Tak i já věřím, že snad bude vše OK a já konečně budu patřit mezi nastávající maminky 😔 🙂 Dr. mě objednal příští týden, aby prý bylo něco vidět; od poslední MS budu ten příští týden 8 týdnů-myslíte, že už by mohlo jít vidět to srdíčko?

numi
28. lis 2007

terenak
tak to gratuluji 😉 Myslím, že by srdíčko mělo být vidět, co jsem tu tak četlo, tak u některých holek bylo vidět už v 6tt. Však uvidíš, jestli se někdo ozve s vlastní zkušeností 🙂

renatak
autor
28. lis 2007

Tady to počítání je pro mě taky novinka. Děkuji za vysvětlení

numi
28. lis 2007

renatak
no uvidíme, co mi na to moje vysvětlení napíše krista.Ať vás nematu,možná to chápu špatně 😉

krista
28. lis 2007

Numi to jak jsi popsala se dá i tak vysvětlit, ale já nad tím nikdy takhle dopodrobna neuvažovala, takže nevím 😀

Terenak jestliže je to těch 8 týdnů tak to určitě to srdíčko vidět bude 🙂 😉

terenak
28. lis 2007

No u mě totiž byla ovulace 23DC-podle měření BT, sledování hlenu a ovulačních testů, takže vím přesně, kdy jsem mohla otěhotnět. Liší se to s datem poslední MS o tři týdny-tj.příští týden budu 8t od poslední MS a 5 týdnů od početí.

numi
28. lis 2007

Krista
mně jen nejde do hlavy, jak může mít plod 8tt, když vím, že můžu být tak ve 4tt, tak jsem si to nějak (snad trochu logicky) vysvětlila 😀

monaberuska1
28. lis 2007

Ahojky renatak🙂taky když jsem měla podezření, udělala jsem si test asi teda 5 testů 😀 a všechny mi vyšli jen slabounce růžové🙂tak jsem šla k DR. a ta mi řekla že nic nevidí tak mi vzali krev, druhý den jsem volala a to mi řekli že musím ještě jednu na krev že si nejsou jistí🙂tak jsem šla znovu, a co vám budu povídat to čekání bylo strašný☹no a za další den, jsem volala na výsledky a fakt jsem byla těhu🙂štěstí jsem se mjálem zbláznila🙂a šla jsem teda k DR. a jak mi ukazoval ten slabý proužek tak jsem byla už ve 2 měsíci těhu, a to většinou už ty proužky na testech bývají fakt silný.takže každá jsme jiná🙂

krista
28. lis 2007

Numi to se prostě tak říká, neni to tak ve skutečnoti, ale počítá se to tak, jak jsem řekla tak neni jiný rozumnější údaj než datum poslední MS, který každá pořádná žena ví 😉 Já ještě před dvěma lety nevěděla, že nějaká ovulace existuje a že jí mám 😉

renatak
autor
28. lis 2007

Holky, tak v krvi jsem včera měla 399. Snad je to na 35DC v normě, v dělozeni nebylo vidět nic.
Jinak bych potřebovala ještě vysvětli některé zkratky:
tt = těhoteský týden?
DC = den cyklu?
19+2 tt = devatenácký těhotenský týden a dva dny?

numi
28. lis 2007

Krista
ono mně jen nešlo do hlavy, proč to vlastně je 9měsíců a 40tt, tak už to vím 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru