Kdy navštívit gynekologa po pozitivním testu?

erunka
16. srp 2006

Ahojky, za jak dlouho po pozitovním testu jste šly k lékaři? Jak probíhá prvotní vyšetření, kde se zjišťuje, zda jste těhotná?

lauriem
1. zář 2006

Lucek, to je mi líto 😢 , já jsme tím prošla loni. Myslela se, že se mi zboří svět a nic ho nedokáže postavit zpět. Teď vím, že to chce čas a pochopení okolí. Drž se. 🙂

vilca
1. zář 2006

zuzanasimona: ahoj, já jsem podle doktorky otěhotněla někdy v polovině loňského prosince. Těhotenský test jsem si dělala až na Silvestra (takže asi dva týdny po) a byl negativní. Takže si myslím, že po sedmi dnech to ještě nemusí nic znamenat. Tak nezoufej 😉

paja
1. zář 2006

Lucek, je mi to taky moc líto...Držím pěsti, aby se vám zase brzy podařilo splodit miminko a aby to tentokrát dopadlo dobře. Hodně štěstí...

aliria
1. zář 2006

zuzanasimona-ahoj, test je isty az cca po mesiaci, dovtedy ti moze vyjst pozitivny, aj ked nie si tehotna, alebo negativny, ked si. Lepsie su krvne testy, tie su spolahlive, uz ked ti menzes meska par dni. Vysledky byvaju den po odbere.

lucek
1. zář 2006

lauriem + paja - děkuji za podporu. Sice jsme si to obrečeli jako želvy, ale po návratu z nemocnice to ze mně spíš spadlo. Po měsíci nejistoty konečně vím na čem jsem a dokonce už to mám vlastně za sebou. Teď si musíme dát 3 měsíce pauzu, ale pak na to vlítnem znovu. Snad to bude lepší. Uklidňuje mě to, že něco nebylo v pořádku, když si s tím tělo poradilo takhle. A aspoň víme, že nám to jde - otěhotněla jsem po 2 měsících.

alcatko.j
2. zář 2006

Ja jsem mela 4.8. v patek dostat po 35 dnech ms, nedostavila se, tak jsem si ve stredu 9.8. udelala test.Byl pozitivni.Tak jsem se ihned objednala k lekari, kam jsem sla 17.8.Doktorka me vzala na ultrazvuk, Rekla, ze Ano je to nejspis tehotenstvi, ale ranne, proto me objednala za 14 dni znovu, to jsem byla u lekare 31.8. a na ultrazvuku uz nadherne bylo videt miminko, 2 cm velke a srdicko busilo o sto sest 😵 Jsem v 10.tydnu, takze poprve jsem sve miminko videla v 9. tydnu.To cekani bylo dlouhe, mela jsem strach.Takze pokud se citite dobre, nemate zadne problemy, k lekari bych zase tak az moc nespechala 😉 Jinak preji vsem brzke // 🙂

sue
2. zář 2006

Jéééj, Alcatko, gratulujem 😵

alcatko.j
2. zář 2006

Sue, ahoj.Dekuju moc 😵

leniik1
6. zář 2006

Chystám se zítra a jsem velmi nervózní ale krásně nervózní. 😀

alcatko.j
6. zář 2006

Leni, taky jsem byla.Uz at je zitrek, co?Tak drzim pesti 😵

leniik1
6. zář 2006

Zítra v devět mi držte palce jdu na to. 😀 Pak hned napíšu až přijedu.

szedivka
14. zář 2006

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit? Po týdnu zpoždění jsem měla na testu // a tak se chystám k doktorovi. Určitě nejdřív příští týden, v tom mám jasno, ale nevím jestli hned nahlásit sestřičce že jsem možná těhu a nebo jít jako na klasický vyšetření do kabinky... Vím že je to blbost, ale mám z toho trochu nerva 😉 Kdyby mě poslala na ultrazvuk, tak přeci není důvod tam jít oblečená/neoblečená... Díky za radu

vilca
14. zář 2006

szedivka: ahoj, být tebou, určitě bych to sestřičce nahlásila (že jsi měla pozitivní test). Oni už se podle toho zařídí, i kdyby to ještě nebylo úplně jisté. Nebuď nervózní, radši se těš 😵 Ať ti to dobře dopadne 😉

ivuska15
14. zář 2006

to szedivka: rekni sestricce uz kdyz se budes objednavat, ze mas zpozdeni menstruace a pozitivni test. Ona Ti pak rekne, co mas delat, kdyz prijdes na kontrolu 🙂 Jinak u mne to bylo, ze jsem se objednava, kdyz jsem mela zpozdenou menstruaci a negativni test a nez mne doktor prijal (asi 10 dni od zpozdene MS), uz byl test pozitivni. Hned mi udelal ultrazvuk vaginalni sondou a uz tam slo to male miminecko videt! 😀 takze mi ani krev nebral.

szedivka
14. zář 2006

vilca, ivuska, díky. Já jen že u nás nemá cenu se u doktorky objednávat, jen si prostě vysedět frontu. Takže jsem tam nikdy nevolala. Takže myslíte že když tam přijdu 14 dní po vynechání MS, budu mít pozitivní testy, tak nahlásit rovnou sestřičce a ona se podle toho zařídí? A nebo tam tedy předem zavolat.

masinka
14. zář 2006

ahojte,
mne vysli dve ciarocky na 34 den. hned som bezala k lekarke a hlasila som jej to uz vo dverach 🙂
trosku ma sokla jej reakcia ked sa s ladovym kludom opytala ci si to chcem nechat 😒
ked som povedala ze ano, hned mi urobila ultrazvuk kde bolo zatial vidiet len gestacny vak (ved som bola len v 4-5 TT) a objednala ma na druhy den na krvne testy. do karty mi napisala ze tehotenstvo potvrdene ultrazvukom a tehotensku knizku mi vystavila hned ako som to mala potvrdene aj krvnymi testami 🙂

vilca
14. zář 2006

szedivka: jestli se nebudeš objednávat, tak myslím stačí, když to nahlásíš až tam. Každopádně bych si asi vzala s sebou ranní moč. To se hodí vždycky 😉

koubina
8. led 2007

Holky, a od jaké doby lékař pozná těhotenství? Myslela jsem, že téměř hned, ale v krvi a moči je to poznat až třeba týden po vynechání menzesu?

berdicek
11. led 2007

Nektere tehot.testy uvadeji, ze diky velke citlivosti, mohou prokazat tehotenstvi uz den po vynechani menstruace, moc tomu ale neverim. Mela jsem hodne nepravidelnou menstruaci, takze jsem si test udelala 40.den cyklu a byl pozitivni, k doktorovi jsem sla hned dalsi den, udelal mi vnitrni ultrazvuk a tehotenstvi potvrdil, byla jsem v 6.tydnu, myslim si, ze driv nema smysl chodit k doktorovi.

dendisa
11. led 2007

já jenom přidám perličku - doktor mi těhotenství oznámil větou: "jo, je tam". A jeho další věta byla: "co s tím plánujete dělat?"

třeba tady někdo rád černý humor 🙂

certica
11. led 2007

😅 😀

iza
11. led 2007

ahoj holky, tak já bylau doktora v 6tt, udělal mi vagin. ultrazvuk,aby vyloučil mimoděložní těhotenství a pak si mě pozval znovu v 9tt a to už fungovalo srdíčko.Jinak srdíčko bývá funkční už koncem 6tt 🙂

claire21
12. led 2007

To první věta mýho doktora, když se dozví, že jste těhu, je: a je to chtěný?...a když mu řeknete, že jo,tak se úplně rozjasní, jako by se mu ulevilo...
jinak já testům z lékárny věřim, mě vyšel pozitivní už den před očekávanou menstruací (mám pravidelný cyklus) a taky když byla těhu moje sestra, tak jí testy pořád vycházeli pozitivně,ale doktor jí až do 3.měsíce tvrdil, že podle UTZ ani podle krve těhu neni,ale jelikož byla těhu už potřčetí, tak říkala, že se prostě těhotná cítí...oni na test nebrali zřetel a řekli jí, že si to asi jen namlouvá, protože dvakrát o mimčo přišla, takže teď si to tak přeje, že má i příznaky...píchali jí injekce,aby to dostala a radili pít červené víno...poslechla je, ale mimčo bylo tak pevně rozhodnutý v ní zůstat, že mu to naštěstí nijak neuškodilo a dneska má krásnou zdravou holčičku...takže jedině test za 20kč z lékárny nelhal 🙂 🙂

mikulka
12. led 2007

claire: To je pěkný 🙂 Holky, ty týdny se počítají od poslední menstrulace? Jako třeba 4 týden je 4 týden od poslední menstr.?

romana27
12. led 2007

Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace. 🙂

zdenda
12. led 2007

Holky, já když jsem byla poprvé u doktora týden po vynechání MS a doktor mi řekl, že už jsem v 6. týdnu, ale srdíčko, že prý ještě něvidí, myslíte, že je možné, že by ještě srdíčko neviděl? V 6. týdnu by už prý mělo být vidět určitě.

szedivka
12. led 2007

Ahoj zdendo, já byla u doktorky poprvé v osmém týdnu, když jsem jí volala že mám týden po vynechání MS řekla ať přijdu za čtrnáct dní, že už bude vidět srdíčko. Tak buď trpělivá, dočkáš se a je to krásný pohled 😵

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
iza
12. led 2007

zdenda já byla u dr v 6tt a taky ještě nebylo srdíčko vidět, tak neboj, bude to ok 🙂

zdenda
12. led 2007

Szedivko děkuji za uklidnění, mám rizikové těhotenství, tak se hodně bojím, aby bylo všechno v pořádku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru