Kdy navštívit gynekologa po pozitivním testu?

erunka
16. srp 2006

Ahojky, za jak dlouho po pozitovním testu jste šly k lékaři? Jak probíhá prvotní vyšetření, kde se zjišťuje, zda jste těhotná?

adkag
2. únor 2007

katika, to muselo byt skvele, ked robilo kotrmelce. asi ti chcelo vynahradit,ze si sa musela tolko bat onho 🙂

katika1
2. únor 2007

Asi 🙂 Predviedlo sa nám v plnej kráse.. Dokonca aj dr. povedal, že je mimoriadne aktívne, že to sa málokedy vidí.. a sa nám ukázalo z každej strany, tak ho vedel pekne pomerať.. 🙂

adkag
2. únor 2007

no to muselo byt fakt super,aj nase by sa mohlo predviest 🙂

sonulos
5. únor 2007

Janana- jak Ti to dnes dopadlo? Myslela jsem na tebe.... 😕

kamuska
7. únor 2007

Ahoj holky. Chci se zeptat. Poslední 3 měsíce jsem měla pravidelnou menstruaci. Tenhle měsíc mi o 5 dní pozdí tak jsem šla k doktorce. Udělala mi ultrazvuk a ž´řekla, že to na těhotenství nevypadá, ale že mám zvýšenou sliznici.... Tak mi pro jistotu vzala krev. V páteki si mám zavolat na výsledek. Test jsem si dělala a byl negativní...Za poslední 3 týdny jsem zhubla 5kg říkal, že to může být způsobeno tím. Myslíte, že jsem těhotná?

adkag
8. únor 2007

kamuska, zvysena sliznica byva vzdy pred zaciatkom MS a kedze tebe meska, mozno ju mas este vyssiu ako normalne.je urcita pravdepodobnost, ze mozes byt tehotna, ale myslim ze taky velky ubytok vahy za kratku dobu moze byt tiez pricinou meskania. asi najlepsie bude,ked pockas na vysledky HCG, tie by ti to mali potvrdit na 99%.

janana
8. únor 2007

sonulus Děkuji za optání. Na ultrazvuku už je vidět váček, tak zatím to vypadá nadějně. zítra jdu na ultrazvuk znovu. A co ty, jak si na tom?

valhali
8. únor 2007

janana, v ktorom si tt?

janana
9. únor 2007

sonulus - Tak dneska sem zas byla na ultrazvuku a už sme viděli jak miminku buší srdíčko. Je to zatím jen taková tečička, ale snad to bude dobrý. Na příští kontrolu jdu za tři týdny. A co ty? Pořád špiníš? Já taky špinila, tak mi doktorka řekla, ať jím vitamín C a dobrý. (teda musím zaklepat)

janana
9. únor 2007

valhali - dneska mi doktorka řekla, že tak v 6 tt

martinka211
9. únor 2007

Ahojte.Tak ja som bola na prvom vysetreni vcera a to malo byt od poslednej mrchy siedmy tyzden a doktor mi robil vaginalny UZV a potvrdil mi ze som tehu no a potom sa tak divno tvaril,ze to vobec nevyzera na siedmy tyzden lebo on tam nevidi to co by mal a pytal sa ma ci som nebola chora?Bola som ale nebrala som ziadne lieky a na to nepovedal uz nic 😢 Objednal ma o dva tyzdne no mam z toho dost divny pocit a bojim sa o babetko 😢

melory
9. únor 2007

martinka gratulijem 🙂
o babetko sa neboj, lebo si len uskodite, musite si verit, ze to spolu bez problemov dokazete. drzim palce.

gandy
16. únor 2007

Ahojky holky,
mám týden spoždění a dělala jsem si testy a pozitivní. Tak jsem příští týden chtěla zavolat doktorce abych se zeptala za jak dlouho mám přijít na vyšetření, ale mezitím si chi udělat ještě jeden test... Ale slyšela jsem že kdybych šla k doktorce moc brzo a ona by mě vyštřovala nějak necitlivě, tak bych o to mohla přijít. V prvních týdnech to není pořádně uhlízděné. Slyšela jsem že se to stalo gyndě ke které chodím... Docela mě to vystrašilo a nevím co teď, zda je to vůbec možné????????

kim
16. únor 2007

Gandy: tak tohle jsem ještě neslyšela... 😕 Ale je pravda, že nemá cenu chodit na vyšetření tak brzy, Dr. ještě nic neuvidí.Mám úžasnou Dr. a říkala mi, že samozřejmě když nebudou potíže jako velká bolest bříška či krvácení, tak mám na první vyšetření přijít až v 6tt resp.8tt od posl.MS 😉 Gratuluju a držim palečky ať je vše O.K.

iza
16. únor 2007

gandy taky moc gratuluju, já o tom, taky neslyšela,prvně jsem šla v 6tt(bála jsem se, aby to nebylo mimoděložní těhu) a pak ještě v 9tt(to už byla potvrzena srdeční akce)

kackadu
16. únor 2007

Ahojky!
Ja jsem mela pozitivni test uz prvni den po vynechani M. Volala jsem k doktorce a tam me objednala az za 14 dni, aby tam bylo neco videt. Byla jsem tam v 6+5tt a kdyz tu tecku 2x zvetsila uz tam srdicko bylo videt 🙂 .
Na dalsi kontrolu me objednala za mesic a to budu konec 10tt takze uz se hrozne tesim, co tam bude videt!Akorat je to az za 14 dni 😒 . Vubec to neutika 🙂

Gandy v tom 6tt mi delala i rovnou rocni prohlidku a stery z delozniho cipku a v pohode. Ani jsem po tom nespinila a nic. Rikaji ze si mas hlidat termin dalsich menstruaci a v tom terminu byt opatrna, ze je tam vetsi riziko potratu ale jinak by to snad nemelo vadit. Snad ti doktori vedi co delaji..i kdy nekdy.... 😅

gandy
16. únor 2007

Děkuji moc holky, to víte člověk se začně o sebe víc bát... Včerá ráno mě boleli trošku prsa, nevím zda to může být možné po tak krátké době.... Na gyndu půjdu teda tak za 14dní.... Vlastně za 3 týdny, protože za 14dní jedeme na hory..
Zítra si chci udělat ještě jeden test abych byla v klídku...

Jak se pozná mimoděložní těhu????

kackadu
16. únor 2007

Gandy, ale teda asi docela bacha s lyžováním. Lyžování uvádějí jako jeden ze sportů, který není v těhu úplně nejvhodnější. Nechci Tě nějak strašit, ale možná brkni doktorce, že ještě sice nemáš potvrzené těhu, ale máš pozitivní test a jestli můžeš v klidu lyžovat...

Mimoděložní těhu si myslím, že vyznačuje bolestí. Ale hlavně to musí vyloučit na UTZ. Ale na to nemysli. Takovou varinatu si ani nepřipouštěj.

gandy
16. únor 2007

Taky nevím s tím lyžováním. Možná než pojedeme,tak opravdu zavolám. I když jak to vydím s tím počasím tak se budu moc divit jestli opravdu pojedme. A jestli jo, tak budu chodit na procházky s naším miminkem (jorkšírek).
No ale to nevím jak přežije manžel..

bec
16. únor 2007

gandy - ak mozem poradit, rozhodne nelyzovat a ani nic podobne pri com je mozny akykolvek pad.

sisstin
16. únor 2007

Ahoj holky 😉
tak mně mešká menstruace 9. den, dělala jsem si čtyři testy různých značek a všechny vyšly pozitivní? Myslíte, že mám jít hned v pondělí k doktorovi? Nepošle mně domů, že mám přijít později? Ta nejistota mě totiž zabíjí 😒

adkag
16. únor 2007

sisstin, ja som bola prvy krat na UZV dva tyzdne po meskani. po tyzdni meskania som prisla k Dr. a spravil mi krvny test na HCG, ale UZV nerobil,lebo vraj by este nic nevidel. aj tie dva tyzdne po meskani sme videli len gestacny vak,miminko este nie,alôe aspon vylucil mimomaternicove tehotenstvo. asi zavolaj lekarovi a skus sa s nim dohodnut,kedy mas prist.

sisstin
17. únor 2007

adkag: no..já bych nejradši změnila doktora, ten můj je takovej starej páprda, ani UZV nemá..no..tak nevím 🙄

romana27
17. únor 2007

sisstin tak pokud budeš hledat jenom doktora, co má ultrazvuk, tak taky můžeš hledat celý těhotenství :( Většinou ti, co jsou dobří a mají ultrazvuk, už nové pacientky neberou. Já měla doktora, co mi když jsem nebyla těhu vyhovoval, protože jsem k němu chodila jen pro prášky 🙂 No jak jsem otěhotněla, tak jeho péče se nezměnila, tak jsem hledala, hledala a nakonec našla doktorku. Je skvělá, pečlivá, ultrazvuk sice nemá, ale jsem maximálně spokojená. Na ultrazvuk tě když tak pošlou do nemocnice. Mnohdy tam mají nové přístroje, takže je to lepší než u někoho, kdo sice ultrazvuk má, ale starou herku .(

sisstin
17. únor 2007

romana: no..nejhorší je, že v práci se to nesmí zatím dozvědět, takže bude hodně problematické lítání po doktorech, protože dělám na směny..a nemůžu si moc vybírat, kdy do práce půjdu a kdy ne 😒

romana27
17. únor 2007

jo, tak o to je to horší...No pokud tvůj mudr ultrazvuk nemá, tak tě v cca 6tt počítáno od prvního dne poslední menstruace pošle na ultrazvuk do nějaké nemocnice. No a když bude vše o.k., tak další kontrolu a tak budeš mít až za měsíc. To snad v práci přežijou.

sisstin
17. únor 2007

romana: no..nevim, směny se mi mění ze dne na den, nikdy nevím, jak půjdu do práce pozítří...půlku února jsem prochodila s děsnou chřipkou..a už jsem asi byla těhotná..je to práce na dvě věci..ale nic jinýho mi nezbývá 🙄

monique_2006
5. bře 2007

ahoj holky, poradite mi prosim? minuly tyden jsem byla u doktora (5+6tt) a ten mi rekl, ze tedy tehotna jsem, ale ze vidi jen gestacni vacek. ani ten zloutkovy obal tam nebyl videt, jenom cerny vacek. ja jsem na hodne mistech cetla, ze uz koncem 6. tydne by melo byt videt srdicko...tak jsem z toho dost vydesena... ☹ muzete mi napsat, jestli se to muze stat? mela jste to nektera taky tak?

bihan
5. bře 2007

monique - stačí, aby mal doktor starší a menej výkonný prístroj a srdiečko ani plod vidieť nebude... Ten môj ho musel poriadne zvúčšiť a poohýbať, aby bolo vidieť do vnútra. Nestresuje, keď pôjdeš najbližšie na UZV, už budeš vidieť aj mimi...

emily85
5. bře 2007

ahoj monigue, bihan má pravdu, mna moja doktorka posielala na uzv do nemocnice pretože nevidela močový mechúr mimi, tam bolo všetko v poriadku, ozaj stačí ak má starší uzv. Tak klid a všetko bude v pohode

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru