Kdy navštívit gynekologa po pozitivním testu?

erunka
16. srp 2006

Ahojky, za jak dlouho po pozitovním testu jste šly k lékaři? Jak probíhá prvotní vyšetření, kde se zjišťuje, zda jste těhotná?

hudy
16. srp 2006

Ahoj Erunka, ja som išla, keď mi MS meškala 1,5 týždňa a mala som 2 pozitívne testy. No, lekár povedal, že podľa poslednej MS som len v 5 týždni a že to je moc skoro, tak ma ani len nepozrel a povedal, že mám prísť o 2 týždne na krv. Takže si myslím, že je najskôr ísť, keď MS už mešká také 3 týždne...
Držím palce. 🙂

ervotoc
16. srp 2006

mas isť najskor 5dni po vynechani menštruacie,a spraviť si test,ked že ho už maš šupky,dupky nech už si tam 😉 vyšetrenia maš v pohode,hehe ale ja som extrem,ja som išla rovno na ultrač,bo ja už na konci prveho trimáču ....som nevedela.... 🙂

katrin
16. srp 2006

erunka, k doktorovi sa chodí tak v 7-8tt (čiže tak 1-2týždne po meškajúcej ms). Doktor ti zoberie krv, z ktorej sa zisťuje hladina tehotenského hormónu v krvi (tzv. hcg), mňa osobne doktorka vyšetrila zo spodu. Najdôležitejšie bolo potvrdenie tehotenského hormónu v krvi (výsledky bývajú niekedy do druhého dňa a niekedy do týždňa), na základe krvi ťa pošle doktor na ultrazvukové vyšetrenie, ktoré sa robí buď vaginálnou sondou alebo klasický uzv, ktorým ti doktor behá po bruchu. Stačí? 😕

mamina2
16. srp 2006

ja som išla ku lekárke asi 2-3. týždeň po vynechaní menštruácie.(ku mojej gyn. sa týždeň dopredu objednáva). Test som si zamozrejme robila už na 3. deň po. 😀 Dr. ma vyšetrila zo spodu ale nie zrkadlami ale nejakým prístrojom. Vyzeralo to ako veľky mikroskop. Pri druhom ma prehmatala aj rukou potvrdila mi tehotenstvo. Potom som sa so sestričkou dohodla na ostatných veciach (ultrzvuk, odber krvi, poradne.....) Nič strašné 😝

m.andrea
16. srp 2006

AHojte baby, ja som šla ku gynekológovi po 1.týždni meškania, nič tam nevidel, len zväčšenú sliznicu, a tak mi kázal prísť o mesiac na kontrolu, potom mi urobil sono a už to tam bolo,bola som v 6tt. Myslím si. že kľudne stačí ísť k lekárovi po vynechaní ccc 3-4t. 😀

ervotoc
16. srp 2006

napisala som najskor 5dni po,lebo su aj ine chtivky nedočkave,videla som aj osobne v čakarni,čo letia hned na druhy den meškania 🙄 😕 😉

erunka
autor
16. srp 2006

Tak a je to vyřešené, doktor má 14 dní dovolenou ☹ tak musím čekat.

ervotoc
16. srp 2006

🙂

tonicka
16. srp 2006

Erunka, ber to pozitivne, aspoň ti prejde rýchlejšie prvý trimester 😎 a zatiaľ sa tvárte, že čo keď ešte neni a treba na ňom veeeeeľa pracovať. 😀

erunka
autor
16. srp 2006

Tonicka - tobe se to rika, ale nemyslet na to? To nejde! Pořád se jenom zkoumám a pozoruju 😀

gedren
16. srp 2006

Ahoj,

v tom prvnim trimestru neni kam spechat, mne doktorka rekla (uz driv), ze pokud otehotnim, tak mam zavolat 10 dni po vynechani, to jsem udelala, sestricka se me zeptala, jak dlouho mam vynechano a objednala me az za dalsi tyden nebo dva. A to me doktorka jenom kratce prohlidla, jakoze jo, a ze za dalsich asi 14 dnu si mam prijit pro prukazku, to uz jsem dostala zadanky na krve a ultrazvuky a tak, ale to bylo taky uz za dalsich par tydnu. A az pak jsem zacala chodit do poradny.

Jinymi slovy k doktorovi se asi neda jit pozde 🙂, spis prilis brzo, takze jestli mas pozitivni test, tak si to proste uzivej a co se tyce lekarske pece, nic Ti neutece 🙂. (Snad jen kdybys mela nejaky problem, podezreni na mimodelozni tehotenstvi (bolesti, krvaceni...) nebo nejaka jina znama rizika, tak samozrejme upalovat okamzite.)

erunka
autor
16. srp 2006

gedren - dekuji ti za vycerpavaci odpoved, sem asi, snad tehotna poprve, tak sem z toho trochu nervni 😀 na kolik je tehotensky test spolehlivy? Kolik jste si jich delaly?

kattum
16. srp 2006

erunka, uplne ta chapem, ja som si spravila test den po vynechani (mla som to ako hodinky) a boli dve ciarky, hned som spravila dalsi, tak uz to bolo na 90% jasne a hned som volala lekarke, no tam nechcela zobrat skor ako o 10 dni. Nakoniec mi ten tyzden rychlo ubehol, snazila som sa robit vsetko ako doposial a strasne som sa tesila k lekarke! Ta mi spravila rovno vaginalny ultrazvuk, ktory okamzite ukazal ze som tehotna aked mi dala i obrazok tej malej fazulky, bola som v soku a strasne stastna. Takze vydrz a gratulujem, s najvacsou pravdepodobnostiu budes maminka!

lamia
16. srp 2006

Taky jsem se objednala na gyndu asi při dvou týdenním zpoždění a pozit.testu, pan doktor mi nabral krev na beta-hCG a udělal vaginální ultrazvuk a byla tam naše teď už dvanáctitýdenní potvůrka!Teda v červnu vypadala ještě jako malinká kulička v děloze (zárodečný váček),ale každopádně díky tomu bylo jasno už před výsledky krve 🙂 , jinak si mě potom pozval ještě za 2 týdny, zkontroloval, že ve "fazolce" už je přítomná pulsace-vyvíjí se srdíčko a čerpá krev a podrobně mě vyšetřil-vč. kolposkopie(takové to koukání mikroskopem na čípek,nic ošklivého)a odběru na cytologii, prý je důležité vyloučit na začátku těhu změny na čípku, a podrobně se mě vyptal na rodinnou, osobní anamnézu, užívané léky apod, pak mi dal žádanky na krev na glykemii(hladina cukru v krvi), vyšetření moči, vyš. infekcí z krve (hepB,syfilis,HIV) a krevní obraz a takové ty další záležitosti a pozval si mě za 4 týdny, kdy jsem vedle výsledků dostala i průkazku 🙂 Tak něco takového asi můžeš čekat taky a těhu testům spíš věř, zvlášť když jsou pozit., sice je tam napsáno, že mají nějaké procento chyb, ale to se týká spíš negat. výsledků 🙂 tak moc držím palce!!!

tonicka
16. srp 2006

Erunka, ja si tiež myslím, že budeš maminka, ja len že si to máš užívať. Mne testy vyšli negatívne a tak som manžela skoro usexovala k smrti 😀 a to som bola v 7tt 🙂

lucek
29. srp 2006

Ahoj, souhlasím, že je lepší jít na první prohlídku radši později než dříve. Tak jsem to bohužel udělala já. Došlo k tomu, že i přes to, že mám nepravidelnou menstruaci a těhotenství jsem cítila téměř okamžitě, nemůžeme se s mou gynekoložkou shodnout na tom, ve kterém týdnu vlastně jsem. Já podle svého těla cítím tak 5.-6. týden, ona je podle své tabulky přesvědčená o 10. Na první prohlídku jsem šla téměř okamžitě po pozitivním testu (asi ve 2. týdnu). Vzhledem k tomu, že mé lékařce se zdá plod na 10. týden malý, chodím teď na kontroly každý týden a pokaždé se dozvím, že to nevypadá dobře a hrozí potratem. Přestože jsem přesvědčená, že doktorka je o měsíc dopředu, připravila jsem si nemilé chvilky, kterých jsem mohla být ušetřena, kdybych šla k doktorovi později. Teď prostě ještě není nic zřetelné, srdeční činnost zatím není vidět a já doma stresuju.

ena1
29. srp 2006

Ahoj,jsem tu dnes poprvé, měla jsem MS dostat 11.8. a dva testy byli pozitivní,jsem objednaná na pátek ,ale myslím že to tak asi bude . No uvidím v pátek ,tak se mějte a držím palce.

mady
29. srp 2006

Luceku ale srdeční činnost jde poznat již od 6. týdne. To vím na 100%. Já jsem si dělala testy 3 a všechny vyšly pozitivně to bylo 3 dny od vynechání menstruacea tak jsem se hned na další pátek objednala k doktroce a už ve středu jsem začala krvácet. Měla jsem z toho šok a myslela jsem že mé testy selhaly. Nakonec to bylo mimnko teda při nástupu do nemocnice pouze oplodněné vajíčko a po odchodu malá fazolka 2mm velká. Taky mi neseděl výpočet doktorky ale na další kontrole už srdíčko tlouklo a to jsem byla v 6. týdnu. Takže určitě od 6. týdne jde tlukot srdce oznat. Je fakt že já chodím na vnitřní ultrazvuk tak možná přes břišní stěnu není tlukot tolik zřetelný. Já doporučují co nejdříve si nechat těhu potvrdit protože první 3. měsíce jsou nejdůležitější. 😉

lucek
29. srp 2006

mady - těhotenství potvrzené je i lékařem, ale já podle sebe si myslím, že jsem v 5. týdnu, kdy srdce ještě poznat není. Má doktorka je předsvědčená, že jsem v 10. týdnu a tvrdí, že to není v pořádku, protože logicky očekává srdeční ozvy. Do toho jsem dnes začala trošku špinit, takže jsem z toho taky v šoku. Snad to dobře dopadne. Zítra běžím na kontrolu a uvidím.

katakata
29. srp 2006

lucek na tvojom mieste by som isla okamzite na pohotovost...

lihy
29. srp 2006

lucek - Věřila bych především sama sobě, co cítíš. A špinění se neboj. Taky jsem ho měla - někdy na konci 6. týdne. Doktorka mi na to dala Utrogestan (je to na podporu časného těhotenství). Řekla mi, že je vše v pořádku, tak asi dala prášky pro jistotu a nechala mě i doma (dost jsem zvracela, skoro nic nejedla a v práci bych to nezvládla). Protože já jsem šla na kontrolu někdy v 7. tt a to už viděla i to srdíčko, tak jsem byla klidnější. Jen bych ještě možná na Tvém místě, pokud zítra doktorka bude vést svou, zašla za jiným gynekologem/gynekoložkou. Držím pěsti!!! 🙂

lihy
29. srp 2006

Ještě jsem chtěla napsat, že to špinění je v druhém měsíci normální, prý to souvisí s uhnízďováním embrya - někde jsem to četla. 😉

ikke
29. srp 2006

lucek, ja len, ze tyzdne tehotenstva sa pocitaju od prveho dna poslednej menstruacie, cize prveho dna cyklu. v 2. tyzdni tehotenstva este nemozes nic citit, lebo vtedy vacsina z nas akurat otehotnie. v 5. tyzdni si vacsina z nas robi test a zistuje, ci je tehotna. takze, skratka, myslim, ze k tvojim poctom by si este mala pridat tak dva tyzdne 😉

mady
29. srp 2006

No nevím jak se to všechno počítá ale od poslední menstruace jsou plodné dny za 10 dní nebo tak nějak dle výpočtu mých týdnů jsem otěhotněla tak 10 dní po svatbě což mě absolutně nevychází. Ale věřím doktorům 😉 Jinak lucek já bych šla taky na pohotovost. Taky jsem špinila a měla jsem tam nějakou sraženinu a bylo to taky v 5. týdnu dle sebe jsem byla v menším týdnu. Taky jsem dostala utrogestan a jsem taky na rizikovém. Jó a 5 dní jsem si poležela v nemocnici. Nezahrávej si! A kdyžtak vyměň doktorku

lucek
30. srp 2006

lihy - díky za podporu. O konzultaci s jiným doktorem přemýšlím, akorát čekám, jak to dnes dopadne.

ikke - já se s tím počítáním moc nezabývám, to už vyřešila doktorka. Prostě to akorát necítím na ten 10. týden, který mám v těhotenském průkazu. I když ke svému pocitu připočtu 2 týdny, dostávám se na 7,5 týdne. Tak nevím.

katakata - samozřejmě jsem své lékařce okamžitě volala, ale o krvácení se nedá ani mluvit. Nemám ani špinavé kalhotky, jenom se objevuje růžový hlen. Taky je možné, že to je ze sexu, i když ten byl už v neděli.

mady - o výměně doktorky neuvažuju. Má opravdu dobrou pověst a velmi dobře vybavenou novou ordinaci. Zatím s ní špatné zkušenosti nemám.

mady
30. srp 2006

Kamarádka která byla na umělém oplodnění my vysvětlovala že doktoři neberou den oplodnění jako začínající těhotenství ale den zrání vajíčka. Takže se jim to automaticky posunuje o ty 2 týdny. 😉

tonicka
30. srp 2006

Lucek, ako si dopadla?

melory
30. srp 2006

vsade sa pise ze sa ma ist po dvoch tyzdnoch meskania menzesu. 🙂 je to aj o.k. lebo vtedy uz bije aj srdiecko a vie mamina ze je vsetko v poriadku. 😉

lucek
31. srp 2006

tonicka - nic moc. Právě jsem se vrátila z porodnice, kde udělali zákrok, kterým vyčistili dělohu. Ultrazvuk ukázal, že má doktorka měla pravdu a zárodek se nevyvíjel. Pravděpodobně došlo k samovolnému potratu.

zuzanasimona
31. srp 2006

Ahojte kočky. Mám otázočku. Mám už rok a pol starú dcérku a s priatelom sme si ak trošku nedali pozor. Priatel sa smial, že hlavné je, že máme ochranu vo vracku na nohaviciach. Nakoniec sa zistilo, že to bolo ešte cez plodné dni. Je možné že som tehotná aj keď mi nevyšiel žiaden test a to som ich robila asi 3-4. Ale je od vtedy len 7 dní. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru