Kdy navštívit gynekologa po pozitivním testu?

erunka
16. srp 2006

Ahojky, za jak dlouho po pozitovním testu jste šly k lékaři? Jak probíhá prvotní vyšetření, kde se zjišťuje, zda jste těhotná?

hanule
24. únor 2009

skybaby já nad tím právě pořád přemýšlím,nechtěla bych asi doktorka myslela,že jsem nedočkavá,ale zjistili mi asi před rokem tormbofilii(zvýšené riziko srážení krve),tak nevím,jestli nejít dřív.

celine
24. únor 2009

hanule- co je dolezitejsie, co si bude mysliet doktorka, alebo aby hned na samom zaciatku nasadila NEJAKE POTREBNE LIEKY? Ja som po dvoch potratoch utekala k dr. hned po 5 dnoch od vynechania MS.

skybaby
24. únor 2009

hanule presne ako pise celine, ak mas trombofiliu utekaj k dr. hned, urcite by som na tvojom mieste necakala a nech si kludne dr. mysli, ze si nedockava. najdolezitejsie je aby potvrdila tehu a dala ti pripadne nejake lieky

dedian
26. únor 2009

ahojte dievcence,
mne meskali mesiaciky tyzden, (posledna MS 19.1) 23.2 som si spravila test, slaba ciarka ale bola, tak som hned rano, bez objednania bezala k lekarovi, vzala ma, ale musela som zaplatit 9 euro. vysledok je potvrdene tehu v cca 6 tyzdni a na vysetrenia ma objednala uz na piatok 6.3.... na sono videla len plod, taku malu skvrnku, ale mozno buduci tyzden uvidime ci je vsetko ok, a ci srdiecko bije

haklicek
27. únor 2009

Ahojky holky..můžu se připojit?
Hanule-určitě jdi na gynekologii.Já mám také trombofilii a tak jsem na gynekologii utíkala hned jak jsem to zjistila.Sestra mi vypočítala že jsem v 6tt a objednala mě na příští pondělí na UTZ.Ale taky mě poslala na hematologii odkud chtějí na gynekologii zprávu.Na hematologii mi udělali odběry a zjistily že mám příliš mnoho nějaké složky v krvi...tedy příliš mnoho na to že jsem v počátku těhotenství.Tak mi doktorka na hematologii předepsala podkožní injekce které mi teď manžel každý den píchá do bříška nebo do stehna.Nechci tě strašit,sestřenky mají taky trombofilii a museli si je píchat taky celé těhotenství...a ikdyž mám fobii z injekcí tak musím říct,že to nic není...možná je to tím že mi to píchá manžílek 🙂 😉 ..a má víc citu než sestřičky.Ale být tebou tak si na tu gynekologii a na hematologii určitě zajdu.

inkognitotehu
27. únor 2009

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, promiňte, že mám tak blbej nick, opravdu nechci, aby se někdo něco dozvěděl....
Poslední menstruaci jsem měla 2.1. a už včera byly na testu //. Slabé, ale byly, jsem z toho zmatená, protože to byl jen ten nejlevnější test s nízkou citlivostí. Moje otázka zní, jestli mám v pondělí zavolat doktorce....? Není to brzo? O víkendu ještě testnu.... 😅

kikimaruska
27. únor 2009

Kup si tedy ještě další, třeba i jinou značku 😉 . Mě se ale v 6tt kdy jsem byla těhu) a měla podezření) dělala testy a vyšly plně negativní, až pak v 9tt mi to bylo divné a udělala je znova a byly tam už tlusté dvě čárky...další den u gynekologa jsme zjistitli, že jsem v 9tt...

inkognitotehu
27. únor 2009

Pardo, 2.2. byla poslední menstruace, jsem pako!!!!

inkognitotehu
27. únor 2009

Tak ono to asi teda záleží na tom, kdy došlo k oplodnění....právě mně se zdá strašně brzo na to, aby na testu už něco bylo.

kikimaruska
27. únor 2009

to je moc brzy podle mě, že by už byly dvě čárky...ikdyž někdo menstruuje občas ikdyž je těhu....ze začátku. Já to poznala, že jsem byla týden (v tom 6tt) šíleně nafouklá a pořád, nic nezabíralo)...ale ty testy nevyšly...až v 9tt a to už bylo vidět i srdíčko na ultrazvuku. Já bych koupila další testy a pak zavolala dr.a on ti poví co a jak, podle mě by stejně počkal...aby už bylo něco vidět....

inkognitotehu
27. únor 2009

No právě, že to je brzo, ale byly tam na obou testech vidět v limitu, pak se dobarvily až po limitu pořádně... Moje dr. utz nemá, takže by případně vyšetřila jenom hmatem 😀 Ty jo, pak věř těm testům, že jo??

kikimaruska
27. únor 2009

to tedy jo... Já byla na školení a přítel se klepal, co tedy výsledek...a ono nic...a já se cejtila pořád divně. Doma ohlásil, ýže nikdo at se netěší...a když jsem pak přijela dom a čekala na menzes....on nikde a nikde a mě zase bylo divně a špatně, tak jsem vytahla ty samé testy stejné značky (ale nové samo) a vylezly tam dvě plné čárky, lezly ihned jak jsem papírek ponořila...a oni to nemohli pochopit...že jsem řekla že nejsem a najednou jsem, jak je to možné, že to má být spolehlivé snad od 4tt, jak píší... 😒 😀

inkognitotehu
27. únor 2009

Tak to byla třeba nějaká vadná série, ne? 😀 😀 Ale důležitý je výsledek 😉 .

salikova
27. únor 2009

No,mela bys test urcite opakovat.Ja mela 1den po MS slaboulinkou carku po dlouhem casovem limitu a 3 dny na to mi tam naskocily ty carky hned a dalsi den to bylo jeste vic..Jestli si tehu,tak pri opakovanych testech bude ta pozitivni carka vic viditelnejsi.A je jedno,jak drahej mas test.Ver,ze sou vsechny na stejnej princip...

skybaby
28. únor 2009

ahojte 🙂 inkognitotehu podla mna tehu mozes byt ... ja som mala ms 28.1 a uz 22.2. som mala druhu ciarku a od vtedy silnie ... zavisi ake dlhe mas cykly ja mam len 26 dnove
takze tehu mozes byt 🙂

elitera
28. únor 2009

Inkognito, těhotná kldně být můžeš, já měla test pozitivní už 7 dní po ovulaci (téměř týden před očekávanou MS). Stává se to údajně u asi 5 % žen 😉

denousek
1. bře 2011

ahoj holky jsem 46DC (14 dni spozdeni ms) 18DC dle ovu testi byla ovulka... vcera jsem mela HCG pouze 92 - zitra me ceka kontrolni odber..bolesti nemam nespinim,muze to byt mimodelozni tehu?mám ještě šancina normální těhu?diky

wendelinek
27. říj 2011

@marinka ahoj, jen mám jednu otázku. Poslední ms jsem měla 4.9. a pak už jsem to nedostala, test jsem si dělala 24.10 a byly // , tak jsem volala doktorce a ta mě objednala 8.11, myslíš, že je to tak správně? taky mě pobolívá břicho a prsa a bývá mi ráno blbě, ale nezvracím. Tak nevím, jsou to nervy to vydržet 🙂 než na tu gyndu půjdu. A v kolikátém týdnu bych teda mohla být? počítá se to od prvního dne poslední ms?

marinka
27. říj 2011

@wendelinek Ahojky 🙂 Jak dlouho míváš cykly? To sis testík dělala docela pozdě, od té poslední MS.. Na ultrazvuku by už určitě bylo srdíčko vidět i teď, ale nic se nestane, když půjdeš na utz až toho 8.11, pokud nešpiníš nebo tě nějak silně nebolí břicho. Mně vychází, že toho 8.11 budeš na začátku 10 tt, počítá se to od začátku poslední MS. Asi ti hned vezmou krev i na NT testy. Náhodou to není špatné, jít na utz později, aspoň se vyhneš tomu stresování, že ještě není srdíčko apod. 😉

wendelinek
27. říj 2011

@marinka ale jsou to nervy i tak, já jsem právě vysadila prášky, další měsíc jsem ms měla a pak už nee. Jo dělala jsem si ho pozdě ten test, protože jsem pořád čekala, že ms přijde až později, ale nic se nedělo. Jo na gyndě mi to říkala, že mě vezmou krev a udělají i ultrazvuk a všechno rovnou naráz. Že kdybych došla hned nebylo by tam asi nic vidět a jak to tady tak čtu, tak je to asi pravda. Počkám a uvidím, snad to dobře dopadne 🙂 nikomu jsem zatím nic neřekla, tak o to je to těžší, chci, aby to bylo překvápko, kdyby to vyšlo 🙂

marinka
27. říj 2011

@wendelinek Já vím, co čekání je v tomto případě sakra dlouhé, taky jsem se nemohla dočkat 😀 Ale na druhou stranu je to krásné, máš to všechno před sebou, těš se na to a užívej si tyto dny 🙂 Testíky ti vyšly pozitivní, mrška nedorazila a je ti i blbě, takže je vše v nejlepším pořádku, miminko se hezky zabydluje a až ho uvidíš na utz, bude to už krásný maličký človíček 😵 A je dobře, že jsi to zatím nikomu neřekla, ne snad proto, že by to nemuselo vyjít, ale proto, že máš sladké tajemství, já bych to tak už teď taky udělala, kdybych zjistila, že jsem těhulka, že bych si to až do ultrazvuku nechala jen sama pro sebe a užívala bych si ten pocit 😵

macka_b
3. led 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Píšete tu že se k doktorovi nedá jít pozdě. Ale já jsem se svým přítelem na kapverdských ostrovech a návrat do Čech máme naplánovaný na začátek dubna. Zjistili jsme že čekáme miminko a podle počtů bych mohla být tak měsíc a něco těhotná. Udělala jsem si test a hlavně mi už pěkně narostly prsa a bolí takže je to jasný. Jen tu máme práci a letenka do Čech a zpět není úplně levná. Přemýšlím že bych šla k doktorovi až se vrátíme, jen se bojím aby to opravdu nebylo pozdě. To jak mám jíst a jaké vitamíny do sebe dostat si vyčtu z internetu ale nějaký ty kontroly tady u místních doktorů nehodlám podstupovat(je to přece jen kousek od Afriky).
Nevíte jestli jít na prohlídku cca třeba až ve 4-5 měsíci není pozdě?
Děkuju moc

katka143
3. led 2012

@macka_b podľa mňa ten 5mesiac je už neskoro a ked nebudeš mať potrebný počet prehliadok nemusíš dostať ani príspevok na malinké. 😉

andelka
3. led 2012

@macka_b No, do 5měsíce se tady dělají krevní testy a NT screening a někdo má ještě Triplle testy (oboje na odhalování vývojových vad, ale ani jedno není povinné), ve 20 týdnu se pak dělá detailní ultrazvuk. Takže je toho docela dost v těch prvních měsících.

macka_b
3. led 2012

@katka143 ty jo, to jsem ani netušila že to tak funguje....tak to jo no..děkuju moc

macka_b
3. led 2012

@andelka : trochu jsem si to myslela...budem to muset nějak vymyslet...trošku komplikace...i když jsem samozřejmně moc ráda tak bych potřebovala tu zůstat..a nevíš jak to funguje kdybych tady našla nějakýho gynekologa jestli k němu můžu a bude to platit i u nás? Vůbec nevím jestli pak nemá nějak komunikovat s porodnicí nebo tak něco..

andelka
3. led 2012

@macka_b záleží jak to u vás je nastavené, jaké mají vyšetření oni. Ty odběry (krevní obraz, skupina, HIV, další nemoci..) by udělané být měly, taky se dělá utz na potvrzení srdeční akce (8tt) no a NT screening (krev v 10tt a utz ve 12tt +-) - to je asi to hlavní co se tady do 20tt dělá. Ten NT není povinný, tady si ho většinou těhulky platí. Obecně člověk snad ke gyndr ani nemusí za celé těhu, ale na vlastní zodpovědnost. S porodnicí jsem teda já komunikovala jen tak, že jsem tam šla na NT a pak rodit.
Bylo by dobré ty základní vyšetření podstoupit u vás, pro kontrolu a pak jet domů s papíry pro nového gyndr.

tyvan
22. únor 2013

Ahoj, prosim Vas, delam SOČku na embryonalni vyvoj a potrebovala bych zodpovedet par otazek do dotazniky, byly by jste ochotne? Staci strucne, nemusite se rozepisovat 🙂 Dekuji Vam moc predem.
Dotazník pro rodičky k SOČce

1.Kolik vám bylo, kdy jste měla
první dítě?

2.Jak vám bylo, když jste čekala
vaše první dítě?

3.Měla jste ranní nevolnosti?

4.Jaké míry mělo\y vaše děti?

5.Narodilo se dítě v očekávaném
termínu?

6.Bylo vaše druhé těhotenství jiné
než první? Popř. v čem?

7.Byla
vaše těhotenství plánovaná?

8.Měla jste časté výkyvy nálad?

9.Měnily se vám chutě?

10.Jaké byli vaše pocity, když jste
se dozvěděla, že jste těhotná?

olivazelena
26. únor 2013

Ahoj, stalo se vám někomu, že vám vyšel pozitivní test a doktor řekl, že těhotná nejste? Dělala jsem si test dnes ráno a prostě tam tu čárku vidím a dost zřetelně. Doktor mi dělal jen ultrazvuk, krev mi nebral.

gabika_tkacikova
26. únor 2013

@tyvan
1. 26 resp. o 4 dni na to 27
2. cítila som sa perfektne, ani chrbát nebolel, nohy nepuchli....
3. ano, asi do konca 3. mesiaca
4. 3060g, 48 cm
5. presne na deň, doktor mi povedal ze prepocet oboch terminov mi vychadza na 1. septembra a vtedy presne sa maly aj narodil - porod bol spontanny, ziadna vyvolavacka
6. mam iba 1 dieta
7. ano
8. nie, vobec som nemala zmeny nalad
9. ano, prve tri mesiace som vobec nemohla jest ani citit maso, salamy, ziadne masove vyrobky, ked som sla do obchodu, tak som masovy pult radsej zdaleka obchadzala,, po troch mesiacoch to uz bolo v pohode
10. oooobrovske stastie ale aj prekvapenie nakolko sa mi podarilo otehotniet hned v prvy mesiac nasho snazenia 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru