Kdy nejdřív poznám, že jsem těhotná?

verdulka1
28. kvě 2010

Zdravím Vás. Už rok a půl neberu antikoncepci. Dáváme si pozor, ale nedávno se to jaksi zvrtlo. Miminko by nám v žádném případě nevadilo, dokonce bychom byli rádi, ale nikam nespěcháme. Chodím na pilates a fitbox, kde posilujeme hodně břicho, nohy (již 4 týdny)...vím, že po tak krátké době se mi břicho nezpevní, ale mám podbřišek pořád tak trochu "vyfouklý". Jinak občas malátnost, časté močení. Kdy si mám udělat první tt?

viveca
17. čer 2010

Achjo, tak jsem zřejmě třetí do mariáše, kdo si dělal falešné naděje ohledně těhu...včera jsem si dělala testík a čárka tam byla potvora jen jedna. Ale zvláštní je, že mi je pořád špatně... Tak nevím jestli se dál udržovat v napětí, že jsem jedna z početné skupiny těch co byly těhu, ale test to nezaznamenal, anebo si prostě přiznat, že to nevyšlo... nicméně MS pořád nikde, jsem z toho jelen... 🙄

saminomimino
17. čer 2010

viveco,a kolikátý den cyklu jsi,třeba si těhu někomu to ukazuje až 14 dni po vynechání MS. 🙂

hamiks
17. čer 2010

Ahojky holky,
jsem tu nová, tak nevím, jak to tu chodí. V listopadu jsem vysadila antiko Mercilon a snažíme se o mimčo. Zatím vše bereme v klidu, takže BT neměřím. Cyklus mi po vysazení naskočil suprově, žádné problémy jsem neměla, kromě špinění před menstruací (asi týden), to jsem vyřešila pitím kontryhelu. Měla bych však na Vás zkušené snažilky dotaz. Tento cyklus jsem od 14. DC (pátek 11.6.) začala špinit, trvalo to asi do úterý (18. DC) a včera už jen minimálně. Ovulace dle hlenu mohla být cca od 11. DC. Nikdy před tím se mi to nestalo, nemáte některá s tím zkušenosti?
Mohlo to být špinění v době ovulace? Předem moc děkuji za Vaše reakce.
Soňa

saminomimino
17. čer 2010

pokud sjte se v tu dobu snažili mohlo by to špinění být uhnizďování vajíčka časově by odpovídalo,tak držím pěsti 🙂

viveca
18. čer 2010

Dneska jsem 33 DC, takže zatím žádné extra zpoždění, i když normálně jsem mívala 27 až 28 denní cykly. Můžu to mít rozhozené po vysazení antikoncepce. No, nechám to do pondělka být a když mrcha nepřijde, tak zkusím další testík.

saminomimino
18. čer 2010

viveco tak jak říkám to je asi ještě brzy,někdy test ukáže i 14 dní po vynechání jám měla týden povynechání dvě dálnice ale každý to má jinak,napiš co v pondělí,ju 😉

verdulka1
autor
19. čer 2010

ahojda, tak to jsem taky zvědavá, jak ti to dopadne viveco. Držím pěsti 😉 , snad třetí do mariáše nebudeš. 🙂

viveca
21. čer 2010

Tak situace je stále stejná, test negativní a MS nikde 🙂 Ale řekla jsem si, že se nebudu nervit a nechám tomu ještě do konce tohoto týdne volný průběh. Když to bude příští pondělí vypadat pořád stejně, zajdu k doktorce, ať záhadu rozlouskne ...

saminomimino
25. čer 2010

ahoj holky tak nakoukám jak se vede nic,
tak snad se snažíte a brzy budou //
my jsme poctivě snažíkovali,měli jsme menší kryzi a tak proběhlo pár usmiřovacích večerů,a dávám tomu naději,jak jinak,nic jiného nezbývá...

viveca
29. čer 2010

Ahoj, tak u nás to nakonec dopadlo tak, že přišla slušně zpožděná mrcha a to v doprovodu takových bolestí a nevolnosti, že jsem skučela na celej barák (ještě že muž a děti (nevlastní) den předtím odjeli na chatu, ti by se divili, že se jim maceška mění v šakala 🙂)...Nicméně ve snažení pokračujeme, uvidíme jak se zadaří příště.
Držím vám palce, třeba budeme za nějakej ten měsíc všechny svorně těhulkovat 🙂

nevestinka2010
29. čer 2010

ahojte
vivec> to vypada na skoro nejaky mini potratek 😕 doufam, ze ses v pohode
ja se taky pridavam s pocitem, ze jsem v tom 😉 ale mam jeste 8 dni do ms takze je to napinave jak ksandy 😅
asi to nevydrzim a budu testovat uz nekdy 10 dpo... no jo, naivni prvosnazilka 😉
nicmene taky drzim vsem palce at se zadari!

kveta
29. čer 2010

@nevestinka2010 Ak si tehotná, tak embrio sa približne včera zavŕtalo do maternice... /výpočet ak si 6. deň po ovulácii a embrio putovalo 5 dní do maternice../ Na príznaky je ešte zúfalo priskoro... Teraz by sa nedalo zachytiť ani len z vyšetrenia krvi... nie to aby Ťa ovplyvňovalo..

nevestinka2010
29. čer 2010

kveta> ja vim, vsak si z toho delam spise srandu 😉

saminomimino
29. čer 2010

ženy já má 5 dní do MS a věřím že jsem těhu,příznaky nemám ale divný tlaky v podbřišku v místě dělohy,to nemívám před MS tak doufám....jsem optimista je krásně a musí to vyjít....netestuju čekám na vynechání mrchy... 😉

viveca
29. čer 2010

nevestinka: taky mě to napadlo, ale doufám že to tak není a že se mnou jen po vysazení antiko cvičí hormony. i když nejspíš po skončení mrchy stejně pro jistotu zaběhnu k doktorce.
Mimochodem dámy, jak tak koukám na věk těch z nás co ho mají v profilu uveden, mám dojem že jsme tu v diskuzi samé mladé holky, což mě těší. Nezdá se vám taky, že společnost v posledních letech mladým maminkám tak nějak moc nefandí?

saminomimino
29. čer 2010

máš recht viveco,nejdřív kariéra a potom dítě a třeba zjistí že už to nejde však neva máme tu lékaře a dětí ze skumavek je hora a to taky není dobré,kde je přirozenost...

saminomimino
29. čer 2010

viveco a jak dlouho si brala antiko??a jak dlouho už nebereš?Já ji brala jen chviličku kdysi v 19 a teď už 6 let nic a nikdy bych už ji nebrala děkuji bohu ž mám dítě a budu snad moct mít i to další...

nevestinka2010
30. čer 2010

ahojte, no tak ja uz se radim spis k tem starsim 😉 co maj nejvyssi cas 😅 i kdyz v mem okoli jsem spise nejmladsi planujici... Jinak ale souhlasim, ze se proste obecne od brzkeho materstvi odrazuje... no nekdy je to dobre, protoze nekteri na to nejsou pripraveni, ale jinak je to problem dnesni spolecnosti...
nicmene drzim palce saminomimino!

pipinka
30. čer 2010

ahojky, omlpuvám se, že jsem vám sem vlezla.Chci se zeptat.Mám po menstruaci,měla jsem ji 10.6. a od té doby "žeru" jak kyselina.Sladný,sladký dohromady.Stalo se to některé vám?MS mám pravidelnou vždy 10.den v měsíci. 🙂

saminomimino
30. čer 2010

pipinko mě se to stává spíše v obdobý pře MS žeru jak nezřízená,ale myslím že to asi nelze chápat jako těhu příznak más čerstvě po MS a pokud nebyla nijak neobvyklá těhu asi nebudeš ale ....vždycky je možnost 😉

saminomimino
30. čer 2010

nevestinko děkuji i já držím palce ať je mimís brzy v bříšku!!!!!

saminomimino
30. čer 2010

teda nevestinko koukám že se krásně díváte na příchod "staré nové" dušičky zpět na tento svět v podobě vašeho děťátka,vnímám to stejně ale nevidí se to příliš...
četla jsem že žena nemůže otěhotnět dokud mentálně není připravena přijmout do svého těla dušičku děťátka že je dobré si před početím miminko představit těšit se na něj jako by už bylo zkrátka příjmout ho...krásnéé

viveca
30. čer 2010

samino: brala jsem jí teď nepřetržitě čtyři roky a nemohla jsem si stěžovat, dělalo mi to dobře na pleť, srovnalo cyklus atd., takže jediný důvod k vysazení bylo přání mít mimi. přestala jsem zobat pilule teprve před dvěma měsíci, snažilka tedy nejsem ještě moc dlouho. tys měla s antiko nějaký potíže?
jinak k tomu co jsem tu nakousla: mě to dost leze na nervy, že se obecně podporují v mateřství spíš ženské kolem čtyřicítky, u jejichž dětí už se ve velkém procentu vyskytují různé zdravotní problémy a které jsou navíc co se výchovy týče v mnoha případech až nesnesitelně opatrnické a svazující (jsem dítě staré matky, mluvím ze zkušenosti), než mladé maminky plné energie, u nichž jsou zdravotní rizika mnohem menší. Vadí mi, že jakmile někam přijdete s dítětem, nebo s bříškem a nevypadáte na první pohled dostatečně "zrale," okamžitě vás drtivá většina lidí považuje za nezodpovědný "póvl" a nikdo si nenechá vysvětlit, byť je třeba objektivní důvod, proč jste si děti pořídila už v mladém věku. Jaké s tím máte zkušenosti vy?

nevestinka2010
30. čer 2010

@saminomimino > jj, 😉 bereme to jako krasny dar a ze jen ten vsemohouci vi, kdy je to pro nas i pro mimi nejlepsi...
koukala jsem k tobe, synacek je krasny 😉 a z tveho porodniho pribehu me trosku bylo smutno, ze to neslo prirozene, jak ste chteli a urcite se i pripravovali... no neni vzdy v zivote po nasi vuli... ale pripada mi ze ses s tim vyrovnala v poho,ze?

nevestinka2010
30. čer 2010

@viveca > ja zatim zadne zkusenosti nemam 😉 , ale souhlasim... jsem celkove zvedava, jak se budou tvarit treba u me v praci, az s tim jednou prijdu 😉 a hlavne az se nebudu chtit po 6ti mesicich vratit do prace, ale uzivat si materstvi 😉 (tady totiz je materska jen 6 mesicu a pak rodicovska ne...)

saminomimino
30. čer 2010

nevestinko,měla jsem jasnou představu o porodu hlavně přirozeně ačkoliv ta porodnice je baby friendly a dítě čerstvě vytažené dávají k prsu mě se to vyhlo ale jak jsem pasala díky v tomto případě za lékaře a sestry co tam byli možná by malej zemřel v porodních cestách nikdo totiž nevěděl že se při rotaci hlavičky ven motal pupečník kolem krčku a ramínek a Sam pak nešel ven....
Je to zamnou ani už si nepamatuju prý to tak má být aby ženy rodili dál....ale byla to hrůůůza ale to co mám doma za baby za to rozhodně stálo

saminomimino
30. čer 2010

to je teda blbé jen 6 měsíců pořád na naši zemičku nadávám ale koukám že to tu pro matky je rozhodně víc naklonění já mám rodičák na 3 roky a proto chystáme na další miminko,doufám že už je v bříšku...

saminomimino
30. čer 2010

doufám nevestinko že se tu budeš ukazovaz zajímá mě jak nám budou naše plány vycházet...

saminomimino
30. čer 2010

viveco-neměla jsem špatné skušennosti s antiko ale znám pár žen co jim to značně zkomplikovalo mít dítě přirozeně přece jen je to zásach do organismu tělo si jede podle sebe a mi mu to organizujeme nějakými hormony a pak chceme dítě a divíme se proč to nejde protože tělo už neumí samo fungovat dostávám injekce agolutinu a podobných léků aby jsme vůbec měli MS a když to stále nejde řešíme to různými způsoy umělích oplodnění,nesoudím vím že jsou případy kdy jiná možnost není(špatné orgány a pod)ale většinou za to může životní styl věk rodičů a různé léky včetně antikoncepce,s přílivem těchto vymožeností přibívá umělích oplodnění i lékaři sami jsou nárůstem zděšeni zachraňujeme 800g miminka a čekáme že takové děti pak budou normálně rodit zdravé děti,a co nárůlst dvojčat a vícerčat ani nemluvě....
Osobně jsem se s diskriminací kvůli věku nesetkala,špatnou zkušennost nemám,naštěstí ale věřím že to problém je ale já seru na společnost miluji svoji rodinu a když si přirozenou cestou udělám dítě v jakém koliv věku je to má volba ale žena v 45 po někoika umělích oplodněních slavnostně porodí nedonošená dvojčata.....s tím nesouhlasím...ale je to můj názor..

nevestinka2010
30. čer 2010

samino> jj, dost s tebou souhlasim...
urcite sem budu obcas chodit, vetsinou mi to vyjde v praci aspon na chvili 😉
ano, v CR jsou podminky - materska a rodicovska fakt velkoryse! No ja bych se rada potom stejne na rodinny zivot vratila domu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru