Kdy se na testu může objevit druhá čárka?

patrickc
29. led 2012

Ahoj snažilky, tak jsem píšu svůj první příspěvěk🙂 rozhodnutí počít druhé miminko padlo z minuty na minutu🙂 Chci se zeptat, poslední MS mi začla 27.12.2011.....22.1. jsme se pokusili o miminko, 24 jsme to zkusili pro jistotu ještě jednou...dnes je 29. a MS stále nikde...ta už měla přeci dávno přijít že? cyklus mám normální, pravidelný...Myslíte , že se nám to podařilo? to už by tu přeci Ms dávno byla....kdy se na testu může objevit druhá čárka? Děkuji Lenka🙂

salomee
29. led 2012

...vitaj🙂 Nevíme, kdy míváš ovulaci.... pokud až takto pozdě v cyklu, tak se zadařit určitě mohlo, ale s testem bych v tom případě počkala dýl, než jen do vynechání, když k pokusu došlo tak krátce před termínem MS. Tak minimálně deset dní...dva týdny od možného termínu početí.
Ať se daří.

1983hr
29. led 2012

@patrickc Udělej si test tak 14dní po vynechaní ms.To už jsem vždy viděla připadne těhu. Pokud to vyšlo tak gratuluji🙂

zuzkka88
29. led 2012

Asi tě zklamu, ale podle mě to nevyšlo. Snažili jste se pozdě. Jedině, že by jsi měla krátkou luteální fázi (doba od ovulace do MS). Největší pravděpodobnost početí je kolem 14. dne cyklu, případně později když je dlouhý cyklus. Ale nejčastěji bývá luteální fáze dlouhá 14 dní, nebo podobně kolem tohoto čísla. Máš vypozorovaný cyklus, kdy máš ovulaci apod.?

salomee
29. led 2012

Tak jsem to spočítala 🙂 a snažili jste se tedy 26. den cyklu, což je vzhledem k tomu, že většina mívá ovulaci někdy kolem půlky cyklu, dost pozdě..ovšem pokud bys věděla, že v tu dobu ovulaci míváš, tak proč ne🙂.

eficenka
29. led 2012

@patrickc nikdy nic není ztraceno 🙂 zkus ještě chvíli počkat a uvidíš... Většině párů se povede mimi, když nic neplánují a ani se nemilují přímo v plodné dny, držím palce!

jika10
29. led 2012

Jak dlouhy mas cykly od 1 DC po MS??? Pokud mas MS po 28 dnech, tak jste mimco podle me nestihli a jen si mrska dava na cas

patrickc
autor
29. led 2012

Holky já ani nechtěla v den ovulace🙂 vysvětlovat proč, je na dlouho🙂) já vím přesně kdy mám ovulaci, mám dotiž běhěm ní ukrutné bolesti břicha:/ takže si běhěm ní ani sex nedokážu představit....ÁÁch jo a já už si začla dělat velké naděje...první miminko bylo neplánované, zjistila jsem to až ve třetím měsíci...ted je to úplně jiné, když se mimi plánuje...na nic jiného nemyslím...dny se mi vlečou:/ Všem vám moc děkuju, ani jsem nečekala takovou účast a rychlost...budu vyčkávat a dám vědět 🙂

salomee
29. led 2012

Aha...tož to je jiná. 😕

patrickc
autor
30. led 2012

Ahoj holky, tak ms dnes opět nic...jen jsem jednou na toalet. papíře objevila malinko pár drobných růžových nitek...tot vše...bricho nebolí...jindy mě před ms a běhěm ní bolí břicho....Cejtím že to tam je! 🙂

berenika39
30. led 2012

@patrickc možné je všechno, ale od toho ta ovulace je - aby se počalo 😉 . uvolněné vajíčko musí potkat spermi 😕 Jiné dny, před ms a po ms, jsou zpravidla neplodné. čekat na dobu, kdy ovulace není, se mi zdá torchu podivné, když chcete mimčo 😕

patrickc
autor
30. led 2012

@berenika39 děkuji, ale není mi 12-náct...také trochu něco vím o početí 🙂 jak jsem již psala je to na dlouhé vyprávění...nehledám tu řeči typu že ovulace je proto aby se počalo 🙂 ale jinak děkuji 🙂

patrickc
autor
30. led 2012

a mimichodem, jestli se říká, že tyto dny jsou neplodné...tak se to asi opravdu jen říká, protože realita je trošičku jiná 😉

salomee
30. led 2012

@patrickc a co teda hledáš? 🙂 Ráda bych pomohla...
právě že mám pocit, že to všechno znáš, tak už jsem to prve nekomentovala... souhlasím, že každá jsme jiná, ale jak otěhotnět bez ovulace, to nevím... jiné jsme v tom, že každá ju máme jindy a v odlišné pravidelnosti....
docela by mě zajímalo i to dlouhé vyprávění, jsem na neschopence, času mám dost...ale o mě nejde 🙂
Každopádně ať se daří 😵

zuzkka88
30. led 2012

@patrickc a můžu se zeptat na to, že "realita je jiná"? Co tím myslíš? Nemyslím to vůbec špatně ani ironicky! Taky mám myslím něco načteno, tak se moc ráda poučím a zjistím něco nového 🙂 děkuji

berenika39
30. led 2012

@salomee taky jsem to myslela dobře, ale ....vědět, že snažení bude výhradně mimo ovulaci, to trochu postrádá smysl, loterie....může se stát cokoliv, to jistě, ale vědět to a čekat otěhotnění dva tři dny před ms je trochu - zvláštní.

berenika39
30. led 2012

@zuzkka88 taky jsem zvědavá...

berenika39
30. led 2012

@patrickc myslíš, že jde počít , aniž by byla ovulace? to snad ne....tedy - jde, ale jedině cestou IVF.

salomee
30. led 2012

@berenika39 Já vím, že jo, souhlasím...ale třeba je tam něco, co dává tazatelce důvod myslet si, že je těhotná, něco, do čeho my nevidíme, v čem jí nerozumíme...nebo já nevím. Jsem z toho celkem zmatená. 😕

berenika39
30. led 2012

@salomee já taky 😝 . příroda je všemocná, nicméně vejce a spermie - bez toho to nejde. čekat, až vajíčko odputuje, a pak tam poslat spermii - no nikdo není dokonalý, třeba se dozvím, jak to je 😝

salomee
30. led 2012

Taky nechápu, proč tedy ty popisnosti, kterej den co bylo, když je jasné, že všichni řeknou, že už je pravděpodobně po ovulaci, ale pokud by třeba v tu dobu byla, tak těhotenství možné je... jaký jiný názor na to mám mít, když tak to prostě je. 😖
Zároveň ale předpokládám, že když řeknem "v době ovulace", že se nemyslí přímo ta doba, kdy se uvolní zralé vajíčko, ale že oplodňující styk může klidně proběhnout i dva tři dny před a něco po... že na tomhle to snad nevázne🙂

berenika39
30. led 2012

@salomee jistě, vůle dva tři dny sem tam tam samozřejmě je, to se snad ví, ale napsat, že v době ovulace to nejde, zkusím to jindy, na konci cyklu - to nějak nechápu.

uvidíme, třeba je početí možné i jinak...🙂))

janulka1980
31. led 2012

ahoj @patrickc, tak co dnes? je MS? 🙂
celkom by ma zaujimalo ako to skonci/lo 😉
daj vediet pls!
zvedava Jana 😵

salomee
8. únor 2012

@patrickc Tak jak to dopadlo? Už by to mohlo být rozlousknuté... 🙂

lucka2601
9. únor 2012

Ahojte babulky,
mám otázku už 3rok sa snažíme o mimi,beriem clostyl+utrogestan a v novembri som bola na laparke.1menštruácia prebehla normál no ta kt.mala byt tento mesiac je skoro žiadna len špinenie a tak 1deň krvacania.Špinenie trvá už 7den niekedy s krvou niekedy ružove.Test som si robila 2dni pred MS mala som na 2 pozitív,no robila som si dalsi pred 2dnami a nebolo tam nič,može byť že som málinko načúrala????Dr.mám na horách a špiním stále:(((Nemáte s tym niekto skusenost????

janulka1980
23. únor 2012

@lucka2601 ahojky, do tejto diskuzie nechodim casto...ako to dopadlo, Luci??
pekny den! jana

kacickalauricka
23. únor 2012

Ahojte, taky jsem zvědavá jak dopadlo to s tím poovulačním těhu.......proč už se tydy o tom nepíše???

lucka2601
28. únor 2012

@janulka1980 ahojky sama neviem u dr.som nebola a teraz mam dostat dalsiu MS le myslim ze urco nic lebo priznaky ziadne nemam:(

xradka79
29. únor 2012

ahoj holky, budu považována asi díky svému dotazu za trubku, ale asi potřebuji slyšet radu nebo názor co si myslíte. 11DC jsem byla na folikuilometrii (po léčbě clostilbegytem) a byl mi zjištěn foliku 17mm. 12DC večer jsem si píchla Otrivelle (něco jako Pregnyl). 12.-14.DC jsme se měli snažit a od 15DC beru Utrogestan. Bolelo mě dost na vaječníkách, ale nezpozorovala jsem žádný děložní hlen, tak jsem z toho jelen. Každopádně mi to stejně nedalo a teď v pondělí tj. 17DC jsem si dělala těhu testy a byl pozitivní (vím, že to bylo způsobené tím, že v krvi jsou ještě látky z injekce, ale prostě jsem chtěla zjistit, jestli vůbec injekce zabrala). No a protože jsem hrozná, tak dnes jsem si dělala test znovu a jen jedna čárka ☹ Tzn. že látky z injekce jsou pryč, to je jasný, ale vypadá to, že se tedy ani nezadařilo. No a teď k otázce. Je možný, že můžu být přesto těhu, ale je ještě brzy, aby to bylo na testu vidět? Dneska je vlastně 19DC.Díky

vera_vila
29. únor 2012

@xradka79 myslím, že 19 DC je ještě brzy... Jak dlouhý máš cyklus? Já jsem dneska taky 19 DC a počkám si až, jesti dorazí MS nebo nedorazí. Takže bych to nehrotila a čekala, jestli nedorazí, tak bych tak další 2-3 dny na to testovala... Já vím, že je to čekání hrozné, ale jestli se zadařilo, tak jsi teprve 5 dní po oplodnění a to je ještě moc brzo, to se sotva vajuch stačil dostat do dělohy, nejdřív se dá těhu zjistit zhruba 7-9 den po oplodnění a to ještě musí sakra být, protože hladina HCG je pořád moc nízká... Vydrž a počkej, jestli dorazí MS nebo ne...

xradka79
29. únor 2012

@vera_vila já mám dost nepravidelný cyklus, takže nedokážu říct. Beru proto Utrogestan. Pak mám cyklus pravidelný 28 dní - resp. záleží, jak ho dlouho beru. Jsem nervozní z toho, jestli vůbec proběhla ovulace, přestože jsem píchal injekci, ale prostě ten děložní hlen nikde. Možná to moc řeším. Ale to čekání je strašný!!! Tak držím pěsti, ať ti to vyjde a díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru