Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petra273
15. čer 2011

@mykaellle můžu se přidat? 😀 já měla ovulku cca 30.5., celý minulý týden mi bylo na zvracení, 14 dní mě píchá v podbřišku a je mi fakt divně 😉 teploty mám nahoře, tak jsem zvědavá...budem si držet palce 😀

riana12
15. čer 2011

@petra273 uz si mala mat test davno hotovy 😀 😉

mykaellle
15. čer 2011

@petra273 ukaz aj grafik 😉

moncicak.as
15. čer 2011

@mykaellle Hlaásim druhou čárku 😀 Sice strááášně slabounkou (nejde zatim ani nafotit), a byla vidět až 5 minut po limitu, ale je tam 😀 Ted jen přečkat víkend a v pondělí zkusit znovu, zda sílí..nebo se ztratí a menzes dojde...

moncicak.as
15. čer 2011

@riana12 Jj, šuapjdi pro test a vyzkoušej, ty bys už měla vidět 🙂

riana12
15. čer 2011

@moncicak.as 😅 😅 😅

mykaellle
15. čer 2011

@moncicak.as jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😉 sa tesim, moc moc.. 😉 ja sa nechcem sklamat, o babulo sa pokusame skoro 2 roky, tak testnem az po vikende, dnes mam 10 DPO..

moncicak.as
15. čer 2011

@mykaellle Tak to budu držet palce, at se v pondělí taky raduješ 🙂 My sexovali 5.6., takže jsem tak podobně.. Nikomu ani manžovi nic ale neřeknu, počkám až na příští týden,zda to bude o.k, a dostane to dárkem,i když jsme se vůbec nesnažili...ale co, dítko je vždycky dar 🙂

mykaellle
15. čer 2011

@moncicak.as si si presne vyratala ovulku a vtedy ste sa len snazili? my sme mali problem, ze gynekolog neriesil nic rok a pol, ovulku som bezne mavala na 31 DC a LF len 5 dni. Takze modry konik mi velmi pomohol poriesit.. tak uvidime, no urcite sa ozvem 😉)

moncicak.as
15. čer 2011

@mykaellle My se vůbec nesnažili 😀 Minulý měsíc mi vyšlo několik testů pozitivních, ale jen opravdu hooodně slabě...brala jsem HA a 1 zapoměla a tak jsem se bála, že jsem těhu, šla jsem i k dr. na krev, ta mi řekla, že HCG je jen 0.5, takže asi nějaká porucha hormonů, či biochemické těhu, či co....no jo, jenže my měli do doby než jsem šla k dr. za to, že jsem fakt těhu, prášky jsem pro jistotu vysadila a tak si manža jednou nedal bacha a vypustil to do mě se slovy ,,stejně už jsi těhotná". No, nebyla jsem. Ted už asi jo, páč se to tele asi trefilo do ovulky... 😀 😀 😀 Takže jako zase jsem zapadla hned měsíc po vysazení prášků, jako u prvního synka 🙂

petra273
15. čer 2011

@riana12 když já se bojím, že budu zas zklamaná, vydržím to ještě do zítra 😀

petra273
15. čer 2011

@mykaellle z práce mi to nejde, zkusím z domova 🙂 ale radši jsem opatrná, každý měsíc, mám mraku příznaků a pak nic....ale vždycky před mrchou špiním a ted nic 😎

riana12
15. čer 2011

@petra273 a ked dojhde MS? to nebudes sklamana? 😅 teda nie ze by som tym MS chcela privolat... ale ak bude test negativny, lepsie sa pripravis na MS...

saxana123
15. čer 2011

Ahojte baby,
no ja sa pridávam, tiež som mala ovu 3-5.6. a sme skúšali a čakám či mrcha príde. Pôvodný plán som mala že skúsim prvý krát otestovať až bud.pondelok, t.j. 20.6 - to by malo byť už deň po meškaní, ale nevydržala som to a dnes ráno skúsila otestovať. Samozrejme nič, čisto biely test. Mala som Intimed - 25tku. Tak sa ešte utešujem že je to skoro. Ale od včera ma tak desne bolí podbruško a prsia že sa idem zblázniť. Fakt mám pocit že každú chvíľu mrcha príde. Držte palce aby neprišla potvora 😠

moncicak.as
15. čer 2011

@saxana123 Mě vyšla uplně slaboulinkááá čárečka dnes, ale na 10kovým testu, takže na 25ku je podle mě asi ještě brzy. Taky plánuju další den testování v pondělí 🙂

saxana123
15. čer 2011

@moncicak.as To si mi nemala hovoriť lebo som schopná utekať si kúpiť do lekárne 10-nu 😀 No nič, idem sa zabaviť inak, napustím malému bazén, to ma zamestná aspoň na hodinu a nebudem špekulovať nad testami, šak mi už šibe z toho , sa mi aj snívalo že som mala // 😀 zrelá pre doktora 😀

sweetlemon
15. čer 2011

@saxana123 myslim, ze nas tu je viac zrelych 🙂) ja som si robila test par dni po ovu, potom na 21DC a este mam doma jeden test, ktory neviem, ci sa docka 1. dna vynechanej ms 🙂 teda dufam, ze ta potvora mi vynecha a par mesiacov nepride 🙂))

bubbly
15. čer 2011

Ja mela posledni MS 11.9., test jsem zkousela delat 5.10., 6.10. a nic, prvni carka se objevila az 9.10. takze za mesic od posledni MS.

jana776
15. čer 2011

ahojte, aj ja sa pridavam do klubu zrelych 🙂
testovala som prvy krat 6 dni po ovu, to bolo v pondelok, mala som desiatku test a nic, ani naznak 😢
ale dnes poobede mam v plane znovu kupit testy, ako sa poznam tak aspon styri a zajtra rano by uz eventualne mohlo byt nieco vidno, co myslite? Ak teda som tehu... co asi nie som, lebo uz skusame skoro rok a bezuspesne. Ale stale dufam 🙂 , takze testujem a testujem a cakam //, ms ma prist v utorok buduci tyzden.

jana776
15. čer 2011

@bubbly a aky test si mala, s akou citlivostou, nepametas?

piacere
15. čer 2011

@jana776 6dpo ti nemôže vyjsť pozitívny test, to je veľmi skoro... 🙂 zajtra budeš 9dpo, čo môže byť tiež skoro (zbytočné sklamanie z bieleho testu, pritom môžeš byť tehu 🙂 Skús v piatok 😉 ... desiatkou testom

piacere
15. čer 2011

@bubbly nemôžeš povedať, že si mala pozitívny test AŽ mesiac po poslednom menzese... však to je normálne, logické, prirodzené 😀 ak by si mala pozitívny test mesiac po OVU, to už nie je normálne 🙂 Ak si mala menzes 11.9, tak 5.10 si bola nejaký 25-ty deň cyklu, teda cca 3 dni pred menzesom (ak mávaš pravidelné, 28-dňové cykly...) Takže si prvý pozitívny test mala tak akurát 😉

bubbly
15. čer 2011

@jana776 to si bohuzel nepamatuju, tenkrat jsem byla na dovolene u nasich v CR, takze to byl nejlevnejsi test z Kauflandu a ten co mi vysel pozitivni byl kupovany tady v Anglii 'Clearblue' nevim jestli se prodava i u vas.

petra273
15. čer 2011

@riana12 no to je fakt, zítra jsem doma, tak to zkusím 😀

bubbly
15. čer 2011

@piacere no ja jsem to myslela tak jak jsem to napsala, mesic od datumu posledni menstruace. Takhle nam tu pocitaji i datum porodu od datumu posledni MS ne od ovulace, protoze ta neni presna.

anysek85
15. čer 2011

Kdy si udělat test? Nejméně týden po vynechání MS 😉.

Nic ve zlém, ale já vždycky nemůžu, když vidím ty "albíčka" plný těch nejcitlivějších testů dělaných pár dní po ovulaci, které jsou naprosto evidentně falešně pozitivní, ale "maminky" je už ječí, ukazují "duchy" a upravují kontrasty 😀 a ještě tam napíšou, že se tento výsledek objevil po 40 minutách 😀 😀 😀 .

Nechápu, že tím tak stresují samy sebe a že si neuvědomují, že tímhle emotivním kolotočem falešného nadšení a následného zklamání samy sebe poškozují a otěhotnění si samy oddalují, protože psychika je strašné mocná 😉. A druhý "snažilky" je v tom ještě hecují a podporují.
Nicméně vím, že nemyslet na to je těžké...

Já měla 1DC poslední MS 23.9., test jsem udělala 29.10. úplně obyčejný a byly tam do pár vteřin dálnice jako hrom, ta "Tomáškova čárka" byla silnější než kontrolní a Dr. mi ani nebrala krev na HCG 😀.

piacere
15. čer 2011

@anysek85 ja som mala tri dni pred očakávaným menzesom na 25-ťkovom teste diaľnicu 😝

kasparci
15. čer 2011

@anysek85 Nic ve zlém🙂 Ale když někdo moc chce, tak to tak jednoduše nejde;)

hanysek.hanysek
15. čer 2011

@anysek85 Já měla pozitivní těhu test 7dní před očekávanou MS. Bylo to 10nebo11DPO. Byl to test s citlivostí 20nebo25 a čárka byla krásně vidět- žádné upravující kontrasty- jak píšete, prostě sem se podívala a viděla. A sem těhotná, těhotenství potvrzené lékařem. Takže né každá maminka je taková, jak si myslíte.

bobom
15. čer 2011

Každy organizmus je iny a inak reaguje,tak aj hormony sa u niekoho prejavia hned a u niekoho za dlhu dobu.A zaleži aj na okolnostiach či a kedy ma žena ovulku a aky ma ciklus.Tak preto nezaleži či mala niektora skor pozitivny test alebo neskor.Chceme všetky deturence a každa čakame.To moj nazor.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru