Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petiiiska
3. říj 2016

Ženy tak nevím... Tři měsíce zpět byl cyklus 27 dní. Předposlední cyklus byl 30 dní dlouhý, poslední 28 dní, teď jsem 30 DC. Sex byl (nejspíš podle hlenu) den po ovulaci (asi 17DC). V pátek máme svatbu, myslela jsem, že by to mohlo být pěkné překvápko pro muže den po svatbě 🙂 Kdy mám testovat? Mimochodem žádné příznaky nepozoruji..

pulguita
3. říj 2016

@petrysek181 No já mám nafouknuté břicho při MS, ale ne takhle.
Teď mám i někdy potíže se nadechnout, jak kdybych tam měla kámen ...vůbec si nedovedu představit až jednou budu těhotná, tak jestli to vůbec udycham🙂 A když se ho snažím zatáhnout, tak to taky moc nejde. Přítel říká že nemůžu mít tak velké břicho, že když bych náhodou teď byla těhotná tak to nejsou ani 2týdny, tak ti nevím. No zatím si pořád děláme srandu, že to jsou dvojčata, ale to břicho mi vadí. V práci se snažím zatáhnout jak se dá a nosím volné věci. Pokud bych byla těhotná, tak až do toho 3tiho měsíce bych to nechtěla říct, kdyby něco. Ale jestli budu těhotná a to břicho bude takhle růst, tak to moc dlouho tajit nebudu moct. Hlavně mi jde o to, kdyby se něco stalo a přišla bych o to, tak už by v práci věděli, že se snažím a v dnešní době je to těžké aby mě pak ještě nevyhodili pod jakoukoliv záminkou. No nebudu přemýšlet, v pátek nebo sobotu se uvidí. Máš pravdu, chlapy to mají opravdu jednodussi.
Nevím, prostě od toho co jsme začali se snažením, tak si to moje tělo dělá co chce😀 Pokud přijde MS tak jsem zvědavá co mi bude příští měsíc. Ale tento měsíc mě to břicho dostalo.😀 Krom břicha mě bolí ty prsa ...někdy víc a někdy míň. Taky nevím v které fázi mě bolely předtím...asi u MS když byly o něco větší. No pořád se musím ještě poznávat a pozorovat😀

sies
3. říj 2016

@petiiiska ahoj mám podobný dotaz 🙂 já měla ovulku 16DC ale teď jsem teprve 8den po ovu, tak si myslim,že na test je brzo..ale spíš mě trápí,že nemám moc žádné příznaky,jako špinění apod..ty jsi něco u sebe pozorovala?

sies
3. říj 2016

Jinak prý testování nejdříve 12DPO 🙂

pulguita
3. říj 2016

@petiiiska Zkus to ve čtvrtek a uvidíš jestli ti test něco ukáže.🙂 Držím palce a blahopřeji k svatbě 🙂

petiiiska
3. říj 2016

@pulguita Děkuji, uvidíme jestli to třeba ještě zítra nedostanu... Kéž by ne, bylo by to milé překvapení 🙂

petiiiska
3. říj 2016

@sies Tak 12DPO už jsem, ale bojím se, že bych to ještě zítra mohla dostat... Uvidíme... Příznaky právě taky žádné.... tak uvidím. Počkám asi do zítra a když to nedostanu, zkusím test. Kéž by to vyšlo. Tobě bych to taky přála 🙂 A u vás to taky bylo den po ovu?

petrysek181
3. říj 2016

@pulguita je to těžké vím o čem pises protože tohle se mi stalo právě v tom červenci proto sem si byla tak jistá ale víš co je divný když porovnavam teploty teď a v tom červenci tak se tam prostě něco dělo a odešlo to myslím si ze to žena pozná a ja se předtím nikdy nemylila byla sem vlastně těhotná dvakrát. ..proto to co popisujes může být klidně první příznak těhotenství ještě me napadlo kolikátý den si po ovulce a neměla si jednodenní pokles teploty?může to být při zahnizdovani nebo ta teplota taky spadnout nemusí ja sem teď normálně úplně v úžasné náladě jestli je to tím jak sem doma nevím ale takhle mi dlouho nebylo a ještě něco ty prsa jak tě bolí to může taky něco z nacit ale nechci aby sis to vsugerovavala zatím máme jen dohady co kdyby...takže vydržíme máš to dostat v sobotu ? Pokavad bych to v sobotu nedostala asi bych nevydržela a udělala testik☺

sies
3. říj 2016

@petiiiska u nás byl sex v den pozitivního ovu t

sies
3. říj 2016

testu a den po ovu, tak jsem taky zvědavá, už se snažíme 7 měsíců...taky přeju ať Ti to vyjde, dej vědět 🙂

pulguita
3. říj 2016

@petrysek181 No právě, po zkušenostech z minulého měsíce, kdy po vnímání pachů a co mi jeden nebo 2dny bylo nevolno a nakonec mi MS přišla, tak chci zachovat klid.
Od začátku jsem si myslela, že tento měsíc taky nic, kvůli toho že jsme nakonec propásli tu ovulaci o ten den později a o těch pár dní před. Tak jsem byla více či méně smířená a v relativním klidu 🙂 Jenomže jestli jsem si i tak nějak vnitřne vsugerovala to těhotenství a mám z toho to břicho, tak jsem případ pro doktora Chocholouška😀 Ještě jsme si s přítelem říkali, jestli by to nemohlo být z toho srpna.. (tím že jsou ženy co myslí že mají MS ale už jsou těhotné) ale den před a pak po MS mi klesla hodně teplota, tak myslím že z toho srpna by to nebylo a navíc to bylo jen jednou bez ochrany.
No a tento měsíc Ovu byla 23.09.PÁ 36,3(14 den cyklu),SO36,5; Ne 36,6;PO 36,8;ÚT 36,7;ST 36,7(19 den cyklu);a potom až do včerejška 36,8 a dnes 36,9 Takže nějaky výrazny pokles tam nebyl no a to málo co to pokleslo na těch 36,7 se mi zdá dost brzo na zahnízdovani. Pokud se udržely spermie z úterý před ovu tak bych asi otěhotněla v ten pátek ale pokud jsem otěhotněla z těch z té soboty/neděle tak zas by se zahnizdovalo později. No jsem z toho jelen. Proto jsem si taky myslela, že nejsem těhotná, protože jsem neměla žádný velký teplotní výkyv ani špinění...jen prostě to vypouklé břicho. No zkusím počkat do té soboty a uvidím, co bude.
To je fajn,že máš úžasnou náladu. Vem si to že po tak dlouhém vypjatém období jsi konečně s tvým miláčkem a taky jsi klidnější, že víš že už nikam neodletí...ještě k tomu máš dovolenou, tak ses konečně uklidnila a uvolnila a proto je ti tak fajn! 🙂 Tak toho vychutnávej každým douškem🙂 Kéž by vám to vyšlo!

pulguita
3. říj 2016

@petiiiska Tak snad MS nepřijde. Však uvidíš, pak zkus ten test. Držím palce. 🙂

petrysek181
3. říj 2016

@pulguita tak to tady procitam že srpna to asi ne to by ti neklesala ta teplota a uz by nějaké příznaky byly spermijky z úterka klidně mohli oplodnit vajíčko v pátek úplně v pohodě vajíčko přežije nějakých 24h nám mladším 😀😀stárne dřív tak se možná zadarilo i v tu sobotu každopádně se blíží a pomalu k cíli a za pár dnů budeš vědět jak to dopadlo😀bylo by to úplně super kdyby to klaplo hned napoprvé a ja bych te následovala ale nedělám si moc optimistické naděje a nebudu plasit 😀ja sem dneska zaznamenala stále plodny hlen a to ovulka byla včera tenhle měsíc je nějaký výjimečný 😀tak třeba se zrovna zadari oběma 😀

petiiiska
3. říj 2016

@sies Tak ty máš aspoň jistotu, kdy proběhla ovu, tak snad se zadařilo ;)

pulguita
3. říj 2016

@petrysek181 Já si myslím, že si to tělo ze mě dělá srandu. 😀Tím že jsem mu předtím nevěnovala pozornost a teď jak se snažím pozorovat, jsem si uvědomila, kolik se toho za ten měsíc děje🙂 No já jsem měla ten plodný hlen jak v tu sobotu tak i v neděli po Ovu.😀 Vítej do klubu!!😀
No dovedeš si představit, že otěhotníme obě tento měsíc? 😀 To by bylo super. Ale já si myslím, že to moje tělo stávkuje a vymýšlí nové kejkle, aby mě ještě víc popletlo. Tak mi nezbyde víc než čekat. 🙂 Jediné čemu zatím ještě trochu věřím, je ta teplota takže pokud klesne, tak v tom mám jasno. 🙂

petiiiska
3. říj 2016

@pulguita Děkuji, dám vědět. Zatím teda příznaky ani na ms ani na těhotenství :D To jsem teda zvědavá...

pulguita
3. říj 2016

@petiiiska Jenomže já třeba minulý měsíc měla příznaky a pak stejně MS dorazila, tak jsem se zařekla, že si jich tento měsíc nebudu všímat a skoro se mi to povedlo, ale nakonec mám tak nafouknuté břicho, že jsem opět na vážkách🙂 Zkrátka musím počkat do MS ...buď přijde nebo ne 🙂
Příznaky nejsou všechno...klidně můžeš být těhotná i bez nich🙂 Uvidíš co ukáže test. 🙂

petrysek181
3. říj 2016

@pulguita no ty nase telicka sou dost nevyspitatelna a pekne nam dokazi zamotat hlavu me je zase divny ze me porad poboliva bricho uz by mi to mohlo dat ma chvili pokoj mam toho za tento mesic uz dost😀😀a jinak teplota se mi drzi dost nizko po ovu mi to normalne skocilo na 37 a vis a tento měsíc po ovulce jen 36,8 tak ti taky nevim porad musime jen na neco cekat😀😀az je to ma palici a pritom mi zeny jsme pekne netrpelive😀😀

pulguita
3. říj 2016

@petrysek181 Třeba tě pobolívá protože jsi čerstvě po snažení😀 Mi se to tak zda ze to tak mám já...po TOM jako bych cítila jak mi to v tom břichu "pracuje" ...nevím jestli to jsou ty spermijky co pochodují🙂 Ale snažím se na ty bolesti břicha moc nemyslet, ale spíš to tak cítím těsně po styku. Teď mě břicho nebolí, jen ho mám nafouknuté. Možná ta teplota nestoupne, protože už taky není takové horko. Je to hrůza, teď jak se už nemusíme snažit a prohánět ovu...Tak máme víc času na to abysme přemýšleli nad tím jestli se to povedlo nebo ne🙂 A příští měsíc zase znova! 😀 A chlapy jsou klidní jak želva. Ten můj si stejně myslí, že těhotná nejsem. Tak jsem mu říkala, že mi jako naznačuje, že jsem přibrala😀 To mi ještě chybělo. Ale on asi dokud neuvidí pozitivní test nebo fotečku, tak tomu prostě věřit nebude...v příštím životě chci být chlap 😀

petrysek181
3. říj 2016

@pulguita v ton pripade mi v brise hraji spermijky kopanou a kazdou chvili se trefi do brany😀😀😀je to mozne ze po styku je to bricho citlivější no mi to jeste dneska prubnem a pak si dame pauzicku protoze uz je po vsem😀😀😀kdyz to vrzmes je to tak chlapi sou totalni salami a tezko jim budes vysvetlovat jak se citis kdyz s tebou lomcuji hormony 😀ano mozna ta teplota je nizsi kdyz uz nejsou horka ale pamatuju se ze s kubou sem mela porad pres 37 tak uvidime na zavery je jeste brzy ja bych taky radsi brala byt chlap v podstate maji zivot mene komplikovaný nez mi😁vem si ty mas na krku domacnost deti pes se ode me taky nehne😀a vse jeste musis zvladat spolu se zamestnanim a nebo váha ja mam od cervence tri kila na sobe a nechteji se mi pustit docela me to stve ten muj prijel a ma nahore sedm a je naprosto v pohode😀😀😀ale zase na jednu stranu zenska je silna bytost a ustoji daleko vic veci nez chlapi😀

pulguita
3. říj 2016

@petrysek181 No možná ti pak ještě stoupne. Mi stoupla ještě i po 3 dnech po OV, tak zatím neboj. Hlavně aby nám teplota nespadla před MS. Jinak teď bez ochrany to břicho po styku cítím, předtim jsem to tak nevnímala. Možná to je taky ta hlava, co na to teď víc myslí🙂 No jasně že to jsou salámy.😀 Ten můj má břicho taky a taky mu to hlavu nebere, tak jsem mu řekla jestli taky náhodou nečeká dvojčata😀 protože jak jsme seděli o víkendu na gauči a oba s vyvaleným břichem😀 Ale zas co bysme bez nich dělaly a oni bez nás😀

petrysek181
3. říj 2016

@pulguita jo je to fakt co by jsme si bez nich pocali jeste ze milacek prijel protoze se mi rozbili dvere u skrine a ja si nevedela rady😀😀😀no u nas ten pupik taky leze pres kalhoty 😀😀takze si budeme moct porovnavat az se zadari😀ano mozna ta teplota jeste povyleze je fakr ze driv kdyz sem ani nevedela kdy mam ovulku tak sem necitila nic ted citim uplbe vsechno ta hlava je previt😀preju krasnou dobtou noc😀😀rano si pisneme

pulguita
3. říj 2016

@petrysek181 uvidíš, že se ta teplota ještě zvedne. Pak kdoví jestli ti klesne u toho zahnízdění...Mi to nekleslo, tak nevím nevím. To jsem zvědavá co naměřím za ty 4dny.. je to napínavé jak guma u gatí 😀 To měření mě fakt baví😀 Taky přeji krásnou dobrou noc! 🙂

pulguita
4. říj 2016

@petrysek181 Dobré ráno ve spolek!🙂
Tak mě podrž! Dneska jsem naměřila 36,7 ☹ Tak jestli už ta teplota klesá, tak je to v háji. prsa mám nateklé, ale už tak nepobolivaji...to že mě bolely taky nebylo celou doby, ale břicho si myslím je pořád stejné. Tak nakonec budu fakt při sobě😀 Včera jsem nakonec do fitka nešla, protože jsem byla unavená a bolela mě hlava. Tak uvidím, co dnes anebo se na to tento týden vyprdnu a půjdu až příští. Pokud mi přijde MS,tak mám aspoň motivaci a co shazovat😀 No tak už se nemůžu dočkat, co naměřím zítra ráno. Jestli to bude klesat, tak se picnu. To moje tělo ne fakt štve. Kdybych neměla to břicho, tak bych byla ve větším klidu, protože jsem byla více či méně smířená, že tento měsíc z toho nic nebude, no ale s tím břichem mě to vykolejilo. A chvilkama jsem si myslela, že můžu být těhotná. Tak ti nevím. No nezbývá mi nic jiného, než čekat. A co ty? Pojistili jste to? No doufám, že aspoň vám to tento měsíc vyjde🙂 Tak držím palečky 🙂 Pa pa a hezké úterý!🙂🙂🙂

petrysek181
4. říj 2016

@pulguita ahoj a dobre rano😊trn jeden stupinek nic neznamená tak se nestresuj kdyby ti spadla o vic ale tohle je v pohode neboj uatim neni nic ztraceno😀ano vcera jsme to jeste pojistili ale ted uz to jdu flakat po takove dlouhe pauze me boli snad vsechny svaly😀😀ja dneska teplotu36,9 takze pomalu to leze nahoru ale jinak nic😀to fitko ted nech a jdi kdyztak az příští tyden co kdyby...

pulguita
4. říj 2016

@petrysek181 Ahojky!🙂 Jee tak to je fajn, že jste to pojistili. Kéž by vám to vyšlo. Hahaha... No já to tak taky mívám...ty natáhnuté svaly😀 Teď po ovu to bude klidnější, tak se z toho dostaneš do normálu.🙂 Já jsem z toho taky byla unavená a to jsme se snažili míň než bylo v plánu, protože jsme tam měli to lítáni na veterinu.🙂
No tento měsíc nevím jak to uděláme, protože má přítel odpolední směnu a domů přichází tak kolem 22:40:-( Vidíš, že ti ta teplota stoupá, to bude dobrý uvidíš. No já si myslím, že MS přijde. Dnes jsem naměřila těch 36,7 a pak hned napodruhé 36,8 ale zápisuji to první měření. No včera bylo první 36,9 a pak 36,8 takže mi to kleslo o 2 stupňe oproti včerejška, ale do neděle jsem měla těch 36,8 No začínám se připravovat, že přijde MS Co mě štve je to jak mě spletlo to břicho. Připadám si, že jsem na hlavu...jestli jsem si to nějak vnitřne vsugerovala a proto se mi tak nafouklo. No prostě mě tělo a moje hlava si dělají co chcou. Tak jsem zvědavá,kdy jim přijde vhod abych otěhotněla😀 Ach jo. Už aby byl ten pátek nebo sobota, ať vím na čem jsem.
Do toho fitka nepůjdu🙂

petrysek181
4. říj 2016

@pulguita neves hlavu jeste neni nic ztraceno a kdyby ne tak sis vyzkousela co je to predmenstruacni syndrom to je pekny previt a ma stejne priznaky jako zacatky tehotenstvi hlava si s nasim telickem pekne pohrava ale mi na to vyzrajeme je fakt dulezite se tim moc nezabyvat vim o cem mluvim protozr tohle ja mam za sebou ted je prvni mesic kdy to tolik neresim a moc se tim nezabyvam snazim se nepozorovat a nehledam ve vsem příčiny ja vim ze je to tezke ale pokavad to srovnas v hlave tak ti nebude telo vysilat cslesbe signaly u tebe jeste neni nic ztraceno tak si rekni no co bud a nebo mame spoustu casu na snažení a pristu mesic holt pritele znasilnis az dojde z odpoledni to se neda nic delat😀😀u nas to probehlo v sobotu trikrat a v nedeli sem se nemohla ani hnout😁😁😁ale prezila sem to musime přinášet obeti a chlapi holt musi taky 😀tady leje jako blazen tak sem se dala do uklidu

pulguita
4. říj 2016

@petrysek181 No nevěším hlavu, ale jestli zítra klesne teplota ještě o něco míň tak to je jasné☹
Navíc u mě jsou ty teplotní výkyvy malé, tak proto myslím, že z toho nic tento měsíc nebude. No ty tělesné signály, tak to je síla, fakt mě to dostalo, protože jsem si tento měsíc opravdu nechtěla všímat žádných těhotenských příznaků...No a nepovedlo se. Asi už mi fakt hrabe😀
No aspoň mám poučení do dalšího měsíce...i kdybych měla pupek jak budha tak dokud nepřijde MS a test nebude pozitivní, tak tomu prostě věřit moc nebudu. Ještě že jsem si nedělala žádný těhotensky test...zbytečně bych vyhodila peníze. Uvidíme co bude ty další dny...test bych zkusila když tak v neděli pokud MS v tu sobotu nedorazi.🙂
Ty mede! 3x! 😀 Nakonec budete mít trojčata 🙂 No my jsme na to vlítli po té páteční OVu až po půlnoci ze soboty na neděli a pak v neděli odpoledne...Tak máme nárok "jen" na dvojčata😀
No kéž by nám oběma vyšlo alespoň jedno miminko, co?😀
Tady je ještě pořád hezky🙂 Tak ti posílám pár slunečních paprsků a moc se nedři a taky zkus odpočivat🙂

petrysek181
4. říj 2016

@pulguita jen blbni s trojcatama😀😀by mi normalne kleplo😀😀nastesti to nemame v rodine ale pritel rika vsechno je jednou poprve😁😁ja co sem zacala brat ty bylinky tak musim rict ze se mi dost ulevilo a zadbe predmenstruacni syndromy nemam ani ms neni uz tak bolestiva doktorka rikala at je beru ze jsou skvělé ale presbe jal si psala tak takove priznaky me pronasledovaly neustale kazdy mesic😁nema smysl su delat testy moc brzy je to zbytecne honeni za duchama a vyhazovani penez urcite to nejak zvladneme a zase si rikam kdyz to tes nevyjde byl by to krasny darek k vanocum nemyslis😀ja se mzsim pributit jit neco delat ikdyz pritel je jindy hr do prace a dbeska taky jen posedava😀

pulguita
4. říj 2016

@petrysek181 No necháme se překvapit, ale s jedním budeme šťastné jak blechy.😀 No já právě nikdy žádný premenstruačni syndrom neměla (nebo ani nevnímala). Dokonce mi třeba přišla MS a jak jsem to na záchodě uviděla, tak až potom se mi spustilo vše jako bolení břicha a nafouknute břicho, jinak nic.Bolest trvá vždy jen první den a pak po MS břicho splaskne🙂 Tak nevím co se to teď se mnou děje🙂 No právě testy dělat nechci...To už bych z toho byla úplné pako. Test bych dělala až pokud se opozdí MS. Jinak máš pravdu, kdyby to vyšlo a jsem fakt těhu, tak bysme na vánoce věděli jestli je to kluk nebo holčička a v červnu, kdy máme oba narozeniny by se to narodilo. To by byl ten nejkrásnější dáreček, ale co se dá dělat. Myslím, že z toho nic nebude. O víkendu se rozhodne🙂
Tak si představ, že jsem ti poslala ty sluneční paprsky a tady se normálně zatáhlo!😀 Pořád tu je dusno, ale sluníčko je to tam🙂 Tak pokud mám takovou moc, tak bych mohla popohnat ty naše spermijky ať peláší přímou čárou kam mají😀 A to by bylo abysme neotěhotněly. Pokud u vás pořád ještě prší, tak kdoví kam jsem to sluníčko poslala...budu muset trénovat😀 Máte recht jen posedávejte...musíte nabrat sílu po tom víkendu😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru