Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petrysek181
4. říj 2016

@pulguita no to nevim kam si poslala slunicko ale tady nepristalo😀😀tak to je opravdu divne s tim tvym briskem je to opravdu zvlastni no uvidis sem za tebe napnuta jako struna pokud to v sobotu nedostanes zjus v nedeli testik a budes chytrejsi ni moc drzim palecky aby to vyslo bylo by to uzasny hned takhle napoprve😀😀

pulguita
4. říj 2016

@petrysek181 No miaucta! Tak kdoví kam jsem to sluníčko poslala protože tady se zatáhlo, je dusno a vypadá to že bude pršet. 🙂 Raději ty spermijky nebudu nikam posílat, protože by pak mohl otěhotnět dokonce ten můj dřív než já😀 Bříško už má taky😀
No já jsem taky zvědavá. Snažím se držet u země, protože by to fakt byla náhoda jak hrom a velké štěstí. 😀
Už pokud se mi opozdí a nepřijde v tu sobotu, tak znejistím. Minulý měsíc přišla o den dřív, tak teď budu čekat jestli nepřijde dříve už třeba i v ten pátek🙂

petiiiska
4. říj 2016

@pulguita
@sies
Tak dnes jsem zkusila test a nic...

petrysek181
4. říj 2016

@pulguita no radši moc necaruj aby spermijky nelitali nekde po svete😀😀jasnacka vydrzime neboj ja budi blaznit tyden po tobe taky😀😀takze budes mit zase vlnu ode mě 😀dneska uz pritel resil co kdyby nahodou kam dame postýlku😀tak nevim kdo to ma v hlave vic jestli ja nebo on😁

pulguita
4. říj 2016

@petrysek181 No raději nechám spermijky na pokoji, ať si plavou tam kam mají😀
No ty máš větší šanci být těhotná než já, páč jsi nakonec tu ovu vychytala a pojistila😀 Aspoň nám to tak rychleji uteče🙂 Kdoví kdy mi ta MS přijde, ať se zase můžu soustředit na tu mou ovu. Pokud bych otěhotněla v říjnu, tak by se to narodilo v polovině července, což je blbé kvůli horku, ale byl by to rak jako já🙂 A na nějaké kalkulačce mi vyšlo datum narození 17.07.17 což se mi moc zalíbilo😀 Tak kéž by to vyšlo🙂 V srpnu jsem víc řešila postýlku, kočárek atd, ale v tom září jsem na to úplně zapomněla ...možná taky díky tomu lítání po veterině. Proto mě štve, jestli to břicho je nějak vsugerované když jsem na to opravdu tento měsíc myslela míň než ten minulý. To je fajn že se zajímají🙂 Ten můj se zase ptá na "ty naše dvojčata" a večer mu ukazuju to moje břicho😀 No to jsem zvědavá jak teda nakonec dopadnu. Jinak je mi úplně fajn, ty prsa už taky nebolí, jen se mi zdají o něco větší...též by se místo břicha mohly zvětšit víc ty prsa 😀 No to tělo mi to dělá naschvál😀

petrysek181
4. říj 2016

@pulguita tak u nas doma vypuklo silenstvi😀pred chvili jsme si objednali cely novy obyvak a zacne poradna renovace takze ja na moje tehotenstvi moc myslet nebudu protoze nebude cas😀 sem nadhodila ze by bylo fajn ten byt mit hotovy kdyby se to povedlo a pritel tak nějak zjihnul a souhlasil ja sem za to fakt rada pomalu jsme rekonstruovali cely byt byl v hroznem stavu no a kdyby nahodou miminko by prislo do noveho😀sice jsme to pojistili nekolikrat ale moc sanci si nedávám necham tomu volny prubeh bud a nebo ja uz sem i smirena s tim ze se to nemusi povezt vubec samozřejmě ze ty s tim tvym brisjem me hofne zajimas co z toho bude😀jsme fakt blazni dost setrime protoze mame velike vydaje s domeckem ale tohle byl tak spontalni napad ze mam hroznou radost budu mit vysneny obyvacek v cernobilosedive barvicce😀

pulguita
4. říj 2016

@petrysek181 Jejda tak to je super! Hurá do Ikei!😀 Náš obývák je bílozelený a pár věcí mám červených 🙂 To budete mít fajn vzrušo😀 My jsme si pořídili vše nové tak před 2lety a člověk má z toho fajn pocit až jak je to hotové a vypadá to dobře🙂 Držím palecky protože to jsou taky nervy ale jestli máte za sebou opravu baráku, tak tohle pro vás budou prkotiny🙂
Nemaluj čerta na zeď, pokud neotěhotníme tento měsíc tak to bude ten příští nebo ten další, ale dřív nebo později prostě otěhotnime. Neboj🙂 Já prostě tomu věřím, že alespoň jedno miminko budu mít. Uvidím jak na tom budu s optimismem třeba za rok, když to nepůjde a bude mi to trvat, ale zatím musíme být optimistky🙂 Pokud mi to tento měsíc nevyjde, tak už se těším na další kvůli tomu datumu. Kdyby se pak narodilo v srpnu, tak to bude mazec chodit přes léto v horku s pupíkem, ale nějak to prostě zvládneme, ať se to narodi kdy chce🙂 Takže se zabývej dekoraci obýváku nebo čím chceš, ale nesmíš myslet, že se to nepovede. To nee! Povede uvidíš! Tady v okolí otěhotněly ženské starší než my tak buď v klidu🙂

petrysek181
4. říj 2016

@pulguita dobre nebudu pesimista a budu verit to by bla sranda kdyby to vyslo a tady zacnou opravy ale co s mladym sem lezla v osmem mesici po staflik a taky ro slo😀jo moc se tesim mam tu nabytek uz starsi a jeste nam chybi obyvak a kuchyn ale tam jen vymalovat a bude to tu vse nove😀moc de na to těším jako mala holka no a kdyby nam do toho vyslo i mimi tak by to byla poradna pecka😀ano urcite nam to vyjde driv nebo později ale dockame seu me zatim porad pocituju bolest bricha ale je to minimalni nic hrozneho jinak sem celkem v pohode krome me naladovosti ta me dneska drzela fest😀zotra jedeme koupit dvere do koupelny tam nam chybi jedna zed dodelat celkem milacka zamestnavam ale co sedet ho nebavi tak at se snazi😀😀no kdyby to vyslo ted tak to by jsme ty pupiky nosili v lete obe ja bych chtela vydrzet co nejdele v praci a to i nocni tak nevim aby to nebylo moc velke sousto ale uvidime meli jsme tam jednu ta o tom udajne nevedela a jela z prace rovnou do porodnice😀docela mazec

sies
4. říj 2016

Holky dnes jsem si udělala test a negat.jenže jsem zatim 10DPO je to brzy asi co myslíte a taky jsem si koupila na podporu otěhotnění ten doplněk mimistar, prý hodně holkam pomohl a byli po měsíci brání těhulky 🙂 trochu mě bolí občas dole na pravé straně,ale to je vše,prsa nebolí ani nejsem unavená,tak se zas připravuju na červenou mrchu koncem týdne ☹

pulguita
4. říj 2016

@petrysek181 No a krom toho být optimistky, tak se ještě musíme naučit zvolnit tempo a to ještě než budeme těhotné. No ta moje kolegyně v práci co jsem ti jednou říkala, že otěhotněla ve 40 napoprvé a "nechtěně" tak pracovala úplně do konce. Měla naplánovaneho císaře, takže v pátek končila, v pondělí ještě stejně přišla a ve středu rodila...šílená! Vše OK
Já nechci být takový extrém...nevím jak to tu chodí, a taky jak se budu cítit ale nanejvýš bych vydržela do 6teho až sedmého měsíce. Moje druhá kolegyně co je o pár let starší otěhotněla letos po inseminaci.(čeká první) Ale až na třetí inseminaci se jí to povedlo, takže ta se ve 4 měsíci sebrala a je doma na nemocenské až do porodu. Takže až otěhotníme tak musíme myslet v první řadě na nás a na naše miminka, protože dobře víme jak se teď nervujem, tak nám ta práce za to nestojí. Je pravda, že v dnešní době je to těžké sehnat dobrou práci, ale vím, že jsem v práci pouze číslo, takže musím myslet na sebe, protože člověk může letět na ulici ať děláš přesčasy nebo ne. Na mateřské budu pouze ty týdny co tu jsou povoleny. Tady mateřská 3 roky ani jeden neexistuje, ale kdyby byla povolena aspoň rok tak budu rok a ne míň. Takže jestli budeš moct být déle tak buď. Naladovost je normální, tak si to tak neber. Já jsem ráno taky byla mimo po tom měření teploty, ale teď už mě to přešlo. Pokud nejsem těhotná, tak se těším na příští měsíc a červencové datum narození😀 No a teď odpoledne jsem doma našla poklad v podobě čokolády studentská pečeť co jsem ji dusila nevím jak dlouho, tak jsem snědla 4proužky...jestli nejsem těhotná a mám břuch, tak ať ho mám z čeho. 😀 příští týden to vypotim ve fitku😀 Proste ať se stane cokoliv, tak si z toho vezmu jen to pozitivní. 🙂
Takže až otěhotníš, tak se musíš šetřit a smol na práci a noční. To hlavní jsi ty a miminko. Já zas od pondělí běžím ráno na vlak. Furt se někde taky honim, ale musím se snažit to napravit, tak snad to zvládnu. Už máme 3 společne domácí úkoly...spát nejmíň 6hodin v kuse, být pozitivní a naučit se být víc v klidu. 🙂 3,2,1.....začínáme!🙂

pulguita
4. říj 2016

@sies možná je dost brzo na test. Kdy má přijít MS? Počet pokud se zpozdí a testuj pak. Na příznaky se vyprdni, protože můžou být a nemusí. Já mám nafouknute břicho ale jinak jsem OK MS má přijít v sobotu, tak čekám a pokud nedorazi, tak bych testovala snad až v neděli🙂 Držím palce a přeju pevne nervy🙂

pulguita
4. říj 2016

@petiiiska a kdy má přijít MS? Pokud už by měla přijít, počkej pár dní a testuj znova. Pokud MS nedorazila v termínu a třeba ani o několik dní později, šla bych k lékaři.

sies
4. říj 2016

@petiiiska kolikátý den po ovu jsi? A jaký test jsi použila? Já mam doma ten mamatest tak snad je spolehlivej,nevim čemu věřit...

sies
4. říj 2016

@pulguita díky, no MS ma přijít v neděli..já mám taky břicho jako balón 🙂 tak počkám do soboty rána a testnu, to už by i nejcitlivější test měl zaznamenat ducha...jinak bereš něco na podporu? Kdyžtak mi napiš do zprávy,jelikož je to jiné téma a mohlo by být smazáno

pulguita
4. říj 2016

@sies Tak počkej do neděle jestli MS přijde nebo ne. Pokud nepřijde, tak testuj. Každá jsme jiná..někomu (pokud je opravdu těhotna) to ukáže brzo a někomu ne. Tak já osobně budu testovat jen pokud MS nepřijde.
Já beru od června listovku, nic víc. Minulý měsíc jsme to zkusili bez ochrany jen jednou, no a tento měsíc jedeme "naostro". Taky je to první měsíc co měřím bazalni teplotu, no a trochu jsme prosvihli ovu, ale co se dá dělat. Jinak HA jsem nebrala tisíc let opravdu tak víc jak 10. (používali jsme prezervativ). Cyklus mám jakž takž pravidelně. MS se mi spíš dostaví o den dřív, tak ji mám mít v sobotu, ale možná přijde už v pátek. Uvidím. 🙂
Tak snad ti to pomohlo🙂

petrysek181
5. říj 2016

@pulguita teda ty dokazes zvednout naladu😀ale mas pravdu naprostou urcite bych nechtela byt v práci do konce ale vydržet co nejdele samozrejme kvuli penezum muj byvaly manzel byl pekny sycak a ja mam na krku jeho dluhy takze si nemohu dovolit byt doma nehak dlouho ale pul roku určitě a pak bych chodila jen treba tri dny v tydnu pokavad mi to povolí 😀ja dneska teplota 37tak sem ve starych kolejích 😀ano meli by jsme se naucit odpocivat a myslet taky na sebe a zdravi protoze mame jen jedno ☺je ja sem na tom s cokoladou taky stejne mam zasitou velikou milku a chodim porad uzobavat😀😀tak at ti to v praci utika leti to jako voda a budu mit po dovolene pekny den a opatrun se

pulguita
5. říj 2016

@petrysek181 Dobré ráno ve spolek! 🙂 Jasnačka musíme se snažit i když s námi ty hormony cloumají a proto někdy všechno vidíme černě. Je mi líto to že musíš splácet ty dluhy, je to opravdu těžké. Budu držet palce ať ti to vše fajn vyjde. Já zas mám v práci pořád stejný plat už několik let a teď s tou krizí se tady firmy hodně vymlouvají.Je to ostuda a to už tam jsem víc jak 10 let, ale klidně ti řeknou...když se ti nelíbí tak si jdi. Minulý rok nás koupila jiná firma a vyhodili 3 lidi. Takže jsem se zařekla, že prostě už nebudu dělat přesčasy protože mi je stejně neproplatili a brali je jako samozřejmost...Tak si vem. Taky nevím jak to všechno budeme s miminkem zvládat..je to tu drahé jesle, školka atd a navíc mám strach kdo mi ho bude hlídat až onemocni. Jenže kdyby nad tím ještě víc přemýšlela, tak prostě děti nemám nikdy. My bydlíme v podnájmu. Nemáme vlastní byt. Ten jsem měla s bývalým manželem, ale on si ho nechal, protože já bych tady na sebe nemohla napsat tu hypotéku, protože se tady za mě nemá kdo zaručit, tím že tu nemám rodinu. Nevím co bude, může se stát cokoliv, no ale jdeme do toho. Jen aby prostě bylo miminko zdravé a v pořádku. To je priorita. Tak jsem dneska šla na nádraží svižně, ale neběžela jsem jak vždycky. Prostě vždycky všude běhám😀 No pro mě je ta studentska pečeť nejlepší čokoláda na světě a vždycky si kupuju jak jsem v ČR. Minulý týden jsem zobala každé odpoledne po 2 čtverečcích a včera jsem vyloženě sežrala ty proužky😀 Ta to je fajn, že máš teplotu v normálu.🙂 já jsem dneska naměřila zase těch 36,9 tak jsem zvědavá. Takže kdy jdeš zase do práce?zítra nebo až pozítří? A na jakou máš směnu? Tak si užij dovolené, co se dá a příteli nachystej úkoly, ať se doma bez tebe nenudí😀
Přeju moc pěkný den a snad mi to v práci uteče...vůbec se mi nic nechce dělat😀

petrysek181
5. říj 2016

@pulguita pekne rano😀ja jdu do prace az v pondeli jeste dovolenkuju😀ja si myslim ze se da zvladnout vse sice to bude narocnejsi ale jak si psala to by jsme nemeli deti vubec proto jdeme do toho taky a zapojí se cela rodina v tomhle ja mam vyhodu ze mam babi a dedu a prirel dela sest dni a sest dni ma volno ja sem v praci taky deset let devet sem pracovala jako radovy pracovnik a v rijnu sem povysila ze mam na starosti smenu ale taky se cukali s pridanim vubec se jim do toho nechtelo tak sem pohrozila ze se vratim na pozici co sem mela a budu na tom stejne tak mi pridali ale neni to nic zavratneho prace me bavi ikdyz je tam hodne stresu a trismenny provoz ale tak vsude je neco☺ pritel uz brousi zed v koupelne a pak vyrazime pro ty dvere at to odsejpa no a zacneme pomalu balit nas stary nabytek v obyvaku mame tu taky dost práce nez to bude hezke ale bude to hotove a ciste😀ja sem taky cokoladova a to hodne ale musim se krotit tak denne dve kosticky ty byt proste musi😀

pulguita
5. říj 2016

@petrysek181 Aha tak až v pondělí, tak to máš super...ještě máš fůru dní🙂 Tak ať vám to odsejpá a až to dokončíte tak budete spokojeni🙂 No mi v práci jednou řekl šéf jak to že odcházím tak brzo...bylo 18:36 a moje pracovní doba je do 18:30 normálně jsem bývala i do 19:00 abych toho na další den neměla moc (mě práce taky baví i když jsou to stresy). Tak jsem se naštvala a řekla jsem mu, že prostě už přesčasy dělat nebudu protože mi je stejně neproplati a taky mám furt stejný plat tak mi to ani za to nestojí. Tak mi řekl, že když se mi nelíbí ať si najdu jiné místo a jdu si. Tak jsem mu řekla, že po 10 letech už tu zůstanu a když tak ať mě vyhodí a pak si začnu něco hledat.Pokud odejdu já tak nemám nic, ale pokud by mě vyhodili, tak mi musí platit odstupné a po deseti letech by to nebylo málo. Tak šéf zklapl 😀 A já už přesčasy nedělám. Pak poslal kolegyni srab jeden a ta mi domlouvala ať si to rozmyslim a neberu si to tak, a že až ona půjde za 2roky do důchodu tak že bych to mohla vzít po ní.Tak jsem ji řekla, že jestli si myslí, že budu mít větší zodpovědnost za stejne peníze, tak ať si hledají někoho jiného...hrůza! Od té doby myslím jen na sebe. Protože ať dělám víc na konci měsíce se to neodrazí, tak proč bych se dřela jak dřív...už tak blbá nejsem. Uvidíme jak to budu zvládat až bude miminko, ale zatím to neřešim. Nějak to dopadne. Ten byt kde jsme je bez nábytku, pár věcí jsme měli a tak jsme si ho zařídili a jsme spokojeni🙂 Tak ať se vám dnes ta koupelna vydaři 🙂

petrysek181
5. říj 2016

@pulguita ono je to vsude stejne dve kolegyně co sou na stejne pozici jako ja prisli z venci vubec nevi ktera bije a ja tam delam daleko vic prace da se rict i za ne šéfa mame noveho tak se ke me chodi radit protoze tam tomu rozumim a tohle me stve delam stejnou pozici tak by se v tom meli orientovat vsichni a ne abych resila problemy ja a ty dve si tam davali kaficko za stejny plat ja musím vydrzet jeste pet let a pak se mozna poohlednu po necem jinem ale ted jeste ne😀dobre si nu to rekla co si mysli blbci ze tam budeme zadarmo☺v dnesni dobe to jinak nejde doba je tvrda a i hodny clovek musi obcas vystrcit drapky protoze by ho to pohltilo☺ja si trinact let nedovolila ani neschopenku protoze sem nemohla spadnout ani o korunu ale pet let utece jako voda a uz se mi bude dychat dalejo volneji 😁

petiiiska
5. říj 2016

@pulguita MS měla dorazit v pondělí. Posledních pár měsíců jsem neměla cyklus delší než 30DC a dnes už jsem 32DC... Tak ještě uvidím, jestli náhodou nedorazí..

petiiiska
5. říj 2016

@sies Dnes už 32DC, ms měla dorazit do 30DC, tak ještě uvidíme. Test mám Lady MAX od Dr.Maxe, tak by měl být dobrý. Koukala jsem, že ty jsi 10DPO, tak ještě držím palce ;)

anitamala
5. říj 2016

Dobrý den,můžete mi poradit. Dne 6.9 jsem měla menstruaci a 18.9 jsem spala s manželem a vše dal do mě. Dne 22.9 jsem ulitla s kolegou a dal mi to na břicho a hned jsem utíkala do sprchy. Včera což bylo 4.10 jsem si dělala digitální test a ten ukázal 1-2 tehu. Teď nevím co dělat a přemýšlím na miniiturepcii, protože jsem blbá. Děkuji za odpověď a pomoc

petrysek181
5. říj 2016

@anitamala ahoj podle toho co pises tak to bude manzela alw vic se ti k tomu vyjadrovat nebudu protože tady sou holky ktere se snazi o miminko a ty si tak blbe pohravas s nenarozenym dítětem!

anitamala
5. říj 2016

Tomu všemu rozumím, myslíte si že nemám výčitky a uziram se. Test jsem si dělala 4.10 digitální a ten píše 1-2 týden

zuzalinkak
5. říj 2016

Zřejmě trapnej dotaz od mámy, která doma už jednoho mrňouse má... ale 😀 Svatba a šlo to tak nějak samo, takže se v tom moc neorientuju. Teď jsme hecli včera druhátko a dle woman log aplikace zrovna plodné dny. Byl to opravdu hec, který vznikl přímo v akci a já jsem z toho tak nějak nervózní a nemůžu čekat až jestli dorazí ms, protože jinak se zblázním. :D Kdy má cenu si udělat první test?

pulguita
5. říj 2016

@petrysek181 No jako bych se viděla!😀 Já jsem vedla 3/4 roku sama celé oddělení protože moje ospolupracovnice byla na marodce. V té době jsem se zrovna rozváděla, ještě jsem do toho onemocněla...měla jsem hrozný kašel víc jak měsíc až jsem ztratila hlas ...neplacené přesčasy...v práci jsem byla treba i do 20:00 (no byla jsem blbá) jak mi jeden den bylo tak špatne mi řekl šéf vydrž ...a ti bylo vše..ani jsem nešla na nemocenskou a nic. Taky jsou v práci kolegyně co se mě ptají neví toho tolik a beztak mají stejný plat jak já. Raději to nechci ani vědět. Takže takhle jsem se naučila nebýt blbá a být tak trochu jak oni🙂 Uvidíš že to překonaš a bude líp. Já si z toho beru ponaučení co mě nezabije to mě posílí a vždycky se člověk z těchto situací nějak dostane. Uvidíš, že vše zvládnem. 🙂 Pak si budeme stěžovat jak nám brečí miminka🙂

tornadolu
5. říj 2016

@anitamala chudak tvůj chlap..

petrysek181
5. říj 2016

@anitamala a co vlastne chces nechas si ho nebo ne

salenas
5. říj 2016

@anitamala pokud ti vyšla ovulace na ten 14 den, tak asi manžela ...ale jsou ženy, které mají ovulaci třeba i 17 den, záleží na délce cyklu. a ten máš většinou jak dlouhý ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru