Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petrysek181
6. říj 2016

@pulguita digitální se prodava asi jenom po jednom ale mozna jich maji vic ja bych ho chtela nějak originálně prekvapit kdyby to vyslo proto ani neříkám ze me ted poboliva bricho nebo neco podobneho vis😊ja mam doma mamatesty tak uvidim pokavad bych byla ukaze to jakýkoli 😀😀ted sem si naprdla bricho mela sem takovy zelininovobramborovo masovy mix a bylo tam dost hrachu tak to nechci videt vecer😀😀😀a samozrejme kus cokolady to zavrtavani se jmenuje nidace a nuzes mit bolest a muzes i mirne spinit snad par dnů po ovulaci a taky muze a nemusi ti prudce klesnout teplota na jeden den😊 takze uvidim zitra je to paty tak sem zvedava jestli spadne a nebo se bude drzet na stejne urovni☺

pulguita
6. říj 2016

@petrysek181 Aha tak to jo. Kéž by ti to překvápko vyšlo🙂 Já tím že mám to břicho, tak až budu testovat , tak mu to řeknu. Zkus ještě počkat, možná je ještě brzo na testování, ne? No však uvidíš, jak se taky budeš cítit. Já vůbec nespinila. Taky mám strach ať to nemám jak někdo, kdo myslí že mu přišla MS ale stejně už byla těhotná. Ja používám tampony a mám strach, že nerozeznam MS od nějakého jiného špiněni, zvlášt když někdy mívám MS dost slabou. No anebo že mi vyjde negativní test ale stejně pak později budu těhotná. Já chci mít "normální" těhotenství...aby se prostě poznalo na první pohled😀 Na to břicho jsem si zatím zvykla a už ho nepočítám.😀 Jen jsme si říkali, že jestli jsem těhotná a už teď mám takový pupek, tak kdoví jaké budu mít břicho pak. Jestli se ten růst zpomalí nebo jak to bude. No hlavně mi jde o ty první 3měsíce, abych mohla udržet "tajemství"😀 A taky mám strach o to dýchání...někdy se musím z hluboka nadechnout protože to jinak moc nejde. Jako by mě tam něco tlačilo. Snad to není mimoděložní nebo něco co by nebylo v pořádku. No nějak to dopadne🙂

petrysek181
6. říj 2016

@pulguita ne rozhodne testovat nebudu na to ja mam casu dost 😀vubec nemysli na nejake mimodelozni nebo neco podobneho prosim te😀ja si myslim ze bricho budu mit taky pořádné ale kdyby náhodou taky budeme tajit nez bude poradna jistota tohle co sem ti popisovala vůbec zaznamenat nemusíš ale nekdo to mit muze u tebe uz by bylo vajicko zahnizdene takze zsny strach a neboj nejak to dopadne😀uz si krucek k vyreseni zahady😀

pulguita
6. říj 2016

@petrysek181 čím víc toho čtu, pak si zas na něco vzpomenu a říkám si jestli to nebude to či ono.🙂 Intimka je zatím čistá. Kdoví jak zítra...jestli přijde nebo ne. Nebo jestli přijde až v tu sobotu. Ještě že už je zítra ten pátek.😀 Snad se ta moje záhada o víkendu vyřeší a budeme řešit tu tvojí😀

petrysek181
6. říj 2016

@pulguita no asi to patri k tomu ze se pozorujeme a vsimame si kazdeho pichnuti😀dneska sem brouzdala po strankach a cetla sem jako divá tak uhnizdeni je od 6-10dne po ovulaci tak ja mam jeste cas jedine ze by mi v brise behalo a hralo o stěny košíkovou nez se uhnizdi😀😀😀😀proto ta bolest bricha delam si z toho legraci protoze nechci tomu podlehat a obrecet to jako v tom cervenci dbeska me dorazil mlady chce jet se skolou v dubnu do Irska je to za desitku plus jeste penize sebou rekla sem mu ze mu na to dam půlku a at se domluvi s tatou jestli mu taky prispeje to jak zacal jezdit na stredni me taky zacalo vysavat a jeho tatík to moc neřeší tak at se stara dbeska sem doma vyjedla vse sladke co tu bylo mela bych se zacit krotit jinak budu jako koule 😀

tornadolu
6. říj 2016

Ahojky holky vy jste víc zkušený dneska jsem začala špinit a to MS jde mela 28.9.jsem z toho smutná co to muze byt?😡

pulguita
6. říj 2016

@petrysek181 No právě, pozorujeme vše co jsme předtím (kdy jsme se nesnažily otěhotnět) nepozorovaly😀
Já jsem o tom uhnízdovani taky četla. Tak buď jsem jim neprošla🙂 Nebo třeba bylo z pondělí (10.den po Ovu) na úterý, kdy mi pak spadla ta teplota, ale zas nerozumim tomu, že mi spadla i dnes. No ten můj případ je nějaký divný už od začátku!😀 V úterý večer mě bolelo břicho ale těsně před tím než jsem šla do postele tak ti nevím. A třeba si tady lámem hlavu a vůbec nemusíme ty příznaky mít. Jsou ženy co otěhotni a vůbec nic jim není🙂 Já bych si jen přála ať mi není špatně protože jezdím vlakem a metrem cca.45min až hodinu mi to trvá a pak taky kvůli práci, ať mi tam moc není spatně. Ale i když si to budu vroucne přát tak to bude jak chce, tak jsem zvědavá🙂 Neboj hlavně zachovat klid...třeba to je ten hrášek z obědu a břiško si tak stěžuje, nebo chce víc čokolády🙂 Já třeba pozorovala bolest v podbřišku hned po styku bez ochrany. I prostě ten minulý měsíc, kdy jsem neotehotnela. A tebe bolí celou dobu nebo jen někdy? Mě treba nějaký den bolely ty prsa, ale pak to přešlo, tak si toho nevšímam. Jen je mám možná trochu větší hlavně to pravé ...po ránu to cítím víc. Přes den ne. Žádná bolest.
Udělala jsi to správně s tím rozpočtem na to irsko. Má tátu a mámu tak ať mu táta přispívá taky. Nemusíš to všechno táhnout ty. Snad je rozumny a pochopí to. Někdy ti mladí takove věci nechápou. No a hlavně ať mu dá tu půlku ten jeho táta.
Neboj, pak ty kila zase shodime🙂 Já už se psychicky připravuju na příští týden. V pondělí ne protože mám tu rehabilitaci zad ale pokud nejsem těhotná, tak v úterý nástup do fitka😀 A přísahám, že budu chodit bez milosti at mám břicho nebo nějaky jiný přízrak... Už tomu mému tělu nebudu věřit a budu se hýbat. Já teď jedu z práce domů a zase mám hlad a to vypadám jak bych snědla želvu😀 No asi si zas dám do nosu, ať máme výčitky svědomí obě😀

pulguita
6. říj 2016

@tornadolu Nebuď smutná, třeba je to zrovna to uhnízdění, kdo ví? Nemůže to být vedlejší účinek toho co bereš? Víš kdy máš ovulaci? Nebo zkus zavolat lékaři a zeptej se ho. Možná tak pak budeš klidnější🙂

tornadolu
6. říj 2016

@pulguita ja jen piju ten čaj nic víc

pulguita
6. říj 2016

@tornadolu Aha já jsem myslela, že jsi brala předtím i něco víc. Ja beru jen listovku, tak nevím. Četla jsem ze holky pijí nějaký brenda čaj jen určité dny v cyklu.. nejsem si jistá a nechci podat špatnou informaci...myslím že se pije jen do ovulace. Ale ten čaj by snad měl mít návod a popřípadě uvede vedlejší účinky?

petrysek181
6. říj 2016

@tornadolu ahoj to je divne si nejaky 8 den cyklu nemůžeš byt tehotna kolikrat i ms prijde a žena je tehotna

petrysek181
6. říj 2016

@tornadolu jeste jaký caj pijes muze ti to rozhodit i ten caj ale pak by se to melo normalne upravit

petrysek181
6. říj 2016

@pulguita ano jdme opravdu pripadi😀😀 no nějak to dopadne ja to zatim beru sportovně a hlacne zachovam zdravy rozum😀dbeska uz mi volali z prace uz se na me tesi a nas sef chce opět se mnou probrat nove veci bo mr je dima dobre ani se mi po nich nestyska 😀😀 jinak sem se taky dneska docetla ze ty bolesti a priznaky muzou znacit tehu ale vajicko nezahnizdi a odejde s ms aniz by to zena věděla proto opravdu nema cenu dělat test driv kdyby tam neco ukazal a ms prisla byl by clovek akorat smutny☺ ja uvidim co zitra teplota a ty taky jestli klesne nebo naopak vyleze nahoru😊koukej se doma najist a nejez zelvy😅☺ja porad taky nekde neco uzobavam😀

pulguita
6. říj 2016

@petrysek181 Ať tě moc z práce nevolaji,protože jsi ještě na dovolené. Mi to že začátku šéfka taky dělala. Vždycky si stěžovala, kolik nemá práce a kolik toho nedělá a pak mi volala a ptala se jak se dělá to či ono. Tak kdyby to dělala, tak ví jak na to a nemusí mi volat že?🙂 Už jsem ji to odnaučila volat mi o dovolené😀 Ty si užívej dovolené, ještě ti zbývá plno dnů. 🙂No právě já si taky myslím, že je lepší netestovat dřív. Sice mi vrtá hlavou to břicho, ale musím to vydržet. Jen abych o víkendu měla jasno. Chvilku myslím, že můžu být těhu a pak zas ze ne a pořád dokola. Ja jsem taky zvědavá na tu teplotu. Ja si myslím, že spadne a bude to jasné. A co kdyby byla stejná jak dnes? Pochybuji že budu mít těch 36,9 jako předtím. Jenže taky jsem neměla ten výkyv( to uhnízdění) tak z toho asi tento měsíc nic nebude. No už jsem se najedla🙂 Aspoň budu mít co shazovat ten příští týden😀

petrysek181
6. říj 2016

@pulguita ten výkyv mit vubec nemusíš tak se tim nestresuj někdo ho ma nekdo ne☺to same nekdo citi priznaky tak tyden po ovulce a jina neciti vubec nic takze tohle sou vse jen pocity a na konci je bud pozit.test a nebo menstruace☺proste kazda jsme jina a jinak vse citime a prozivame oto je to horsi protoze se placame v nejistotě ☺ja sem se citila tak jako ty v tom létě uplne stejne nafoukle břicho hrozna naladovost malinko spineni po ovulce a test stale negativni ale u tebe to samo muze byt uplbe jinak jen ti dávám priklad ze telo si hraje az neuveritelne☺ja si dneska dala dvojku vibka k televizi a nic neresim to je dobře ze ses napapkala☺a budu ti drzet mooooc palecky

pulguita
6. říj 2016

@petrysek181 No máš pravdu, plácáme se v nejistotě po celou dobu. No uvidíme co bude. Kéž bysme měly štěstí a příští plácání by bylo jestli to bude kluk nebo holčička😀
Pokud mi ale přijde MS tak se prostě zareknu a zakažu si pozorovat se. Jen budu měřit teplotu a konec. Ať mě bolí co chce 🙂

sies
7. říj 2016

@petiiiska ahoj, tak co, jak jsi dopadla, už víš? Já budu testovat zítra,ale začínám být skepticka jako každý měsíc bez příznaků...☹

petrysek181
7. říj 2016

@pulguita dobre ranko tasy je opet zamraceno a osklivo tak dneska teplota 37 jak si na tom ty? mi dneska budeme stehovat tu stěnu takze ru bude dobry blazinec at ti to v praci utece mame prece patek😀

pulguita
7. říj 2016

@petrysek181 Dobré ráno! Tady je po včerejším deštivém dni chladněji, ale vysvitlo sluníčko a je hezký podzimní den🙂 Kéž by mi to rychle uteklo...už chci domů😀 No miaucta! U vás taky bude frmol, ale budete to mít fajn 🙂 Teplota se ti drží a co břiško? Ještě bolí ? Já naměřila 36,6 takže trochu klesla. No vypadá to, že by měla dorazit MS když to tak klesá.Tak jsem zvědavá jestli přijde dnes nebo zítra. Jinak v porovnání s minulým měsícem mám teploty vyšší a to je teď chladněji než jak byly takové pařáky minule. Tak uvidím. Ještě že jsem si nekoupila ten test. Zas kdyby tam byl duch a pak by přišla MS tak by mi to vrtalo hlavou, asi stejně jako teď kdy jsem netestovala ale to břicho mě mátlo. Zas jsem radši když to nevyjde teď a přijde MS, než kdyby se to stalo později. Takže ať se stane cokoliv, tak tomu musí člověk být rád. Krásný pátek přeji😀

petrysek181
7. říj 2016

@pulguita ja mam zase teploty nizsi nez jindy tak jsme si to prohodili☺bricho bolet prestalo tak doufam ze to vydrzi u mas to vypada jak po boji poradny prevrat ale zase se utesuju tim ze to bude casem hezke😀musim skocit do kramu aspon koupit neco k jidlu mame to tu vymetene😀

pulguita
7. říj 2016

@petrysek181 Tak to je sranda s těma teplotama😀 Ale baví mě to měřit, tak kdoví co naměřím zítra🙂 Uvidíš že to budete mít hezké. Stojí to za to mít doma nějaký čas všechno hore nohama🙂 Ja jsem včera jak jsem dorazila domů taky nic neměla k jídlu a do obchodu se mi nechtělo, protože pršelo tak jsem rozmrazila chleba z mrazáku...ten mě zachránil😀

petrysek181
7. říj 2016

@pulguita je ja to tak taky dělám strkam tam pecivo a jakpak je to mily kdyz se nikam nechce😀to ano ty teploty sou vazne zajimave me to po pravde bavi taky aspon vim co me telo chysta a mužů se na to pripravit😀ja vim ze kdyz mi spadbe teplota pred ms tak do dvouch hodin dorazi😀taky me napadlo jak sem mela tu teplotu vysokou po ze nocni ze se o me pokousela nějaká virota to ma vliv i ma bazalku a pak se to dalo do normalu☺dbeska vezu kamaradce nejaky nabytek co chtela jinak bych se ho zbavila tak u toho stacime podrbat ale s ni se mi nechce probirat tyhle veci tohle radsi resim s tebou protoze mame stejnou situaci😀at ti to honem rychle utece v praci a muzes si uzit krasny vikend

pulguita
7. říj 2016

@petrysek181 Ja to dávám do mrazáku a vždy to přijde vhod🙂 I když si měřim ty teploty tak jsem více či méně připravena ale moje tělo si dělá co chce😀 MS zatím nikde 🙂 Minulý měsíc přišla o den dřív ale večer kolem 11. Dívala jsem se ze poslední cyklus byl 27 dni. Ty 2cykly pred ním byly 28 dní No a před tím skoro všechny 26, tak kdoví co bude teď. Dnes je můj 28.den cyklu. Tak jsem zvědavá, jestli MS dojde dnes či zítra. To je pravda, když jsme nemocne tak se nám ta teplota rozhodi. Ja jsem to taky nikomu neříkala, tak se o tom bavím jen s tebou😀 ještě že te mám a můžeme to probírat🙂 dnes mi v práci dávají zabrat, tak snad to rychle uteče🙂 pa pa

petrysek181
7. říj 2016

@pulguita ahojky me dávají dneska zabrat doma😀😀😀ake uz mame vystegovano staty nabytek a muze zacit oprava stěn ☺ja se dneska citim docela fajn zadne bolesti proste pohoda jdu zase makat at mame hotovo☺

pavlina339
7. říj 2016

Ahoj holky, prosím o Váš názor. Jsem dnes 9DPO a mám teplotu 37,13...vždy jsem měla před ovu kolem 36.4 - 5 a po ovu max 36,85....nikdy jsem ještě neměla přes 37...Dnes měla dorazit MS ale zatím nic (teplota 37,13)....myslíte že můžu doufat v úspěch?

dyslovka
7. říj 2016

@pavlina339 : ty mas lut fazi 9 dni? A jinak mozne to je, ze se zadarilo 🙂

pavlina339
7. říj 2016

@dyslovka ano, někde jsem ale četla že je potřeba alespoň 12 dní, tak právě nevim, jestli je to možné i když ji mám jen 9 dní

dyslovka
7. říj 2016

@pavlina339 : je dost kratka no ☹ ale mozna jste to dobre nacasovali a spermie na vajicko cekaly a pak to slo treba rychle. Ja osobne si myslim, ze nemozne to neni, cetla jsem pribeh slecny, ktera mela stejne kratkou lut fazi a otehotnela a jeste k tomu prirozene, zadne podporovaky nic 🙂 tak mozna se zadarilo i vam 🙂 navic ta teplota 🙂 zkusila bych test, ale z ranni moci, at je to jistejsi 🙂

pulguita
7. říj 2016

@petrysek181 Konečně jsem vypadla z té práce. Dnes hrůza! Ale co, už jsem venku a začíná víkend.🙂 Už abych byla doma! Jsem za ten týden hrozně unavená až mě trošku bolí hlava. MS zatím nedorazila a to jsem pořád litala na záchod, co kdyby no a zatím nic. Tak jsem zvědavá. Tak to je dobře, že bříško nezlobí, možná je to i tím že jste měli doma frmol a ani sis na to nevzpomněla 🙂 Takže ještě budete i malovat? No to budete udření jak hrom. Ale stojí to za to! 🙂 Až to bude hotovo tak si dáš 2dc vinka a budeš se kochat a budeš mít spokojeny úsměv od ucha k uchu 🙂 Ale nezapomeň taky odpočívat! Je to naše předsevzetí a vypadá to, že ho plnim jen já. Nakonec jsem včera ani nezehlila ani nepustila pračku, jen jsem se zmohla na úklid klece ušáka. A dnes musím uklidit tu druhou kde mám Bertu (ušačka číslo 2 ) 🙂

pulguita
7. říj 2016

@pavlina339 Já být tebou tak bych taky zítra ráno zkusila test. Uvidíš co ti vyjde. Kdyby byl negativní a MS nikde tak zkus znova za pár dní. No a když taky nic, tak bych šla k lékaři, ať ti řekne co a jak. Držím ti palce! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru