Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

saxana123
16. čer 2011

Tak žienky ja pomaly ale isto strácam nádej že teh.test bude pozitívny, ako sa blíži sobota- termín môjho mnz tak sa zmierujem s tým že nič sa nezmení 😖 nemám totižto žiadne špeci pocity a aj bolesť podbruška zmizla, zmiernili sa resp. pretrvávajú bolesti pŕs ale myslím že keby som bola tak by to aj test s citlivosťou 25 ukázal ešte včera. 😢 takže asi snáď bud. mesiac. Dnes som nejak negatívne naladená 🙄

saxana123
17. čer 2011

No a môj pocit bol správny, pred chvílou som začala slabo špiniť, takže už to ide ☹

sonicata1
20. črc 2011

@ava je to opravdu hloupost četla jsem že nejlepší je si test dělat tzv 4 týden to je zhruba týden po meškaných měsíčcích 😉

anjelicek26
20. črc 2011

@saxana123 - aky ma zmysel robit tehu test pred meskanim menstruacie?? Jasne, ze potom nemusi byt pozitivny... ved je to tak pisane aj v pribalovom letaku. Teda keby ho niekto vobec cital. Keby baby boli co i len trochu trpezlive, tak by mali pekne po vynechani menstruacie kolajnicky na teste a nemuseli pod lampou hladat duchov resp. oplakavat biochemicke tehotenstva...

vvia
20. črc 2011

no tehotensky test ktory som si kupila ma v pribalovom letaku napisane ze od 5dna pocatia....
ja mam 7DPO a ukazuje negativny, bola som dnes na gynde a bavila som sa s nim a hovoril, ze teda asi nebudem tehotna. bola som veeelmi nestastna a plakala, lebo sa nam dlhsie nedari a tento mesiac mi dal obrovsku nadej a zase asi nic, ale skusim spravit test este neskor.... Ukazalo niekomu pozitivny test tak skoro? ovulaciu som mala vypocitanu na minulu stredu. t.j.13.7.

sonicata1
20. črc 2011

@strouzek Hale já četla ,že je dnes možné to zjistit docela brzy ! Otázka je jestli chceš mimi nebo se jen stala nehoda ! Ale pokud jsi mamina která čeká na tu druhou čárku jako na smilování tak třebas se oběví , ale taky se může stát to že , ten plod se nevyvijí tak jak by měl a jednoduš dostane MS a pak je z toho úplně v háji ☹ Já jsem zastánce raději si počkat ten týden po měsíčkách a víš na 99% na čem jsi 😉 Ale co si budem povídat přeci jenom jsem ženský těhotný a nejlepší by bylo hned po souloži vidět nějakou kontrolku jestli jo nebo ne 😀

jaja.m
20. črc 2011

Ahoj holky,mám dotaz.14 dní mi mešká MS a všechny testy mám pozitivní.U Dr. v pondělí na UTZ nebylo ještě nic vidět,že je brzy.Mám přijít další pondělí.Ale stále mě bolí podbříšek,jako kdybych to měla dostat,je ti normální?

mj30
20. črc 2011

@jaja.m Ahoj je to normalne neboj sa 🙂 a hlavne sa nestresuj bude to ok 😉

jaja.m
20. črc 2011

opravdu?já mám právě docela strach,aby to třeba nebylo to mimoděložní☹..SNad to už na ultrazvuku bude vidět.Teď už je to třeba lepší,ale dopoledne mě bolelo dost.A třeba ,když se protáhnu,tak mě v podbříšku taky píchne

marinka
20. črc 2011

@jaja.m Ahoj, je to normální a dobré znamení, že se děloha roztahuje 😉 Jen by bříško nemělo bolet do křeče, jinak jsou bolesti na začátku těhu v pořádku..

jaja.m
20. črc 2011

@marinka :Ahojky,nene do křeče to není,je to stejné jako při menstruaci.Takový tlak cítím,furt lítám na záchod,že už to asi přišlo a nic🙂.Teď mě to třeba už trochu přešlo a bolí jen trochu..Včera jsem to měla taky tak,dopoledne bolelo,pak ustálo a večer zase bolelo

amouramour
20. črc 2011

@vvia ahoj, 5-dni po oplodneni testy su strasna hovadina, len marketingovy tah...mne vysiel pozitivny az na 14. den meskania...ovu som mala posunutu a az na 28.den

jaja.m
20. črc 2011

@amouramour :A prosimtě,kdy jsi měla vidět něco na UTZ.Mě se to na testu,taky ukázalo až asi 12den mo meškání MS

marinka
20. črc 2011

@jaja.m To je v pořádku, neboj! Mně na MS bolelo snad až do 7 tt a k tomu taky různé píchání, tlaky apod. Ptala jsem se na to doktora, taky jsem z toho byla poprvé vyplašená a říkal mi, že je snad dobře, že mě bolí břicho,když jsem těhotná 😀 Že to musí být cítit 😉

marinka
20. črc 2011

@jaja.m Tak jestli jsi měla pozitivní testík až 12 den po meškané MS, tak jsi musela mít ovulaci až těsně před tou očekávanou MS. To je jasné, že na utz ještě nemohlo být nic vidět 😉

jaja.m
20. črc 2011

Aha🙂tak děkuju,trochu jsi mě uklidnila🙂Jen doufám,že už to bude v pondělí vidět na tom UTZ.Ptž podle poslední MS týdny brát nemůžu.Musela sem otěhotnět těsně před MS.Testy sem měla negativní až 12 den po meškání pozitivní

sonicata1
20. črc 2011

Ahojky mám takový dotaz 16.6 jsem měla poslední MS pak jsem kolem 3-6.7 měla nechráněný sex při kterém nedošlo k vyvrcholení partnera ! Podel tabulek jsem měla zrovna ovulaci ! Ale to jsem zjistila až teď když už mám 4 den zpoždění ! Mám nateklé prsa celkem bolestivá a sem tam mě pobolívá podbřišku a podbřišek mám lehce nateklý ! Test si hodlám dělat až 22.7 protože dříve mi to přijde zbytečné ☹ Chtěla jsem se zeptat mohla bych být těhotná ??? 😨 Mimčo jsem zatím nechtěli jen jsem si chtěli tak chvilku vyzkoušet jaké to je bez kondomu 😀 A HA neberu už víc jak rok a MS mám pravdidelně 😉

marinka
20. črc 2011

@sonicata1 Myslím, že je malá šance, že bys byla těhotná..Samozřejmě, nějaká je, záleží, jestli má partner "kapičky touhy" - tekutinu, která vychází ven ještě před vyvrcholením..
MS máš vždy pravidelnou? Mohla sis ji oddálit i z těch obav, jestli nejsi těhotná.

jaja.m
20. črc 2011

@marinka:a měla jsi ještě jiné příznaky?Já kromě tho,že chodim furt čůrat a občas mě bolí záda a jsem unavená,žádný nemám....

jaja.m
20. črc 2011

a to břicho teda hlavně...

marinka
20. črc 2011

@jaja.m Já jsem taky byla hlavně unavená a bolela mě záda a ten podbříšek 😉 Pak mi ještě vždy byla zima a měla jsem hodně hlad. Ale někdo nemá vůbec žádné příznaky 😉

jaja.m
20. črc 2011

A nevíš jestli už by to v pondělí mohlo být na UTZ vidět?ještě přemýšlím ,že zkusím ten clearblue digi,ten by měl ukázat v jakém týdnu asi tak jsem

sonicata1
20. črc 2011

@marinka Právě já se nebojí že bych otěhotněla to ne jako zatím to nebylo plánované ,ale nic by se nestalo ! Přítel kapičky má jak při vzrušení tak těsně před koncem ! Menstruaci mám opravdu pravidelnou !A hlavně co čtu tak mám stejné příznaky jako JAJA.M ! Vím ,že by to bylo dost brzy na ty příznaky a hlavně a to teda mám poprvé mě to bolí při sexu ☹ ! Jsem unavená nechce se mi vstávat ale vůbec jsem schopná prospat celej den ! A ráno mi bývá do 9 zle ! Tak nevím 😒

anjelicek26
20. črc 2011

@sonicata1 - uz v kvapocke pred vyvrcholenim je milion spermii...takze ano mozes byt tehotna, nebola by si ani prva, ani posledna... a test mozes robit hned, ved ti menstruacia uz 4 dni meska, to uz budes mat dialnice, ak si tehotna.

sonicata1
20. črc 2011

@anjelicek26 dobře tak já to zkusím děkuji moc za radu ! 🙂

sonicata1
20. črc 2011

Pak jsem napíšu jak jsem dopadla 🙂

anjelicek26
20. črc 2011

@sonicata1 - inak najkrajsie babatka su tie neplanovane 🙂

marinka
20. črc 2011

@sonicata1 Hm, tak jestli partner ty kapičky má, tak těhotná být můžeš 😒 Na příznaky před očekávanou MS moc nevěřím, vsugerovat se dá všechno 😉 , ale u tebe by to už na testíky opravdu mělo být vidět, tak držím palce a dej vědět!

marinka
20. črc 2011

@anjelicek26 S tím souhlasím, naše Leontýnka je takový neplánovaný poklad 🙂

amouramour
20. črc 2011

@jaja.m no na ultrazvuku nebolo okrem gestacneho a zltkoveho vaku vidiet nic v 8tt podla tabuliek, ale realne to bol vtedy len 5-6tt...ale ekd som bola 8+3tt bolo vidno embryo aj srdiecko🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru