Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petapal
25. říj 2016

@nikolka111111 takto to má být

nikolka111111
25. říj 2016

@ maqggienka - ja vim kde ta carka ma byt,ale ja spala s pritelem pred 10-ti dny.. Takze to tak videt nemusi byt

maqggienka
25. říj 2016

@nikolka111111 No, tak to je brzy, řekla bych, na pozitivní těhotenský test. Lepší udělat v den očekávané MS nebo po několikadenním zpoždění.

raduzemlejna
26. říj 2016

@nikolka111111 Ahoj, já bych být tebou nebláznila.. máš ten test jasně negativní. Chápu, že tam chceš tu druhou čárku vidět, ale prostě tam není. Ale nezoufej a počkej ještě pár dní. Destátý den může být brzy. Kdy to máš dostat?

raduzemlejna
26. říj 2016

Ahoj holky, přeju dobré ránko 🙂 Teda pro mě moc dobré není. Včera večer jsem si zablokovala asi krční páteř nebo nevím, prostě se nemůžu otočit hlavou ani zádama na pravou stranu. V noci mazec, moc jsem si neulevila. Ještě že se v práci nemusím moc hýbat, sedím pěkně v teplíčku. Ale co s tím?? Máte některá zkušenost????? Mám s tím někam jít nebo to nechat odeznít?? Nikdy jsem tohle nezažila, tak nevím.. 😖

luciikhol
26. říj 2016

@nikolka111111 Ahoj, takle mi ten test vyšel taky a už jsem myslela že je pozitivní ale bohužel není..

luciikhol
26. říj 2016

Ahoj holky, tak jsem včera byla u doktorky zjišťovat co mam dělat s kočičkou když jí mam doma a mam na ní alergii, tak mi bylo řečeno že jí mam dát pryč až zjistim že jsem těhotná 😔 😢 😠 tak jsem z toho vcelku smutná, ještě mi doktorka doporučila dovolenou (letos jsem nebyla) abych byli psychicky v klidu.. a prý doporučuje otěhotnět až v únoru, že teď jsou hodně virózy :/ tak jsem z té návštěvy mimo ... a začali mě bolet záda na pravé straně pod ledvinami, tak nevím co to je ☹

pulguita
26. říj 2016

@petrysek181 Dobré ráno!🙂 Já jsem včera taky byla vyřízena a to asi kvůli tomu lítání na ten záchod...ach jo.:-/ No snad to přejde. Tak snad ti zbyly síly na snažení a testování ....jsem zvědavá na tu tvoji ovulku 🙂 Tady to vypadá, že dnes nebude pršet a bude hezky. Jsem zvědavá, protože jsem si dnes nevzala deštník🙂 Tak přeji hezkou středu!🙂

pulguita
26. říj 2016

@nikolka111111 Já si myslím, že je ještě hodně brzo na testování. Být tebou tak to zkusím až po vynechani MS. Takže přeji pevné nervy a trpělivost🙂

pulguita
26. říj 2016

@raduzemlejna Dobré tanko! 🙂 Neboj to nic není, já jsem to tak mívala i v dětství. Nemůžeš otočit hlavu na jednu stranu,že? To po pár dnech přejde. Ještě když tak si můžeš v lékárně koupit nějaký krém, že když si ho naneseš tak jako by pálil, ale pak by to mělo zabrat. Nebo když tak se zkus zeptat.. oni ti v lékárně určitě poradí 🙂

pulguita
26. říj 2016

@luciikhol Ahojky! A od kdy víš, že máš alergii na kočky a jak dlouho s kočičkou žiješ? My máme doma v bytě 3 kočky a 2 králíky a rozhodně z nich nikdo pryč nepůjde. U koček se má dávat pozor na to čištění hovínek, ale jinak by to mělo být v pohodě. Zatím neznám žádný případ, že by se něco špatného stalo. Jde o udržení hygieny. No a jestli máš alergii a doposud jsi s kočičkou žila, tak to přežiješ i v tom těhotenství ne?🙂 To bude v pohodě. 🙂

petrysek181
26. říj 2016

@pulguita dobre ranko ja byla vcera taky unavená ale prekonala sem se a pojistili to od vcerejsiho vecera slimacim😁tak to se ovulka blizi test budi delat po desate hodine tak podle sily carky poznam kdy bude pozitivni ☺uz je ti lepe ono to behani na wc domaze pekne potrapit😧tady je zase pod mrakem a v noci prselo ja se jen tesim na dlouhe volno jeste dva dny a je to😅

maqggienka
26. říj 2016

@luciikhol Jestli jí máš doma s alergií, tak bych jí pryč nedávala. Pokud jí máš jen doma a nepouštíš ven nebo není v kontkaktu s venkovníma kočkama, nic nechytneš. Prý tu nemoc, mohou přinést pouze kočky, co jsou venku.

pulguita
26. říj 2016

@petrysek181 Tak to je super! 🙂 Jistota je jistota. Jestli prijde ovulka v sobotu, tak byste to meli prubnout jeste ve ctvrtek a tu sobotu, nebo v ten den te ovulky nechces kvuli tomu snazeni o holcicku? Jsem zvedava na tvuj dnesni testik 🙂 No ja jsem dneska zase byla na zachode, tak jsem zvedavá jake to bude dnes. 😒 Vcera jsem byla 3x ☹ Nejhorsí byly ty krece, ale ted ani vcera vecer uz jsem je nemela, tak snad to uz bude lepsí. Jinak by to bylo na prd...nebo spís na h... 😀 Vy se máte, ze mate v patek volno. No my budeme mit volno pristi utery, tak se taky tesím, i kdyz to je zase tak uprostred tydne, ale co. Hlavne ze nemusim do prace. 😀

luciikhol
26. říj 2016

@maqggienka @pulguita Holky kočičku mám skoro 2 roky a je to moje malé miminko, dávat pryč ji taky nechci a je čistě domácí, ven vůbec nechodí protože se bojí 🙂 Jinak na testech jsem byla asi před měsícem a mam prášky a inhalátor a paní doktorka mi právě řekla že jí mam dát pryč, ten první trimestr se nemají brát žádný prášky a nevím jak bych to přežila bez prášků, uvidím jak to půjde, a nechci aby pak miminko mělo kvůli mě problémy už od mala .. 😖

raduzemlejna
26. říj 2016

@pulguita ok díky, tak něco na promazání koupím a myslíš že mi uškodí masáž nebo výřivka? Abych si ještě víc neublížila.. nebo to radši nechat v klidu?

petrysek181
26. říj 2016

@pulguita takze testik je pozitivni to znamena ze ovulka proběhne do dvou dnu☺dneska to pry prubneme taky aby ta holcicka mohla stát ve fronte😀😀ale jak se tak zname dame to i v den ovulky😂at to mame pekne pojištěné zatim je mi fajn a bricho citim jen trochu kdyby to tak bylo porad budu spokojena vzdy se děsím v dobe ovulky ty bolesti jsou kolikrat silene😯vzala sis nějaký endiaron aby se ti sklidnili streva a dalo ti to pokoj ted radi chripky a hlavne střevní neboj za chvili budes zase jako rybicka☺

pulguita
26. říj 2016

@luciikhol Muj pritel ma taky alergii na kocky a jeste ruzne travy a stromy, ale nebere nic.
Kdyz mas kocicku uz 2 roky a pred mesícem jsi byla na test alergie a ted beres prasky, tak to je protoze ti to po tom testu doporucil doktor? A jake priznaky mas, nebo co ti je kdyz neberes prasky? Vetsinou lekari rikaji dat kocku pryc, je to proste pro ne ta nejlehcí odpoved. Ale proste clovek, co to zvire bere jako dalsiho clena rodiny, tak ho pryc asi neda. No musis vedet sama, jestli bys mohla fungovat bez tech prasku nebo ne, no ale kdyz jsi kocicku mela doma a prezila jsi bez prasku 2 roky az do minuleho mesice...tak te asi 9 mesícu nezabije, ne? 🙂

pulguita
26. říj 2016

@raduzemlejna Ja si myslim, ze kdyz budes v klidu, tak to po nekolika dnech prejde. 🙂

pulguita
26. říj 2016

@petrysek181 No vidíš a ty seš bála🙂 Tak ti to fajn vyjde na to volno. Jakou máš teplotu? No jasně risk je zisk třeba to zrovna bude holčička i kryt je to v době ovu. Mi doktorka doporučila styk obden...prý pak jsou "lepší" spermijáci 😀 asi víc odpočatí 🙂 Ale když je chuť, tak proč se nesnažit každý den😀 To by bylo aby se to nakonec nepodařilo🙂 No neberu nic. Vlastně ani nevím jestli je to ta střevní chřipka. Včera jsem byla 3x na záchodě ...ráno v poledne a večer. Předevčírem večer jsem měla křeče v podbřišku ale myslela jsem ze to je z čočky 🙂 No a včera v poledne taky hrozně nafouknuta a křeče ale pak už nic ani teď. Tu zvýšenou teplotu 37,6 mám jen odpoledne a to už od neděle. Včera jsem ji měla taky. Zas si myslím, že kdybych byla nemocna tak bych ji měla takhle zvýšenou i ráno, ale to ne...drží se normálně na těch 36,7 Tak raději nic neberu co kdyby...🙂 I když v těhotenství je spíš zácpa než průjem🙂 Tak jsem zvědavá🙂

luciikhol
26. říj 2016

@pulguita No příznaky jsem měla už teď na začátku roku, tak jsem dostala nějaké léky od obvoďačky a řekla mi ať se na podzim objednám na alergologii, tak jsem se objednala a tam mi zjistili kočičku, přesně tak mam jí jako součást rodiny a je to mazlík můj, i když bych jí náhodou dala pryč tak by šla k babičce mezi kočičky a vím, že by se měla dobře, ale je to až ta poslední možnost, nechci ji dát pryč. Jinak příznaky mam: spustí se mi rýma, hodně pšíkam a mam kašel, proto mam ten inhalátor, na konci září jsem byla týden bez prášků a myslela jsem že se z toho zbláznim, protože jsem se vůbec nevyspala jak jsem pořád kašlala, uvidím ještě jak to půjde... 😕

nikolka111111
26. říj 2016

@pulguita dekuju.. Ale,nechci byt hnusna. Alr miminko neni vubec planove. Jsem na stredni skolee..

petrysek181
26. říj 2016

@pulguita no na zacatku tehu muze byt i průjem kazda to ma jinak a neboj kdyz si neco vezmes tak miminko neohrozis zatim na zebe není napojene☺to prijde az s placentou mi se snazoly obden ale dneska to asi prubneme proroze mam chut uz od rana😂sem jak utrzena ze retezu akorat mladej ma prazdiny takze smula😂ja mam tak vysokou teplotu po ovulce odpo taky takze je to v pohode treba se u tebe zacina neco dit to by bylo super☺

petrysek181
26. říj 2016

@pulguita promin ty preklepy pisu pisu a pak se stydim co pošlu 😂

nikolka111111
26. říj 2016

@raduzemlejna nene,ja tu čarku tam prave nechci. A mam strach,ze tam bude. Ano,deti chci,ale ne ted.. Za 13dni to mam dostat

pulguita
26. říj 2016

@luciikhol No pritel to taky tak miva, ale ne po celou dobu. Takze nebere nic na alergii. A kocky jsou hlavne jeho milacci..ja zas mas spis ty kraliky 🙂 Nase micky treba do loznice nepoustim (i kdyz se tam proste nekdy zvedavky jedny nasomrujou na čumendu 🙂) Jinak se promenadujou po celem byte. Pred tim spaly i s nama, jenomze ty potvurky se vzdycky uvelebily na me a ja jsem se probouzela rozlamana, tak proto nechci, aby nam lezly do loznice. No a taky abysme proste nemeli chloupky v posteli 🙂 Musím rict, ze je videt ze do loznice nikdo nepachne, protoze se udrzi dost dlouho cista. Zbytek bytu se musi vysavat nebo zametat skoro kazdy den 🙂 No vsak uvidis. Kdyz tak bych zkusila nejaky ten den nebrat ty prasky, at vis co ti to udela. Jeden muj spolupracovnik ma taky velkou alergii a chodi na akupunkturu a je moc spokojeny. Akupunktura je prirodnejsi nez prasky a jestli mas alergii krom kocek na vic veci ( muj pritel ma alergii na ruzne stromy a travy ) tak co pak budes delat, kdyz prasky nechces v tehotenstvi brat?

luciikhol
26. říj 2016

@pulguita No tak se mnou v posteli i usíná ale vedle na půlce když jsem sama 🙂 no tak to je dobrý že se to příteli moc neprojevuje, uvidíme jak se to bude vyvíjet.. 🙂 jinak na nic jiného alergii nemám.

pulguita
26. říj 2016

@nikolka111111 No zatím to vypadá, že těhotná nejsi. Zkus testovat znovu pokud ti nepřijde menstruace. Třeba bys mohla jít i k lékaři na krev a podle krve ti pak řeknou jestli jsi a nebo ne. No a taky by ti mohli předepsat hormonální antikoncepci, při které (pokud ji budeš brát jak se má) bys neměla otěhotnět pokud praktikujete nechráněny styk. Pokud nemáš stálého partnera, tak bys měla stejně vždycky vyžadovat styk s prezervativem, protože nikdy nevíš co můžeš chytnout a tak aspoň budeš klidnější. Za ten klid to stojí ne? Ženské výšilujou a chlapy jsou většinou v klidu protože se jich to "přímo" nic moc netýká. Tak si z toho vem na příště poučení. 🙂

petrysek181
26. říj 2016

@raduzemlejna ahoj pripojim se gynex beru taky a sem s nimi maximálně spokojena nemam tak bolestivou menstruaci a celkove sem vic v pohode☺

pulguita
26. říj 2016

@luciikhol Byt tebou tak zkusim nespat s mickou v posteli a aspon uvidis jestli se to lepsi nebo ne. Treba to pujde mit micinku doma bez toho abys brala prasky na alergii a spala s ní v posteli. K veceru kdyz je clovek normalne nemocny, tak pri kasli a ryme se to vsechno zhorsuje a clovek pak hur dycha, tak mozna u alergie to tak muze byt taky. Tak kdyz ty pcikas a smrkas, tak zkus s ni nespat a treba to takhle bude lepsi 🙂
Pres noc si tak to telo od micky odpocine. No vsak uvidís. Nez budes vedet, ze jsi tehotna muzes zkouset...za to nic nedas. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru