Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciikhol
31. říj 2016

@pulguita No jako já jsem si taky myslela, že ty příznaky jsou vsugerovaný ale o víkendu mi vyšli 4 pozitivní testy, takže předpokládám, že to nejsou falešňáky a počkám do zítra. pak jdu pro ten clearblue který mi to potvrdí jistě 🙂 jako ty příznaky jsou hrozný když už si myslíš že to je ono a ono není takže vím jak se všechny snažilky cítí 😀

raduzemlejna
31. říj 2016

@luciikhol To je krásný, fakt ti to závidím... Já myslím, že to vyjde, jak už tam byl ten dušík vidět.. Ale být tebou, nevydržela bych to a už bych zase znovu testovala. Jinak mě nebylo vůbec nic, jen to špinění a když ta MS furt nepřicházela, dávala jsem tomu celkem šanci. No ale teď to jsou teda proudy jako blázen.. Už aby to bylo za mnou a mohl začít další měsíc snaženíčka.
@pulguita Jo jasně, asi to tak prostě mělo být, nějaký důvod tam musí být.. nechce se mu k nám.. on ten potvůrka malinkej fakt čeká na ten barák 🙂)))

pulguita
31. říj 2016

@luciikhol Jejda no já bych ti to tak prala! 🙂 No vypadá to, ze to bude tutovka!! Drz se a dej vedet co a jak ukazuje clearblue Ja budu testovat az o víkendu😀

luciikhol
31. říj 2016

@raduzemlejna No nechci to uspěchat a chci aby to tam bylo už výraznější 🙂 takže počkám aspoň do zítra :-P jinak příznaky ani mít nemusíš je to u každého jinak 🙂 za to že mi nepřišla MS jsem docela ráda protože to nesnášim 🙂

pulguita
31. říj 2016

@raduzemlejna No vidís ho mrnouse...narodí se do tepla a do nového baraku!! 😀 Ten se bude mít. 🙂 Treba ti to vyjde ten pristi mesic. Me zas minuly mesic taky prisla ta MS silnejsí nez normalne, tak si proste myslim, ze tam asi neco bylo a neuchytlo se to. Tak kdoví co bude tento mesic... 🙂

luciikhol
31. říj 2016

@pulguita Pořád si to ale nějak neuvědomuju jak mi holky psali, že ty fialový testy dělají falešnou 2// ale když mi vyšli i od Maxe 2// tak to tak je. 🙂 Je to veliký zázrak že zrovna mě se to povedlo (aspoň něco v životě) 😀 A dsnad budeš mít taky 2// pak se pochlub 🙂

lory303
31. říj 2016

Ahoj holky, jsem tu nová a chtěla bych poprosit o pár rad. Před rokem jsem vysadila HA a poslední 4 měsíce se s přítelem snažíme o miminko. První měsíc jsem tomu nevěnovala pozornost, protože jsem si řekla, že už rok neberu HA a otěhotnět bude hračka, ale bohužel to není tak jednoduché jak jsem zjistila. Před 2 měsíci jsem si koupila navíc vitamíny NosiFol Duo a přítel Folandrol, máte s ním některá taky zkušenost, zda to vůbec pomůže při plodnosti? Jinak poslední MS mi skončila 9.10., takže cca 3.11.měla mít další MS. Poslední měsíc jsme se opravdu snažili mít pohlavní styk obden a navíc jsem si poprvé měřila bazální teplotu a podle aplikace v mobilu jsem se trefila do plodného dne, ale bohužel to není úplně 100%, protože 3 dny jsem si teplotu zapomněla změřit. Nyní na sobě pozoruji menší změny, ale nevím zda to nemám jen vsugerované, protože minulý měsíc jsem měla podobné příznaky a MS se dostavila ☹ . Poslední 3 dny se cítím šíleně unavená, bolí mě hlava, pichání v břichu, dnes jsem si navíc všimla modrých žilek na prsou a mám citlivé bradavky, příznaky jako před MS. Myslíte, že když si udělám zítra těhotenský test, tak zjistím už výsledek? nebo už mám těch pár dní počkat jestli MS přijde nebo ne? Popravdě už se těhotenských testů bojím, abych nebyla zase zklamaná, tak jak předešlé měsíce. Moc si miminko s přítelem přejeme. Děkuji za každou radu.

luciikhol
31. říj 2016

@lory303 Ahoj, co můžu doporučit tak testy dělat pár dní po tom coměla MS přijít, takže pokud má přijít 3.11. tak vydrž aspoň do 6.11, dřív to nemá cenu...

pulguita
31. říj 2016

@luciikhol No je to zazrak, kdyz clovek otehotni, protoze to není jen tak🙂 Tak jsem sama na sebe zvedavá, kez bych se pak mela cím chlubit 🙂

pulguita
31. říj 2016

@lory303 Mas stejne datum MS jak ja 😀 A ja budu rozhodne testovat az v nedeli. Priznaky se snaz ignorovat, i kdyz to je nekdy tezke. Pokud si merís bazalní teplotu (ja si ji merim) , tak prave to by ti melo pomoct pred MS rozeznat jestlil muze prijít nebo ne. Pokud se drzí nahore jako ostatní poovulacni teploty, tak to vypadá nadejne. Pokud ti postupne zacne klesat pred terminem ocekavane MS tak se priprav, ze by ti nakonec mela dorazit. Moc drzím palecky!! 🙂
Jinak ja beru jen listovku a pritel nic, tak ti v tom smeru nemuzu nic poradit.

lory303
31. říj 2016

@pulguita Ahoj, můžu se zeptat jak dlouho se snažíte vy o miminko? Jinak bazální teplotu mám poslední 4 dny 36,98 a dnes jsem měla 36,96. Ty máš jakou teplotu teď před MS?

@luciikhol Ahoj, děkuji za radu, počkám tedy do víkendu. Jen je to těžké vydržet, čím dál víc mám chuť si ho udělat 😀

luciikhol
31. říj 2016

@lory303 Já vím že je to těžké vydžet, ale když si ho uděláš teď tak budeš zklamaná, že tam ty 2// nejsou 🙂

luciikhol
31. říj 2016

@pulguita Na to že jsem přestala HA brát na konci září tak je to vážně bomba 🙂 uvidíš jak ti to vyjde, všem bych přála 2// 🙂 tak na tebe budu moc myslet ať ti to taky vyjde a budeme v tom spolu 🙂 😀

lory303
31. říj 2016

Holky, ještě bych měla jeden dotaz, nevíte jak je to se sportem, zda se mám omezovat než dojde MS nebo ne? Jsem zvyklá 3x až 4x týdně cvičit, ale vždy 14 dní před MS přestanu, protože se bojím,že kdybych byla těhotná, abych neohrozila plod, ale kamarádka mi říkala, že dokud nebudu vědět 100% že jsem těhotná mám dělat vše, tak jako normálně. Při sportu přijdu na jiné myšlenky. Pokud některá taky sportujete, díky za radu.

pulguita
31. říj 2016

@lory303 No já neberu HA víc jak 10 let. Zkusili jsme v srpnu 1styk bez ochrany a bláhově jsme mysleli, že kdyby se zadařilo, tak víme přesně datum početí.🙂 No samozřejmě to nevyšlo. If konce srpna měřim BT. Minulý měsíc jsme Ovulaci trochu minuli, ale snaha tam byla a mám ten pocit, že něco tam bylo, ale neuchytlo se to protože jsem měla MS silnější než obvykle. Tak tento měsíc jsme se snažili obden a trefili se do ovu. Záleží jaké míváš teploty...někdo mívá vyšší a někdo nižší, ale hlavně ty tvoje vyšší se musí pořád držet nahoře. Přikládám můj graf. Pokud mi teplota začne klesat k 36,5 tak to v mém případě bude vypadat bledě a budu čekat MS...
Ta tvoje vypadá, že se zatím drží nahoře. Vypadá to nadějně🙂 Moc držím palečky🙂

pulguita
31. říj 2016

@lory303 No ja taky rada sportuju a v srpnu jsem zase zacala tak 3x-4x do tydne (chodím do fitka kde trochu posiluju a beham a pasu a jezdim na kole) , jenze mi do toho onemocnel králík (muj mazlicek 🙂), tak jsem musela fitko prerusit. Pak jsem byla jednou po dlouhe dobe (den pred mou ovulkou), kdy me pri cviceni nejak divne zacalo bolet bricho a ja si myslim, ze mi to zpusobilo, ze mi Ovu dorazila o 2 dny driv nez minuly mesic. No a po ovulce ten dalsí tyden mi bylo spatne...mela jsem prujem a odpoledne zvysene teploty, takze jsem myslela ze na me neco leze a taky jsem do fitka nesla. Takze nevim jestli jsem tehotna nebo ne. Myslim, ze tento tyden nez budu vedet co a jak, asi nepujdu...pro jistotu. I kdyz dnes se zatím citim dobre 🙂

lory303
31. říj 2016

@pulguita Já měla minulý měsíc taky šíleně silnou MS, tak jak nikdy a zase jsem byla zklamaná, že to nevyšlo. Jinak k té ovulaci, možná jsem úplně blbá, že tyhle informace přesně nevím, ale nikdy jsem se o to pořádně nezajímala, až tento měsíc. V den ovulace stoupne teplota rapidně nahoru, že ? a plodné dny jsou vlastně den před vzestupu teploty, chápu to dobře? Takže v den kdy je teplota nahoře, je ovulace a to už je pozdě na otěhotnění. Takhle mi to vysvětlovala paní v lékárně, když mi prodávala bazální teploměr 😀 Ale budu ráda, za upřesnění 🙂

lory303
31. říj 2016

@lory303 posílám můj graf. Rozmezí 22 až 25 jsem teplotu neměřila :-/ . Podle grafu si teda myslím, že plodný den byl, když byla teplota 36,14, chápu to dobře?

pulguita
31. říj 2016

@lory303 Ovulace probíha poslední den nízke teploty. Na mem grafu to bylo 12ty den cyklu (19.10.16) jenze tim ze mi ta teplota stoupa pozvolna, tak je to tezke presne rozeznat presne na druhy den po ovulaci. Ja to poznam az par dni po ni. Proto se mi libi ta aplikace Fertility friend, protoze ta mi pak primo zaznací, kdy ta moje ovulace probehla.
Ty jsi par dni nemerila, ze? Tos mela!! Podle tveho grafu nevím jestli tvoje ovulace probehla toho 21.10. nebo az pak toho 25.10.16, chybi nam ty teploty mezitím. Ted se ti porad musi drzet, tak jak je mas ted. Pokud zacnou klesat, tak to bude blbé. Drzím ti palce. 🙂

lory303
31. říj 2016

@pulguita děkuji, moc jsi mi pomohla ve vysvětlení. Jn.právě já asi v plodné dny neměřila teplotu :-/ , ale sex jsem měla 19.10., 21.10., 23.10. a 25.10., tak bych se mohla do plodného dnu trefit, že? Taky ti moc držím palce, pak napiš jak ti to dopadlo. Já mam aplikaci OvuView a tam se mi taky ukazuje ovulace, ale jelikož jsem tři dny teplotu neměřila, tak to není asi přesné :-/

lory303
31. říj 2016

@pulguita Jak dlouhý máš cyklus? Já 32 dní.

pulguita
31. říj 2016

@lory303 No jestli jste se snazili v plodne dny, tak byste se meli trefit.🙂 Tak kez by ti to vyslo! 🙂 Rekla bych ti, ze pro priste uz budes vedet, ale kez by uz jsi pristi mesíc nemusela merit! Budu ti drzet palce. Mi se ted v praci udelalo celkem spatne. Sice ne uplne na zvracení, ale je mi divne. Vidis, i kdybych pak chtela jít do fitka, tak me to moje telo nenecha 🙂

lory303
31. říj 2016

@pulguita Taky držím palce ať se ti to podaří už tenhle měsíc 🙂 jinak snažíš se o první dítě nebo už nějaké máš? Já o první. Mě zle vůbec není ☹ jen mě bolí břicho, občas mi v něm pichne a jsem hodně unavená, ale to všechno může být vsugerované, protože poslední dobou nemyslím na nic jiného. Taky s tím fitkem asi do víkendu počkám.

pulguita
31. říj 2016

@lory303 Mivala jsem tak 26 dní, ale ty posledni mesice byly 28, takze pocítam spis tech 28dní. Jinak 14 dní po ovulaci to bude ted ve stredu, takze podle toho by mela MS dorazit tento ctvrtek 03.11.(tak to ukazuje i ta aplikace, fertility friend)
28 den cyklu bude ted v patek, takze moje MS musi dorazit nejpozdeji v sobotu 05.11.16

lory303
31. říj 2016

Já mám 32 den cyklu taky ve čtvrtek 3.11., takže by asi měla nejpozději dorazit v ten čtvrtek. Jsem nedočkavá. A s tou aplikací OvuView nemáš zkušenost? Přemýšlím, že si stáhnu taky tu fertility friend, teda pokud je mezi něma nějaký rozdíl.

pulguita
31. říj 2016

@lory303 Bylo by to moje prvni. 🙂 Ja se taky tento tyden na to fitko vyprdnu 🙂 No na priznaky se nedívej. Kazdy to ma jinaci a klidne zadne nemusis mit. Musime zachovat klid. Ja pokud budu mit tu teplotu porad takhle, tak budu doufat. Pokud mi zacne klesat, tak uz se budu smirovat s tim, ze mi to nevyslo. Minuly mesíc jsem mela hrozne nafoukle bricho a nic z toho. Predminuly mesic jsem mela asi nejvic priznaku a taky nic z toho. No a tento mesic jsem mela minuly tyden prujem a odpoledne/k veceru jakoby na me neco lezlo a k rano mi bylo fajn. No proste si pripadam, jako by si to moje telo ze me delalo srandu. Tak si toho snazim nevsimat, protoze zase nechci byt zklamana, ale na druhou stranu porad doufam... 🙂

lory303
31. říj 2016

@pulguita nějvětší pravděpodobnost otěhotnět je v den ovulace a dva dny před ovulací, že?

lory303
31. říj 2016

@pulguita podle tvého grafu ses trefila do plodných dnů, takže snad ti to i vyjde 🙂 mě se taky zatím drží teplota nahoře, budu doufat, že i zítra bude ať nemám zkaženou náladu v práci 😀

pulguita
31. říj 2016

@lory303 No myslim, ze je to ty 2dny pred, v den ovulace a az 24hod po ovulce. Ale stejne si myslim, ze je to loterie. 🙂 Takze jen at se nam ta teplota drzi hezky nahore 😀

lory303
31. říj 2016

@pulguita přesně tak 🙂 kdyby se to podařilo oběma, tak budeme ve stejný termín těhotné 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru