Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciikhol
2. lis 2016

@raduzemlejna Děkuju moc, je to vážně velké překvapení 🙂 vůbec jsem to nečekala 🙂 jj zítra vám sem hodím foto 🙂 jdu si pro test teď odpol 🙂

petrysek181
2. lis 2016

@pulguita jinak mi to nedalo ty vaše teploty a ja ted vecer namerila 37,8 ale to bohuzel nic neřeší 😀ale i tak se pridavam do klubu hledačů teplot😂

lory303
2. lis 2016

@pulguita tak jsem dojela domu a sla jsem na WC a spineni zadne, zase bily vytok, ale do rana se to rozjede urcite. A teplotu mam ted 37,47 coz je taky na houby ☹

pulguita
2. lis 2016

@petrysek181 No mě ještě pořád bolí ta hlava. Prostě se z toho musím vyspat🙂 Taky to tak mívám, ale možná to je taky kvůli té zvýšené odpolední teplotě. Kdoví 🙂 Zítra budu 27 den cyklu, tak ještě musím vydržet zítra a pozítří a kdoví co bude v sobotu. 🙂 Pořád mám pocit, jak by mi MS měla přijít každou chvíli, tak jsem zvědavá. Ale třeba můžeš mít ty stejné příznaky jako máš vždycky před MS a být těhotná, no však uvidíš. 🙂 Kéž by ti to vyšlo!🙂 My tu jsme jak rosničky rozčapené a s teploměrem. 😀 Co blázníme podle toho jaké ty teploty máme. 🙂 Ale zase je fajn, že to tu společně můžeme všechno probrat. 🙂Ty máš výhodu v tom, že prostě máš hned buď vysokou nebo nízkou teplotu. Já to mám na prd, protože mi to ráno stoupá po ovulaci pomalu a před MS taky. Tak je to v mém případě složitější...No prostě musím pořád měřit.🙂 Ty odpolední teploty co mi tak lezou nahoru beru s rezervou, ale vrtá mi hlavou proč mi teď ráno klesly a drží se dole a odpoledne je mám tak nahoře. No kdoví co naměřim zítra. Smiřuju se s tím, že prostě klesne na těch 36,6 a bude to jasné...otázka času co pak dorazí MS. No ale když má přijít, tak ať už přijde, aspoň bych měla pokoj a můžu se soustředit na další kolo 🙂 Testy bych schovala na příště, tak snad je někdy využiju. 🙂

pulguita
2. lis 2016

@luciikhol Jsem ráda, že ti to vyšlo a už se těším na tvoji zítřejší fotecku. Ty pozitivní testíky vždycky potěší a dodají nám kapku naděje při tom našem snažilovském čekání🙂

pulguita
2. lis 2016

@verviska Zkus ještě počkat s testuj znovu za dva dny🙂 Držím ti palce ať se dočkáš //🙂

lucinka58
2. lis 2016

@pulguita Tyyyy jooo, já byla těhotná už 4x a takovouto teplotu jsem teda neměla nikdy!!!! Ale přeju Ti úspěch 🙂

pulguita
2. lis 2016

@lory303 Ty prosím tě, určitě jsi těhotná!🙂 Rozhodně zítra ráno měr tu teplotu! Vsadím boty a svoje 2clearblur, co mi ještě nedošli, že jsi v tom🙂 Pokud ti ráno teplota klesne o hodně, teprve pak se můžeš připravit na MS. Zatím to vypadá nadějně🙂 Dnes ráno jsi pořád měla teplotu nahoře stejně jak předchozí dny...kolem 36,9 pokud ti nespadne tak na 36,6 tak můžeš být relativně v klidu. Takže zítra měr a nahlas ranní teplotu🙂 Dokonce tu odpolední máš teď vyšší než dopoledne. Kdyby ti přišla MS tak se ti špinění buď rozjede, nebo prostě pokračuje, ale rozhodně se ti nezastaví a nezačne zase bílý výtok. 🙂To je příznak těhotenství jak hrom...si myslím já a to nejsem v tomhle moc zkušená🙂 Jakou míváš MS normálně? Stalo se ti to někdy? Hlavně zachovej klid a mysli pozitivně , ať má ten malý prďola důvod u tebe zůstat🙂

pulguita
2. lis 2016

@lucinka58 Pozor těch 37,7 mívám odpoledne ne ráno! 🙂 Ta teplota co platí je ta ranní, takže taky tu mojí odpolední beru v uvozovkách. Ranní mám teď dva dny po sobě 36,7 což není nic moc, ale je to moje nejnižší teplota z těch vyšších ranních poovulačních teplot. No to se v tom motám co? 🙂 Už mi to měření leze na hlavu 😀
Každá jsme jiná a dokonce vy co už máte víc těhotenství za sebou můžete mít každé těhotenství jiné. Držím ti palce, ať se ti daří🙂

lory303
2. lis 2016

@pulguita ani nevis jak hezky se mi to cte pises, ale nechci si davat zbytecne nadeje. Zacaly me bolet krize a to taky mam vzdy pred MS. Proste se to rozjizdi pomalu. Jinak vzdy kdyz mam MS, tak spinim hnedy vytok a druhy den se to rozjede. Dnes jsem mela takovy svetle ruzovy ☹ ale jen trosku a ted zase nic. Teplotu mam nic moc. Vsechny tu mate 37,6 a vys, takze to je taky u me jine. Hned rano a jeste pred spanim zmerim teplotu. Dnes nespim ani u sveho pritele, ale sama a o to je to tezsi az se rano probudim a budu mit MS.

luciikhol
2. lis 2016

@pulguita Jj fotku dam určite. Sama jsem na to zvedava 🙂 Jj je to dobře když jsou nejake pozitivní zprávy 🙂

pulguita
2. lis 2016

@lory303 No já ti taky nechci dávát falešné naděje, ale mi se ta MS rozjede v den kdy už mi ta teplota klesne. A tobě dneska ještě neklesla ráno jsi ji měla kolem těch 36,9. Pokud ti normálně první přijde špiněni a na druhý den se ti až rozjede, tak by ti to spinění nemělo přestat, ne? To se ti někdy stalo, že ti přestalo špinění? A pak stejně dorazila MS? To musíš vědět ty. Rozhodně se nesmíš dívat na moje teploty nebo na něčí jiné...musíš se řídit těma tvýma a ty máš do teď po ránu vysoké. A to je dobré 🙂
Vidíš, kdybych já se řídila tvýma ranníma teplotama, tak už házím flintu do žita ...Protože moje ranní teploty jsou o moc nižší než tvoje, ale to se právě nesmím řídit tím co naměříš ty nebo jiné holky. Pokud třeba zítra budu mít ráno 36,6, tak už budu vědět, že mi klesají, ale pokud neklesne tak mám naději a ty taky. 🙂 Takže ještě můžu mít šanci být těhotná a ty taky.Každá se musíme řídit podle těch svých teplot.🙂 Kéž by ti ta teplota neklesla a mělas ten pozitivní tesťajs.🙂 Moc ti to přeju a držím palce. Drž se a mysli pozitivně🙂 Dokud nepřijde MS, není nic ztraceno. A i když nakonec přijde, tak zas musíš myslet, že je to lepší než kdyby se neukazala. Čím dřív přijde, tím dřív se můžem snažit znovu a o to nám ušetří tohle nervování. Takže ber to sportovně.🙂 Až přijde budeš moct jít znovu do fitka a to se ti taky líbí 🙂

wildcat87
2. lis 2016

Ahoj holky...jsem tu nová...týden mám zpoždění ale často MS nepravidelnou...ovu..cipek...teplotu si nehlidam už jsem to po roce vzdala ☹ dnes ráno jsem si dělala test... citlivost 10...a zdá se mi tam stín... vidíte tam někdo něco nebo už se mám i na ty tehu testy vyprdnout ?

lory303
2. lis 2016

@pulguita dekuju,umis podporit :-* hned mi je lip, diky tobe 🙂. Uz jsem o neco klidnejsi. Musim to brat sportovne, presne jak rikas. Jestli to dostanu budu ve fitku kazdy den 😀 to mi vzdy pomuze se odreagovat. Nevim, proc ale u tebe tak nejak citim, ze ti to vyjde, i kdyz te osobne neznam, doufam ze ty budes mit ty // 🙂 at uz je rano, jsem zvedava. V kolik hodin si meris ty teplotu? Ja v 6:30

lory303
2. lis 2016

@wildcat87 ahoj, vidim tam slabou carecku. Treba se to vybarvi. Jinak ja se snazim uz 4 mesic. Zkus si merit bazalni teplotu. Stahni aplikacku do mobilu a hned budes vedet, kdy mas ovu 🙂 drzim palce

pulguita
2. lis 2016

@lory303 Za málo! Od toho tu jsme🙂 To jsem ráda, že jsi klidnější. Musíme se snažit zachovat klid i když s námi cloumají hormony ostošest. Ale vím, že ne vždycky je to tak jednoduché. 🙂 Uvidíš co naměříš zítra ráno. A kdoví co naměřim já. 🙂 Je to loterie, ale prostě jsem si řekla, že jestli mi to nevyjde tak si koupím nové elasťáky a začnu znovu s tím fitkem🙂 Měřím kolem 6:50, jen v pátek měřim dřív protože začínám dřív v práci. Ve vlaku do práce se mrknu jak na tom ráno jsi 🙂 Snad se nám oběma bude držet teplota stejně🙂 Ta moje ranní teplota je tak na hranici, že si prostě nejsem jistá ničím. Kdyby byla třeba těch 36,8 nebo 36,9 co jsem někdy ráno měla, tak bych třeba víc věřila, že mi to vyjde...ale takhle to mám půl na půl. Zatím ještě úplně nespadla, tak mám naději🙂

pulguita
2. lis 2016

@wildcat87 Zkus testovat za dva dny znovu, snad to půjde líp vidět .Já taky doporučuji měřit teplotu, aspoň budeš mít trochu to tělo pod kontrolou. Držím ti palce!🙂

lory303
2. lis 2016

@pulguita jj.hned rano sem napisu 🙂 jinak dnes po praci to byl fakt mazec, jela jsem domu a potkala jsem snad 10 tehulek😀 😀 v obchode, na prechodu, ted jsem 2x prepla na jiny program a reklama o tehulkach. Boze, hrabe mi😀

pulguita
2. lis 2016

@lory303 Já taky všude vidím těhulky a to ještě než jsme se začali snažit! Teď už tím tuplem. Poslední dobou taky vídám hodně lidí s dvojčatkama. 🙂 Hned mám chuť se těch těhotných maminek zeptat, jak dlouho jim to trvalo. 🙂 Ať nám to bude trvat dýl nebo míň, tak prostě věřím tomu, že to nakonec dokážeme. Ty jsi mladá a v pohodě pak stihneš klidně i druhé. Já budu ráda i za to jedno, ale vnitřně prostě doufám, že alespoň to jedno mít budu🙂

lory303
2. lis 2016

@pulguita to vis, ze se nam to obema podari, jen u me je problem, ze chci vse hned. Nebo spis jsem si byla v tom cervenci jista, ze kdyz uz si nebudem davat pozor, tak se to hned podari , ale je to jinak.

pulguita
2. lis 2016

@lory303 No to si prostě myslíme všichni, že to půjde hned napoprvé🙂 Ale jen málokdo to dokáže. Takže to chce klid, protože to normální je, že to prostě trvá🙂 Důkazem, že to trvá je to kolik nás tu na MK je🙂 Celý život se snažíme neotěhotnět, a jak se rozhodneme otěhotnět, tak to naše tělo nespolupracuje a hází nám klacky pod nohy. 🙂 Vždyť my s přítelem jsme to v srpnu dělali jednou bez ochrany, a doufali, že pokud to vyjde budeme vědět přesné datum početí😀 Bláhová nevědomost!!🙂 A on mi ještě navrhoval jet někam, at je to takové speciální🙂 No to jsem mu rozmluvila protože už jsem začínala číst jak to tak trvá. A nakonec člověk dělá co může a už je listopad!🙂

lory303
2. lis 2016

@pulguita hej ty to mas uplne zase stejne 😀 my jsme si nechteli davat pozor uz v kvetnu, ale v cervenci jsme meli zaplacenou dovcu do Bulharska, tak jsme si rekli tam, ze si dovezem mimi z dovilene, po dovolene jsem si delala kazdy den TT, a pak jsem to dostala, dalsi mesic to same. Jedine co me trosku zarazilo byl minuly mesic (zari) dostala jsem MS bez opozdeni, ale nikdy jsem nezazila tak silnou MS a hlavne ne takove bolesti. To se nedalo vydrzet. Do toho jsem zvracela a mela prujem 3 dny. Bylo to silene. Nemohla jsem ani do prace, tak me pak napadlo, zda to nebyla MS s potratem. Za cely zivot co mam MS jsem takovou jak v zari nezazila. Kdyz ne rijen, tak listopad ut musi vyjit. Tobe vyjde uz rijen, ale ja bych chtela aspon ten listopad .

pulguita
2. lis 2016

@lory303 No já jsem taky měla v tom září tu MS silnější než normálně. Prostě při čekání na test jsem mrkla na intimku a byla trošku špinavá a pak jak se to rozjelo tak že ze mě lítaly dost velké kousky a to už jsem tak dlouho neměla...mívám ji spíše slabou. Tak jsem si to taky myslela, jestli jsem náhodou nebyla těhotná, a nějak se to neuchytlo. Ten minulý měsíc jsem měla 2 dny vysokou teplotu odpoledne. Ale nakonec prostě MS přišla. A test v den MS negativní. Proto mě překvapilo, že tento měsíc mám více dnů tu vysokou teplotu odpoledne, ale zároveň mám strach jestli je to uvnitř nějak špatně a že to prostě zase nedopadne dobře. Přítel mi říká, že pokud mi přijde MS, tak bych měla jít k lékaři at se na mě podívají, jestli je vše v pořádku, protože od toho co se snažíme, tak je to jedno s druhým. Tak jsem zvědavá, jak nakonec dopadnu. Mi je jedno jestli tento nebo příští měsíc, hlavně ať je vše v pořádku a zvládnem to 🙂

wildcat87
2. lis 2016

@lory303 děkuji...
No popravdě řečeno já si BT...čípek ...hlen...ovu testy dělala ale každý cyklus vše jinak než předchozí... cykly různě dlouhé a tak jsem se do toho tak zamotala že jsem raději přestala 🙂

wildcat87
2. lis 2016

@pulguita děkuji...ja už si fakt připadám jak blázen... ani vlastně nevím jestli je to stín na tom testu a nebo ne a jen mám halucinace.... Zkusím testnout za dva dny... i kdyz jak se znám 🙂

lory303
2. lis 2016

@pulguita taky pujdu k dr.jestli dostanu MS. Zase trosku spinim ☹ pujdu to zaspat a rano dam vedet. Dobrou noc 🙂

janccaaa
2. lis 2016

Ahoj holky..trošku se Vám sem vetřu... Jsem dnes cca 8DPO a pátrám po jakémkoli příznaku ..a NIC ☹. Termín MS mám 7.11. (za 5 dní), hrozně se to vleče a na testování je zoufale brzy.. ☹ Není tu nějaká čekatelka s podobným datem ? 🙂

pulguita
2. lis 2016

@lory303 Tak jo. Dobrou noc! 🙂
@wildcat87 no my tu blázníme skoro všechny, tak buď v klidu. Zkus za dva dny a uvidíš. Při nejhorším si zajdi k lékaři na krev a ten ti řekne na čem jsi. Drž se!🙂
@janccaaa jen se vetři 🙂 Příznaky můžou a nemusí být. Takže buď v klidu🙂 Myslím ze petrysek181 by mohla mít podobné datum jako ty🙂

janccaaa
2. lis 2016

@pulguita
..no já vím a snažim se být v klidu, ale víš jak 🙂 Děkuju ... 😉

@petrysek181
jéé, mám stejný datum pondělní (ne)očekávaný MS.. 😀 Pociťuješ už nějaký náznaky? 🙂

petrysek181
3. lis 2016

@janccaaa ahoj tak budeme na pondeli cekat dve😀priznaky zatim zadne jen obcas me poboliva bricho a sem porad unavená uz treti den sem v sedm v posteli tohle sem nikdy nedelala ale zatim to beru na lehkou vahu nemuzu to přisuzovat k nicemu a co ty? ?☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru