Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

lucije11
4. lis 2016

Tak me se taky rozjela MS🙁no tak aspon vim na cem sem..takze zas nic...

lory303
4. lis 2016

@lucije11 Luci možná uz jsem se te ptala, ale jak dlouho se snazis ty o mimi? jinak je mi to líto, že MS dorazila, ale na druho stranu, víš na čem jsi a můžeš se snazit další měsíc. Jsme na tom stejne, taky mám MS, končí mi 10.11., a pak začíná ta hezčí část - snažení 🙂 držím palečky a doufam, že nam to vyjde další měsíc 🙂

pulguita
4. lis 2016

Ahoj holky, teď už jsem konečně z práce venku🙂 Nakonec jsem musela makat a nestihala jsem vás číst, natož odpovídat. Tak si to všechno pročtu a budu postupně odpovídat🙂

pulguita
4. lis 2016

@wildcat87 A normálně míváš jak dlouhé cykly? Stalo se ti někdy takové zpoždění? Zase je fajn, že měříš teplotu, takže to máš tak trochu pod kontrolou 🙂 Moc ti budu držet palečky aby se miminko hezky zavrtalo a údrželo se, kde má. Takže zítra ráno měř, ale hlavně zachovej klid a odpočívej, i když s malým to je asi těžké, co?🙂 Budu na tebe myslet🙂 Já si myslím, že když dnes teplota stoupla, je to na dobré cestě🙂 Musíme tomu věřit🙂

wildcat87
4. lis 2016

@pulguita děkuji moc... no malej je drak tak se ale budem snažit... no nemam cykly uplne na den ale vetsinou mezi 26 az 30... ted to pocitam jako kdybych teda mela.ten 30dni.
Ted me zacala bolet od odpoledne hlava doted jsem to zvladala ale ted uz to neslo... vzala jsem si paralen o tom vim ze kdyztak neublizi. Jsem zvedava kolik zitra rano namerim... a tobe to uz verim snad ted v tom listopadu vyjde a bude krasny vanocni darecek
<3

pulguita
4. lis 2016

@luciikhol No já jsem minulou neděli měla hroznou chuť na tulení, a pak jsem si taky říkala, že jestli se mi tam už něco uchytilo a náhodou bych znovu měla ovulku, tak abych pak neměla 2mimča, ale nakonec nechytilo se ani jedno😀 Myslím, že v těhotenství už bys ovulaci neměla mít, proto se nic neděje kdyby jste se později tulili se vším všudy 🙂 Na začátku to asi je možné pokud má žena třeba 2ovulace v jednom cyklu, ale to musí být dost velká náhoda. Když teď máme co dělat at se strefíme do jednoho, tak 2x v jednom měsíci to musí být už z pekla štěstí🙂 Lékař ti vše vysvětlí, buď v klidu. Vždycky jsou zvláštní případy, ale většina lidí to dělá a v pohodě. Hlavně záleží na tom jak se budeš cítit ty🙂
Jak jsem nad tím tak ještě uvažovala, tak vlastně ten porod vyprovokuje to první miminko a to druhé chudák musí ven ať chce nebo ne 😀 Je to všechno zajímavé🙂

pulguita
4. lis 2016

@lory303 Tak jsem dorazila domů a vidím na stole ty dva testy co dneska došly. Snad je využiju tento měsíc. 🙂Taky jsem přemýšlela nad tím zkusit testovat trochu dřív než dorazí ta MS. Jen abych věděla jestli v té době je nebo není pozitivní a pak třeba klesne ta teplota a neuchytí se to. No ale zas někomu kdo těhotny je tak mu to ukáže pozitivní až dlouho po vynechané MS, tak zas at ho zbytečně nevyplytvam. No uvidím jak se budu cítit tento měsíc, třeba to nakonec zase vydržím čekat a dočkám se vynechání MS a teplota bude nahoře.
Jinak jsem se dívala na tu aplikaci a myslím, že tam píše, že ti kalkuluje automaticky kolik dní máš cyklus podle posledních cyklů. To znamená že když tak si tam zaznač, kdy ti začala MS třeba ty poslední měsíce od toho července. Mi teď ukazuje 27 dní, coz je teda pravda protože 28 den bych byla dnes,kdyby mi včera nepřišla🙂 Jinak ovulaci ukazuje ten světle zelený rámeček a plodné dny jsou ty tmavé. Mi tento měsíc ukazuje ovulaci 12 den cyklu a to protože minulý měsíc mi přišla 12 den cyklu. Ale to je jen orientační. Pokud zaznačíš teploty, tak podle těch teplot ti vypočítá kdy máš přesně ovulaci a podle toho ti ji ukazuje i ten další měsíc. No však zkus třeba zapsat ty teploty z minulého měsíce, at víš jak to funguje a můžes pak porovnat minulý a tento měsíc co budeš znacit teď.🙂
Je mi líto, že máš zase ty křeče. Ha jsem dnes jako bych ani neměla MS. Prostě ani nemám nafouknute břicho, je to divné. Zkus si dát teplou sprchu, to mi pomáhálo jak mi bylo tak špatně po té ovu a pak mi bylo líp, ale nezvracela jsem. Jestli to taky nemáš od nervů, po tom vypjetí a čekání seš uvolnila a pak je ti špatně. Až půjdeš k lékaři, tak to řekni. Kdoví co ti řekne z čeho to může být. Já si myslím, že to tělo rozhýba víc hormony protože ví, že je to nová situace...vnikaji spermijky a o něco se snaží a naše ospalé hormony se začínají probouzet🙂 No snad ty moje nebudou jak sovy tento měsíc😀 Snad se ti brzy uleví. Když tak si odpočin, mi to včera pomohlo si lehnout a být v klidu🙂
@lory303

pulguita
4. lis 2016

@lory303 No a nakonec jsem zapomněla přidat tohle🙂 A navíc jsem přišla na to, že tu ovulku počítá podle délky té druhé fáze a délky posledního cyklu. Tzn.že můj poslední cyklus byl27 dní a fáze po ovulaci mi trvá 14 dní a 15.den dorazí MS, tak mi to určil i tento měsíc, tak uvidíme kdy mi dojde a kolik dní budu mít cyklus ..to je relativní. Mívám od 26-28 dní🙂

pulguita
4. lis 2016

@jennym07 Aha, tak děkuji za informaci. Já jen ať vím, jak se to projevuje, protože jsem měla strach teď před MS, at to není něco takového, ale takhle hodně mě to nebolelo. Tak ti moc držím palečky a jsem ráda, že ti to teď konečně vyšlo. Moc se opatřuj!🙂

wildcat87
4. lis 2016

@niky83 někomu dříve...nekomu později...ja např se synem měla test slaboulinký a dle UTZ jsem byla 4+6 dle MS...jde hlavne o to v prvni řadě vychytat kdy dochází k ovulaci...nekdo ji má v pulce cyklu...někdo ke konci a záleží take na tom zda máš pravidelný či nepravidelný cyklus....

pulguita
4. lis 2016

@petrysek181 Ahojky!🙂 Konečně jsme se dočkaly víkendu!😀 Já jsem nakonec taky v práci musela makat a teď to všechno pročítám a odpovídám🙂 No tak jsem taky ráda a víc v klidu, opravdu jsem se polekala. Stejně to mám divné protože ta včerejší divná bolest vůbec nebyla má normální bolest prvního dne a dnes mě taky nic nebolí a ani se mi nenafouklo břicho. Krev je světle červená, minulý měsíc byla tmavší a hustší. Nevím na čem záleží ya barva, a taky je pravda že jsem to tak nikdy neštudovala.🙂 No hlavně že přišla. Tu zatím nemysli že přijde. Kolik máš teplotu? Drží se nahoře? Budu ti držet palce ať se drží na hoře co nejdýl. Kdy ti přijede přítel? Na víkend jezdí domů? Tak se bude kochat z tvé výzdoby🙂 Hezky se snaž o víkendu odpočivat. Ha mívám na začátku MS průjem, tak včera a dnes to přikládám té MS. Uvidíme co a jak tento měsíc...snad bude klidnější😀 kdoví co na mě to moje tělo chystá, neřád🙂 Pěkný víkend!🙂

pulguita
4. lis 2016

@lucije11 No teda a ty jsi vypadala nadějně. No tak nevěš hlavu, aspoň máš po nervování. Hlavní je, že dorazila. Tak jsme to takové trio, beztak se ty naše MS domluvily a stávkovaly dohromady😀
@lory303
Mi by měla zkončit v pondělí, ale tím že je slabší možná zkončí už v neděli.
Tak snad nám to holky v tom listopadu vyjde🙂

wildcat87
4. lis 2016

@bobatko jeee tak to mam teda jeste mozna sanci...zpozdeni 8 dni...MS nikde...carky nikde ale teplota mi vcera klesla na 36.6 a dnes opet stoupla na 36.9...nic mi neni jen me dnes bolela hlava ale zadne priznaky ani jak pred MS ani na tehu...tak snad se mimi zavrtava

wildcat87
4. lis 2016

@pulguita ahojky...tak jak jsi na tom dnes? Co ta bolest.bricha?

pulguita
4. lis 2016

@wildcat87 No já mívám bolest hlavy a na to mi nezabírá nic, jen když jdu spát, ale mám to od plotýnek. Teď třeba po ovulaci mě taky bolela ale k večeru mě to přešlo, tak to od plotýnek nebylo, protože tu jen tak neodejdou. Tak snad tě brzo přejde. Tak se snaž jít brzo do postele, at se vyspíš, a čím dřív se vyspíš, tak se dočkaš rána a měření🙂 Kéž by se teplota držela nahoře. 🙂 No uvidíme co ten listopad přinese🙂 Snad budeme mít všechny krásný vánoční dáreček 🙂 <3 Opatruj se!

pulguita
4. lis 2016

@wildcat87 Já jsem dnes jako bych ani neměla MS. Je to zvláštní🙂 První den mě bolí břicho a cítím jak to tam všechno pracuje a včera nic, jen ta divná bolest. A dnes nic, ani břicho není nafouknute a to bývá po celou MS. No záhada🙂 Kéž by se ten tvůj mimísek pořádně zavrtal, moc ti to přeju. Tobě to prostě musí vyjít🙂

petrysek181
4. lis 2016

@pulguita ahojky teplota se drží nahore dnes 37,2 ale tes večer velka bolest v krizi boli uz tri dny dnes je to nejhorsi i bricho zacalo vecer ale to prestalo a zacinaji bolet prsa spis citlivejsi bradavky ale zatim je na vse cas jsem teprve 7dní po ovulce a 22den cyklu tak uvidime pristi tyden rozhodne☺ja sem dneska chytla nějaký pracovni den jak jsem prisla rozjeta z prace a vymalovala v kuchyni sloup kteey sem chtela mit taky hnedy takove prekvapko pro pritele😀sem s tim moc spokojena☺dbeska sem byla nakoupit a padly mi do oka vánoční ozdoby hned sem po nich sahla😁budou pekne ladit do bytecku a mam z toho radost zakoncim to pristi tyden nakupem kytek a je hotovo ted uz jen cekat na mimi☺je dobre ze to tak dopadlo a rozjelo se to jak ma byt a hlavne jsi na začátku snazenicka tak jedeme dal☺pekny vikend a odpocivej☺

pulguita
4. lis 2016

@petrysek181 Já ti moc budu držet palce ať ti to vyjde. Ty příznaky se můžou měnit. Snaž se myslet, že to vyjde. Na myšlenku o MS zapomeň, ať ji tím nepřivoláš. To budeš mít všechno krásné a přítel bude kulit oči. Ale taky musíš odpočivat! Teď jak už to máte skoro hotové, tak už to bude fajn🙂 Mi se taky moc líbí vánoční výzdoba. Jednou jsme měli stromeček vaz do konce února😀 Ještě že je umělý a neopadá. No ale než se nazdobí, tak to trvá a nechat ho jen pár dnů mi byla škoda🙂
No já za chvilku zase spadnu do toho snažícího kolotoče. To bude zase sranda.🙂 Jen ať je tento měsíc trochu normální🙂 Pěkný a klidný víkend!🙂 Snad stihnem načerpat sílu 🙂

luciikhol
4. lis 2016

@pulguita je to neuvěřitelný jaky je to zázrak když otěhotníme vit ☺ ja jsem se právě že začátku bala třeba ze me to bude bolet a ze by do me zajel moc hluboko ale bylo to vse v pohodě takže se toho už nebojím. jen me ted hrozne mrzí že jsem příteli neudelala zadne překvapení ze budeme mit mimi. Napsala jsem mi sms a pak jsme si volali ale zadne překvapení jako ze bych mu dala pozitivní TT a dudlík 🙂 tak mu chci připravít ted nějaký prekvapko ale vůbec nevím jaky 🙂

wildcat87
4. lis 2016

@pulguita děkuji....kéž by.
Hlava mě přestala bolet.
Koukám že jsme se tu hezky sešli... přinejhorším budu s vámi bojovat v listopadu taky.

pulguita
4. lis 2016

@wildcat87 To je dobře, že te to přešlo🙂 Ale klidně tu s námi můžeš pobývat i když budeš těhu🙂 Třeba nám tak přineseš štěstí a trochu nás v listopadu nakazíš😀

pulguita
4. lis 2016

@luciikhol Ale prosím tě, tak si to tak neber. Než dojede třeba něco vymyslíš. 🙂 Určitě měl z té zprávy radost i na dálku 🙂 Já ten test budu dělat s mojim přítelem, tak vlastně taky žádné překvapení mít nebude🙂 Když tak bych mu dodatečně nějaký dáreček koupila🙂

wildcat87
4. lis 2016

@pulguita no nevím nevím...Ted jsem si šla dát spršku jsem totiž jinak milovník horké vany což toho se teď varuji ale proč to píšu... jak jsem si zamířila proud vody na prsa malem jsem se posr.... bolesti a boli me bradavky do ted .... bohužel i toto mívám před MS.... buď opravdu prdolka boj prohraje a nebo prý i z kraje tehu bolí prsa... je fakt ze u maleho jsem to poznala opravdu diky nim....
No jsem opravdu zvědavá jaká bude ta teplota zitra.
Aspoň že mi to teď utíká tady s vámi

wildcat87
4. lis 2016

@pulguita myslím že největší dárek je to že za pár měsíců budete tři....

luciikhol
4. lis 2016

@pulguita Jj snad něco vymyslím 🙂 ja si testy právě dělala sama a když jsem ho mela doma a ukazovala jsem mu ty papírový TT tak dělal ze nic nevidí 🙂 ale už si to taky začíná uvědomovat ze to je pravda 🙂 tak uvidim a snad me něco napadne 🙂

pulguita
4. lis 2016

@wildcat87 No to říká hodně holek, že je bolí prsa a hlavně ty bradavky, tak třeba bto bude ono🙂 Já si myslím, že by ti jinak ta teplota nestoupla. Mi se držela 2dny stejně a pak spadla a nic, ale tobě vystoupila. Tak prostě buď se bude držet, nebo vystoupí ještě výš🙂 Moc ti budu držet palce. Hezky si odpočiň. Já už jsem taky v posteli. Dobrou noc🙂

pulguita
4. lis 2016

@luciikhol No až tě pak uvidí s pupíkem, tak si to uvědomí úplně. A když tě nic nenapadne, tak mu dáš dáreček za devět měsíců 🙂

petrysek181
5. lis 2016

@pulguita dobre sobotni ranko☺jelikoz sem odpadla uz v osm vecer tak ted tady cumakuju do zdi😀uz nemuzu zabrat teplota zatim nahoře 37,1tak uz by mohla vydrzet mrska jedna a nemusela by klesat😀vubec nevim co tu budu tak brzy vyvadet ale teba zase usnu ted me ceka nocni a to zas bude sileny tyden☺ja mam taky rada vanoce stromecek výzdoby kdyz vsude sviti světýlka a s malyma detickama jsou nejhezci kdyz jeste veri na jeziska☺jenze ja uz mam doma habana😁tak ten uz si rekne co chce☺peknou sobotu

wildcat87
5. lis 2016

@pulguita ahojky...tak teplota se drzi nahore 🙂 kdyby to tak chtelo uz konecne vyjit.....
Testy doma zadne nemam tak.pokud to klapne jako do ted a tepota se nehne smerem dolu...v PO budu testikovat...dnes jedem do CB.tak.tam nekde splasim lekarnu ale vydrzim

janccaaa
5. lis 2016

@petrysek181
Dobré ranko... tak jak se cítíš? 🙂 koukám, že píšeš,že teplota nahoře.... 😉 já zatím nic nepociťuju, jen mě včera začalo dloubat v podbřišku, jinak nic...ani na bolesti na MS nejsou. Budeš testovat v pondělí, když MS nedorazí ? 🙂 Jinak já jsem do Vánoc úplnej blázen, ještě ten sníh by to chtělo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru