Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

wildcat87
5. lis 2016

@sindel tyhle kalkulacky by meli zakazat 🙂 podle toho se hlavně nesmíš řídit.... nejpřesnější je to samozrejmne s pomocí dr ten ti ovu vypocita... ale sama je nejlepsi merit BT...na netu.je toho hodne.jak na to... a pak.jsou tady i ovu testy ale z vlastni zkusenosti mohu rici ze na me treba vubec nefungovali...druhou.slabouckou carku.jsem mela skoro.cely cyklus a to jsem je opravdu pouzivala spravne.... hlavne je to o tom ze minimalne 3 mesice jde pouze o pozorovani...jelikoz pak.muzes zjistit jak tve telo funguje a muzes porovnavat s ostatnimy cykly...samozrejmne se muze stat ze otehotnis na pr ni...druhy pokus ale moc nas tady takovych neni...drzim palce at ti to co.nejdrive vyjde

petrysek181
6. lis 2016

@pulguita dobre rano ja uz se picnu 😀zase od 5h vzhuru😀ta teplota odpo je dost preletava vem si ze dokaze pak spadnout i o 10 stupňů no schvalne zmer rano a pisni protoze nikde neni napsano ze nemuzes byt tehotna a mit menstruaci je spousta pripadu ja uz vecer nemela tak vysokou jako obvykle tak si rikam jo to vypada ze to pujde rano dolu a budu ocekavat ms a rano bylo37,2 takze se zatim drzi ☺u me je divne ze me pobolivaji bradavky to normalne nemivam a prsa se mi zvetsili☺ale znas to prijde ms a pak je budu hledat v podprsence😂😂no uvidim jestli vydrzim do stredy to nedostat tak skusim testik ale az se vyspim po nocni ty mi dej vedet kolik byla rano ta teplota☺

verviska
6. lis 2016

Dobré ranko holky ,začínám mít obavy .. dnes jsem 20 dpo a dnes ráno jsem si všimla ze místo toho bílého vytoku ho mám takový světle hnědý jakoby zabarveny krvi .... snad nepřichází menstruace :( ... kamarádka mi psala at nemám strach ze ho měla taky 2 dny a v pohodě. ..

verviska
6. lis 2016

A mám takové křeče jako před ms ale ne tak silné spíš slabší. ..

petrysek181
6. lis 2016

@verviska ahoj stat se to muze ale musíš jen spinit nesmi to byt klasicka krev nebo kousky pokavad je to jen malo a sem tam kapicka tak je to celkem normalni nekdo ma i klasickou menstruaci a je tehule☺

lucije11
6. lis 2016

Tak holky taky jsem dneska strasila uz v pul 7 jako ty @petrysek181 tak jsem projela fb a rozhodla jsem se ze si poridim do noveho bytecku susicku a dam ji na chodbicku do vestavne skrine😉 slysim jen chvalu na to a navic az bude mimco tak to fakt usnadni...
@lory303 neptala ses.no v unoru jsme si rekli ze su prestaneme davat pozor a v breznu jsme se uz poctive snazili a povedlo se bohuzel to bylo mimodelozni a v dubnu jsem zkoncila v nemocnici s krvacenim do bricha.takze jsme museli pockat a zacali jsme se zase snazit v srpnu ale ne intenzivne spis ze jsme si zas nedavali pozor.no a tenhle mesic jsme uz zacali poradne...
@pulguita no taky jsem myslela ze to vyslo...no a predstav si ze obvykle mam ms 4-5 dni a docela silnou a ted to byly jen 2 dny a dnes zatim nic mam jen intimku...uz jsem z toho blazen😅 no radeji jsem udelala test protoze jsem to mela podobne pri tom mimodeloznim.krvaceni jako pri ms ale o dost slabsi a o tyden po jsem mela pozitivni tehu test...stejne budu testovat pro jistotu jeste pristi tyden...

A gratuluju novym nastavajicim maminkam uz se tesim na fotecky z ultrazvuku😉

wildcat87
6. lis 2016

@pulguita ahoj...tak to vypadá že mimísek se neudržel... včera jsem ještě měla slabeho dušíka ale nechtěla jsem se přiznat a psát to sem aby to nebyl planý poplach a dobře jsem asi udělala...večer jsem dokonce našla hojný bílý výto jenže dnes tepota klesla na 36.6.... ☹ okamžitě jsem běžela na záchod a zniva test a je snehobílo ☹ ,....
Začal mě bolet podbrisek a už i v kříži tak čekám kdy jen dorazí mrška a budu se s vámi snažit dál. Snad ten listopad bude úspěšnější

verviska
6. lis 2016

Holky ! 1 DC ! :/ :(

petrysek181
6. lis 2016

Nevadi holky priste to vyjde☺ja jak to citim tak se k vam za chvili taky pridam a pojedeme od zacatku☺

svobodka14
6. lis 2016

Čeká nás nový týden a mě i s novou ovu. Dozvěděla jsem se že budu teta a jsem happy, manža má aspoň pro koho vybírat vybavení:D

pulguita
6. lis 2016

@petrysek181 Dobré ráno! Ty jsi normálně ranní ptáček🙂 Já jsem spíše noční můra, protože chodím pozdě spát. Tak včera večer pak teplota postupně klesala, ale na 37,1 Ráno jsem naměřila 36,4 což je normální na to, že bych měla mít MS, ale přes noc jsem spala bez tamponu a teď jak jsem šla na záchod, tak prostě nic...ani špinění, a při utření čistý papír. No nechám si intimku a uvidím. Ale tohle se mi nestalo. Vlastně jsem trochu špinila ve čtvrtek, pak to přešlo, pak to znovu začalo až večer. V pátek to vypadalo na jako že mám MS a v sobotu ráno už to taky vypadalo slabší no a odpoledne už nic. Tak tím, že ráno byla teplota nízká, tak myslím, že těhotná nebudu, ale je to všechno zvláštní. Test nechci dělat, možná kdyby byla ráno vyšší teplota. Nechci ho zbytečně plýtvat. No uvidíme.Teď po vysypání jsem měla zase 36,7 ale to jsou víc jak 3 hodiny od mého měření, takže to neplatí. No nevím. Těhotná nebudu, ale je to prostě všechno divné. A já myslela že s příchodem MS už je to všechno normální...ach jo🙂
Ty vypadáš opravdu nadějně! Jen at se ti drží nahoře ta teplota. Mě taky bolely dost prsa, ale pak to přešlo. Moc ti držím palce🙂

lory303
6. lis 2016

Ahoj holky, tak jaky jste meli vikend? Jak se citi tehulky a co je noveho u snazilek? Ja byla odjeta za Prahou na Tep faktoru a strasne si to uzila a trosku se i odreagovala. Sice odjizdim s modrinami a narazenym zadkem, ale to k tomu patri 😄kdybych nedostala MS, tak bych asi jet nemohla.

lory303
6. lis 2016

@pulguita ahojky, jak se citis? Co MS? Rozjela se ti poradne? Ja tento mesic ji mam o hodne slabsi jak minuly az mam z toho divny pocit. Vzdy prvni 3 dny mam uplne nasakly tampon, a ted jen na spicce nebo do pulky. Myslis, ze to muze byt neuplna MS ? Kdysi jsem cetla, ze kdyz neni MS jak ma byt, tak jakoby neprobehla ☹

petrysek181
6. lis 2016

@pulguita ahojky no to sem opravdu sova 😀 ale ted to půjdu dospat když jdu večer makat no uvidíš jak to bude dál ale je divné že si ms měla tak slabou kolikátý den si byla po ovu když si špinila nechci tě nějak nahlodávat ale zajímá mě to kdyby to bylo třeba deset dní mohlo se mimi teprve zavrtávat ale zase by si neměla teplotu 36,4 no uvidíš jak to bude dál třeba to byla jen slabší ms 🙂 já nějak moc nedoufám protože sama sebe dokážu vybláznit a pak bych byla jen zklamaná nějak to dopadne jdu chíili chrupat abych neusnula v práci 🙄 🙄 😅

pulguita
6. lis 2016

@petrysek181 No byla bych teď 18 de po ovulaci, ale ta teplota ráno je nízká, včera jsem ji naměřila protože jsem zaspala🙂 No asi jsem měla jen nějakou slabší a kratší MS. Spíš jsem ji čekala silnější po tom jak jsem cítila jak mi po ovu pracuje břicho, ale co. Uvidím co bude tento měsíc. Ty si odpočiň a nepřemýšlej! Zatím máš teplotu nahoře a to je dobře.🙂

pulguita
6. lis 2016

@verviska No teda! Tak tě vítám do klubu listopadových snažilek! Zase prostě musíme být rády, že MS dorazila a pak se zase můžeme snažit 🙂

petrysek181
6. lis 2016

@pulguita hm tak to uz je dlouho no nevadi dalsi mesic pred tebou ja sice teplota nahore ale budu si vyskat az tal 30 dc ted sem24 dc coz je jeste málo za normalnich okolnosti uz by byla teplota dole a zitra ms ale po clostiku az ta streda uvidim jestli teplota pujde dolu no poradne zalivej ctyrlistky at se mi to stesti usadi v brise a nam vsem tady taktéž 💕💕💕

pulguita
6. lis 2016

@lory303 Ahojky! To je fajn že sis víkend užila. 🙂 Já jsem si potřebovala pořádně odpočinout. Včera jsem dokonce zaspala ranní měření!😀 zastavila jsem budík a spala dál🙂 No já mám MS tentokrát dost slabou. Začala divně už v ten čtvrtek, v pátek byla jakž takž a včera od odpoledne čisto. Teplota ráno byla nízká takže nic ale včera odpoledne (když jsem vytahla bílý tampon, jsem naměřila 37,4! No je to sranda. Snad tento měsíc bude klidnější a snad se nám zadaří 🙂 Jinak o neúplné MS nic nevím. A co to jako znamená když je neúplná? Vím že jsem jeden měsíc mívala MS silnější a druhý slabší, ale takhle slabou ne. Zase podle teplot máme ovulaci a to je nejdůležitější, takže si nechci dělat vrásky. Myslím, že kdyby něco nebylo v pořádku, tak by ovulace neproběhla a podle teplot by jsme to poznaly, protože by tam nebyl vidět ten zlom kdy po ovulaci stoupne. Myslím, že to jenom kolísá ta teplota bez ovu. Nesmíme myslet na nejhorší. 🙂 Snad nám to v listopadu vyjde🙂

pulguita
6. lis 2016

@wildcat87 No ale MS ti ještě nedorazila ne? No když tak počkej a uvidíš jak se to vyvine. Ten dušík je zvláštní. A byl to stejný test? Třeba když je to jiná značka tak to může být z toho. No uvidíš, stejně ti budu držet palečky. 🙂

pulguita
6. lis 2016

@petrysek181 No mi začíná klesat teplota po tom 24 dní cyklu. Tak ti budu držet palce ať se ti pořád drží nahoře a zamlouv si tvé druhé dvojče😀 Kdy budeš teda testovat? 🙂

pulguita
6. lis 2016

@lucije11 Já sušičku nemám ani na ni nemám místo, ale měla bych ji strach používat na normální oblečení at se nesrazí. Na ručníky a osušky to musí být super hlavně v zimě kdy to trvá dyl než uschnou🙂 Jinak moje MS se asi domluvila s tou mojí protože já ji mám taky nějak krátkou a slabou , tak ti nevím.🙂 Já testovat nebudu protože měřím BT a ta je po ránu nízká. Což znamená že bych těhotná neměla být. No snad budeme mít tento měsíc víc štěstí.🙂
@svobodka14 Držím palce ať ti to tento měsíc vyjde 🙂

svobodka14
6. lis 2016

@pulguita Děkuji moc! Tobě taky🙂 byl by to teď hezký Vánoční dárek🙂

lory303
6. lis 2016

@pulguita Asi se budu mene pozorovat 😄to uz asi rikam po 10, ale pokusim se. Uz se tesim az bude po MS a budem si merit teplotu. Ja kdyz mam MS tak teplotu nemerim.

wildcat87
6. lis 2016

@pulguita no už tomu moc nevěřím MD teda zatím nikde ale testy byli oba Pepino nebo tak nejak... no uvidim kdy se spusti mrska a jestli teda behem.dneška či zítřka dorazí... když ne testnu znova

petrysek181
6. lis 2016

@pulguita ja ti dam dvojce😁az se mi orosilo celo😁testovat zkusím to ve stredu zatím potaji nereknu nic priteli a uvidíme to budu ale teprve 12dpo no ale uz by tam mohlo byt neco videt a kdyz ne tak budeme zkouset dyl jak tu vsem radime😀

pulguita
6. lis 2016

@svobodka14 Kéž by se nám to do vánoc podařilo!🙂

pulguita
6. lis 2016

@lory303 No já bych se taky už neměla tak pozorovat, ale vždycky se i něco divného semele, tak mi to prostě nedá🙂 Teď jsem zase začala špinit a trošku i s krví...ach jo to si ale se mnou to tělo pohrává. Já jsem včera odpoledne měřila (i když jsem se nedávno zářekla, že už odpoledne nebudu měřit 😀),protože jsem přestala dokonce i špinit. Tím, že už je to slabší, tak zítra ráno budu měřit, protože zítra už by byl poslední den mé normální MS🙂

pulguita
6. lis 2016

@wildcat87 No však uvidíš, jestli se ti nakonec spusti, nebo co naměřiš zítra. Pořád je ta teplota celkem vysoká, jakou míváš teplotu před Ovu? Které jsou ty tvoje nízké teploty? Třeba zase zítra stoupne. No kdyby přišla MS tak už se zas nebudeš tak nervovat a můžeš brzy začít se snažením🙂

svobodka14
6. lis 2016

@pulguita Budeme doufat, já si teďkom odpočinula, načerpala novou energii a řekla jsem si, že na sebe přestanu tak tlačit.

pulguita
6. lis 2016

@petrysek181 No budu ti držet palce ať je to aspoň to jedno🙂 Já už zase začala špinit a trošku s krve...skoro po dni bez ničeho🙂 No kdoví jak se mi bude dařit v listopadu a prosinci...Kéž by se zadařilo...ale je to ve hvězdách...nejvíc si uvědomuji, že vůbec nezáleží na mě, ale na tom jestli se mému tělu zachce otěhotnět 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru