Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

tornadolu
10. lis 2016

@pulguita dobré rano ano chce to čas teplotu budu sledovat.Dneska je mi malinko divně od žaludku ale to bude ok najím se a bude to dobrý a šup do práce..

petrysek181
10. lis 2016

@pulguita dobre rano tak sem nevydrzela a snehobily test takze cekam zítra nejdele ms teplota spadla sice jen na37,1 ale na testiku uz by bylo neco videt 13 dpo tak se dvojcatka nekonají pekny den☺

pulguita
10. lis 2016

@petrysek181 Dobré ráno! 🙂 Vidím, že tě k večeru honí černé myšlenky, ale buď trpělivá. 🙂 Vidíš, teplota se drží a to je dobré. Takový malinký pokles nic neznamená. Test ti může a nemusí ukázat // Třeba zrovna jsi těhotná, ale třeba až příští týden se ti ukáže pozitivní test. Hlavně nezoufej, na to máš ještě čas, protože pořád to vypadá nadějně🙂 Já čekám na tvoje(moje) dvojčátko😀 Tak se drž a snaž se být v klidu, ať pak není mimčo moc nervózní a nebrečí mi🙂 Pěkný den ti přeju. Zítra už je pátek a konečně přijde víkend. Být tebou, tak raději zkusím testovat až v sobotu, třeba za dva dny už něco půjde vidět. Drž se a mysli pozitivně.🙂

pulguita
10. lis 2016

@tornadolu Dobré ranko! Uvidíš, že je to fajn.🙂 Kolik jsi naměřila dneska ráno? Spala jsi alespoň těch 6hodin vkuse? Tak snad se ti po snídani ulevilo. Pěkný den!🙂

pulguita
10. lis 2016

@luciikhol Dobré ráno! Jakpak se dnes cítíš? No na ty manželky jsem se jednu dobu taky dívala...je to sranda🙂 Pěkný den! 🙂

luciikhol
10. lis 2016

@pulguita Dobré ráno i tobě 🙂 dneska jsem akorát trošku nervózní ale jinak vcelku fajn, v noci už jsem ani nekrvácela ani nešpinila a teď jen něco málo špinění, takže vážně nevim co se mnou 🙂takže se nechám překvapit.. Jj je to sranda,občas se divim co tam dokážu vymyslet.. 🙂 taky přeji krásný den.

tornadolu
10. lis 2016

@pulguita naměřila jsem 37,5 ano spala jsem od 10do 6 a Ms stále nikde

pulguita
10. lis 2016

@luciikhol Tak to je fajn, že se cítíš dobře🙂 Takže tvoje MS trvá normálně déle? No uvidíš, co ti zítra řekne doktor. Snaž se být klidná.🙂

luciikhol
10. lis 2016

@pulguita No já většinou mam MS 1. den hodně slabou a pak už silnější a hlavně první dvě noci MS mam taky červenou, dneska v noci právě nic, takže to ani MS není si myslím 🙂 Jj snažím se spíš pracovat abych na to nemyslela 🙂

luciasek1987
10. lis 2016

Holky kdyz vim kdy presne byla ovu... ma smysl testovat 10 dpo?

pulguita
10. lis 2016

@tornadolu Ta teplota vypadá dobře , protože se drží nahoře a to by mohlo znamenat, že ovulace proběhla, protože po ovulaci se teplota drží nahoře. Pokud klesne, znamená to, že dorazí MS a pokud se drží může to znamenat těhotenství. Takže měr dál, ať víš jaké máš teploty každý cyklus🙂

pulguita
10. lis 2016

@luciikhol No vidíš, tak to opravdu vypadá nadějně. Tak se zkus nějak zabavit a zítra už budeš vědět 🙂

tornadolu
10. lis 2016

@pulguita 36.8.tamto byl preklil na tel 😉

tornadolu
10. lis 2016

@pulguita ano budu měřit dal 😉

pulguita
10. lis 2016

@luciasek1987 Někomu se může něco ukázat, ale být tebou raději počkám. Který den čekáš MS. Zkus v den očekávané MS nebo až když nepřijde. Já jsem jednou testovala v den očekávané MS a při čekání na výsledek jsem mrkla na intimku a začala jsem špinit, výsledek testu negativní a pak se rozjela MS. Teď už budu testovat pouze pokud nedorazi MS, dřív ne. Tím, že měřím BT vím na čem jsem a co můžu čekat.🙂 Proto nemám takové nutkání testovat dřív🙂

pulguita
10. lis 2016

@tornadolu I tak to vypadá dobře. Ja mívám takové poovulační teploty. Je to ale individuální...někdo je má výstavu a někdo nižší...hlavní je sledovat ty svoje teploty...podle nich poznáš co a jak🙂

luciikhol
10. lis 2016

@pulguita Jen doufám aby hcg stouplo aspoň trošku ať je tam ten náznak že se to tam drží 🙂 Jasný v práci je toho dost takže se toho nebojim že se nezabavim 🙂 dám pak vědět jak jsem dopadla 🙂

pulguita
10. lis 2016

@tornadolu *někdo je má vysoké a ne "výstavu" ...to jsem se zas překlepla já 🙂

tornadolu
10. lis 2016

@pulguita no sama jsem zvědavá děkan to poprvé tak uvidíme 😉 az přijdu z práce tak si udělám graf 😉

pulguita
10. lis 2016

@luciikhol moc ti budu držet palce aby stouplo🙂

tornadolu
10. lis 2016

@pulguita jen furt nechápu teploty co znamená a tak kolik stupňů co znamenají..nehajy odkaz at jíknu nemůžu to nikde najít..

luciikhol
10. lis 2016

@pulguita Děkuju moc 🙂 zítra budeme vědět na čem jsem..

babulinka1
10. lis 2016

Ahoj holky, chtěla bych ze zeptat. Před 10 dny jsme měli nechráněný styk a už mám 4 dny zpoždění. Nic na sobě nepociťuji, jen ráno mám hustý výtok. Včera jsem si dělala test a byl negativní. Myslíte, že můžu být těhotná? Je na test ještě příliš brzy? Děkuji za odpoveď

pulguita
10. lis 2016

@tornadolu Jednotlivé teploty ti nic samy o sobe nevypoví. Pri merení bazalní teploty se proste potrebuje ten graf z celeho mesíce. Kde jdou videt vsechny ty namerene teploty...jejich vyrazny pokles nebo stoupani. Z jedne nebo 2 teplot nic nevyctes. A po 2 mesícich merení muzes srovnávat, a videt jestli treba probehla ovulace a kdy.

pulguita
10. lis 2016

@babulinka1 Ahoj. Muzes a nemusís byt tehotna. Priznaky jsou taky relativni. Zalezi, kdy jsi mela ovulaci a kdy ti mela prijit MS. Treba jsi pred 10 dny uz mela po ovulaci. Ale kazda zena to ma jinak. Nektere muzou ovulovat ke konci cyklu. Testovat muzes znovu za dva dny a uvidís, ale nektery tehotnym zenam se ukazal pozitivny test treba az tyden po vynechani. Stat se muze cokoliv. Pokud si zajdes k lekari, tak ti podle krve reknou na cem jsi 🙂

babulinka1
10. lis 2016

@pulguita kdy jsem měla ovulaci právě nevím, ale myslím si ze 10 dní před MS uz bych měla mít určitě po. Mozné je ale vsechno... Nechci zbytečně bezet k lékari. Asi zkusím za pár dní test znovu kdyz se MS nedostaví. Nervozni jsem ale pekne...

petrysek181
10. lis 2016

@pulguita ahoj uz sem z toho jak na trni teplota je sice nahore ale břicho me tak boli ze cekam kazdou chvili jak se to rozjede jo vim muze to ukazat az dyl test ale clovek si dela naděje ze bytam neco maloucko mohlo byt videt☺mam kriticke obdobi😁😁😁ale jestli to dostanu tak se mi moc ulevi prsa boli jako blazen😀konecne jdu na posledni nocni mame v praci porad problemy tak mam co dělat kdyz to nedostanu tak to skusim v sobotu z ranni moci chodim porad na zachod tak je mozna tak naredena ze tam proste bylo malo na ukazani čárky ☺musim si to nejak zduvodnit😁😁

pulguita
10. lis 2016

@babulinka1 A míváš pravidelně MS? Délka te druhé fáze po ovulaci může být různá... Pokud nechceš jít k lékaři, zkus počkat ty dva dny. Buď dorazí MS nebo ne a zkus testovat znovu, snad se něco ukáže. Pokud ti nepřijde MS a test bude stále negativní, tak si raději zajdi k lékaři, aby to zpoždění nebylo třeba z jiného důvodu...např cysta atd...

tornadolu
10. lis 2016

@pulguita neco málo jsem si přečetla na netu kdyz budu mit cas tak si graf udělám 😉 ani bříško mě dneska neboli ubec a MS nikde zatim😉

babulinka1
10. lis 2016

@pulguita Právě že ted poslední tři měsíce jsem měla uplně na den pravidelné MS, proto mě to tak zaskočilo. O miminko jsme se chtěli snažit tak za dva měsíce, ale po pravdě když jsem viděla negativní test, nevím jestli to nebylo i tak trochu zklamání...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru