Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

raduzemlejna
29. lis 2016

@lokinsoon To jsi napsala moc hezky.. ❤ Ty jsi hodná a zasloužíš si, aby ti to vyšlo!! Moc ti držím palce, ať je to všechno dobrý!!!

lokinsoon
29. lis 2016

@llenka_li
To uz presne vim jeji odpoved,vite slecno ono se to proste nekdy napoprve nepovede a ja vas sem nemam kam dat. Urcite sama neuvidi duvod proc me zacit hlidat kdyz jsem poprve potratila. Je to gynda. Pro ne je to normalni. Kdyz jsem po kyretazi delohy chtela marodit a dat se trosku z toho soku dohromady,tak me sestra sprdla jak malou holku,ze to absolutne nepripada v uvahu. Ze to neni zadny velky zakrok a ze jine zenske jdou hned druhy den do prace. A ze pojistovna by s tim mela problem a ze kdyz nemam komplikace nevidi duvod me nechavat doma. Tak jsem podekovala se slzami v ocich za pochopeni a sla jsem pryc.
Proto si myslim ze je muj predchozi potrat nebude nijak zvlast zajimat.

raduzemlejna
29. lis 2016

@luciikhol No vidíš, šance určitě je.. každopádně je ta dušička určitě někde hodně blízko, když už u vás jednou byla, bude určitě i teď.. jen to třeba chtělo ten svůj čas. Uvidíš, že to bude dobrý. Kéž by!!! Moc bych ti to přála.
Ty jsi s tím vším jak já.. mě teď taky nechutná kouřit, jinak teda žádný příznaky nemám. Lehce mě popichuje v podbřišku, asi už dva dny.. třeba se tam něco hezkýho zabydluje 😝 Nechci si ale nic vsugerovávat.. normálně se nesleduju celý měsíc a děje se to normálně a teď kdejaký píchnutí před ms hned zkoumám, od čeho by to mohlo být..

nienin_que
29. lis 2016

@llenka_li přesně tak.

nienin_que
29. lis 2016

@lokinsoon pane bože kam to chodis ? To ty lidi v sobě nemaj kousek citu ? Já vím že se pak na gynde ale právě proto by se měli vzít do role a ty zensky tam chápat, asi to není velký zákrok ale psychická újma je obrovská ,na to se duraz nebere? To je hrozný. Jestli maj takovéhle přístup ,pardon jak na běžícím pase a žádný individuální přístup tak bych považovala nad změnou lékaře. Nemuzou přeci přistupovat stejně k těm co rodí bez problémů ostosest jako k těm co několikrát potratili. Nechci tě rozhodně vystrašit, ba naopak se ti snažím poradit, ale normálně bych se zamýšlela nad tím jestli ta péče je 100%

lokinsoon
29. lis 2016

@nienin_que
Nevim v jakym jsem tydnu,nedostala jsem se nejak k pocitani..zkusim si to tak zhruba spocitat. Minule jsem mela ultrazvuk ve 4tt a bola tam len takova mala bodka 🙂 v 6tt uz byla znat srdecni akce.

nienin_que
29. lis 2016

@lokinsoon já ti silene držím palce.
Někde přeci musí být ta spravedlnost. Já bych tam cinkla 😉 a rekni to že to před tím nevyšlo. Musí na brát zřetel .

nienin_que
29. lis 2016

Jinak děvčata me začíná být pěkně zle. Ráno mě cestou do práce třikrát tak natáhlo ze jsem málem hodila kachnu. V práci mám nutkání celý den. Zatim se drzim, v práci to tajim před kolegama ,tak by asi cumeli 😂

luciikhol
29. lis 2016

@raduzemlejna Já se teď taky snažím nepozorovat ale je to těžký, když jsem jednou ten pocit zažila tak spíš srovnávám s tím co bylo 🙂 Jsem opravdu zvědavá jak dopadneme, vážně už teď jsem jak struna 😀 když ti měla MS dojít dneska cca viď a ona zatím nikde tak ta chuť na testování je velká 🙂

luciikhol
29. lis 2016

@nienin_que Teď jsi mě pobavila 😀 prý "hodila kachnu" 😀 úplně jsem si to představila 😂

llenka_li
29. lis 2016

@lokinsoon to je hnus teda 😳😞 přístup lidi v dnešní době me asi nepřestane prekvapovat..

llenka_li
29. lis 2016

@nienin_que Jee, tak to si to pěkné uzijes, jestli budes trpět na ranni nevolnosti nebo treba celodenní, blee. Toho jsem byla naštěstí vzdy ušetřena 🙂)) a doufám, ze budu zase az se postesti 🙂

lokinsoon
29. lis 2016

@nienin_que
Chodim do Plzne k soukromemu gynekologovi. S doktorem nemam absolutne zadny problem. I jak mi oznamil,ze na ultrazvuku uz neni videt zadna srdecni akce pri prvnim tehu,vse bylo citlive,profesionalni,uklidnoval me,rekl mi ze mu je to lito..ale ta jedna sestra tam je hrozne nelidska. A vzdycky jsem ji tam zachytila kdyz jsem sla na gyndu s nejakym problemem. Sestrela me jak malyho parchanta. Druha sestra je rozhodne lepsi a citlivejsi.

nienin_que
29. lis 2016

@lokinsoon Kočko nenech si jimi odradit a znechutit, jestli je doktor dobrej tak se na sestry vybodni.

ajina94
29. lis 2016

Ahojky prosím máte některá stejnou zkušenost nebo aspon podobnou ? V Září jsem vysadila prášky.. v Září jsem to dostala ještě normálně ale v Říjnu jsem měla zpoždění 5 dní a teď v Listopadu 14dní :( test jednou s // pak s / a pořád dokola k DR jdu teď v týdnu ale zajimaly by me i vaše zkušenosti

dzogobela
29. lis 2016

@ajina94 nepravidelny cyklus je po vysazeni normalni. Ja mela cykly od 40 do 60 dnu. Ale ty carky jsou divny...

pulguita
29. lis 2016

@petrysek181 Ahojky, tak poslušně hlásím, že MS dorazila, takže na mě čeká prosinec a další kolo snažení🙂 Tak jsem zvědavá jestli nám Ježíšek naloží nějaké překvapení pod stromeček, nebo to nechá na 3 krále. 🙂 Tady se slaví kromě vánoc taky 3králové a děti dostávají dárečky dokonce tu prochází po městech královský průvod a je to moc krásné a děti jsou z toho na větvi (a dospělaci taky)🙂
Tady prostě ať jdeš k doktorovi kamkoliv, tak je to na dlouhé lokte. Jednou jsem se ze srandy objednala na oční a řekli mi, že berou až za rok! Takže kvůli tomu, jsme začali platit soukromé pojištění, kde by ti lékaři měli být trochu dostupnější, no hlavně kvůli tomu těhotenství a porodu, ať to je vše pod kontrolou. Nejhorší bude najít(vybrat) nějakého doktora, ale to až jestli někdy otěhotním. 🙂
Dnes jsem si říkala, jak je fajn to měření té BT, protože vlastně po celou dobu víš na čem jsi. Takže v mém případě nemělo cenu testovat. Snad mi ty testy nepropadnou dřív než otěhotním😀 Tak ti budu držet hodně palečky, ať si tvoji MS odnese čerťajz a ať ti mikuláš nechá malého andělíčka🙂

pulguita
29. lis 2016

@lokinsoon Moc gratuluji a přeji ať to všechno dobře dopadne, uvidíš že jo.🙂 A mám stejný názor jako holky...co nejdřív k doktorovi, ať jsi v klidu, že jsi pod kontrolou a pokud se ti sestřička nebo lékařův přístup nezdá, tak zkus najít jiného doktora. Moc ti držím palečky.opatruj se!🙂

pulguita
29. lis 2016

@raduzemlejna
@lory303
Tak holky dnes dorazila MS, tak snad vám tento měsíc nedorazí🍀🍀 Moc vám držím palečky🙂

lory303
29. lis 2016

@pulguita ja to vidim stejne, delala jsem si TT a uplne bilo ☹ takze se spolu pustime do dalsiho mesice urcite. Jinak ty to jeste do vanoc muzes stihnout 🙂 , ja uz neee.

pulguita
29. lis 2016

@lory303 Ale prosím tě, vykašli se na test a zbytečně se nenervuj. Řiď se teplotama! Pokud jsou nahoře, tak je to dobré🙂 Říkalas, že se drží nahoře, ne? Tak neboj, uvidíš, že to vyjde. Držím ti palce🙂🍀👶

petrysek181
30. lis 2016

@pulguita dobre ranko bylo by to pěkné dostat od mikulase takovy darek ale vis jak to chodi😀😀😀za tyden ti budu psat ze ms dosla😁bradavky boli cim dal tim víc ale to je následek hormonu ikdyz tento mesic to zaclo hned po ovu termin mam ve stredu netestuju žádné testiky doma nemam a ridim se taky podle bt po takové dobe už bezpecne poznam co se deje a je to lepsi nez testiky minuly mesic sem vedela tri dny dopredu ze ms dojde tak uvidim co mi prinese tento mesic ale nejak se tim nezabyvam a to je dobre☺tak ja jdu na kute zítra rano jdu darovat krev at sem vyspala pekny den☺

llenka_li
30. lis 2016

Tak i dnešní tt bily, chjo :( Nevim, jestli jit k dr nebo čekat az se to srovná samo a MS prijde. Pravděpodobně 34DC. Posledni spineni proběhlo 27. a 28.10. (Brala jsem HA non stop a placeba vynechavala) prasky neberu od 4.11. Jsem nervózní hlavne z toho, ze nevim, jestli vubec dojde ovu, bradavky bolí, bily výtok mam, podbrisek poboliva a jsem nafoukla jako balon..ale tehu a hormonální nerovnováha se nedají rozeznat - maji stejne příznaky..:(

pulguita
30. lis 2016

@petrysek181 Dobré ranko!🌞 Ale ještě neházej flintu do žita. Pokud se ti drží teploty nahoře, tak tam ta naděje je. U mě ta naděje umírá až s příchodem MS 🙂 Moc ti budu držet palečky, ať to vyjde🙂🍀👶
Já se teď musím zabývat vánočníma dárkama (hlavně pro přítele) protože mi ten hlavní dáreček kixnul😀 Navíc si dáváme dárky jak na vánoce, tak na 3krále tak si musím pohnout. Mikuláše taky slavíme, no je toho dost ale na mikuláše jsou jen sladkosti a ovoce🙂
Tak si hezky odpočiň 🙂 Ty seš dobrá, darovat krev, já jsem jednou po odběru krve omdlela a od té doby z toho mám strach. Až budu těhotná, tak to bude zajímavé😀 Ale hodně záleží na tom kdo a jak ti to dělá🙂 Pěknou středu ti přeji!🙂 Už jen 2dny a je tu víkend😀 Hurá🙂

pulguita
30. lis 2016

@llenka_li Ahojky, no vypadá to spíš na rozházený cyklus. Tak být tebou tak jdu k doktorovi at ti řekne co a jak a při nejhorším ti dá vyvolávačku, aby MS přišla a mohli jste se snažit dál🙂 Držím palce!🙂

lokinsoon
30. lis 2016

@pulguita
Dekuju mockrat. Asi mate holky pravdu,mela bych se objednat co nejdriv. Chtela jsem to puvodne nechat pred vanocema,ale pak me napadlo ze pred tema vanocema muzou mit sakra narvano a nebo v druhem pripade zkracenou pracovni dobu. Nema smysl riskovat. Objednam se.

lory303
30. lis 2016

@pulguita dneska ráno mi klesla teplota na 36.86 a včera byla 37.01, takže to vypada bledě. Když MS dorazí, přežiju to a pustím se do dalšího měsíce s tebou 🙂

llenka_li
30. lis 2016

@pulguita tak jsem si volala na gyndu a objednali me na 8.12. Ptala se, jestli těhotenství je dobre nebo spatne, s tim, ze pokud dobre, tak test to ukázat v 5tt jeste nemusí, a proto abych byla alespon 6tt, kde uz těhotenství muzou vyloučit a začít to nejak resit. A testama se ted pry nemam řídit..

raduzemlejna
30. lis 2016

@pulguita Ahojky, to nějak brzy teda né? Jééé, to je mi líto, já myslím, že šance ale byla.. škoda.. Že ty jsi pěstovala čtyřlístky pro nás a na sebe jsi zapomněla??? 😀 Ale hlavu vzhůru, máš před sebou nový měsíc snažení, užiješ si přípravy na vánoce atd atd.. 😉
Já dnes 32DC a 16DPO - stále nic, tak doufám, že už nedorazí.

lory303
30. lis 2016

@raduzemlejna Ahojky, TT si delat nebudes? Máš už nějaké příznaky? Já jsem dnes 27DC a 9DPO. MS už jsi měla mít? Já ji mám mít v neděli, tak snad mrcha nedorazí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru