Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

amona
19. bře 2012

@martinakl Aha, já myslela že jsi právě byla na té krvi abys to zjistila co nejdříve, odhadovala jsem tak 7 DPO..🙂 21 DPO jsi už ale musela mít i na testíku dvě dálnice, ne? 😉 Nevíš který DPO lze zjistit těhu z krve a kolikátý z moči? Z moči tak za 8-10, co?

martinakl
19. bře 2012

@amona No test byl pozitivni, ale druha carka porad takova slaba a moc nesilila, tak jsem sla jen rpo jistotu na tu krev. A ta hodnota me celkem uklidnila 🙂 Jinak // se mi ukazaly celkem pozde, az asi 32DC, testovala jsem i o dva dny driv a nic. A to jsem mela citlivost 10. V krvi by to uz melo vbyt znat ale driv. Ale podrobnosti fakt nevim 🙂

amona
19. bře 2012

To si ty // daly teda na čas...:D No hlavně že tam mimísek je, to je nejdůležitější! 🙂 Tak at vše dobře dopadne! 😉

martinakl
19. bře 2012

@amona dekuju 🙂

maaajiii
21. bře 2012

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo podobnou zkušenost. Minulý měsíc jsem brala HA CHLOE ale od 20.2. jsem přešla na HA FOXINETTE. Menstruaci jsem měla mít minulý týden ve čtvrtek (tj.15.3.) a stále se nedostavila. Je možné že se dostaví později díky změně HA nebo je možnost že jsem těhotná? Děkuji M.

bjoucik.15
24. bře 2012

Ahojky holky, mám otázku. Mám teprve 2 dny zpoždění, ale myslím si, že bych mohla být těhu, ikdyž jsem si to nepřipouštěla, měla jsem příznaky. Teď mi je občas nevolno, ale už je to lepší. Prášky jsem vysadila 28.2. Je možné že by se nám to podařilo na poprvé? Protože minulý rok jsme se snažili a nic. Pak jsem brala 5měsíců HA. Dle počtů, jsme se trefili do ovulky. Kdy si můžu udělat testík, abych pak nebyla zklamaná....

salomee
24. bře 2012

@bjoucik.15 Dva dny po vynechání už by mohlo něco být..ale pokud vydržíš dýl, tak tím líp. Ono stejně kdyby to bylo teď negativní, tak by i tak naděje byla... 🙂 ..a takhle aspoň můžeš sledovat jak případná čárka sílí.
Ale samozřejmě z racionálního hlediska tak ten týden po vynechání, někteří dr. doporučujou dokonce jako ideální dva týdny po vynechání.-ale to jsou doktoři, ti to tak neprožívají🙂.

bjoucik.15
24. bře 2012

@salomee no právě.. jak mám vydržet 2 týdny, když mám problém i 2 dny 😀

bjoucik.15
24. bře 2012

a hlavně přítel pořád "už jsi testovala?" "už jsi testovala".... to je děs.... 🙂

salomee
24. bře 2012

@bjoucik.15 A máš doma test? Jestli se Ti nechce večer, což chápu, přece jenom ráno je ráno... tak zítra... proč ne🙂. Já jsem taky furt že vydržím, vydržím..no vydržela jsem týden po vynechání, ale chtěla jsem víc.. pak jsem jeden večer uklízela, hráblo mi a šla jsem testovat🙂. Byl to mamatest desítka a jasně pozitivní, jen o něco slabší čárka, ale ne duch ....ale měla jsem ovul. asi tak 17 DC...a s mýma 26dnovýma cyklama s tím týdnem vynechání to teda bylo tak nějak 16 DPO.. (tyjo no fakt! jen tolik)

bjoucik.15
24. bře 2012

@salomee týden?? :-O tak to bych asi nezvládla. říkám si, že testnu v úterý, to bude 5 dní zpoždění, teda, pokud nepřijde MS do té doby.

salomee
24. bře 2012

@bjoucik.15 No já to sama nechápu, byla to taková divná doba... jakože jsem "jakoby věděla", že je to tam, ale zároveň jsem prostě každej den čekala, že MS přijde... a tady v tom rozporu to nějak uteklo. Ten testovací den jsem byla na UZ, ale jen tak ze známosti, ne že bych se někam objednávala. Na UZ pochopitelně nic, cestou jsem šla do lékárny pro test, ale testovat jsem ještě nechtěla, ani krev jsem si vzít nedala.. nevím proč. Asi jsem chtěla být první, kdo to zjistí (ať už + nebo -), ne aby mi ten známý sděloval, jestli jo nebo ne a věděl to dřív než já🙂.

bjoucik.15
24. bře 2012

@salomee takže myslíš, že to mám zkusit zítra??

salomee
24. bře 2012

@bjoucik.15 No já říkám: Proč ne🙂. Když si vezmeš, že jsou tu takoví nadšenci, co testují sotva 10 dní PO a mají aspoň ducha...tak Ty se svým zpožděním už to snad budeš mít jasné a to i s případnou nadějí v případě negativního výsledku, že se to ještě změní. Co si budem povídat🙂... Jo a kolik dní od ovulace už by to mělo být?

vejula
24. bře 2012

@bjoucik.15 pokial ti 2 dni meškaju už by ti malo ukazať 🙂 zajtra z ranneho moču by som testovala

bjoucik.15
24. bře 2012

je to 11 dní po ovulce.... No dobrá zkusím testnout za to nic nedám 🙂

vejula
24. bře 2012

@bjoucik.15 11 dni po ovulaci? Tak to je ešte skoro. Ja som myslela že ked ti už 2 dni meška mrcha že si cca 15 dni po ovulacii

vejula
24. bře 2012

@bjoucik.15 či ty maš tak kratku lutelalnu fazu?

salomee
24. bře 2012

No jo, tož 11dní po ovulaci..to je tak akorát na to, aby když tam nic nebude, nebylo to ještě ztracené... ale taky jsem myslela, že je to malinko víc...záleží, jaký máš přístup k testům, jestli Ti nevadí že i když bude třeba negativní, pořád nebudeš vědět jistě, na čem jsi.
No já měla vždycky ovulaci jako hodinky- 14. den cyklu, ale nějak se mi posunula a nebýt toho, tak těhotná nejsem (navíc při mé frekvenci sexu je to fakt zázrak a asi to tak mělo být 😎 )

bjoucik.15
24. bře 2012

@vejula no takhle, my to zkoušeli více krát... 3 jsem měla poslední MS a snažení bylo 10,13,17 a 9 jsem špinila - to mohla být ovulka ne?. já to neplánovala, ale co následovalo pak, to není jen tak.Jen si to myslím.

salomee
24. bře 2012

A rozhodně doporučuju ten s citlivostí deset...jednotek, tu zkratku jsem si nikdy nepamatovala🙂. Pokud máš doma nějaké už koupené a míň citlivé, tak ty bych fakt nechala na pozděj a rači bych zašla ještě někam pro ten citlivější. (No teda jestli máš kam, chápu, že každej nebydlí mazi Tescem a Globem jak já😀)

papucka78
24. bře 2012

Ahojte, moja skúsenosť s testovaním tehotnosti: klasika, 2 týždne po IVF som išla na krvné testy - bol negatívny, doma som si ale pred tým robila tehotenský test a ten bol silne pozitívny, tak na druhý deň som znova zašla na krvné testy, znova negatívne, znova som si robila test z moču, bol pozitívny, po ďalšom týždni som išla na ultrazvuk a bum, som v tom, takže sa teším, ale tie nervy za ten týždeň.....................

fabiaan
24. bře 2012

@bjoucik.15 tak aj mne meskaju iba dva dni a robila som si vcera aj dnes a je to tam 🙂 slabunky pasik,ale je

bjoucik.15
24. bře 2012

@salomee mám s tou citlivostí 10 já ani jiný nechtěla 🙂 A máš pravdu nebydlím mezi Tescem a Globem, ale mezi Tescem a Kauflandem 😀

@papucka78 nervama bych umřela 🙂 ale je dobře že to dopadlo takhle 🙂

@fabiaan závidím, já se bojím toho zklamání :(

fabiaan
24. bře 2012

@bjoucik.15 len sa neboj a hlavne treba pozitivne mysliet,ja pri svojej diagnoze som nemala mat tak skoro a mozno vobec ani prve a pozri sa co robi pozitivne myslenie.drzim prsty

salomee
24. bře 2012

@bjoucik.15 Tak zítra čekáme na výsledek🙂
...jo a nezapomeňte si přetočit hodiny🙂

bjoucik.15
24. bře 2012

já pozitivně myslím, ale stejně mi je to k ničemu 🙂

Díky hodiny si přetočím, ikdyž radši bych spala o hodinu dýl než dříve :-/

bjoucik.15
25. bře 2012

tak jsem testla a nic, ale je pravda, že to nebyla úplně ta ranní moč, ale o 2hodiny později. v půl 5 jsem si test vážně dělat nechtěla.

salomee
25. bře 2012

@bjoucik.15 ☹ Tak ještě uvidíš, teď už bych to nechala až za nějakou dobu... nesmutni. Dokud není MS...

bjoucik.15
25. bře 2012

ja nesmutnim, tak trochu jsem to cekala...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru