Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

kristl85
9. srp 2013

@egyy Jejdamane, tak držím pěsti a dej hned vědět. Snad to bude v pořádku:(

vilki
9. srp 2013

Myslíte že si môžem urobiť test necelé dva týždne po nechránenom sexe? nejak ma pobolieva podbruško a a MS mám mať až o dva týždne. Už si vôbec nepamatám kedy som si robila test keď som bola prvý krát tehotná, ale viem že tiež dosť skoro lebo mi dr. povedal že veď tam ešte skoro nič nevidno ale test to už potvrdil.....

kristl85
9. srp 2013

@vilki Ahojky, no záleží to spíše na ovulaci, ale jestli jsi tu ovulaci měla také před 14dny stejně jako ten sex, tak to už by určitě na testu neco byt mohlo🙂 vetsinou se to objevuje 11DPO.

vilki
9. srp 2013

no ovuláciu som si vypočítala a vychádzala mi na tie dni .... takže uvidíme...asi testnem cez víkend....

egyy
9. srp 2013

@kristl85 Ahoj. No doktor sa mi ktomu vyjadril tak, ze: ved ste dostali nie? Tak mate odpoved, co riesite. ..bolo mi to luto, lebo ked rok cakam na // a zrazu Su tam a potom zmiznu, tak to zaboli. Zobral mi krv na hormonalny profil. Uvidime...

zuzulice
9. srp 2013

@kristl85 zrovna dneska, ale mám ještě týden do MS - stále negativní 🙂 i když mi to už nepřišlo tak bílé jako předtím... no nemá to cenu to zkoušet teď (GS mamatest), ale je to za pár korun, tak si ještě nějaké nakoupím na ten další týden a zkusím třeba zas v pondělí... středu, pátek 😀 a tak dál.
Jestli MS nepřijde, tak si chci pak zkusit i ClearBlue (je dobrý? máte osobní zkušenost někdo?), až se mi to teda ukáže na normálním testu.
Jinak se mi stále zvětšují prsa (tak předtím jsem je hledala po zemi, teď mi krásně drží tvar 😀) a podbřišek je takový jako by tam byl narvaný balónek - má to tak být?? takový vypoulený povrch 😀 a můžu se stále více utlouct po čokoládě... 😅

zuzulice
9. srp 2013

@egyy držím palce, ať je to v pořádku!! Možná by to chtělo citlivějšího doktora...

egyy
9. srp 2013

@zuzulice dakujem pekne 🙂 a vies co mi dal za diagnozu? Ze disfunkcia vajecnikov. Ja chapem, ze je to adi najpravdepodobnejsie, Kedze sa snazime uz 10 mesiacov ale.. minuly mesiac som urcite ovulku mala. Lebo tak som od bolesti vajecnika stol este nedoskrabala 🙂 aspon mi zobral krv a budeme mudrejsi. Mozno mi chyba nejaky hormon, to sa upravi a uz budem cakat na // 🙂

zuzulice
9. srp 2013

@egyy no já ty vaječníky taky nikdy kromě cyst necítila (ale to bylo jinak a podle UZ už zmizely - ono to bylo i vahou, dost jsem zhubla a pak na to brala ještě Lipovitan, na zlepšení funkce jater, a tím vymýcení cyst), nikdy jsem neměla ani PMS, no fakt ne. A najednou tohle... A špinit přece v těhotenství můžeš... a jak se to zahnízďuje, tak to můžou být ty bolesti velké... třeba chybí hořčík, cokoli, tak jsou křeče (to asi chybí mně, protože mám velkou chuť na čokoládu, a to mi prý chybí hořčík). Kdy se máš dozvědět výsledky?

egyy
9. srp 2013

@zuzulice ja som minuly mesiac brala magnezium, ale to kvoli tiku v oku, co som mala asi dva tyzdne 🙂 beriem inofolic a vitamin E. Asi ten inofolic to trosku rozbehol. No Dr. Ide na dovolenku, takze si mam zavolat 26. Som zvedava. Ja idem tiez buduci tyzden do Tatier, tak aspon na to nebudem mysliet. Ja som tiez stale potrebovala po obede cokoladu, ale ked dom brala ten horcik, tak uz nie. Myslis teda, ze mam brat aj dalej?

egyy
9. srp 2013

@zuzulice k tomu Clearblue. Mne rano vysiel baby test pozitivny a Clearblue vecer negativny. Niekto mi na to napisal, ze na nizsiu citlivost. 25 ci kolko a tie lacne maju 10. Poviem to uprimne, skoda vyhodenych 12 eur. Stacia ti obycajne lacne.. ked to budu tyzden vychadzat pizitivne, tak si sprav Clearblue a ten ti ukaze aj tyzden.

zuzulice
9. srp 2013

@egyy
já nevím, ale mohlo by to značit stále ten nedostatek hořčíku... Já mam zkušenost s tímhle - http://www.lekarna.cz/tabuletta-magnesii-lact-0... - teda bral to bývalý přítel na křeče v lýtkách. A co takhle pročítám, že se může omdlívat, být křeče a tvrdnutí břicha. Prý když to nepomůže, tak takové to rozpustné magnesium. Ale ujistila bych se u doktora, jestli to něčemu nevadí a nejsou u tebe kontraindikace. To by ti mohl říci asi i obvoďák, nemusí to být gynekolog, si myslím...
Jo a k tomu Clearblue, zkusím to, až mi ty levné vyjdou pozitivně... jestli to s tou mojí zvědavostí vydržím... 😅

egyy
9. srp 2013

@zuzulice ved sa ho potom asi spytam, ze ci nam brat alebo nie. Ale teraz zase ked neberem, tak mam chut na cokoladu 🙂 a ta je predsa len chutnejsia ako tabletka 🙂a ty si naco robis testy ked ti este nemeska? Citis, ze sa podarilo? 🙂 ja dom taka ista..na mne lekarne bohatnu 🙂

zuzulice
9. srp 2013

@egyy to máš pravdu, je to chutnější 😀 A ano, cítím, že se podařilo, je to silnější než já, něco takového jsem nikdy necítila, a to jsme se nesnažili... teda... činnost vedoucí k tomu stavu jsme vyvíjeli, ale ne cíleně 😀 ale bylo by to super 🙂

zuzaczech
9. srp 2013

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem našla tuto diskuzi, protože už jsem začínala mít pocit, že patřím do blázince!! 🙂 Jsem 7DPO a už od 4DPO se prostě něco děje. Buď jsem paranoidní, nebo si to vsugerovávám, nebo nevim. Od 4DPO jsem šíleně nafouklá a mám trošku zácpu, tři dny mě píchalo v podbřišku a od včerejška mě bolí bedra a dneska mně bolí prsa, jakoby vnitřně, většinou při chůzi (dodávám, že mám větši vnady 🙂) - jsem úplně cáklá?? Včera odpo a dneska ráno jsem se testla, věděla jsem, že je brzo a test byl bílý jako lilie, ale musím na to pořád myslet!! K tomu mám pitomej graf, ze kterýho není vůbec nic jasný ☹ www.fertilityfriend.com/home/468430 MS má přijít v úterý, to bude šílenej víkend :-/

egyy
9. srp 2013

@zuzaczech Ahoj. Vsetko je mozne, ale mne sa zda, ze ak by to bolo ono, tak by sa to teplota drzala hore.Neviem..ja si zatial bazalku nemeram, ale tak som citala. Viete z coho mam nervy? Ze priznaky pred ms su dost podobne s priznakmi na zaciatku tehu. Tak mi dufame a ako blbe kupujeme testy 🙂

egyy
9. srp 2013

@zuzulice 😀 😀 haha.. chapem 🙂 tak pokial to tak citis, tak silno drzim palce. 🙂 kamaratka mi hovorila, ze to zena citi.. ze sa nieco deje. Problem je ale ten, ze ja to citim a nie je to tak.. potom som smutna. Ale nech si doktor hovori co chce, viem, ze tento mesiac som bola, Len sa neudrzalo. Takze ziadna disfunkcia. Buduci mesiac je to tam 🙂

zuzulice
9. srp 2013

@zuzaczech no mam to dost podobně a pozoruju další podivné příznaky. A přesně taky 4 dny po onom osudném večeru 😀 byla jsem v práci celý víkend a nafučená, zácpa, tlak, bolesti v podbřišku, únava - já to tu mám o víkendu takové volnější, tak jsem to tu skoro celý prospala, nekecám... 😕 to jsem si říkala, že to snad není možné. A pořád se usmívám jako blázen. Asi jsem to tu někde psala, ale to nejdivnější jsou ty rozšířené zornice, potom takové ty lesklé oči, vlasy jsou matnější, ale mastnější, nejdou upravit a jako by změnily barvu. No, dneska mi přišlo, že jsou do zelena 🙄 takže jako už jsem na hlavě neměla jen modrou 😀 lupy se tvoří. Perorální dermatitida, svědění, zhoršení ekzému, celkově jsem taková mdlá a rozplizlá 😀 k těm prsům, nejen že se zvětšily, ale jsou citlivější (když zkoušim, jak moc se zvětšily a beru je do dlaně - omlouvám se za detailní popis), taky mi přijde, že jsou červenější bradavky a že prostě trčí 🙂 nevím, jak to popsat. Tohle se mi nikdy nedělo, takže já se nemůžu dočkat příštího pátku a dalších dnů 😕 BT si neměřím a nikdy jsem si neměřila. No, pokud to nedostaneš, tak i tak to může trvat delší dobu, než to u tebe bude testem zjistitelné, ne? No to jsem teda zvědavá. Je to takové zvláštní, když se jedná o pár dní čekání, ale i těch pár dní... mění celý život 😵

chris_n
9. srp 2013

@zuzaczech vidíš, a já nepoznám vůbec nic....

egyy
9. srp 2013

@zuzulice ved dobre dobre..ja to verim 🙂 sama poznas najlepsie svoje telo.. drzim palce. A skus vydrzat s tymi testami este chvilu. Aspon do pondelka 🙂

zuzaczech
9. srp 2013

@zuzulice To zní fakt jako těhu 🙂 To jsem fakt zvědavá a držím palce, ať tam ty // jsou 😉

zuzaczech
9. srp 2013

@egyy To je přesně to - MS nebo těhu? A s tím grafem... já vím, že teploty těhu neodpovídají, právě proto nechápu ty "příznaky"...

chris_n
9. srp 2013

@zuzaczech a není to jen vsugerované? já měla na jaře taky všechny možné příznaky těhotenstí (ikdyž jsem brala antinu), ale nakonec to byla jen psychika

zuzaczech
9. srp 2013

@chris_n Je to možný a vůbec bych se tomu nedivila 🙂

chris_n
9. srp 2013

@zuzaczech já mám zase naprosto jasnej pocit, že to zase nevyšlo tenhle měsíc... ale do MS je ještě čas.

zuzaczech
9. srp 2013

chris_n Kristy, to ale taky neznamená, že nejsi v tom 🙂 Spoustu holek tady psalo, že nemělo vůbec žádné příznaky.

zuzulice
9. srp 2013

@egyy no kdoví 🙂 když nic, tak nic, ale je fakt, že jak jsem předtím nebyla připravená, tak už nyní jsem 🙂 aspoň to tak cítím - a to stačí. Dřív jsem měla trošku problém, když někde nějaký mimčo křičelo 🙂 teď se při tom usmívám 🙂
Sranda je, že když jsme se poznali s tím mým partnerem, měla jsem takové vyloženě vize, že spolu budeme žít a všechno, a vše to vychází, nebyly to představy, ale jako vize. A před pár týdny jsem měla zase takovou vizi, že jsem ležela na posteli, i vidím přesně jak, a měla jsem břicho 🙂 a pak takový záblesk, jak jdu s malou holčičkou za ruku 🙂 nikdy předtím se mi to nedělo 🙂 trochu se zajímám např. o reiki, astrologii a numerologii, trochu o automatickou kresbu, ale ty vize, to nebývalo 🙂 a teď jsem prostě jiná. Jako by někdo byl se mnou a 2x jsem se "viděla" ve sloupu světla jako ochrany 🙂 teda, teď budu vypadat jak cáklá 😀

@zuzaczech taky moc držím palce! 🙂
@chris_n dost často cokoli v životě přišlo, když jsem to nečekala 🙂

A mám dvě známé, shodou okolností obě 77. ročník a obě příjmením stejně, které dlouho nemohly otěhotnět a ruplo jim v bedně a daly se na nějakou drastičtější dietu - a jak se soustředily na tohle, tak jedna kluka, jedna holku - a druhý už šlo samo - opět první kluka, druhá holku 😀

chris_n
9. srp 2013

@zuzulice kéž by .)

egyy
9. srp 2013

@zuzulice teda..a mna nevidis s bruchom? 😀

zuzulice
9. srp 2013

@egyy já tohle nikdy neměla, až teď a jen u sebe 😀 no, nechme se překvapit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru