Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petroska
2. zář 2013

@missuulle U prvního jsem testovala brzo,byl tam jen duch.I v den menzes jen slabé //.Neměla jsem vubec pěkné čárky a taky to naznačovalo,že to brzo skončí.U druhýho už byli čárky pěkné ale taky ne tak silné jako ted co mám.Pro jistotu jsem si fakt počkala ,jestli mrcha nedojde a testla až po toulání,dřív sem rači netestovala,skrz sklamání.Tak byt tebou to vydrž,kor když ti jeste nemeská a třeba to vyjde.My se ted snažili 14 dní ob den poctivě,tak by to bylo aby jsme se netrefily do správnýho dne 🙂,tak snad to tak supr i zustane.Záleží prý i na druhu testu.Je fakt že jsem vždy kupovala obyč testy z tescapo pár kačkách.Ted jsem si připlatila kde je 99% přesnost a čárky šplhaly krásně rychle

petroska
2. zář 2013

@missuulle Hele,já si taky nepřipadám jak těhotná.Nemám jediný příznak jen mě bolí břicho.Ani u těch dvou sem nic nepocítila.Nebylo mi nikdy zle nic.Takže příznaky fakt mít nemusíš.hlavu vzhuru 😉

beandy
2. zář 2013

@petroska Být tebou tak pak zkusím Clearblue digital, ukáže ti to týden ve kterým jsi. Ten si samozřejmě můžeš i spočítat, ale to že to vidíš černý na bílým je lepší a budeš klidnější. 🙂

jenyska4
2. zář 2013

@petroska naznačovalo, že to brzy skončí?Měla jsi slabé čárky a Ms ti to spláchla?

petroska
2. zář 2013

@jenyska4 Nenaznačovalo to nic,měla jsem slabé čárky. a v 7 týdnu nebylo furt srdíčko,ani pak po týdnu.Byl tam jen prázdný váček bez miminka.Musela jsem na revizy.Druhé těhu byli taky slabé čárky a srdíčko taky později ale vše ok ze začátku.A ted mám i na levném testu krásné //.
@beandy Ten Clearblue je přesný víc jak klasické testy?

petroska
2. zář 2013

Holky .Když budu tedy příští týden na kontrole 6+3tt tak jsem sedmí týden?To už by to srdíčko mělo byt 100%?

beandy
2. zář 2013

@petroska Jo jo, ale jen digitální. Test lze provádět už 4 dny před očekávanou menstruací, je spolehlivý a přesný. Ukáže ti buď - (nejsi těhotná) nebo + (jsi těhotná) a k tomu ještě týdny jak dlouho.

jenyska4
2. zář 2013

@petroska kdy jsi měla první den MS? já prvního srpna...

petroska
2. zář 2013

@jenyska4 Já měla 28.7.
@beandy Zkusím to tedy dnes sehnat

petroska
2. zář 2013

@jenyska4 Mívám krátké DC ,po 28,29 dnech

marin1
2. zář 2013

Jenysek4: delala jsem si test ale nic vcera jsem cely den zvracela ... nevim tem testum mamatest moc neverim

nonnni
2. zář 2013

@bolekat neni pravda, ze nic jineho v tele nemuze zvednout HCG. Treba cysta muze, trpim na ne a v krvi mivam mezi 18-50 jednotkami hcg, na coz by uz test s citliosti 10 jednotek reagoval.

bolekat
2. zář 2013

@nonnni jsem psala, ze nektere veci krome tehotenstvi to mohou produkovat.

nonnni
2. zář 2013

@bolekat promin, nedocitala jsem kazdy prispevek, reagovala jsem na ten, kde pises "a pokud je pozitivni a pak zmizi, tak uz nejsi, ale byla tehotna. takze tak. proste hormonalni zmena, jak pise vyse speedygon, je jedina a to gravidita. nic jineho to neni"...

Kazdopadne jsem ted zahledla jeste jeden tvuj prispevek, ze jsi ovulovala 18.8., mam to stejne🙂

beduin
2. zář 2013

co rikate na mamatest????? ja brala z kaufladu a nic tak snad tenhle je presnejsi,pani mi rikala ze je to vysoka citlivost a 99% 😀 tak uvidim ve stredu rano 🙂 krasny vecer tehulky 🙂

nonnni
2. zář 2013

@beduin GS mamatest? Tak o nem jsem psala dneska rano na jinou diskusi, vychazi mi svetlejsi, nez osatani. Mas to dvojbaleni, nebo ten do proudu moci (ja delala oba, jsem posuk)? Kazdopadne, hezky se mi vybarvil Dr. Max...nebo jak se ty lekarny jmenuji, u nas je tedy prave v Kaufu. Jinak se muzes kouknout na baleni, pokud tam mas citlivost 10 jednotek, tak je to nejcitlivejsi test, vic uz se nedelaji🙂 Hodne stesti!

bolekat
2. zář 2013

@nonnni ja jsem 18.8 neovulovala 😀 neventiluji tyto informace verejne na internetu 😀

nonnni
2. zář 2013

@bolekat tak to se omlouvam jeste jednou, evidentne jsem slepa...

beduin
2. zář 2013

@nonnni ano to dvou,jsou tam 2 testy a rikala mi lekarnice ze to mam zkusit rano a trochu odcurat a pak az odebrat moc a zkusit testovat! ten dr.max mam negativni ale mam teprv 1 den zpozdeni a k "oplodneni"teda pokud to vyslo melo dojit 18.8. takze mozna je jeste brzo,nevim ☹

nonnni
2. zář 2013

@beduin a mas uz deti? Nemuzes porovnat s tim, jak se ti barvil test tenkrat? Zeny filtruji hcg z krve do moce ruzne, nekdo muze mit dalnici pri stejnem HCG v krvi a druhy sotva viditelny stin...to se tezko takhle odhadne. Co myslis tim, ze k oplodneni melo dojit? Mas potvrzenou ovulaci, nebo doslo ke styku? Protoze to jsi take mohla otehotnet az o 3-5 dni dele...proste tech moznosti je fura. Ale to cekani je neprijemne, znam...

missuulle
2. zář 2013

@petroska a jak dlouho jste se snazili u jednotlivých dětí? my jsme se milovali každy den v te dobe kdy měla být ovu a podle testu i BT byla. Tak uvidíme. Moc jsem chtela květnové miminko,ale když nedopadne tak dopadne snad příště.

beduin
2. zář 2013

@nonnni ano mam 2 leteho syna,tenkrat jsem zjistila ze jsem tehotna az v 7 tydnu takze test mi zaril a ted se snazime o druhe dite! Ano vypocitala jsem si plodny den na 18.8 a byl i styk. Ms jsemmela dostat vcera tak jsme se testla a je negativni a ms taky nikde

nonnni
2. zář 2013

@beduin hmmm...tak to uz by brzy "neco" videt byt melo...zkus to zitra a dej vedet...drzim palce!

petroska
2. zář 2013

@missuulle u prvního jsem vysadila prášky a na třetí pokus se zadařilo ale asi to svinstvo stáhlo mimčo.U druhého to vyslo hned po revizy .Měla jsem si dát 3 měsíce pauzu ale ,počkala jsem na mrchu a vyšlo to hned první mesíc.A ted to vyslo hned po druhém snažení 😉 .Hlídala jsem si podle netu plodné dny a snažily jsme se ob den co 14 dní.Tak snad snaha bude stát za to

missuulle
2. zář 2013

jjj to doufám, já neberu prášky rok a snažení teď bylo druhe. a co je to ta revize?

missuulle
2. zář 2013

@petroska jjj to doufám, já neberu prášky rok a snažení teď bylo druhe. a co je to ta revize?

petroska
2. zář 2013

@missuulle revize je něco jako by potrat nechtěný

snuggy
2. zář 2013

Dle http://www.priznakytehotenstvi.eu/tehotenskytest/ již po 10 dnech je HCG detekován v moči.

missuulle
2. zář 2013

@petroska aha tak to jo,pořád to tu někdo zmiňuje a já nevěděla co, tak děkuju a teď tedy čekáš své 3.mimi a jaký si představuješ jména? a je ti jedno co to bude?

petroska
2. zář 2013

@missuulle Mám jen jednoho prcka-3leťáka 🙂 a ted snad vyjde holčička.Ale je mi to fakt jedno.Po tom všem co bylo ,bych si přála hlavně zdravé dítě a těhu bez problému,klidně i s přenášením 😀 .Jen at se nic neopakuje,to bych už asi nedala.Proto se ted neraduju,na nic nekoukám ,neplánuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru