Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

bublinka74
8. čer 2014

@dezyre to je dobrý 🙂 vidíš ,já dříve měla menstruaci bez příznaků právě a když jsem otěhotněla tak byly.Asi se mi to obrátilo,néé asi ale určitě 😉

bublinka74
8. čer 2014

Holky a chtěla jsem se optat,kdybych chtěla zjistit jestli ovuluji a jestli dozrává folikul,udělá mi UTZ můj gynekolog ? On to tam uvidí ,nebo to dělají jen na special.pracovištích,nevíte??

dezyre
8. čer 2014

@bublinka74 já si myslím, že pokud má tvůj gynekolog vnitřní ultrazvuk, tak to pozná. Ale psala si, že se snažíte teprve měsíc, zkus tomu ještě chvilku dát. Četla jsem,že když se Vám nezadaří během 4 měsíců, tak půjdete na umělé..

bublinka74
8. čer 2014

@dezyre nooo má vnitřní ultrazvuk jasné 😉 ,já vím,jen jak jsem byla na laparoskopii víš,měla jsem cysty,srůsty,zánět ,žádná sranda prý,vejcovody průchodné,ale řekl,že by to chtělo prostě do těch 4 měsíců,že ty srůsty a cysty se rádi vracejí prý ,tak ti nevím,spíše jak tu dost čtu a měla jsem ty cysty na vaječnicích,tak jestli vůbec nyní u mne probíhá to dozrávání víš,to by mě zajímalo 🙂

bublinka74
8. čer 2014

joo začala jsem užívat Gytnex,je prý dobr a hlavně zabraňuje vzniku těm cystám atd..ale jsou to bylinky ty určo neublíží že a kyselinu listovou ještě 🙂

dezyre
8. čer 2014

@bublinka74 já jsem taky cca jeden cyklus užívala gynex. Potom jsem ho už nenasadila a pila kontryhel a ráno popíjím mladý zelený ječmen. Je plný vitamínů, minerálů, enzymů a samozřejmě i listovka, do toho si dávám semtam jak mě napadne femibion pro plánování a I.trimestr. Mě se teda vždy osvědčil kontryhel, pila jsem ho jak u prvního, tak u druhého a i teď 😉 Ohledně těch cyst neporadím, musím zaklepat, že s tím jsem nikdy neměla problémy. Určitě si zkus na tu gyndu zajít. Jen je potřeba se objednat kolem data předpokládané ovulace a pak tam asi chodit pár dnů než ta ovulace nastane (co jsem tak tady občas četla, sama s tím zkušenosti nemám, kluci se oba zadařili po třech cyklech).

bublinka74
8. čer 2014

@dezyre jj děkuji,já počkám ještě jeden cyklus,přišel po té laparo.hezky na den už po druhé což je super,no uvidíme ...noo já šla na diagnostickou laparku,nic mi nebylo,jen jsem měla vyšší onko markry a ono ejhle,takových problémů ve mě :( hustý ...zajdu na gynekologii osobně a domluvím se s ním 😉

bublinka74
8. čer 2014

dezyre ...a Vy se též snažíte ju,jak dlouho 😉

dezyre
8. čer 2014

@bublinka74 my asi třetí nebo čtvrtý měsíc, ale nehrotím to 😉 Kluci zabírají dost času 😀

sarkad2856
8. čer 2014

@bublinka74 Hoj,tak to mě mrzí.No podle sebe asi soudím že jsou snad i vsugerované člověk se potom,moc pozoruje,nebo nevím,taky si to neumím vysvětlit

bublinka74
8. čer 2014

@sarkad2856 🙂 neva budem zkoušet dál,jen chci zajít ještě na gyndu pro zajímavost,když jsem měla ty cysty na vaječníku víš,tak jestli vůbec dozrávají vajíčka a tak 🙂 bůh ví jestli to funguje vůbec po takovém zákroku

sarkad2856
8. čer 2014

@bublinka74 Jasně no, taky bych tam měla zajít až asi po dovolené.
Známa na tom taky byla a povedlo se jim otěhotnět do 7 měsícu, a čaje nebo tak nepiješ?

bublinka74
8. čer 2014

@sarkad2856 noo já tam zajdu.nyní jsem to dostala tak ho požádám,jestli by se nejuknul kolem půlky cyklu co tam probíhá 🙂 ,já měla i přes všechny problémy holka menses pravidelnou jen hodně bolestivou a nyní po té operaci mě překvapuje,že se dotavila opět po druhé na den 🙂 .Čaje nepiju,byl mi doporučen Gynex kapky,jsou to všestranné byliny ...znáš ??? A jinak jsem si koupila listovku a začala užívat

bublinka74
8. čer 2014

sarkad2856 ...doktor nám dal 4 měsíce víš,že se ty cysty a srůsty vracejí ,pak doporučuje umělý ,je mi 39 let,taky už to není sranda asi 😀

sarkad2856
8. čer 2014

@bublinka74 neznám, jen jsem o něm už něco slyšela.Já brala Femibion, doporučila mi ho druhá zastupující doktorka že je tam více vitamínu
No já zase po tom samovolném potratu ty dny MS fakt trpím, křeče a je mi i špatně, mazec a prý je vše ok a byla jsem i u druhé doktorky a ta mi to taky potvrdila že je vše ok.Tak proč je mi teda tak zle?Krev vše i utz vše v pohodě, no nechápu

sarkad2856
8. čer 2014

@bublinka74 jj mám v rodině porodní asistentku a i sestru porodní takže něco málo vím i o umělem, ivf atd a říkala že tam chodí i 25 lete s problémama a rizikovou skupinou

bublinka74
8. čer 2014

@sarkad2856 kočičko,to je divné,já fakt problémy neměla,jen hodně bolestivou MS 3 dny ,musela jsem si brát dovču vždy ,tak mi doktor poslal na diagnostickou laparoskopii.Měla jsem to pravidelně,bylo mi divný proč,ale šla jsem.Noo,když jsem se probudila a všude hadice a pak mi řekli co mi vše dělali,fakt hustý :( ,nyní když to dostanu,nic mě nebolí ,je to super.

bublinka74
8. čer 2014

@sarkad2856 a kde pracují ty známý tvoji,v jaké nemocnici 😉

sarkad2856
8. čer 2014

@bublinka74 No jasně asi budu muset taky přitlačit na doktorku at udělá laparoskopii,protože to není možne před těhu mi nikdy nic nebylo ani jsem pomalu nevěděla že MS mám
Teta už je na invalidním duchodě, je to tatková sestra a dělala v Taborské nemocnici a její dcera má setřenice dělala v Českých budějovicích a ted nedávno začla dělat v jiném městě jen si nemužu vzpomenout kde 😀 to je ta postupujíci skleroza , ale zeptám se jí , kousek od Prahy

bublinka74
8. čer 2014

@sarkad2856 jj ta laparoskopie nic není fakt 😉 ,bála jsem se jí a nakonec šla a jsem ráda,že jí mám za sebou,protože by to vlastně mohlo dopadnout hůře ,mohla jsem přijít o vaječníky,dělohu ,nakonec to zmákli ....kousek od Prahy ju 🙂 není to Kladno 😀

sarkad2856
8. čer 2014

@bublinka74 Tak je to Benešov 😀 no pár km to ted aje ...
Musím se objednat moje dr jede na kongres a pak má dovolenou 😒 . a já zase budu jezdit na brigádu 🙂

bublinka74
8. čer 2014

@sarkad2856 a nevíš náhodou jaké 3 pokusy při umělém jsou zdarma ,když je to na doporučení lékaře

sarkad2856
8. čer 2014

@bublinka74 Musela bych se jí zeptat,ale co vím že mi říkala že pokusy možná hradí pojištovna je to minimum,ale ty leky kolem toho všeho leky a injekce i u IVF si hradíme samy a jsou to třeba i 30 000 kč abych prý byla obeznámena ... Ale až tady bude se jí zeptam a mužu písnout manželovi o víkendech bývají s dětmi u babičky

sarkad2856
8. čer 2014
bublinka74
8. čer 2014

@sarkad2856 to bys byla hodná ,jaký je rozdíl mezi IUI a IVF ...vůbec se v tom nevyznám 🙂

sarkad2856
8. čer 2014

@bublinka74
IVF a vše kolem něj
IVF tzv. in vitro fertilizace (oplodnění mimo tělo ženy) je metoda, která se řadí k základním metodám v asistované reprodukci.
K vajíčkům léčené ženy, získané při punkci vaječníků po hormonální stimulaci, se přidají spermie partnera, které jsou předem v laboratoři k tomuto účelu připraveny. Ke splynutí mužské a ženské pohlavní buňky tedy dochází zcela samovolně ve speciální kultivační misce s kultivačním médiem, uložené za vhodných inkubačních podmínek v kultivačním boxu.
K této metodě se přistupuje v případě, že spermiogram partnera vykazuje hodnoty odpovídající normálnímu spermiogramu zdravého fertilního muže. Jedním z nejdůležitějších kritérií je morfologie spermií. Při špatném výsledku je vždy doporučována metoda ICSI, aby bylo zabráněno proniknutí abnormální spermie do vajíčka a tím se minimalizoval vznik abnormálního embrya.

IUI – Intrauterinní inseminace
Jsou-li zjištěné hodnoty spermiogramu v normě a u ženy probíhá pravidelná ovulace, může být léčenému páru doporučena intrauterinní inseminace. Spermie, připravené speciálními postupy v laboratoři, jsou nabrány do katetru a zavedeny přímo do děložní dutiny ženy.
Pokud nelze z jakéhokoliv důvodu použít spermie partnera, je zde možnost intrauterinní inseminace s darovanými spermiemi – AIUI.

bublinka74
8. čer 2014

@sarkad2856 ahá tak doktor se zmiňoval o IUI ,přítel má spermiogram v pořádku,takže ted zjistit moji ovulaci,říkal právě,že by bylo vhodnější to zavést přímo do dutiny děložní

sarkad2856
8. čer 2014

@bublinka74 Je to i lepší a šetrnější metoda pro ženu to IUI ... Tak určitě to výjde 😉

bublinka74
8. čer 2014

@sarkad2856 teď jsem se dočetla,že v Gestu v Praze je IUI hrazeno pojišťovnou bez ohledu na věk,schválně tam napíšu 🙂 a děkuji za rady 🙂

sarkad2856
8. čer 2014

@bublinka74 Jasně za zeptání člověk nic nedá, nz 🙂 ono se toho dá i dost vygooglit
Chci se pokusit o Tiramisu, tak jsem zvědavá, ještě jsem to nedělala, jak to dopadne nebo si pochutná odpadkový koš 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru