Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

ratatooy
17. čer 2013

@kacik87 no to ještě neni nic proti tomu co musí podstupovat plno holek tady s plno diskuzí o Ivf,jinak s placením je to častá mýlka lidí že plati pojištovna,pojištovna pouze hradí utz,a lekařské vyšetření a na nektere leky přispívá,jinaká nás to stálo 30tisic a to byla ještě nejlevnejší a zakladní varianta jinak samoplátce to stojí kolem 100tisíc,a to musim řict že je halda lidí kterejm nestačí ani 6 pokusů

aplless
17. čer 2013

ahojte tak mne skoncila ms 8.5 testy som robila 13.6 dnes som bola na sono a nic nebolo vidiet pritom vsetky testy boli pozitivne, tak mi zobrali krv uvidime

consti
17. čer 2013

@kacik87 taky záleží do jakého centra jdeš. My byli ve státním a celý cyklus IVF nás vyšel na 4000,- a to je částka, co jsme dávali za ISCI (metoda vpíchnutí spermie do vajíčka). Jinak léky jsme měli proplacené atd. Takže nás IVF draze nevyšlo. Nicméně se mi tak nepodařilo otěhotnět a za dva měsíce jsem byla těhotná přirozeně 😀 😉 . Po těch letech fakt šok 😉 .

alzbeta.hod
17. čer 2013

Holky poraďte... jaké testy jsou nejlepší a po kolika dnech má význam testovat ☹

lenulikus
17. čer 2013

@kacik87 no menzes je vyvolany prave tym,ze sa uvolni vajicko (ovulacia) a putuje na svojej ceste...ked sa ti nic neuvolni..nemas z coho krvacat
skus zacat uzivat doplny ako inofolic, gynex a pod...ja som tieto uzivala.. a zacala mat z toho poz. tehu testy

kacik87
17. čer 2013

ratatooy a consti děkuji za odpovědi. Teda... doufám, že tak daleko nebudeme muset dojít...nikdy by mě nenapadlo, že otěhotnět je taková "fuška", když kolem mě je tolik "náhodných početí"... Jinak 4 a 30 tisíc to je trošku velký rozdíl. Já slyšela spíše o té vyšší částce.

lenulikus to je mi jasné, ale když mi menzes vyvolají a pak ho dostanu... Jinak jsem si četla na netu, že je možné mít ovulaci i bez menstruace... Asi počkám, jestli to dostanu tento měsíc a zkusím znovu navštívit svou lékařku. Snad mě zase neodbyde s tím, že na to nemám myslet a ono se to časem podaří ! 😠

kacik87
17. čer 2013

@lenulikus zatím zkusím ten čaj korty...... četla jsem tu nějaké názory a prý dost pomohl 🙂

lenulikus
17. čer 2013

@kacik87 no skus 🙂 ono aj ten gynex to su kvapky cisto len z byliniek..a inofolic nie je nic ine ako kys.listova a inositol 🙂

kacik87
17. čer 2013

Počkám na další menzes a pak hned šupnu do lékárny 🙂 zatím beru jen kyselinu listovou, ale zkusím se poptat na něco na podporu ovulace... To čekání je hrozné :(
Kažkopádně děkuji všem pisatelkám za rady i osobní zkušenosti 😉

ratatooy
17. čer 2013

@kacik87 je fakt že státní car je levnejší ale ma taky mnohem menší ůspěšnost třeba náš brno unica ma pomale 70%ůspešnost,pak zaleži jaky použivaji leky a jaky na koho sednou,ja dala za leky 10tis a zbytek byli různy nadstandartní výkony u embryjek

kacik87
17. čer 2013

do těch 30ti tisíc se mi to zdá celkem optimální (dá-li se vůbec financemi ohodnotit cena dítěte), snad chápeš, jak to myslím. Asi se ta cena odvíjí i od počtu pokusů, viď ? Jinak spermo už jsme byli minulý měsíc (výsledek dobrý)... Zkusím se zeptat na ten ultrazvuk, nebo jinou metodu zjištění ovulace. Nechci čekat rok, když mi třeba chybí jen nějaký hormon, který můžu dostat v tabletkách :( :( :(

kacik87
17. čer 2013

@ratatooy jinak jsem se dívala na fotky, že jsi měla lepší zkušenosti s TT odpoledne. Měla jsem zatím Mamatesty, Rapyclear, babytest...s citlivostí 10 všechny (asi fungují dobře, neměla jsem nikdy ani dušíka) jen mi příjde, že celý den hodně piju (i 3 l) a když jdu čůrat, jestli se to vůbec pozná z tak rozředěného vzorku :( Asi už fakt blázním, když si zdůvodňuju měsíc po měsíci negativní TT 😠 ☹ 😒 😢

ratatooy
18. čer 2013

@kacik87 no co pokus to jina cena úokud ti meni leky a nechceš třeba nebo chceš nejky výkony u embryjek,jinak k tem testům mamatest na houby,ten rapidclear ten ružovej celkem jde nejlepši su uplne obyč proužky a ja mam nejlepši skušenost s testama z lekarny dr.max

hills
18. čer 2013

ahoj baby mam 30 dnovy cyklus plus minus 2-3 na 18sty den cyklu som mala ovulku teraz som 11 dpo ale test negativny...kedy by som mala tstovat ? nemal by uz test ukazat keby som bola tehotna ?

kacik87
18. čer 2013

@hills ahoj, někomu se to ukáže, (co jsem tu pročítala) po pár DPO, někomu v den Menzesu (což je vlastně tvůj 29.den,počítám-li dobře) a někomu ani po 14 dnech zpoždění ...

kacik87
18. čer 2013

@ratatooy díky za info .-) jinak jsem si nakopila z Dr.Maxe Lady testy, zítra má dojít menzes, tak uvidíme 🙂 Pondělní test negativní, ale pořád doufám...

hviezdicka111
18. čer 2013

@hills mne prvy krat ukazalo// 40DC 🙂 u kazdeho je to inak 🙂

kacik87
19. čer 2013

@hviezdicka111 a jak dlouhé jsi měla DC? Dnes 28DC negativní :(

lucinkab
19. čer 2013

@kacik87 ahoj aj som 12DPO ( a mavam vzdy 11DPO) teplota hore som teda 29DC a tets labulinky duch-skoro nic tam nevidno 🙂 🙂 🙂 idem pockat do tych 18 dni po ovu...ak nepride ms je to jasne aj bez testu 🙂 😎

eliska07
19. čer 2013

@alzbeta.hod Ja osobne som bola spokojná najviac s digitálnym testom zn. Clearblue - ideálne je testovať sa v deň očakávanej menštruácie (vtedy mi okrem + ukázal už aj dobu tehotenstva 2-3 týždne). Ale na teste je napísané, že je dostatočne spoľahlivý už aj 4 dni pred očakávanou menštruáciou. Veľmi skôr sa neoplatí, pretože aj keď môžeš byť tehotná, nemusí Ti to test ukázať. A jednoznačne je určite najlepšie testovať ráno - prvý moč - ak si tehotná, je v ňom najväčšia koncentrácia toho hcg. Skúšala som sa testovať aj s rapiclear - ale nepáčil sa mi... Bol síce lacný, ale nikdy mi nič neukázal - aj keď som sa s ním možno testovala aj priskoro...

hviezdicka111
19. čer 2013

@kacik87 ja som vzdy mala cykly 28dnove 🙂 ale vravim az na 40mi vysiel pozitivny test 🙂

kacik87
19. čer 2013

@lucinkab teda, to vypadá fakt profi 😲 😲 😲 Jinak jsem ráda, že nejsem jediná, kdo v těhle dnech nemůže dospat a testuje 🙂 děkuji i za ten test, můj vypadal ráno podobně a když jsem kroutila jak kroutila, ducha jsem nenašla ... ale jak čtu vaše příspěvky, neztrácím naději 🙂

Děkuji .-)

kacik87
19. čer 2013

@hviezdicka111 doufám, že u mě to bude to stejné .-) měla jsi nějaké příznaky ? já krom píchání v podbřišku, což může být vlastně cokoliv jiné příznaky nemám... ani prsa mě nebolí

kazunomiya
19. čer 2013

@lucinkab jeej no hadam nebude treba cakat az do 18 DPO 🙂 mozes si test skusit zopakovat zajtra alebo o par dni, ale asi uz to tam je 🙂 vraj nevadi ked je ciarka slaba, hlavne je ze tam je.

alzbeta.hod
19. čer 2013

@lucinkab vidím náznak 🙂

azmuk
19. čer 2013

Baby testujte v den ocakavanej MS, alebo po jej vynechani. Len vtedy mate istotu a nemusite hladat duchov 🙂 Drzim palce!

suzief
19. čer 2013

Tak já bych už také nejraději hned testovala ale myslím, že je ještě brzy, já bych měla mít menses příští týden a zrovna to vychází na dovolenou v Chorvatsku, tak doufám, že se nedostaví a já budu v tom, testovat budu tedy až tam, držte pěsti!😀

lucinkab
19. čer 2013

Baby, ja kašlem na to bude bude , nebude nebude, vsetko je ako ma byt..... ☹ ☹ ☹ aspon sa ukaze prava tvar mojho vyvoleneho kym sa daco zadari 😉 😒 ahojte 😎

1aduliatko1
19. čer 2013

ahojte, ja som dnes 39 DC a na 37 DC som si robila test a bol negatívny 😒 ešte počkám do piatku a potom test zopakujem...toto čakanie je neznesiteľné, ako rada by som videla na teste krásne 2 čiaročky 😉

kacik87
19. čer 2013

zkusím to i odpoledne 🙂 jsem nepoučitelná a nedočkavá ... 😢 😖 😠 ☹ 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru