Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

dezyre
1. zář 2009

Andi .. i já moc gratuluju.. taky jsem si dělala ten stejný testík úplně jako první, ale asi za půl hodiny mi to nedalo a zkusila jsem i mamatest 25 .. a byly tam obě taky jasně, pěkně a rychle vidět 🙂

sasko25579
1. zář 2009

NIKI83
to kedy sa ti ukaže ci si tehotna zavisi aj od testu.na každom to je napisane. su aj take kde sa to da zistit myslim 48hodin po styku.ale aj take co zistis až ked ti meškaá.počula som velmi dobre ohlasy na RAPID RAID test.

andelka
1. zář 2009

dezyre: Já jsem si teď udělala i Mamatest, pro jistotu a jsou tam taky //. Sice ta druhá je slabunká, ale je tam.
Oběma děkuji 🙂

draci: A ty už máš těhu potvrzené od doktora? Já uvažuju kdy tam mám asi zavolat. 😕

dezyre
1. zář 2009

Andi, myslím, že nic nezkazíš tím, když nebudeš otálet 🙂.. asi čím dřív tam půjdeš, tím líp.. ;).. Já tam dokonce šla dva dny před MS a už viděl "něco" i na ultrazvuku..

dracinek
1. zář 2009

andelka: co si píši z jinýma holkama tu na koniku tak je ideální jít tak v 6tt nebo v 7tt aby bylo uz videt srdicko. Chci si zatím skočit asi jen na potvrzení těhotenství a na ultrazvuk az tak za týden-dva

andelka
1. zář 2009

Já tam nechci oxidovat zas moc brzy, ať je to fakt tutovka. Říkám si, že v neděli budu 18DPO a v pondělí bych tam zavolala. Dneska jsem 32DC, to znamená začátek 5tt? 😕 tak za týden by to mělo být akorát, ne?

dezyre: Ty jsi krásný zvláštní případ 😉 🙂

tixi
1. zář 2009

ahojte pridam aj ja svoju skusenost, test som si spravila hned rano den po ocakavanej menstruacii a vysiel pozitivny, pre istotu som si spravila este jeden ale ten mi len potvrdil ten prvy 😅 sla som k lekarovi, ale ten mi po vysetreni povedal, ze nic neciti a podla menst. kalendara som pravdepodobne v prvom alebo druhom tyzdni, takze mam prist tak za dva tyzdne a spravi ultrazvuk.V lekarni som objavila digitalny tehotensky test od ClearBlue a na nom mi vypisalo 1-2 tyzdne, zajtra som objednana k lekarovi na ten ultrazvuk tak som zvedava 😀

flamenga
1. zář 2009

andelka trošku ťa poznám a registrujem už dávnejšie z tém..... veľmi veľmi blahoželám a držím silno prsty, nech všetko dopadne tak ako má a aby si o deväť mesiacov držala v náručí vaše dieťatko 😵 🙂

brisilda
1. zář 2009

tixi tak mi prosim ta daj vediet na IP kedy uz bolo na sone nieco vidiet dakujem 😉

tixi
1. zář 2009

brisilda urcite dam vediet ako som dopadla 😉

andelka
1. zář 2009

flamenga: Děkuju moc 😵

len
1. zář 2009

Andělka, gratuluji 🙂
Počítej, že cca 20.DPO můžeš na utz vidět dutinku, tak o 10-14 dní později už by mohlo být vidět srdíčko. Dřív to moc nemá cenu, dr. ti maximálně tak nabere krev, aby ti řekl, co už víš teď - hCG tam je.

andelka
1. zář 2009

len:Děkuju. 🙂 No taky si to myslím. Asi nebudu spěchat. Za týden tam brnknu a uvidím. Stejně mě asi neobjednají hnedka, ale až jak budou mít volno. Ono to rychle uteče, mám co dělat furt. 😅

dezyre
1. zář 2009

Tak koukám, že jen já jsem byla taková nedočkavá 😀
Andi.. máš pravdu, jsem nějakej případ.. připadne mi to celý divný.. prvně mi řekl, že podle ultrazvuku došlo k oplodnění asi před 3 týdny.. potom podle hodnot v krvi asi 10 dnů od oplodnění..

andelka
1. zář 2009

dezyr: Ono se to srovná, neboj 🙂

dezyre
1. zář 2009

Já doufám Andi ;).. každopádně podle poslední MS jsem 5+3

dezyre
5. zář 2009

Ahoj holky.. tak jdu Vás hned informovat 🙂 zjistila jsem, že když jsem byla u toho doktora dva dny před očekávanou MS měla jsem HCG už asi nějakých 800 (to mi řekl, že je to nízké, že jsem těhotná tak deset dní od oplodnění a jak jsem pročítala diskuze ohledně HCG, tak se mi to nezdá).. no a o osm dní později už jsem měla HCG 19000 a nějaký drobný..
A co ty Andi? .. Už si se objednala? ..

andelka
5. zář 2009

dezyre: Tak to roste fakt pěkně 😵
Já ještě ne,nebyl čas, chystám se v pondělí, už mám nařízený budík abych nezapomněla. Oni mají totiž takové vtipné ordinační hodiny, že je kumšt se trefit. 😅

nadenkaaa
5. zář 2009

dezyre a nemozu to byt dvojicky podla toho hcg? 😀

jerrymona
5. zář 2009

ahoj dezyre. dlhsie som sa neozvala, jednak som nemala cas (kvoli praci) a cakala som, co povie lekarka.

takze som bola u jednej velmi zlatej lekarky, na ktoru som natrafila z internetu. pozrela si predosle vysledky z hormonalneho profilu a povedala, ze moze byt, ze mam zvyseny prolaktin (kvoli stresu), ale moze aj byt, ze sa znizila funkcia mojej stitnej zlazy.
odobrala mi krv a vysledky mi posle na mailovu adresu (dam potom vediet). ak mam zle vysledky stitnej zlazy, tak musim ist znova, aby mi zistili co mi je a nasadili lieky ak potrebujem.

inak si meram bazalnu teplotu, aby som zistila, ako to u mna funguje.
a nemam sa stresovat, popripade upinat na to, ze chcem silou-mocou otehotniet. lekarka sama povedala, ze aj jej sa podarilo otehotniet az po 16 mesiacoch, lebo sa na to tak velmi upinala.
je velmi mila a zodpovedala mi vsetky otazky, ktore som mala a poradila mi.

takze ak ma niekto zleho lekara, nech ho radsej zmeni, ak sa da. ja som len rada.

dezyre
6. zář 2009

Andi.. to mě už si dokotor dokonce objednal i do poradny 😅 příštý týden.. a mám se prý i zvážit 😀 Jsem zvědavá, kdy tam půjdeš s jakými výsledky ... moc moc doufám, že vše bude v pořádku 😉
Nadi .. tak dvojčátka by se mi líbila 😀 ... kdy se to vůbec pozná?..
Jerry ...určitě dej vědět jak si dopadla.. držím palce .. 😉

jerrymona
7. zář 2009

ahoj dezyre.

takze lekarka mi poslala vysledky hormonalneho profilu a ze su v norme, akurat ze mam ist na testy, co sa tyka stitnej zlazy. ta je tesne v normale. takze to moze ale aj nemusi zapricinovat, ze nemozem otehotniet. uvidime co povedia vysledky.

tebe sa dari dobre?

dezyre
7. zář 2009

Ahoj Jerry...
Možná už si to někde psala, ale nevzpomínám si... jak dlouho se snažíte o miminko? ..
A kdy budeš vědět výsledky?
Mě se daří fajn.. ve čtvrtek jdu poprvé do poradny 😉

jerrymona
7. zář 2009

10 mesiacov sa snazime. na tie testy este len mam ist, asi az na buducu stredu, takze to este potrva. najradsej by som isla hned, taka som netrpezliva.

tesim sa s tebou, ze sa "vam" dari.

dezyre
7. zář 2009

Děkuju moc Jery 😉
Jinak my jsme se sice o miminko intenzivně nesnažili, ale antikoncepci neberu dva roky a nějak extra pozor jsme si nedávali 😉 takže už jsem si pomale myslela, že někde bude chyba.. ale za poslední rok jsem přibrala 6 kg a asi mi to k tomu dost pomohlo 😉 Mě tvrdila jedna známá, že taky po tom co přibrala okamžitě otěhotněla.. tak nevím jestli na tom něco bude 😉

jerrymona
8. zář 2009

takze sa mam prepchavat? pri mojej stresovej praci sa to neda. 😀

dezyre
8. zář 2009

To asi ne 😀 😀 😀 já přibírala pomale a postupně, protože tak před dvouma rokama jsem měla taky stresy a při 175cm jsem měla 52 kg, vůbec jsem se sama sobě ani nelíbila 😉 a až teď nedávno jsem přibrala a otěhotněla jsem v podstatě hned ... tak nevím, jestli i toto může mít vliv...

jerrymona
9. zář 2009

no ja vazim pri vyske 160 cm skoro 53 kg, ale nevyzeram na to. kazdy mi hovori aby som pribrala, ale myslim, ze si radsej pockam do tehotenstva 😀

aknomis
13. zář 2009

dnes som si robila testík - mamatest, 26 DC a test bol snehobiely... stalo sa vam to, že v 26 DC, 2 dni pred očakávanou menzes ste mali snehobiely test a potom neskor v dalšom testovaní sa vám tam ukázali //?

andelka
13. zář 2009

aknomis: Nezáleží ani tak na DC ale na DPO (dnech po ovulaci). Já jsem měla sněhobílý test 28DC a to proto, že jsem testovala moc brzo. Další jsem si dělala až 32DC, tj. 13DPO a byly tam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru