Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

petrysek181
27. srp 2016

Jinak ja ze začátku snažení taky nevěřila bazalky ale teď poctivě a už mám koupené i ovu testy aby jsme to neprosvihly😁

pulguita
29. srp 2016

@petrysek181 Ahoj petrysek181
Je tak snad Vám ty 2 měsíce utečou rychle a naplno využijete ten měsíc.
Neznám ani clostik ani gynex, tak Ti v tomto směru nemůžu pomoct. To ti předepsal lékař? Myslíš, že bys bez toho neotěhotněla? Já se začnu informovat, až tak po 3měsících snažení. My jsme se snažili v sobotu. Podle jedné aplikace v mobilu jsem měla mít ovulaci v neděli, ale myslím že ji mám spíše dnes, nevím. Taky si neměřím teplotu. Uvidíme. Pochybuji, že bych otěhotněla tak rychle. Kdyby ano tak by to možná mohla být holčička. 🙂
Měj se hezky! 🙂

petrysek181
29. srp 2016

Gynex sou přírodní kapky a slyšela sem sem na ne hodně pozitivních ohlasů 😊clostilbegyt jsou hormonální tablety a ty předepisuje lékař ja to zato zkusím taky bez tabletek a uvidím kdyžtak v lednu něco zkusíme budu ti držet palecky at se tam ta holčička hezky zavrta😀pěkný den

maky91
29. srp 2016

@markulinek84 jak přesně jsi na sobě poznala, že jsi těhotná?

aphr0dite
29. srp 2016

@maky91 já to tušila kvůli bolesti prs, vždy mě trochu bolely při ovulaci, a tentokrát nepřestaly. bolelo to až do cca 3. měsíce. taky jsem měla zvýšenou teplotu 37,1 +/- a zimnici. pak jsem měla zpoždění, tak jsem si udělala test a končeně tam byly čárky 🙂

pulguita
29. srp 2016

@petrysek181 Já od konce června užívám kyselinu listovou. Původní plán byl začít hledat miminko v září, ale četla jsem spoustu příspěvků o tom jak to dlouho trvá, než se otěhotní, tak jsem navrhla začít už tento měsíc. Tím, že jsme se do toho pustili až v sobotu, tak si nedělám moc iluze. Podle aplikace bych měla ovulaci v neděli, ale myslím, že ji mám dnes. Nevím, jestli to nezkusit ještě dnes. Zas si tak říkám, že kdyby to vyšlo z té soboty, tak bych věděla přesný den početí. 🙂
V září už se pak do toho pustíme naplno, tak kdoví. Holčičku bysme si oba moc přáli, ale co má být tak to bude, hlavně ať je to zdravé a hezky to zvládnem. Nakonec zapadnem obě v říjnu! 😀
Papa a měj se moc hezky!!

petrysek181
29. srp 2016

Ahoj pulguita no ja nevím ale já se řídila podle aplikace v men.kalendáři a zjistila sem ze ovulaci mám úplně jinak než mi ukazuje😀u nás by jsme byli taky rádi za holčičku ja uz mám patnáctiletého syna a holčička by byla vysnena😊to by byla sranda kdyby se nám povedlo oběma v říjnu mohli by jsme si projít tehotenstvim spolu 😀uvidíme nějak to vše dopadne ale jinak držím palecky at se nám brzy zadari😀

pulguita
30. srp 2016

@petrysek181 Ahoj petrysek181
Mi taky připadá, že to moc nesedí s tím, co mi ukazuje ten můj men.kalendář. Pokud bych ani po tom září neotěhotněla, tak si asi začnu měřit tu teplotu, ať vím.
Jeee to by bylo fajn!😀 Obě najednou těhotné a ještě by to byly holčičky 🙂
Kéž by to vyšlo! 😀
Krásný den přeji! 🙂

petrysek181
30. srp 2016

Musíme tomu věřit že to vyjde😀ja co sem začala měřit bazalku tak sem zjistila že ovulaci mám jednou třináctý den cyklu pak zase osmnáctý takže je to loterie a proto začínám samo až teda v říjnu s ovu testy at máme jistotu😀dej vědět jak si dopadla tento měsíc budu držet palce a když to nevyjde tak si vzpomen na mě ze ja sem taky pořád snazilka😁hezky zbytek dne😊

pulguita
1. zář 2016

@petrysek181 Já si myslím, že tento měsíc ještě určitě přijde MS.Měla by přijít příští víkend. Uvidíme. Když ne, tak bych si udělala test, ale dřív si ho dělat nebudu, protože se mi to zdá zbytečné. Pozoruji na sobě jestli se náhodou neobjeví nějaké příznaky, ale zatím nic moc. Nechci se na to nějak upnout, protože většinou je to jen v hlavě. Takže zatím dělám vše jako obyčejně. Nevím, jestli nezačít s měřením teploty, kdyby to v tom září taky nevyšlo. Zase se nechci moc "stresovat", ale kdyby to jen tak nešlo, tak bych měla alespoň měsíc k porovnání s říjnem. Krásný den přeji! 🙂 Za měsíc už budeš snažilka na 200% Budu na tebe myslet a držet palečky 😀

petrysek181
1. zář 2016

Ahoj a pěkný den 😊no jak pises že vše je v hlavě tak máš naprostou pravdu když byl přítel doma v červenci a začal i jsme se snažit tak sem snad měla všechny tehotenske priznaky😀😀testovala sem jako o život a nakonec menstruace přišla 😀teď sem si to zakázala a musím tomu nechat chladnou hlavu bazalni teplota je super ukáže ti přesně kdy byla ovulace a je dobré ji měřit ať máš podle čeho porovnávat muži se tě zeptat to bude tvoje první mimi😊ikdyz ja mám vlastně dítko tak se stejně můžu počítat k vám protože uběhlo uz dlouhých šestnáct let od prvního porodu😀dneska s tím milníkem jedu na střední skolu😀uz se tesim na říjen a přítel taky😊takže když se ti nezadali tak si budeme držet palce navzájem 😀je cajn si takhle s někým popsat a svěřit se chlapi pro to nemají moc pochopení ☺měj se fajn

petrysek181
1. zář 2016

Promiň chyby píší z telefonu😊

pulguita
1. zář 2016

@petrysek181 Ahoj petrysek181, doufám, že jste to dnes hezky zvládli. Hlavně ať je ve škole spokojený po zbytek roku.
Já zatím děti ještě nemám. Takže to bude moje první, no snad to bude v pohodě. Chci tomu věřit a snažím se být klidná, ale člověk na to pořád musí myslet. Mám z toho strach, ale asi je to normální. Bude to velká změna. Zároveň se moc těším. A kdyby to byla ta holčička, tak bych asi byla nejšťastnější na světě. Hlavně ať je to miminko zdravé. Uvidíme ten příští měsíc. Můj přítel má v práci jiné směny než já, tak přes týden to bude náročné, ale snad to zvládnem a zasnažíme se o to mimi i přes ten týden. 🙂
Já jsem taky ráda, že jsem na Tebe narazila, protože je pravda, že některé věci chlapy nechápou nebo necítí, tak jako ženské. 😀
Já taky na sobě pozoruji nějaké ty těhotenské příznaky, ale taky se snažím sama sebe držet při zemi. Myslím, že by to bylo moc velké štěstí, kdybych otěhotněla hned napoprvé. O mých pomyslných těhotenských příznacích jsem příteli raději neřekla, protože si myslím, že to je má představivost a chuť být těhotená. 🙂 Test bych si udělala, jen kdyby se opozdila MS.
Za chyby se neomlouvej, já ti v pohodě rozumím :-P
Měj se moc hezky! 🙂

petrysek181
2. zář 2016

@pulguita ahojky a přeji příjemný víkend který je před námi strach z mi mi je asi u každého na místě jak to člověk bude vše zvládat a podobně ale je to nejkrásnější věc kterou vám život dál takže všechny obavy zmizí když vidíš poprvé ten malý uzlicek v naruci😊tebe zrovna tobe to vyjde na poprvé a budeš šťastná mamina😊vem si ze poprvé sem otehotnela celkem bez problémů a teď teda taky to není závratná doba ale snažili jsme se půl roku a nic a teď musím čekat až se mi moje drahá polovička vrati😊ale nějak to dopadne pořád i říkám ze ještě máme čas i kdyby to přišlo v devetatriceti nevadí hlavně aby se povedlo chci i hlavně kvůli příteli který děti nemá takže se opatruj a brzy se ozvy😀

pulguita
2. zář 2016

@petrysek181 Ahoj petrysek181! Taky přeji krásný víkend!🙂
Uvidíš, že Vám to v tom říjnu vyjde. Třeba takový ten "odpočinek" přes tyto 2 měsíce, bude pravě to, co Vám pomůže v tom říjnu pustit se s chutí do práce... a vysněné miminko přijde. 🙂
Jedná kolegyně v práci o 2roky starší než já otěhotněla letos, ale až po umělém oplodnění. Nešlo jim to už dlouho, minulý rok zkusili 2x to umělé oplodnění a nic, no a letos to zkusili znovu a povedlo se. V lednu budou mít chlapečka...jejich první miminko. Pak mám ještě jednu kolegyni. Té se narodil minulý rok chlapeček a to jí bylo 41 a říkala, že otěhotněla "nechtěně". Otěhotnět v dnešní době "nechtěně" mi připadá padlé na hlavu, ale každý ať si dělá, co chce. Co jsem chtěla říct, je to, že na věku nezáleží. Znám holky, co měly míň než 30 let a nedařilo se jim otěhotnět a naopak starší, kterým se to povedlo za kratší dobu. Jak to má být, tak to bude.
Já jsem vždycky měla jasno, že bych chtěla mít miminko. Bohužel to v životě není jen tak lehké, takže teprve teď kdy mám 36, jsem se konečně dopracovala k tomu, že jsem snažilka😀
Co bude dál? Nevím. Sice na to pořád myslím, ale zase se snažím nemyslet jestli to nepůjde nebo jestli mi to bude trvat. Spíš mám chuť na to koupit už nějaké to oblečení, nebo hračku 🙂 Zakázala jsem si kupovat věci dopředu, jen jsem koupila takové látkové papučky s králíčkem 😀 To byl náš první miminkovský nákup. Přikládám fotku!😀
Tak se měj moc krásně a za úkol si dáme....myslet jen pozitivně a snažit se nepřemýšlet nad tím jestli se to povede a kdy, ať se moc nestresujeme.🙂

petrysek181
2. zář 2016

@pulguita jeeee to jsou ale pořádný usaci 😀😀😀naprosto te chápu v tom nakupování protože je všude takových krásných vecicek 😊ale na tohle ja zatím nemyslím víš me jen zarazila moje doktorka když sem šla na kontrolu jestli je vše v pořádku a říkala sem ji ze se snažíme o miminko tak na me html a jestli chci poslat do Genetu docela me tím vykolejila řekla sem si v duchu copak sem nějaká vadna když chci mimco v pozdějším věku? Možná se mi snažil a pomoct ake ja si říkám ze počkám a budeme se ještě chvíli snažit a pak se obrátím a zkusíme jinou cestu zjistila sem ze me začala bavit honba za ovulaci měření teploty atd musím se tomu smát ale říkám si připraveným štěstí přeje na říjen se samo těším ale když to nevyjde není všem dnům konec 😀😀😀asi taky poridim nějaký pěkný backurky😉

pulguita
2. zář 2016

@petrysek181 No některé doktorky by měly mít trochu víc taktu anebo spíš selského rozumu.
Myslím si, že děláš dobře.
Já taky (v případě, že to jen tak nepůjde)chci počkat několik měsíců, protože jsem si uvědomila, že vlastně musím taky ještě trochu víc poznat jak funguje to mé tělo. Takže nejdřív začnu měřit tu teplotu, potom bych třeba zkusila ty ovulační testy, ať vím, kdy přesně tu ovulaci mám. A pak se uvidí...
Mi doporučili brát tu kyselinu listovou a snažit se intenzivně hlavně tak od 10.dne cyklu. Jestli po roce intenzivního snažení neotěhotním, tak bysme měli jít na vyšetření, jak na tom jsme. Já si taky začnu měřit tu teplotu. Dnes jsem si koupila novou baterku do teploměru😀
Čeho se obávám, je to intenzivní snažení, protože snažit se co druhý den bude pro nás dost náročné, hlavně přes ten týden. Tak nevím. Mám strach, aby to pak nebylo jenom účelové, a možná pod takovým tím "tlakem"už to nebude ono. Mít rozvrh a plnit plán v pondělí, středu, pátek a neděli mi připomíná Emila Nádeníčka z Básníků 🙂
Náš původní plán byl začít v září, ale po tom co jsem se dočetla, že to není jen tak a nejde to tak rychle, tak jsem navrhla začít už tento měsíc. No a ten první týden buď přítele bolela hlava nebo byl unavený(a pak si chlapy dělají srandu z ženských 😀), tak prostě až do té soboty to nešlo. Upřímně pochybuji, že jsem těhotná. Uvidíme, jak se nám zadaří v tom září. Při stejném rytmu neotěhotním ani ve 40 🙂
Utěšuji se tím, že moje sestřenice (o 10 let starší než já) má 6 dětí a to poslední má 3roky 🙂 Já 6 dětí neplánuji...s jedním či dvěma bych byla spokojená.
Uvidíš, že se nám to oběma nakonec povede! 🙂

petrysek181
3. zář 2016

@pulguita ahojky intenzivně se nesnazte nebo to za chvíli přestane bavit oba dva ja takhle začínala naivní a hloupá sem si myslela ze když se budeme snažit každý den tak to by v tom byl čert aby se nepovedlo a když sem se měla snažit tak už jsme na to neměli silu😁😁😁tak proto měřit teplotu a zjistuju jak mi ovulace cestuje cyklem😁😁proto je lepší to vychytat aby jsme ty naše chlapy nestresovali😀přesně tak po roce snažení určitě bych s doktorem kunzultovala proč to nejde ale teď se budeme snažit na prirodno😀😀třeba je lepší těm chlapcům ani neříkat ze máš nějakou ovulaci a prostě ho znasilnit😀😀at si nemyslí ze se miluje na povel😉

pulguita
3. zář 2016

@petrysek181 Ahoj petrysek181 no to máš úplnou pravdu. To velmi intenzivní snažení je dost náročné. Taky jsem pro to "znásilnění" ve dnech ovulace 😀
Já jsem si teda dnes ráno měřila tu teplotu. Hned v posteli po probuzení. Mám digitální teploměr, ale napoprvé naměřil 36,4 pak 36,6 a pak 2xza sebou 36,7. No zapsala jsem těch 36,6 Nevím, proč se to tak měnilo, snad to nedělám špatně, nebo bych potřebovala jiný teploměr? No budu to pozorovat a měřit dál. Podle teploty usuzuji, že těhotná nejsem. Četla jsem, že prý když otěhotniš, tak ta teplota neklesá.
Takže příští týden mi určitě přijde MS. 🙂
Měj se moc hezky a užívej si víkendu! 🙂

petrysek181
3. zář 2016

@pulguita teplota se vždy počítá ta první namerena pak uz se to rozchází stačí trochu pohybu a už to jde nahoru☺me tak napadá ze podle te teploty je celkem nízká na to ze by si to měla příští týden dostat buď si teprve před ovulaci a teplota teprve stoupne nebo budeš patřit k těm které mají nízkou teplotu mě se po menstruaci drží kolem 36,5-7 a po ovulaci stoupne kolem37,0-2 před další menstruaci pak pozvolna klesá a drží se tak36,6 nez to dostanu jaké máš dlouhé cykly já 26 dní a teď byla ovulka přesně v polovině uvidíš chce to mít více záznamů teplot a pak si jen odvodis co a jak při tehu se teplota drží vysoko kolem 37 tak u tebe to asi zatím nevypadá ale záleží podle grafů jak na tom budeš měr dál a uvidíš třeba te čeká teprve ovulace a sance😉😉😉pěknou sobotu

pulguita
3. zář 2016

@petrysek181 Aha, tak to jsem nevěděla, že platí ta první naměřená teplota. Už jsem zapsala těch 36,4
No teda, tak jsem nějaká studená 😀 No kdoví kdy tu ovulaci mám. To musím vypátrat. Menstruace má přijít příští neděli. Já má cyklus těch 28 dní. Ale teď si nejsem jistá už vůbec ničím 😀
No budu pokračovat v měření a kdoví, kdy narazím na tu ovulaci. Ráno jsem si připadala s tím teploměrem jak rosnička 😀
Díky za pomoc! Pěknou sobotu!
Papa 🙂🙂🙂

petrysek181
3. zář 2016

@pulguita hele ty studena😀mám takovou blbou otázku kde tu teplotu meris ? Bazalka buď v pochve v konečníku nebo pod jazykem ale myslím si ze to vis☺nejde mi do hlavy ta nízká hodnota😊teď nad tebou budu přemýšlet uvidíš jak to bude zitra když tak dej vědět ju☺ a něco z toho vydedukujeme 😁

pulguita
3. zář 2016

@petrysek181 no měřila jsem jí v pochvě. Proto jsem si připadala rozčapená jak rosnička s teploměrem😀
Tak to jsem zvědavá, co naměřím zítra ráno. 😀
Určitě pak podám hlášení 😀

petrysek181
3. zář 2016

Teda to je divný no fakt sem zvědavá jak to bude dál 😁no možná si nějaký přírodní úkaz 😀😀😀

pulguita
4. zář 2016

@petrysek181 Dobré ráno! Tak jsem z toho jelen! Dnes jsem měřila, ale o hodinu později než včera. Vím, že to má být ve stejnou hodinu, ale zase bych nenaspala těch 6hodin v kuse. Takže nevím jestli to má něco společného...
No a teď se podrž! 37 pak 36,9 a pak 36,9
Taky je pravda, že dnes přes noc mi bylo celkem horko.
Jsem z toho zmatená jak včela v zimě.😀
Večer jsem měřila (vím, že to neplatí) no a naměřila jsem 37,4
Je pravda, že včerejší nízká ranní teplota mě překvapila, protože jsem si myslela, že jsem "horkokrevnější" 😀
Mě totiž většinou bývá horko, anebo když jdu do fitka, tak hned ze mě lije jak hrom. No nerozumím vůbec ničemu, a budu pokračovat v měření.😀
Aspoň tak nemyslím na to těhotenství, a soustředím se na ty teploty 🙂
Přeji hezkou neděli!🙂

petrysek181
4. zář 2016

Ahojky tak to sem jelen taky ja též nemerim ve stejnou dobu zjistila sem ze mi to po ránu nějak nelita😊ale podle te včerejší a dnešní to vypadá ze si ovulaci měla včera když to tak vylitlo😊tak doufám ze si to aspoň pojistila😀ja odpoledne taky mívám takhle vysokou musela sem to vyzkouset😀😀tak uvidíš měr dál a příští měsíc uz budeš chytřejší 😉ja sem mívala ovulka taky takhle pozdě a to není dobré ze se mi mi nestačí zavrtat co sem začala pít kontryhel tak mi ji krásně posunul do prostred😀krásnou neděli ja jdu něco dělat čekala sem až se ozves😀

pulguita
4. zář 2016

@petrysek181 No zítra budu měřit více či méně ve stejnou dobu jak v sobotu. To jsem zvědavá.
No tím, že jsem byla zmatená, tak jsem nepojistila nic :-/
Uvidíme, co ten příští měsíc a jaká teplota bude ukazovat tyto dny, a jestli tu příští neděli přijde ta menstruace.
Takže teď by se měla udržet vysoká teplota až do té menstruace? To jsem zvědavá, co naměřím zítra 😀
Tak zase podám hlášení😀

petrysek181
4. zář 2016

@pulguita no měla by se držet ale někomu se drží až do menstruace a někomu dva tři dny před tím spadne pomalu na predovulacni😀škoda ale tak příští měsíc uz to bude lepší určitě dej vědět jak si na tom ja momentálně čekám ovulaci a štve me ze přítele mám za oceánem 😁pěkný zbytek víkendu a ozvy se pa pa😊

pulguita
5. zář 2016

@petrysek181 Dobré ráno! 🙂
Tak já teda nevím. Asi budu nějaký zvláštní přírodní úkaz. Schválně jestli uhodneš, co jsem naměřila dnes ráno.
36,7!
Nerozumím vůbec ničemu. Večer jsem naměřila 37,5 a ráno 36,7
Taky je pravda, že jsem toho moc nenaspala, protože jsem se co chvíli probouzela. Tak nevím, jestli to může být i tím. To jsem zvědavá, co naměřím zítra ráno 😀
Taky jsem četla, že některé ženy ovulují třeba týden před menstruací a taky jich tak hodně otěhotnělo. A pak jsou ženy, co ovulují třeba dvakrát v jednom cyklu. No a potom jsou ženy, které ovulují, jen v některých měsících.
Tak jsem zvědavá, do které skupiny patřím, nebo jestli založím nějakou novou 😀
Ženy po 35 prý můžou ovulovat dvakrát do měsíce a mají větší pravděpodobnost mít dvojčata 😀 😀
Dovedeš si to představit? 😀 Já si zas říkám, že už bych to měla všechno za sebou 😀 I když mít dvojčata musí být ze začátku dost náročné.
Tak přeji a to pondělí rychle uběhne a máš fajn týden.🙂🙂🙂

petrysek181
5. zář 2016

@pulguita teda holka ty mi davas😀taky se může jednat o anovulacni cyklus to by ti teplota takhle lítali ale z pár teplot nemůžeme nic usuzovat uvidíš až se dostaví menstruace a začneme pěkně od začátku neboj každá ženská ma v roce nějaké nepovedené cykly bojím se aby me to nepotkali v rijnu😀ja jdu spinkat po noční a tobe at to utíká ty náš přírodní ukaze 😁pěkný den

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru