Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciikhol
28. lis 2016

@raduzemlejna Vypadá to nadějně? Tak to je super, pokud to máš dostat zítra tak i na testu by to mohlo být vidět 🙂 doufám že se ti zadaří 🤰 🙂

svobodka14
28. lis 2016

Tak já jsem se po prodlouženém víkendu vrátila do práce🙂 nakonec jsem se i těšila, ta domácí reorganizace mě trochá zmáhá. Dneska už mám MS jen maličko, zítra už se budeme doma konečně zase tulit a snažit🙂 Jediné pozitivum vidím v tom, že jsem MS dostala jak hodinky🙂

pulguita
28. lis 2016

@petrysek181 Ahojky! Já jsem dneska makala jak šroubek a to je teprve pondělí🙂 Už aby tu byl víkend🙂 Já zatím nic ani nemám nafouknuté břicho, tak jsem ráda🙂 Když už z toho nic nebude, tak ať je to tělo v klidu. To jsem zvědavá, kdy dorazí MS jsem jak na trní. Tady v centru už rozsvítili světla v ulicích, je to hezké🙂 U nás až o víkendu, kdy začíná vánoční trh. Už se těším🙂 Příští pondělí a úterý mám volno a ve čtvrtek taky...To bude týden😀

pulguita
28. lis 2016

@astyna Moc blahopřeji a držím palečky ať to jde všechno jak po másle🙂

pulguita
28. lis 2016

🍀 Jasně, jeden čtyřlístek je tvůj, tak snad ti přinese štěstí a tento měsíc MS nedojde (a dalších 9 měsíců taky ne)🙂 Držím palečky🙂

pulguita
28. lis 2016

@lory303 Teplota ve čtvrtek a pátek (9 a 10 DPO) klesla, pak v sobotu a neděli stoupla a dneska zase klesla, takže je to buď a nebo🙂 Spíš si myslím, že z toho opět nic nebude...No uvidíme kdy dorazí MS 🙂
Kéž by ti to vyšlo a mělas ve středu // 🙂 Držím palečky 🙂

astyna
28. lis 2016

Děkuji holky, já jen doufám, že to bude v pohodě jako se synem, kdy jsem v 5.měsíci byla na dovče v Tunisku a ještě ve 35tt dělala inventuru k předání v práci :o) Každé bych přála tak super těhotenství bez nevolností, zato s energií na rozdávání a s pletí bez chybičky 😀

petrysek181
28. lis 2016

@pulguita no teda to bude volnicka to se ale budes mit☺ ja mela klidny minuly mesic ale neni to nic co by se nedalo vydrzet ale trosku to obtezuje☺ms mam dostat az 7.12 tak mam jeste cas doufam ze se to nebude zhorsovat☺bradavky mam citlive ale pricitam to clostiku minuly mesic to bylo tak tyden pred ms a ted uz druhy den po ovulce tak pekny zbytek vecera odpocin si ja te vystridam a jdu makat☺

nienin_que
28. lis 2016

Ahoj ženušky, tak myslím , že je to na dobré cestě. 😍 ❤🤰

lokinsoon
28. lis 2016

Ahoj holky,prave jsem se zaregistrovala. Normalne tohle nedelam,ale jak to tady procitam,libi se mi ta vase energie tady,ta pozitivita,podporovani se navzajem. Moc uz se s tim nestykam a tak me to uprimne velmi okouzlilo❤ Rada bych prispela svym pribehem,ale trosku ho pokratim,aby jste tu nebyly pri cteni jeste zitra😇
Od ledna letosniho roku se s pritelem snazime o miminko. Spoustu let uz neberu antikoncepci a tak jsem si myslela,ze to vsechno pujde rychle. S kazdym mesicem co se dostavil menses jsem byla smutnejsi a smutnejsi. Jeden mesic se mi menses opozdil asi o 2 dny,jelikoz jsem mela od zacatku snazeni velkou zasobu tehu testu,tak jsem si hned jeden udelala. Vysel pozitivni. Radovani jsem si moc neuzila,druhy den prisel menses s ukrutnymi bolestmi. Na gynde mi nabrali krev,zadne HCG v krvi. Nechapala jsem to. Vyhodila jsem vsechny testy a rekla jsem,ze uz nic takoveho doma nechci. Strasne jsem to oplakala. V cervenci letosniho roku se mi menses opet opozdil. Az 10 den co jsem stale nezacala krvacet jsem si sla s velkym strachem udelat test. Okamzite vyskocily //,druhy den to same!! Byla jsem ve 4tt. Mam 2 fotky z ultrazvuku. Ze 4tt a ze 6tt. V 7tt se s nami prcek rozloucil. Podstoupila jsem kyretaz. Nedokazu popsat tu bolest v srdci😢 Stale jsem se s tim nesmirila a nedokazu prestat pocitat v jakem uz bych dnes byla tydnu. Tolik jsem se uz naplakala..museli jsme preckat 6tinedeli,po nem jsme se opet zacali snazit,i kdyz nam bylo doporuceno 2-3 mesice jeste pockat. Dnes je to 4ty den co mam zpozdeny menses a jsem z toho cela rozpacita. Bojim se si udelat test,co kdybych tam nenasla ty //?? Dalsi zklamani uz asi nezvladnu. A co kdyz se mi ukazou? Zvladnu prekonat ten strach z dalsiho potratu? Nevim ci dal cekat a nebo si test udelat at vim na cem jsem. Mlati se to vsechno ve me. Vajecniky mi asi uz prasknou,citim tlak v prsou. Tak jako pri prvnim tehu. Ale furt tam je to ALE...
Krasny vecer damy. A preju vsem pevne nervy pri snazeni. At se to brzo povede a vydrzi to vse az do konce!!

nienin_que
28. lis 2016

@svobodka14 ahojda. Hezky pěkně pravou nohou do nového měsíce. 😘 Moc bych ti
to přála do vánoc. 😉

svobodka14
28. lis 2016

@nienin_que Ahojky! Tobě tak krásně sílí, už je to ukázková dálnice. Jsi už objednaná k Dr? Jee tak se těším na první fotku z ultrazvuku. Je to prostě tam❤

Děkuji Ti moc, uvidíme, manžel mi včera říkal, že jsem přestala brát HA, tak si myslel, že to tělu bude dlouho trvat až se vzpamatuju a že si nás prcek najde až pro něho bude ten nejlepší čas, tak mě trochu povzbudil.

A reorganizace bytu pomáhá:D

nienin_que
28. lis 2016

@lokinsoon Ahoj , vítej mezi náma, holky jsou tady strašně fajn.
Tak nějak se tu podporujeme navzájem, je fakt že mě se po půl roce doufání dvě už ukázali , tvůj příběh jsem četla až dokonce. Podle mě jsi neskutečně silná osubka.
Tohle chce hodně moc sílí. Asi by to chtělo ten testik udělat, aby jsi věděla na čem jsi a eventuálně se hned objednala k dr.ktery už jistě ví co dělat. Strach je, to chápu, ale asi bych chtěla potencionální miminko zachytit v potaz co nejdříve ,abych pro něj po odborné stránce udělala to nejlepší a nejbezpečnější. Moc ti držím palecky. Dej mi prosím vědět ,jak jsi si rozhodla a jak jsi dopadla. Posílám 🍀 jeden pro štěstí.

nienin_que
28. lis 2016

@svobodka14 to je jasný že to pomáhá. Zamestnas mozek i ruce ,prijdes na jien myšlenky a uvidíš že zachvilku budeš taky hladit pupík.
Manžel má rozum, má pochvalu, to je dobře že vi jak tě utěšit a uklidnit.
Ja jdu k dr. 6.12. tak jsem zvědavá 😍

svobodka14
28. lis 2016

@nienin_que Je tak to se těším, to už je za pár.

Je skvělý, byť vím, že si miminko moc přeje, neříká to nahlas abych nebyla smutná🙂

lokinsoon
28. lis 2016

@nienin_que
Dekuju za ty slova. Asi bych mela sebrat veskerou silu a test udelat. At to dopadne jakkoliv,tak se ulevi jak me tak i priteli. Jak jsem nervozni,dokazi doma z niceho vycarovat totalni peklo.
Ozvu se jak to dopadlo. Zitra ho urcite neudelam. Na to se jeste necitim. Zkusim stredu. Pokud se do stredy do rana neobjevi menses,tak se tu zavazuji k prekonani sveho strachu a pocurani testu 🙂

pulguita
28. lis 2016

@astyna Budu držet palce, ať se cítíš dobře po celé těhotenství.🙂 Pokud budeš mít chuť a sílu někam jezdit, tak v pohodě, ale na práci se vyprdni a raději odpočívej a užívej si těhulkování🙂

pulguita
28. lis 2016

@petrysek181 No tady je volno v úterý a čtvrtek, tak si beru dovolenou v pondělí, ať mám prodloužený víkend🙂 Už se těším, poslední dobou jsou ty víkendy čím dál tím kratší, nebo já jsem víc unavená🙂
Já jsem ty prsa cítila ještě včera a spíše než bradavky tak celé prsa hlavně jakoby zboku od podpaží. Tím, že mi dnes ráno klesla ta teplota, tak už se smiřuju s příchodem MS. Sice by měla dorazit ve středu, ale nevím nevím jestli se neukáže dřív.🙂 Snad si tu tvojí MS odnese Mikulášův čert😀 Moc držím palečky, ať ti to tento měsíc vyjde. A kdy máš jít zase na ten ultrazvuk? Neměli by ti říct, jestli ten folíkul nakonec prasknul? Dnes na noční moc nepracuj, já se zítra budu snažit taky moc nepracovat, ať nám něco zbyde na zbytek týdne🙂

pulguita
28. lis 2016

@nienin_que Jak jsem se podívala na ty tvoje sílící testíky, tak jsem si vzpomněla na Paní učitelku z Macha a Šebestové 😀 Asi si rekneš, že mi hrabe (a asi mi opravdu hrabe🙂 ), ale jak jsem se dívala na ten tvůj dnešní testík, tak jsem si říkala "Ty si se pěkně vybarvil, jen co je pravda!"😀 Ještě si představím ten hlas se zacpaným nosem😀 🍀 Jen tak dál a opatruj se! A jestli sis tu někde stěžovala na nafouknuté bříško, tak buď klidná, protože za 9 měsíců ti splaskne🙂 🤰👶

pulguita
28. lis 2016

@lokinsoon Ahojky a vítej mezi námi!🙂 Jsem moc ráda, že ti tady líbí. 🙂 Taky jsem si přečetla celý tvůj příběh a děkuji, že jsi našla odvahu napsat a podělit se s námi o tvojí zkušenost. Je to těžké, každý měsíc je tady nová naděje a do poslední chvíle doufáme, že to vyjde. Je to taková naše ruleta, ale uvidíš, že nakonec se na nás usměje štěstí a já mám na balkoně truhlík s čtyřlístkama a pro každou tam je alespoň jeden schovaný🍀👶❤
Rozumím, že po tom co se ti stalo máš strach testovat. Já osobně taky nechci testovat před MS, ale pokud by nepřišla, tak to udělám. Já vždycky říkám, že všechno zlé je k něčemu dobré, a v tvém případě, je mi líto, že jste o miminko přišli takhle brzo, ale horší by bylo kdyby se to stalo ještě později. Takže být tebou, tak testuju v tu středu a pokud budeš mít test pozitivní, tak se objednej k lékaři, ať tě má hned ze začátku pod kontrolou. Vím, že se mi to mluví, ale zkus překonat ten strach a první krok bude udělat ten testík. A pokud tam budou ty // tak buď ráda a neměj strach. Věř, že to dobře dopadne🙂 Moc ti budu držet palce a uvidíš, že to všechno zvládneš🙂 Opatruj se a dej vědět, jak jsi dopadla🙂

pulguita
28. lis 2016

@svobodka14 Snad nám Ježíšek naloží pod stromeček ten správný dáreček👶
A i kdyby přišel později, třeba na Sv Valentyna tak se nic neděje. 🙂😍Vlastně když si to tak vezmeš, tak ať si vybere jakýkoliv měsíc, vždycky to bude fajn🙂 Uvidíš, že se nakonec dočkáme🙂 Aspoň si při tom čekání uvědomíme, jaké máme doma chlapáky a jak jsou hodní a jsou nám oporou a o tom to je. 🙂 Kdyby jsme otěhotněly hned napoprvé, tak si to ani neuvědomíme a neoceníme to. Ten můj i když má ranní a k večeru už byl utahaný, tak dnes navrhnul abysme si udělali fajn večer. Tím že měřím BT tak vím, že zítra nebo pozítří dorazí MS , takže prakticky už nějaké snažení nemá cenu, ale zase tohle jsem mu nechtěla říkat. Taky mu neříkám, kdy mám plodné dny ať to není snažení na povel. Takže po MS jsme se snažili obden až do ovulky a minulý týden už jsme to nějak nezvládali. Tento týden už jsem to nějak nehrotila, protože už se smiřuji s příchodem MS, ale nakonec jsme si to hezky užili a o tom to je🙂 Asi ty naše budoucí miminka chtějí, ať si takhle hezky užíváme🙂

petrysek181
29. lis 2016

@pulguita no ja čekala ze mi aspon povi jak mi roste folikul a jestli je to v pořádku ale skontrolovala mi akorat jestli nemam cysty a vic nic dostala sem dalsi dve baleni a rekla mi ono se to povede☺tak cekam a cekam😁jdu tam zase po ms coz by vyslo nekdy kolem12 prosince radsi bych tam sla jako tehule😀ale na to si musim počkat dnes me zase boli vajecniky a normalne i třísla potřebovala bych asi rozebrat a zase složit 😁😁😁porad mi neco je me cela prsa neboli jen mam citlive bradavky akorat tento mesic o dost driv nez minule bylo by fajn kdyby si ms odnesl čertík a ja resila rostoucí brisko asi bych vydrzela a dala to jako darecek pod stromek ale u me se takové zazraky nedejou budu trpeliva a nekdy to klapne uvidis jak to bude u tebe dokud ms nedojde tak je to dobre a jednodenni poklesy jsou normalni

kacwi
29. lis 2016

@lokinsoon ahoj, precetla jsem si tvuj pribeh, chapu ze to nemas jednoduche. Byt tebou, tak udela test a hned se objednam k doktorovi. Ten uz bude vedet co delat a co kdyztak nasadit za leky, aby se nestalo to co se stalo. Drzim palecky, aby vse dobre dopadlo a verim, ze dopadne. Hodne sil a stesti ;)

lory303
29. lis 2016

Ahoj holky, jsem 8DPO, MS má dorazit v nedeli a já si dnes ráno udelala TT ani nevim proc 😀 ale dopadlo to jak jsem čekala, uplne bílo :-/ ... Takže se už pomalu smiřuji, že budu začínat další měsíc snažení, ach joooo... to jsou nervy... Vám co taky čekáte na MS držím palečky, at nedorazí 🙂

xvitko13
29. lis 2016

@lory303 Ahojky lory, tak koukám že jsme na tom stejně. Já si včera taky udělala test a nic ☹ večer sem byla fakt naštvaná 😀 Pořád si říkám, jak na to musím přestat myslet a tak, jenže to reálně je neproveditelné ☹

xvitko13
29. lis 2016

@lory303 Pak jsem ještě ten test furt nějak nakláněla, jestli náhodou tam něco není, manželovi ukazovala, no a prostě niiiic ☹ Ráno sem si ještě říkala, co kdyby z ranní moči, že to ještě zkusím, a zase nic ☹

xvitko13
29. lis 2016

@lory303 Takže už testovat nebudu a budu jen čekat že každým dnem dojde MS...

pulguita
29. lis 2016

@petrysek181 Dobré ráno!🙂 Aha no já jsem tak i myslela, že ti ten folíkul bude nějak víc zkoumat před a po prasknutí. Hlavní je, že ti řekla, že tam není žádná cysta a vše je v pořádku. Neboj určitě se dočkáme🙂 Třeba si ty holčičí spermijky dávají načas, protože jsou pomalejší a musí trochu zrychlit, ať konečně dorazí k cíli. 😀 Nevím jestli bych jim neměla poslat kompas ať se orientují líp. Já jsem měla jít na pravidelnou prohlídku teď v prosinci. V červnu jsem se chtěla objednat, ale řekli mi že ne, že je ještě brzo, protože bych měla přijít až v prosinci, tak ať zavolám v listopadu. No tak jsem volala a objednali mě na leden, protože prosinec je plný. Kocourkov hadra😀
Jinak já jsem ráda, že mě tento měsíc nic nebolelo ani mi nebylo nějak špatně, takže teď už jen trpělivě čekám na MS jsem 14DPO a 27 den cyklu a teplota opět klesla🙂 Tak čím dřív MS přijde, tím líp. Snad nebude blbnout jak minulý měsíc. Tak přeji pěkné úterý a hezky si po noční odpočiň🙂

lory303
29. lis 2016

@xvitko13 já jsem na tom stejně 😀 a kdy máš mít MS?

xvitko13
29. lis 2016

@lory303 No dnes jsem 26DC a minulý měsíc jsem to dostala 27DC a předminulý 29DC, takže ji čekám každým dnem (nemám ji pravidelnou na den). Celý tento cyklus jsem doufala, že to fakt vyjde, tak jsem dost zklamaná, protože to už by touto dobou na tom testu alespoň nějaký duch byl vidět, kdybych byla těhotná ☹ tak už si nedělám naděje... Ty čekáš MS kdy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru