Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

luciikhol
7. lis 2016

@pulguita Ty brďo 10 let 🙂 to je krásný, taky je mi líto ubožátek zvířátek, ani za to nemůžou a takhle s nimi lidi jednají.. No je vděčná to jo, chodí se mnou i na záchod 😀 furt je u mě a to jestli jí dam pryč mi utrhne srdce, ale chci aby jsme byli s miminkem zdravý tak snad to bude v pohodě..

pulguita
7. lis 2016

@nadrinka Nekomu ty testy ukazou // uz par dni pred ocekavanou MS, a nekomu ukaze // az po nekolika dnech po ocekavané MS. Budu drzet palce, at mas v tu stredu // 🙂 Pro tvuj klid ti pak ve ctvrtek lekar rekne na cem jsi.
Dekuji! 🙂 Me ted zatim ceka dalsi kolo snazeni, takze az tak za 2 tydny a neco budu cekat jestli moje MS prijde ci ne. 🙂

pulguita
7. lis 2016

@luciikhol Jsou moc vdecní a vubec nemusí mluvit a clovek jim rozumí 🙂 Vsak uvidis co a jak s tvojí mickou. Pri nejhorsím za ni budes jezdit na navstevu k babicce 🙂 Opatruj se! 🙂

pajuska252
7. lis 2016

@misule1221 díky. snad nezapomenu 😉

luciikhol
7. lis 2016

@pulguita Jj jezdím tam docela často takže i kdybych jí tam dala tak ji budu navštěvovat a vím, že babička má kočičky ráda takže se o ni postará taky dobře 🙂 děkuji 🙂

lory303
7. lis 2016

@nadrinka neboj já jsem na tom stejně, taky se pokouším o první mimi a teplotu si měřím první měsíc, ted budu po MS druhý měsíc začínat s měřením a je to super, poznáš na čem jsi. Být tebou tak si ještě dnes koupím bazální teploměr a vyzkouším zítra ráno kolik máš teplotu, pokud se ti bude držet nahoře 37,7 a výš, tak máš šanci 🙂 já ji měla vysoko 37,96, ale dva dny před MS mi klesla na 37,5, takže mi bylo jasné, že MS dorazí. Ještě jsem si stáhla aplikaci OvuView - ta je česky nebo Fertility Friend - anglicky. Zapisuješ si tam jako máš MS a v grafu pak zjistíš kdy máš ovulaci. Je to fakt dobré, taky jsem o tom nevedela, dokud jsem se neregistrovala na koníka. Můžu se zeptat kolik je ti let? mě bude 26. Držím palce at se ti to co nejrychlej podaří 🙂

petrysek181
7. lis 2016

@pulguita ahoj ja dneska spala snad celý den☺zatim 37,2 tak ze drzi ale rozhodne zitrek jestli spadne na 36,9 tak je jasné ze ms prijde od vcera jeste bolest hlavy a uz ji cítím zase ach jo ten vytok mivam ale ted je ho o dost vic vlastne nemuzi nic rict jestli ano nebo ne☺ale pri me smule😯takze ovulka příští tyden jakou ma pritel uz je novy mesic tak by mel mit ranni? To by jste na to mohli mit klid☺

lory303
7. lis 2016

@nadrinka jeej oprava, špatně jsem napsala teploty, chtěla jsem napsat 36,7, 36,96 a 36,5 🙂

pulguita
7. lis 2016

@luciikhol V tvém pripade bud bude s tebou (adoptivni maminkou 🙂), nebo u tve babicky ve spolecnosti dalsích kocicích kamarádek, tak to bude mit taky fajn 🙂

nadrinka
7. lis 2016

@lory303 asi si ještě skočím pro teploměr do lékarny 🙂 Ovulaci jsem si hlídala asi 3 měsíce pomocí ovulačních testů a vždy pravidelně 18-20 den. Po vysazení antikoncepce (duben) vždy pravidelná menstruace bez komplikací. Je mi 27, přítelovi 30. Moc díky za podporu je fajn vědět, že v tomhle nejsem sama 🙂

pulguita
7. lis 2016

@petrysek181 No to je normální, ta zmena na nocni a vubec prvni den musi byt dost tezky, takze je fajn ze ses hezky vyspala. Hlavne odpocívej jak se dá 🙂 Zatim bud v klidu, protoze se ti teplota drzi a MS nikde, takze se ti natahuje cyklus a to je dobre....jen tak dal! 🙂 Vypada to nadejne tak ti budu drzet palce i na nohach, at ti to vyjde 🙂
Pritel tento tyden zacal ranni (cely mesic). Uz poslusne hlasil, ze si jde zchrupnout 😀 No jsem na sebe zvedavá, ale po zkusenostech z predeslych mesícu, jsem tak nejak v klidu a spise cekam, ze to zase nevyjde. Co ma byt to bude, jen aby mi nebylo nejak zle jak minule. Z toho mám strach. Proste chci, aby to bylo vsechno uplne "normalni" at to vyjde nebo ne. Tak uvidim, snad se nade mnou to moje telicko slituje a nebude me tento mesíc tak mucit. A pokud má prijit MS, at prijde v klidu tak jak jsem na to byla zvykla predtim. 🙂

baronie
7. lis 2016

@nadrinka my se snazili o druhe mimco cca 3 roky.Ted jsme se dockaly.V lednu mame TP.Ale proc to pusu.Protoze ja kdyz jsem zjistila ze jsem tehotna tak u me byl tehotensky test rychlejsi nez ultrazvuk.Dokonce mi dr brala 2x krev aby tehu mohla potvrdit.Nutno dodat ze uz jsem si rikala ze uz asi mimi nebude a vyhazovat penize za testy nebudu.Vzdy zklamani atd.Jak ja tak manzel.Az jsem v praci na sobe pozorovala ze jsem unavena,kdyz jsem sedla tak bych hned spala.Pozdeji mi zacalo byti trochu nevolno ale nijak zvlast jsem tomu nedavala vahu.Pak jsem mela zpozdeni ms,ale to u me bylo taky naprosto normalni.Ale manzel me poprosil at zkusim jeste jeden test ze si mysli ze tentokrat to vyslo.Myslim tri dny mi trvalo nez jsem se odhodlala koupit ten test a mrl pravdu.Manzel brecel jak male mimco.Ja taky.Takze vam vsem co tady pisete ze se snazite a co vse pro to delate vam preji aby se vam tento sen splnil.Neni dulezite kdy se to povede,ale ze se povede.Vekovy rozdil mezi mojema detma bude necelych osm let.Ale za to si to ted uziju.Preji vam hodne stesti a drzim vam pesticky.

nadrinka
7. lis 2016

@baronie moc díky za slova podpory, vážně to potěší 🙂 Kolem sebe mám spoustu těhulek, ale bohužel i dost kamarádek, které by tolik chtěli, ale nejde to... Člověk pak přemýšlí víc než je potřeba.... ale když se tu můžu "vykecat" tak je pravda, že se cítím líp a nejsem z toho tak nervozní... 🙂

baronie
7. lis 2016

@nadrinka ja si myslim ze kazda ktera chce a nebo nemuze z nejakeho duvodu ma ty stejne otazky a pocity.Ja jsem taky probrecela hodne noci ze to nejde.Asi jsem se na to moc upnula.Pak jsem mela obdobi kdy jsem na to nemyslela vubec.Zhaneli jsme noveho psa a ja se zmilovala do psa.To byla priorita.Mozna pocit stesti zpusobil ze se to nakonec podarilo.Tak hodne stesti at se vam to povede.😉

petrysek181
7. lis 2016

@pulguita ja si taky rikam ze nejak to dopadne bud tak a nebo tak😁nějak to nechavam byt nechci sena to upoutavat a pak byt nestastna ze to nevyslo☺ja si myslim ze s tebou cloumala nejaka strevni chripka proto si mela ve vsem takove výkyvy ale ted uz bude vse v pohode telicka si s nami pekne hrajou a zkousi co hlava pobere a vydrzi😀u mě je rozhodujici streda jestli se teplota udrzi zak uz budu zvyklana ze se mozna zadarilo ale tes vim pekny prd a moje naznaky vlastne jsou normalni predmenstruacni az na ty prsa ale to pricitam ke clostiku tak se taky drz a opatruj☺

lory303
7. lis 2016

@nadrinka ty jsi vysadila antiko v dubnu? Tak to muzes byt klidna, i kdybys hned tehotna nebyla, telo se totiz dava po hormonech doporadku. Ja neberu HA uz pres rok, tak jsem si naivne v cervnu myslela, ze kdyz si nebudem davat uz pozor, budu hned tehu a vidis uz zacinam 5 mesic a nic :-/ kez by ten listopad vysel, byla bych uplne stastna. Ale verim, ze se vsem snazilkam zadari co nejdrive 🙂 ten teplomer fakt doporucuji i tu aplikacku do mobilu.

nadrinka
7. lis 2016

@lory303 jj "teprve" duben... vím, že spousta holek čeká mnohem déle... nehodlám dělat nějaké závěry, když to teď nevyjde, jen mě spíš zarazilo to zpozdění to se mi vážně ještě nikdy nestalo 🙂 Nenávidím tu nejistotu, ale to nejspíš taky nejsem jediná :D teploměr i aplikaci pořídím

salenas
7. lis 2016

@pulguita já nepsala, že všichni musí dát číču pryč.( z mých přátelů tam byl vždy někdo s alergii atd) jen jsem přitakala u slečny, co čeká mimčo a má alergii na kočiny, že ji nikdo kvůli tomu nemůže odsoudit a že tyhle věty : to já bych neudělal/a nemám ráda.
My ty číčy měli v rychlém sletu za sebou a ony ty problémy nepřišly ze dne na den, ale postupně gradovaly, až jsem začla být bezmocná a doktorka taky. A ono je těžké kočku odnaučit ležet na gauči, křesle či koberci, kde si děti hrají a přestat spát s ní v jedné místnosti prostě alergikovi nepomůže.
Víš, já zvířata miluju, kočky, psy, potkany, křečky, takže tohle je pro mě těžké a pro děti též, ale priority mám jiné. Ale tím tady nebudeme zapisovat stránky, kde se mají těhulky radovat a ukazovat testy 🙂 myslím,že si rozumíme, jak to každá chtěla napsat. Viď 🙂

pulguita
7. lis 2016

@petrysek181 Tak to děláš dobře 🙂 Drž se, protože jsi skoro v cílové rovince🙂 Takže tvoje MS by měla dorazit teď ve středu nebo teď ve středu už budeš testovat? Mi začíná teplota klesat tak 13-14 den po Ovu. Moc ti držím palce ať se drží nahoře. Nějaký ten pokles co bývá u zavrtání jsi měla? I když taky to nemusí být pravidlem. Takže hlavně hodně odpočívej, ať se ten tvůj mimísek pořádně zavrtá. Opatruj se!🙂

pulguita
7. lis 2016

@salenas Aha tak jsem si asi špatně vyložila to, jak jsi psala že "kočka je nejhorší na alergie, dokáže shodit celou imunitu těla během několika týdnů." proto jsem reagovala na tento tvůj komentář, protože to vypadá jakoby všechny kočky byly strašně nebezpečná zvířata a pokud to bude číst někdo, kdo má kočku a moc se o tom neinformoval, tak se může i pěkně polekat, i když zrovna žádnou alergii na kočky nemá. Jen jsem chtěla vysvětlit, že pokud jsou kočky zdravé a pod kontrolou a dodržuje se základní hygiena, tak by neměl být žádný problém. Vím, že slečna už nedávno zmínila, že má doma několik let kočičku a před měsícem začala brát ty prášky na alergii. Tím, že řekla že by se jí nerada vzdala, tak jsem ji poradila třeba s ní nespat, protože kdyby ta alergie nebyla tak velká, možná by to pomohlo. Je jasné, že každý musí vědět v jaké se nachází situaci a jak nakonec rozhodne je jeho věc. Tím že mám zvířata doma, tak rozumím tomu, že se slečna nechce kočičky jen tak vzdát a proto jsem jí řekla, že já bych to nedokázala, ale já jsem si nedělala test jestli mám nebo ne alergii, takže jsem v úplně jiné situaci. Rozhodně jsem jí neodsuzovala, ba naopak a myslím, že to pochopila. 🙂 Vím, že kočky jsou velké zvědavky a všude se snaží vetřít, ale ty naše ví, že do ložnice nesmí a na gauč taky ne, i když už nám gauč stačily poškrábat 🙂 A do ložnice zvědavě načumují pořád🙂 Jasne, že jim to nedá, ale v naší přítomnosti na gauč nelezou. Až budeme mít nějaké miminko, tak taky budu mít strach ať třeba nevlezou miminku do postýlky, ale taky je to budeme muset naučit a snad si všichni v pohodě zvyknou na nového člena rodiny 🙂 Na těchto stránkách se prostě probírá úplně všechno, co souvisí s těhotenstvím, takže je snadné takhle odbočit a myslet na chvilku na něco jiného než na //🙂

petrysek181
7. lis 2016

@pulguita no muj klasicky Dc je 25 dni takze uz sem to mela dostat dbeska ale clostik prodlouzi cykly na ukazkovych 28dní coz je ve čtvrtek tak nevim jestli testit ve stredu a nebo vydrzet☺smatrala sem v pameti a u obouch tehu mi to test ukazal az týden po vynechani ms ale uz byly hezke čárky jestli to vydrzim tak to necham byt pokudse spozdi ms tak testnu az v sobotu rano ale jak se znam ve stredu budu koukat na bili testik a rikat si jak sem blba😁jestli mi spadne teplota pod 37 tak vim ze to proste dostanu tenhle tyden rozhodne a kdyžtak mame dalsi mesic pred nami☺

pulguita
7. lis 2016

@petrysek181 No tak pokud se bude teplota držet, možná už budou vidět // Taky můžeš nejdříve zkusit ovu test a podle toho, co ti ukáže buď počkat trochu dýl, nebo risknout a testovat rovnou těhu test🙂 Ty poslední dny cyklu to jsou prostě nervy😀 Je to těžké rozhodnutí. A zkusit ve středu ovu test a ve čtvrtek těhu test? Nebo podle toho co ukáže ovu test počkat až do soboty? Zatím ještě nemysli na další měsíc! Vypadáš velmi nadějně, tak jen ať se ti drží teplota nahoře a vyjde to🙂 Moc ti to přeju. 🙂

salenas
7. lis 2016

@pulguita jeeee to jsem nechtela! ono psane slovo vypada nekdy jinak nez je mysleno. ale kdybych tenkrat s cicama pockala, az by deti byly vetsi, nemuselo se to stat a mohly se s tim poprat lepe.ale kdyby ryby...a se dvema // mas pravdu.ja se zase bojim si pripustit ,ze mimi cekam a ze je u me 🙂

pulguita
7. lis 2016

@salenas No to je pravda! 🙂 Někdy to písmem nejde jen tak vyjádřit, ale hlavně že jsme se dobrali k závěru. 🙂
Já jsem teď zase ve fázi snažilky, takže začnu vyšilovat až po ovu ke konci cyklu 🙂 Pokud jsi těhotná tak moc blahopřeji! 🙂

petrysek181
7. lis 2016

@pulguita na ovu testy moc spolehat nechci ve stredu budi 12dpo tak uvidim a kdyztak zkusim tehu test ale budu se ridit teplotama a podle toho nejvic vyctu a budu si jista nez honit duchy na testu☺znam se ze byxh ho tocila pod svetlem jak pitoma😁proste bud a nebo jestli pujde teplota dolu nebudu testovat uz preci jen merim delsi dobu a vim co očekávat ☺ale sem jako na trni jdu zase makat aspon sem dneska vyspala krasny vecer☺

luciikhol
7. lis 2016

@pulguita Jjo to bude mit fajn tak i tak 🙂 a je to přítelovo babička 🙂 vycházíme spolu dobře 🙂

pulguita
8. lis 2016

@petrysek181 Dobré ráno! 🙂 Tady si pěkně ochladilo, ale svítí sluníčko, tak je to fajn🙂 Máš pravdu, zatím jediné čím se můžeš řídit je měření teplot. Pokud se budou držet, tak buď v klidu protože to vypadá dost dobře. Takže pak klidně můžeš testovat buď ve čtvrtek (den po očekávané MS, nebo až o víkendu a snad už tam něco bude vidět. 🙂 Zatím hlavně musíš hodně odpočívat! 🙂 Pěkný den!🙂

pulguita
8. lis 2016

@luciikhol Dobré ráno!🙂 Už máš ty výsledky krvek? Držím palce ať je to všechno v pořádku. Uvidíš, že ti ty 3 týdny utečou a budeš úplně v klidu, i když být tebou, tak si nedělám vůbec žádné starosti 🙂

luciikhol
8. lis 2016

@pulguita Dobré ráno i tobě, na výsledky budu volat kolem 11 tak dám vědět 🙂 jj snad to uteče rychle, a řekne mi že je vše jak má 🙂

luciikhol
8. lis 2016

@pulguita Tak výsledek od doktora nic moc :( HCG mam 42,1 což je hodně málo. Řikal, že je to tedy nejspíš hodně brzké ale podle testů zase by ta hladina hormonu měla být vyšší takže jdu znovu na kontrolu v pátek ☹ jsem z toho docela vykolejená

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru