Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

ciernavila
10. srp 2010

No rapiClear bol negativny, tak neviem...

herminka
13. srp 2010

@ciernavila Zkus 2-3 dny počkat, a pokud do té doby nedostaneš MS, test zopakovat.

bbtina
13. srp 2010

Dievčatá prečítala som vela odborných článkov, takže HCG sa na najcitlivejšom teste (čo je vlastne 10) može objaviť od 7 do 18 dní od oplodnenia -je tam zarátané oplodnenie, aj cela cesta s uhniezďovaním 🙂, s tým, že hodnota HCG v moči nie je u každého rovnaká. U niekoho môýe dojsť k uhniezdneniu skôr, ale má hodnotu napr len15, u niekoho neskôr a má hodnotu už 50 (rozpatia na 1 deň sa uvádza od 5-50), preto tie veľké rozdielnosti

ciernavila
16. srp 2010

Mate pravdu, pockala som, mez. mi meska uz tyzden, dnes rano oba testy boli pozitivne. Juchuuu!

zuzikka
16. srp 2010

ahojte baby, som tu prvy krat a potrebujem tak trosku poradit 😉 necitala som celu tuto doskusiu, tak ak mozete mi prosim pomozte...Kedy je teda najlepsie si urobit tehotensky test? Mam cakat kym mi bude meskat menzes? A ovulacia je cca v strede cyklu ze? Alebo sa mylim? Toto som nejako podrobne neriesila, lebo som brala 7 rokov anti 🙂
dakujeeeem

bbtina
16. srp 2010

@ciernavila ahoj. Prosím ťa ty si si robila najskor rapi Clera a ten ti ukázal, že nie si tehotná a teraz ti ukazujú testy tehotenstvo???? Chytám sa poslednej slamky, lebo na 9 DPO som si robila mamtes (viem, že je to skoro,a le som zvedavá a nemožná) a mala som tam slabú čiaročku a dnes ráno som si robila Rapi 11 DPO a nič, úplne nič. Testy však majú rovnakú citlivost 10, tak už som to vzdala s celým tehotenstvom, ale takto mi aspon trošku svitla nádej, aspon taká maličká, veď kým dostanem vo štvrtok menzes budem už aj na poly šialená...juj keby tak neprišiel

katrenka111
16. srp 2010

@bbtina ja som si tiež dnes robila rapi clear a nic a menzes meska 16den... ☹

bbtina
16. srp 2010

hmmm,
@katrenka111 a vraj sú to spolahlivé testy. Normálne zvažujem, že zbehenm kúpiť zase mamatest,a lebo sa vymordujem a počkám, ale už som to zrejme vzdala. A ty si si nerobila žiadny iný?

katrenka111
16. srp 2010

@bbtina niee ale asi kupim este jeden lebo mam akesi cudne stavy...ale určite to je zas planý poplach lebo menzes mi rapluje už od aprila.... minule som mala po 14dnoch ale len 2dni tak neviem co sa so mnou deje...

brita
16. srp 2010

@zuzikka najskor si urob testik v den ocakavenej mestruacie. Skor to nema vyznam. Tie mocove testy vobec nie su take citlive, ako sa na nich pise. 😉

samik2008
16. srp 2010

Těhotenský test si udělej až v den kdy čekáš menses nebo na další den,dřív ti to si myslím neukáže.Já sem si první dělala v den očekávané menstruace ráno a ukázalo mi to,u druhého taky tak.
@katrenka111 ty to máš s tím menses jaksi divné že?

katrenka111
16. srp 2010

@samik2008 no veru mam... nikdy som nemala taketo problemy s MS ☹

samik2008
16. srp 2010

a u dr. s tím bylas?

katrenka111
16. srp 2010

@samik2008 este niee ale chystam sa...

zuzikka
16. srp 2010

@brita aha ok dakujem, skusim to teda vydrzat 🙂 asi to nema vyznam skor ako hovoris.

brita
16. srp 2010

@zuzikka Radsej veru pockaj, lebo zbytocne sa budes iba stresovat 😉 Drzim palce. 😵

bobsove
16. srp 2010

Ahoj holky! Já jen maličko taky přispěju. 😉
Nejdřív se mi těhu ukázalo 12. DPO, (těhu jsem byla třikrát), ale fakt děsně slaboučkou a po limitu. Pak sílila a už byla v limitu. Myslím, že dřív jak po 8 dnech se to fakt neukáže... (A to ještě těm úplně nejšťastlivějším...).
Ale zarazila mě na netu jedna diskuze (škoda, že už nevím kde...), kde se ptali jedné doktorky, jestli může být těhu test už 4. DPO pozitivní a ona tvrdila, že to není vyloučené. 😖 Podle mě jen dává falešné naděje. Taky jsem byla snažilka a chytala se všeho, ale chytit se tohohle... No nevím, co si o tom myslet. (Moje gyndařka se nad tím jen ušklíbla, nevěřícně...).

brita
16. srp 2010

@bobsove To je fakt zavadzanie. Embryjko na 4. den po oplodneni este nie je uhniezdene, len sa tam kotula nevypusta HCG hormon, takze to je asi pekna blbost. Neviem, preco takto mutia rozum zenam, ktore sa slusne snazia dostat k informaciam.jooj. 😠

bobsove
17. srp 2010

@brita no právě. 😖 Vzpomínám si, že tam tenhle dotaz psal nějaký manželský pár, znělo to nějak: "Dobrý den, s manželkou se poslední 4 dny snažíme o miminko. Dnes ráno (4.den) jsme ze zvědavosti udělali těhot. test a byl pozitivní. Je možné, že by to již po 4 dnech ukázal? Dříve jsme nechráněný styk neměli". A milá doktorka na to jen: "není to vyloučené". To mi přišlo právě zcestný. 😖 Ani zmínka o cystách, nebo o tom že spíš mohli otěhotnět dřív, nebo byl falešně pozitivní test... No akorát je naplašila. Vypadalo to, že mimi hrozně chtějí. Kdo ví, jak to dopadlo...

lusi80
24. srp 2010

tak já se taky přidám,u prvního syna jsem si dělal těhu test týden po MS očekávané a ještě ke všemu nedočkavostí večer 😀 a čárky byly obě silné,u druhého syna druhý den kdy nepřišla očekávaná MS a čárka nebyla ani jedna,druhý den po testu jsem špinila,pak si dělala testy snad ob den a pořád nic,ukázala se mi snad až 3týdny po tom špinění,doktor mi potom termín porodu počítal podle špinění,ale čím mimi rostlo tak to nevycházelo,tak podle MS měsíc před tím ale to taky nevycházelo,jen na genetice byl malej větší,taky jsem měla termín v půlce října a malej se narodil koncem září 😀 takže nevím kdy testovat,to jsm moc neporadila že 😉

mravvcek
29. srp 2010

Prosim vas kolko po oplodneni je embryjko uz uhniezdene?Kolko to trva?Meska mi MS 6dni a test stale nic neukazuje,nemyslite ze by uz mal ukazat?

brita
29. srp 2010

@mravvcek Embryjko sa zacina uhniezdovat od 7. dna a do 10. dna by uz malo byt uchytene. Zalezi to do toho, kedy si mala ovulaciu, cize kedy sa vajicko oplodnilo. Vacsinou je to tak, ze ak do tyzdna od ocakavanej MS ju nedostanes a este aj test mas negativny, je lepsie ist k lekarovi. Mne sa toto stalo kedysi tiez a isla som k dokimu a ten mi zistil cystu na vajecniku, vraj sa to stava.

mravvcek
29. srp 2010

Dakujem krasne za odpoved,len ja nemam pravidelne cykly,taraz naposledy 35dnovy a viem,ze som mala ovu na 26den 😉 no uvidime.Snad je to tehu 😀

nikollita
8. zář 2010

No mě bolí prsa a hlavně bradavky už asi 14 dní, prsa bolí při rychlém pohybu nebo při dotyku z boční strany. Menstruaci jsem měla dostat v neděli, je středa...mívám velmi pravidelnou (většinou přesně na den) a od úterka malinko špiním, tak po kapičkách 😉
Nicméně test je negativní.
V červenci jsem otěhotněla (minulý cyklus), ale záhy jsem spontánně potratila, tak nevím, zda je tělo zmatené nebo co...ale štve mě to a mám strach, že ji nakonec dostanu, což nechci, páč se v sobotu vdávám...uuf to je hrůza
je možný, že by to ten test zkreslil?

maliana
9. zář 2010

už som to spomínala v iných diskusiách:ja som mala Rapi clear a našu maličkú sme počali okolo mikuláša a ešte 2O-teho ukazoval len 1 čiarku.V návode sa pritom píše, že test je citlivý už 5 dní po oplodnení...Preto asi radšej vyskúšať inú značku.

holesov
15. zář 2010

Dobrý den,mám jednu otázečku,je to asi 20 dní kdy jsem HA vysadila,měsíčky jsem měla 29.8.2010 byli jen 5 dní,dostala jsem je po 23 dnech,,,měli sme asi 2x nechráněný sex,mohla bych otěhotnět? nedávno mě bolelo v podbříšku jak kdybych to měla dostat,sem tam mě boleli i prsa,byla jsem slabá a unavená mohlo se to týket ovulace? kdy nejdřív bych mohla zjistit že jsem těhotná pokud bych otěhotněla tedka v nechráněném sexu? zkoušela jsem si dělat tedka těhotenský test a ten byl negativní,měla jsem strach tak mi to nedalo... děkuji za vaše odpovědi a dotazy,,, 🙂

matynela
27. zář 2010

ahoj holky, je to někdo prosím kdo mi poradí? jsem v 30DC včera rano jsem testovala, nic nebylo vidět až potom po zaschnutí testu jsem viděla //, sice duch ale byla tam!! teplota se mi stále drží na 37, včera mě začaly bolet ze spodu prsa jinak žádné příznaky, ovulaci podle testu jsem měla 15DC. Vubec nevim na čem můžu být 😒 Pokud měl někdo podobný problém prosím napište.

gabtcha
27. zář 2010

@matynela ahoj, prvne, kdyz jsem otehotnela, tak jsem si delala testik a tez se dve carky objevily az pozdejc, po zaschnuti. Kramy se stale nedostavovaly, tak po dvou dnech znovu, uz to bylo silnejsi, ale stale slabe. Vysledek ale byl, ze jsme skutecne tehotni byli🙂 Tak to zkus za dva dny a uvidis. Taky jsem slysela, ze kdyz chces dalsi den delat test, tak je dobre vecer moc nepit, by moc nebyla moc naredena a test byl co nejverohodnejsi.

benkovamartina
27. zář 2010

Pridávam skúsenosť. Testovala som tiež ako divá, kedže sme sa nevedeli dočkať mimi ale aj ked uvádzajú, že niekolko dní po oplodnení ukáže, aj ked mi ukázal negatívny neverila som a dúfala dalej, čo viedlo k dalšiemu sklamaniu.
Ked sa podarilo a mne neprišiel menzes just som si povedala, že najmenej týžden nebudem testovať a po týždni krásne dve čiarky....možno náhoda alebo sme si to tým čakaním zaslúžili? ha ha

sayast
28. zář 2010

testovala jsem tyden po vynechani MS

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru