Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

mauricijka
31. říj 2014

Ahoj... asi budu znít hloupě, a je mi jasné, že stejně budu muset navštívit doktorku a ta mi to poví nejlépe, ale...
Dokázaly byste mi prosím poradit? S manželem se o miminko nesnažíme, nicméně jako antikoncepci používáme jen kondomy, a jednou tenhle měsíc došly, tudíž se manžel snažil zajistit ochranu před otěhotněním "přerušovaným sexem". A cca před 3-mi dny se mi měla dostavit menstruace, ale kde nic tu nic, ani nepociťují žádné příznaky toho, že by přijít co nevidět měla, a to se obvykle ke mně hlásí tak týden dopředu. Naopak mám chutě, mravenčení v prsou, jsem děsně unavená. Jednou jsem zvracela a celé dny se mi "navaluje" na zvracení. Udělala jsem si dva testy, ale oba negativní... Nechce se mi hned plašit a letět k doktorce, mívá plno a já to tam opravdu nesnáším. Takže bych nejprve sama věděla, zda jsem v tom, nebo ne, alespoň podle testu. Mám šanci, že se mi třeba za dva dny na testu něco ukáže? Nebo pokud se neukázalo doteď, tak spíš těhotná nejsem a je v tom jiný problém? Máte nějaké zkušennosti? Všem moc děkuju!

denca1988
1. lis 2014

@mauricijka mne ukazal test pozitivne hned v den menstruace ked neprisla,myslim ze tehotna nie si,mozna sa ti rozhodil rytmus ,pockaj este a znovu udelaj test

dannna88
3. lis 2014

Ahoj, chtela bych se zeptat😊 s pritelem se snazime o miminko , Ovu jsem mela 22.10., oba dva dny pred jsme se tulili, mamatest jsem si delala 31.10., prislo mi ze jsem tam chvilinku videla ducha,ale po trech minutach byl bily. Ale 1.11. Jsem dostala mrchu, normalne ji mam silnou a bolestivou uz od prvniho dne, tentokrat jsem prvni den jen spinila, druhy den s trochou krva a jakoby v pruhlednem slizu a dnes to same, a hodne malo, normalne nestiham menit tampony😊 tak tyden pred me zacalo bolet v podbrisku a prsa, a to mam stale. Je mozne ze bych mohla byt tehotna? A kdy popripade delat dási test. Dekuji moc za rady😊

dannna88
3. lis 2014

Jeste jsem zapomela😃 chodim casteji curat, tyden pred nafoukle bolave bricho,bolest prsou,hodne piju..... Jen se bojim ze sem si to vsugerovala😞

hany_bany
3. lis 2014

@dannna88 já jsem si taky říkala, že si to vsugerovávám a vidím příznaky všude 😀 testovala jsem den po vynechání MS a slabá čárka tam byla - slabá ale zřetelná. Být Tebou, tak to ráno zkusím 😉 už to bude 4 dny po minulém testování, to mohl hcg porůst na detekovatelnou hladinu

dannna88
6. lis 2014

@hany_bany... Tak ja nic😞 budem zkouset dal, byla jsem u pana doktora a zase cysta😞 tobe drzim moc palecky at jste oba v poradku😉

bublinka74
7. lis 2014

@dannna88 ahojky koukám,že máš obdobné příznaky atd....taky jsem si myslela ,že jsem těhotná a příznaky tomu hooodně nasvědčovaly,noo a doktor mi objevil cystu ☹ prý cysty dělají těhotenské příznaky,úplně jsem zírala 😕 další měsíc nebyla ,noo a teď uvidíme,jak dlouho se snažíte ?My už celkem rok ,už jsem byla i na laparce,jednou to samovolně odešlo noo a nyní jdem na IUI ,ono je to někdy prý problém když se dělají cysty,ale některé holčiny otěhotněly i s cystou tak držím palečky ať se brzy zadaří a cysta zmizí 😉

dannna88
7. lis 2014

@bublunka74... Ahoj,no doktor zatim nerikal ze by to nemelo jit tak doufam ze to bude ok,... Hormony na srovnani cyklu a podporu tehotenstvi beru uz dva roky,ale o miminko se cilene snazime zatim chvili tak tomu dame cas. Ja znam ted spoustu holek co ma tyhle probemy, kamaradka se snazíla taky skoro dva roky s cystama a ted konecne se ji to povedlo😉 musime jen doufat. Tak to ti budu drzet palecky at to taky vyjde, dej pak hlavne vedet😉

bublinka74
7. lis 2014

@dannna88 jj děkuji moc,pokud se snažíte chvilku tak jasné ....to se povede určo,u mne už jejiný věk 🙂 tak jdem do toho 🙂

simonka101
7. lis 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, minulý týden v pondělí jsem měla dostat menstruaci ale ještě porad jsem to nedostala, je správný čas udělat si těhotenský test? nebo mám ještě počkat? Předem díky za odpovědi

bublinka74
7. lis 2014

@simonka101 ahojky,noo jasné šup to už bude jasné 🙂

simonka101
7. lis 2014

@bublinka74 Děkuju hned ráno si ho udělám

bublinka74
8. lis 2014

@simonka101 není zač,dej vědět jak si dopadla 🙂

simonka101
9. lis 2014

@bublinka74 Dneska ráno jsem si dělal test a vyšlo mi že nejsem těhotná nevím jestli mám jít ke gynekologovi nebo ne a třeba počkat do příštího měsíce ? 🙂

nonacek
10. lis 2014

@simonka101 to je my lito,ale jdi k gynekologovi... Teda Já byCh šla ať něco nezanedbas.. přeji ať se brzy zadaří 💜💛💚💙💗💖💟✌✌

bublinka74
10. lis 2014

@nonacek kočko,spíš bych se objednala,ono to trvá nebo zavolej a optej se a řekni na čem jsi hmm,to se ti stalo poprvé s cyklem ??

evaamy
10. lis 2014

Tak tři dny po očekávané, ale nedostavujici se menstruaci..

simonka101
10. lis 2014

Diky urcite tam pujdu 🙂

4jitu2
14. lis 2014

dobrý den chtěla jsem se zeptat... snažíme se o mimi teď jsem to nedostala a dnes je to už šestý den, ale test je negativní. Myslíte že se může stát, že ten test na mě nemusí vůbec reagovat? ☹

ala_joha
14. lis 2014

@4jitu2 Tak jsme na tom stejně. My se o miminko nesnažíme zatím nijak urputně, ale od srpna neberu antikoncepci a minulý měsíc se nám podařilo celkem se trefit s tulením těsně před ovulaci, aniž bych to plánovala, ovulaci jsem měla dost pozdě. Po vysazení antikoncepce jsem měla cyklus tak 30 až 33 dní. Teď už mám ale 38. den cyklu a nic, ani menzes, ale ani pozitivní test 🙂 Přisuzuju to za vinu čaji z kontryhele, někde jsem se dočetla, že je dobré ho pít, ale už jsem nedočetla, že se má snad pít jen v době do ovulace, a pila jsem ho ve velkém celý měsíc. Takže předpokládám, že mi asi výrazně prodloužil cyklus, no uvidím příští týden, kdyžtak zajdu k doktorovi ;)

ala_joha
18. lis 2014

Takže kontryhel je v tom nevinně... Dneska 8. den zpoždění a dvě čárky jak vyšité... Příznaky těhu nebyly a nejsou žádné, takže jsem pěkně v šoku, od rána...no snad to brzy přejde a přijde ta radost 😔 Teď ještě jak to říc budoucímu otci, aby mi z toho neupadl.

janulakokos
18. lis 2014

Ahoj holky, mela jsem 3 roky implant, vytahla jsem ho na zacatku unora/februara, 3tiho ted mi zacala ovulace, hodne silna, styk byl 5teho, vcera jsem mela termin na ms, misto toho se mi dostavila v krku pachut jakoby po zvratcich, dneska jsem uz zvracela (zacina mi ten stav odpoledne), jemne bolesti v podbrisku, ztvrdnute prsa, unava. Bude zitra rano vhodny den na test? Muzou byt // nebo to je jen predmenstruacni tenze? Takhle mi pred ms nebyva :(

bublinka74
19. lis 2014

@janulakokos zkus testík uvidíš 🙂

ala_joha
19. lis 2014

@janulakokos Za zkoušku nic nedáš 🙂 Já jsem testovala 3. den zpoždění MS a nic a 8. den už tam // byly ;) Držím palce 🙂

janulakokos
19. lis 2014

no ted jsem vstala a udelala a jen jedna / 😒

bara244
21. lis 2014

ahoj chtela jsem se zeptat je chyba kdyz sem vysadila leky aniz bych je dobrala s pritelem se snazime o miminko uz 5 den vim kratka doba......

bara244
21. lis 2014

po jake dobe si asi mam udelat ten mama test snazime se oprvni miminko mame u toho pouzivat i kondom ci ne prosim poradte

berrusska
21. lis 2014

@bara244 Ahoj s léky moc neporadím, nebrala jsem je nikdy, takže v tomto zkušenost nemám, co mi není ale jasné proč bys chtěla používat kondom, když chcete mimčo?

misula29
21. lis 2014

@bara244 ty seš opavdu tipná kočko 😀

anina32
21. lis 2014

No aby nechytla ten Aids, né? 😀 😀 😀
@berrusska

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru