Kdy si udělat těhotenský test?

niky83
15. srp 2008

Ahoj holky, snažíme se teprve 1 měsícem o miminko. Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech či týdnech se dá z těhu těstu zjistit že jsem těhotná? Ukáže to test dříve než první den po nedostavení se mentruace? Díky za rady Nikča

deniska2
29. bře 2012

@bjoucik.15 dakujem ti ale ked to nedostanem ani zajtra pojdem na krv už to čekani mne zabiji 😖

bjoucik.15
29. bře 2012

@deniska2 tak to ti závidím, já testnu zítra a když bude negativní, tak se objednám k dr někdy na příští týden. Bojím se toho zklamání :(

hanka_lt
29. bře 2012

Ahoj, mám jen malý dotaz,s přítelem se snažíme o mimi. 24.2.jsem vysadila HA,pak týdenní MS, poté s přítelem 9.,10. a 17.3. jsme se milovali, je možné už takhle rychle otěhotnět? Žádné příznaky nepociťuju, jen možná párkrát od té doby pichlavá (jen chvílema) bolest v podbřišku, jinak nic jiného. Kdy bych měla nejdřív provést těhotenský test? Po jak dlouhé době co by pořád nepřicházela MS dojít k doktorovi? Předem děkuji za odp. H.

bjoucik.15
29. bře 2012

@hanka_lt ahoj jsi na tom stejně. Já si dělala test 11DPO a to bylo asi brzo. počkej do dne, kdy ti má přijít MS jinak to nemá cenu. a když ukáže negativ a MS nikde, počkej tak 5 dní a zkus to znovu.

hanka_lt
29. bře 2012

@bjoucik.15 Díky za radu 🙂 no právě moc nevím, kdy mi má přijít ta "pravá" MS, jelikož předtím to byla akorát ta v tý týdenní pauze mezi HA, tak teď právě ani netuším jak pravidelná bude a kdy je vůbec ten den kdy by měla dorazit, jestli počítat těch 28dní od 1.dne té poslední, zkoušela jesm dnes ráno testnout a nic, tak možná to budu mít jen rozházený těma hormonama,tak počkám pár dní a uvidím.

tereta
29. bře 2012

Dobrý večer Dámy,
Mám takový menší problém, před 5 dny jsem měla nechráněný pohlavní styk s přítelem,udělal se asi až po 2 minutách vytáhnutí penisu z pochvy , těhotenský test mám zakoupený, ale nevím přesně kdy si ho mám udělat, moc se bojím že jsem těhotná, bohužel jsem zatím na střední škole a rodinu si nemohu dovolit ( přála bych si dostudovat) . Prosím poraďte mi. Děkuji moc 😢

timbouctou
29. bře 2012

@tereta zajdi do lékárny znova, za 200 tam koupíš elektronický test, myslím že se jmenuje ClearBlue nebo tak, oni ti poraděj 🙂 ten se může dělat už pět dní po styku. Jak jsi na tom s cyklem? Možná bude lepší pár dní počkat, jestli máš nějak brzy mít ms.

salomee
29. bře 2012

Testům, co tvrdí, že detekujou těhotenství pět dní po styku nevěřte... to by byly vyhozené peníze. Prostě počkat na případné vynechání...
@tereta Jenom nechápu, co se vymklo kontrole... že když jste do toho šli, tak ses nebála a po tom už najednou jo? Možná by nemuselo být špatné se příště bát "před", když to ještě k něčemu bude... Těhotná být můžeš a nemusíš..v závislosti na tom, kdy máš plodné dny.. i když "to" nebylo dovnitř, není jistota, že z toho nic nebude, ale šance je velká, že těhotná nebudeš...

timbouctou
29. bře 2012

@salomee je fakt, že u těchto testů záleží hodně na tom, v jakém stadiu cyklu jsi, a také jak vysokou hladinu hcg tvoje tělo vyprodukuje. Já třeba měla dvě čárky při prvním těhu už necelé tři týdny po pravděpodobném oplodnění, ještě před ms 🙂
A na velkou pravděpodobnost nevěřím, mám sestru a ta je těhotná skoro vždycky, když nepoužije dvojí jištění - ha + kondom. Když dali s přítelem na začátku vztahu sex jen s ha, tak se jim to dvakrát povedlo než přišli na to, že musejí zesílit obranu 😅

salomee
29. bře 2012

No jo, ono i když je velká pravděpodobnost, tak to o ničem nevypovídá, i když je něco na 99%, je tam to jedno a může přijít ke slovu... ale co tady na netu člověk může odpovědět, než že prostě "asi ne, ale možná jo"... a případně doplnit o vlastní zkušenosti, které ve všeobecném měřítku taky nic neznamenají. Já jsem se nikdy na netu neptala, jestli můžu být těhotná, protože jsem si takovou odpověď vždycky dokázala vymyslet sama🙂.

salomee
29. bře 2012

..no, i když tady je to asi spíš otázka, kdy si udělat test, tak se omlouvám.

bjoucik.15
30. bře 2012

ahoj tak jsem si dělala test dneska znovu a vyšel negativně. Mám ještě počkat a zkusit to třeba příští týden? Nebo je to už prostě jako že ne a nemám si s tím dělat hlavu...

hanka_lt
30. bře 2012

@bjoucik.15 Koukám že jsme na tom opravdu hodně podobně 🙂 s tím že jsem vysadila o 4dny dřív jak jsem se tak zpětně dočetla. No zatím MS se nedostavila, tak asi o víkendu zkusím testnout a když nic tak asi týden vydržím a pak k Dr. Co jsem tam různě četla, dá se to z testu i u někoho poznat fakt po delší době...Je to blbý takovýhle pořád čekání co bude a nebude...

bjoucik.15
30. bře 2012

@hanka_lt no pokud to budu mít jako moje máma, která to, když čekala mě zjistila až po 3 měsících, tak to bude sranda. A to jí brali krev několikrát a nic.

hanka_lt
30. bře 2012

@bjoucik.15 fakt jo, no tak to je pěkný 😀 to bych asi koukala, zjistit to až takhle pozdě... 😨 a že to ani doktor nepoznal, to musela být pak asi pěkně překvapená 🙂 Jsem ráda, že se aspoň dá komunikovat tímhle stylem, zatím jsme o našem plánování mimi nikomu neříkali, tak mi těší to aspoň ventilovat touhle cestou a to jsme se fakt rozhodli ze dne na den, no nevěřím že by se to takhle rychle povedlo, ale ten rozhozenej cyklus mi mate (jasný, že to asi bude po HA)...

lucka2405
30. bře 2012

@bjoucik.15 tusim mame podobny problem, MS nikde a doktor mi tvrdi ze aj ked nie je test pozitivny tak aj tak som mozno tehu, lebo priznaky sice boli slabe ale robil mi sono a vraj je tam mala bodka co by aj mohlo byt, nechcel mi dat ani vyvolavacku a mam prist za mesiac. teda uz 16.4. tak som zvedava, to bude fakt nahoda lebo my sme ho este neplanovali takze ak nebude tak sa nic nedeje ale bolo by to super. po vysadeni antik. to mam dost blaznive vlastne bez nej som to mala raz za pol roka. tak som zvedava co bude.

bjoucik.15
30. bře 2012

@hanka_lt no fakt, já byla malinký miminko, a taky jí tvrdili, že umřu a porodí mě mrtvou a že budu kluk apod. Máma v 9 měsících se mnou neměla ani pořádný břicho. Měla jsem 2200 a 46cm 🙂 a jaká je ze mě čipera, sice mám nějaké mouchy, ale žiju 🙂

My taky neplánovali. Prostě se stalo a uvidíme, co se z toho vyvrbí. Nejlepší je, že když jsme to plánovali minulý rok, tak nic, ale teď jsme nechtěli a kdybych byla těhotná, akorát mě to naštve 😵 Uvidíme, může to být tím vysazením, ale kdyžjsem vysadila prvně tak jsem to ještě 2 měsíce měla tak jak bych měla mít + - 3dny.

@lucka2405 já dr, jen volala, že bych měla jít asi na kontrolu, že jsem to nedostala, jeho odpověď byla ať vydržím a zavolám za týden 🙂

lucka2405
30. bře 2012

@bjoucik.15 tak drzim palce nech ti to vyjde tak ako ty chces🙂 , ja to az tak neriesim ked nebude nevadi vsak aj tak sme sa este nezacali poriadne snazit🙂 uvidim co bude s tym mojim cyklom, inak som tiez na nete citala ze jednej holke test ukazoval pozitivne az ked bola v piatom mesiaci.

bjoucik.15
30. bře 2012

@lucka2405 ježiši, no doufám že nejsem ten případ taky 🙂 uvidíme za týden. Ale to čekání je děsný, buď chci těh. pozitivní test nebo MS ale tohle mě ubíjí!! 🙄

hanka_lt
30. bře 2012

@bjoucik.15 přesně, moje řeč 🙂

bjoucik.15
30. bře 2012

@hanka_lt no nebylo by dobrý kdyby mi zjistili těhotenství ve třetím měsíci 🙂 Bydlíme s přítelem ještě se spolubydlícím a s ním jsme domluvení, že kdyby cokoliv za 6 měsíců se odstěhuje, asi by to nestíhal 😀 a já bych neměla dětský pokojík :(

lucka2405
30. bře 2012

@bjoucik.15 No ja tiez dufam ze to bude to lepsie🙂 ja idem az po velkej noci tak uvidime co povie, tak to mas pravdu radsej by som to mala kazdy mesiac, vlastne na zaciatku ked nechodila pravidelne som mal hormon. profil zly tak preto ta antika ale teraz vraj uz je v norme, no ale MS nikde, skusam merat teplotu z toho som troska jelen🙂

bjoucik.15
30. bře 2012

@lucka2405 dle teploty mám už 14 dní kolem 37 (37,1,36,9,37,37,2) ale jsem trochu nastydlá, mám rýmu ☹

hanka_lt
30. bře 2012

@bjoucik.15 no my taky teprve bydlení řešíme, tohle pro nás byl takový impulz to fakt konečně dotáhnout do konce 🙂 bylo by fajn kdyby to vyšlo, všude okolo samý těhule, kočárky, tak doufáme...Aspoň aby mi fungoval v pohodě cyklus.

bjoucik.15
30. bře 2012

@hanka_lt určitě se zadaří 🙂

hanka_lt
30. bře 2012

@bjoucik.15 no uvidíme no, snad ju 🙂 v práci mi to celkem štve, takže by se mi i hodilo vypadnout 😀

bjoucik.15
30. bře 2012

@hanka_lt já práci teď sháním a nic nemůžu najít :(

hanka_lt
30. bře 2012

@bjoucik.15 aha, no je fakt že teď s tou prací to je fakt bída 😒 tak držím palečky ať něco seženeš.

bjoucik.15
30. bře 2012

@hanka_lt no ja se bojim ze si neco najdu a budu tehotna a pak budu makat a jeste o to prijdu. U me je to horsi, ja nemam organ v tele uz od narozeni a jsem na vsechno strasne nachylna :(

hanka_lt
30. bře 2012

@bjoucik.15 no tak lehký to teda opravdu nemáš, to je pravda, tak snad se ti zadaří vše tak jak si přeješ, v týhle době je fakt těžký všechno, ono i pořídit si mimi je docela luxus, ale pak si říkám, zvládají to ostatní proč bysme to nezvládli i my...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru